TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 07:51:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana  (Pročitano 21070 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2014, 02:23:07 posle podne »

Za prvi obrok,po ustajanju,jedi jaja i int.hleb,ovsene sa low fat jogurtom ili mlekom,ti posto bi masu mozes i musli sa mlekom ili jogurtom.
U skoli za uzinu ako kupujes,gledaj da uzmes nesto sa rostilja,piletina,ali posto je to skupa opcija,najbolje da od kuce poneses sendvic sa mesom ili tunom,ja ne praktikujem peciva i te stvari,pa ih ni ne preporucujem.
Posle skole za rucak jedes meso i neki izvor UH,krompir,pirinac,dosta salate.
Posle treninga bi trebao jesti isto sto i za rucak,meso i UH,salata.
Pred spavanje mlad sir i salata,ili kostunjavo voce,eventualno mleko.
To je samo okvirno,tesko je napisati ''tek onako'' nekome plan ishrane.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2014, 02:07:50 posle podne »

Super si ti to smislio ali na žalost to neće ići. Svi koji prave programe ishrane i treninga to rade za pare, a ne za forumsko hvala. Ali na sreću ako imaš volje kao što kažeš, sve ima na netu i šta,i kako, i koliko, i zbog čega, i kada....
Slažem se da ima dosta suprotnih stavova ali prateći i čitajući veoma brzo ćeš videti ko zna i razume se u materiju.
Globalni saveti sa odnosom makroa u okviru kalorijskih potreba ili preporučene količine makroa po kg/tt (kilogramu telesne težine) su dobre smernice od čega početi. TakoĂ°e trebaš biti svestan da sam sistem kao i koncept treninga ima podjednaku ulogu ka ostvarivanju cilja kao i ishrana. Naravno i to ima dosta dobro objašnjeno kako, zašto, itd, itd....

U principu prvo moraš da približno ustanoviš svoje potrebe i da sastaviš jelovnik koji ih zadovoljava.


Citao sam,pratio,kao sto navodis,medjutim ima blagi milion savjeta,a svi se razlikuju..jedni kazu,jedi ovo,drugi jedi ono...
Moje potrebe znam...a to je masa,a jelovnik ne znam,i ne mogu sam sastaviti,jer se ne razumijem u to. A sto se tice tih planova ishrane za pare,ja to ni ne trazim...Ko je dobre volje,napisace okvirno nesta..svako je ipak bio na pocetku,i jer treba da naplati,ako napise nesto malo o tome sta treba jesti i kada,a vec je sve to prosao..? Besmisleno. Zato sam se obratio ljudima ovdje.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2014, 01:46:25 posle podne »

Super si ti to smislio ali na žalost to neće ići. Svi koji prave programe ishrane i treninga to rade za pare, a ne za forumsko hvala. Ali na sreću ako imaš volje kao što kažeš, sve ima na netu i šta,i kako, i koliko, i zbog čega, i kada....
Slažem se da ima dosta suprotnih stavova ali prateći i čitajući veoma brzo ćeš videti ko zna i razume se u materiju.
Globalni saveti sa odnosom makroa u okviru kalorijskih potreba ili preporučene količine makroa po kg/tt (kilogramu telesne težine) su dobre smernice od čega početi. TakoĂ°e trebaš biti svestan da sam sistem kao i koncept treninga ima podjednaku ulogu ka ostvarivanju cilja kao i ishrana. Naravno i to ima dosta dobro objašnjeno kako, zašto, itd, itd....

U principu prvo moraš da približno ustanoviš svoje potrebe i da sastaviš jelovnik koji ih zadovoljava.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2014, 12:25:36 posle podne »

Razumijem,mada bih do septembra zelio sto je vise mase moguce nabaciti.Krenuo sam u teretanu pre 5  dana,tako da nemam neki specijalan plan ishrane,zato sam se i obratio iskusnijima ovdje. Namjeravam redovno ici u teretanu naravno,ali mi treba taj plan ishrane. Sad nekako treba da uklopim i skolu u sve to. Sad su mi opet neke namirnice ogranicene dok sam u skoli(1.smjena),tako da me to najvise zeza..sta da jedem tamo.? Cim dodjem iz skole,uzinam,i pravac teretana..oko 14h obicno.Vracam se,jedem,ucim,uvijek neka uzina izmedju,itd.
Sad ono sto je glavno,ja dosad nisam po nekom rasporedu nista jeo,nisam sam pravio,jer se ne razumijem,sta i kad treba jesti.Sad ko moze da izdvoji 30min,i napise mi za jednu sedmicu,kako i sta da jedem(po mogucnosti malo detaljnije),bio bih puno zahvalan,jer ipak ste i vi na pocetku bili u istoj gabuli kao i ja. Vi napisite,a ja cu se pridrzavati toga.
Sto se tice kreatina,koji da uzmem?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2014, 08:03:17 posle podne »

Pozz. Odmah da rascistimo,to na brzinu,nece moci. Masu mozes dosta dugo da guras i bez sups-a,ali sa jako ishranom (kvalitetnom) i kalorijskim suficitom.
Ne,ne treba da jedes sve sto ti padne pod ruku,jer ces dobiti salo. Ako zelis salo,ne treba ti teretana. Treba da jedes mnogo,cesto i u vecim kolicinama jer si visok momak kojem fali 15-ak kg.
Treba da jedes meso,ali ne preradjevine,vec cisto meso,jaja,ribu,pirinac,ovsene,integralni hleb i testeninu,mnogo povrca,jedi i voce,mleko,mlade sireve i jogurt.
Napisi po brojevima/obrocima kad si sta jeo,pa cemo namestiti hardgain dijetu da nabacujes masu.
2. ako nemas love,bolje uzmi kreatin i jedan duzi period budi na kreatinu,on je jeftiniji i mocices da se finansijski uklopis sa njim na duzi period.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2014, 04:20:00 posle podne »

Pozdrav,treba mi pomoc oko plana ishrane. Imam 17god.,199cm,75kg. Zelio bih nabaciti barem jos 15kg,sto brze mogu(sa sto manje suplemenata-razlog-novac :/ ). Krenuo sam u teretanu(opet posle nekog vremena),i zanimaju me 2 stvari:
1. Plan ishrane- Govore mi svi,jedi neke ljesnike,musli,bijelo meso,plazmu,dosta mlijeka,jaja,svega sto sadrzi proteine, itd.,a ja sam nesto ubijedjen(fuck me right?) da to nikako nece pomoci,vec da treba da jedem sve sto mi padne pod ruku,slatkise,masti,sve,sve..I zato mi treba strucna pomoc.
2. Druga stvar su-suplementi. Neko mi je preporucio gejner
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html
I sad da li njega da uzmem,ili neki kreatin? Sta ce mi prije dati masu? A mogu priustiti gejner na svaka 3 mjeseca recimo(Cuo sam da ovaj moze trajati 2 mjeseca,pa bi mi jos 1 mjesec trebao da skupim pare).

Zakljucak: Zelim konkretne savjete i plan ishrane,da sve lijepo mogu kevi da nalozim,kako i sta da mi sprema,i kada naravno :) I sta treba da izbacim..posto mi su mi govorili (neki) da izbacim slatkise,a drugi kao trpaj sve sta stignes,treba ti masa ionako,samo jedi...

Unapred hvala :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 18 upita.