TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 02:33:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana  (Pročitano 21068 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #36 poslato: Februar 14, 2014, 02:44:52 pre podne »

Jedem i bademe kad dodjem.
A ne bih kupovao suplemente,iskreno,zato sam i dosao sa ovim predlogom na forum,da vidim sta ljudi misle,dal se moze sa ovakvim obrokom posle treninga,nadomestiti taj proteinski sejk i dekstroza.

Zasto bi ubacio ovaj sejk izmedju kad ces vec jesti meso kod kuce? nema potrebe. Dovoljno ti je suvo grozdje nakon treniga, ili banane, posto nemas protein, a onda kuci cvrst obrok.
Sačuvana
Generator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #35 poslato: Februar 14, 2014, 12:11:30 pre podne »

Ok.Eto,moj ti je neki savet da povećaš količine te kvalitetne ishrane i da se ne toviš keksom i hlebom .

Hvala ti,sto se tice uopsteno ishrane,maksimalno sam je sredio,izbaceno je sve sto nije dobro,a nesto je smanjeno,a posto znam da je obrok posle treninga najbitniji,to mi je trenutno fokus i zbog toga sam postavio ono pitanje,samo mi je jos to nedoumica.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #34 poslato: Februar 13, 2014, 10:50:41 posle podne »

Ok.Eto,moj ti je neki savet da povećaš količine te kvalitetne ishrane i da se ne toviš keksom i hlebom .
Sačuvana
Generator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #33 poslato: Februar 13, 2014, 10:45:33 posle podne »

Jedem i bademe kad dodjem.
A ne bih kupovao suplemente,iskreno,zato sam i dosao sa ovim predlogom na forum,da vidim sta ljudi misle,dal se moze sa ovakvim obrokom posle treninga,nadomestiti taj proteinski sejk i dekstroza.
« Poslednja izmena: Februar 13, 2014, 10:49:29 posle podne od strane Generator » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #32 poslato: Februar 13, 2014, 10:38:24 posle podne »

Ne znam šta drugi misle,ali ja mislim da nabacuješ pogrešnu masu.Više mi liči na tovljenje.Ne žuriš nigde.Povećaj ishranu,ali pravu ishranu.
Bolje pojedi 2 banane i bademe posle treninga,pa akda stigneš kući večeraj....A ne bi kupovao suplemente? Jer bi ti to dosta olakšalo sve.
« Poslednja izmena: Februar 13, 2014, 10:49:50 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Generator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #31 poslato: Februar 13, 2014, 09:24:53 posle podne »

Ćao i dobrodošao na Forum :)

Meni to sve deluje kao previše. Zašto samo ne uzmeš normalan obrok sa piletinom i još nečim uz nju?
U koliko sati treniraš i koliko imaš obroka dnevno?

Hvala na dobrodoslici.
Treniram uglavnom u 7,8 uvece,pokusavao sam ranije,al najbolje nekako funkcionisem uvece,malo je zeznuto zbog obroka,al sta da radim.
Uglavnom imam 4,5 obroka dnevno,izmedju obroka neka vocka,a sad dok sam imao ispite i 6 obroka dnevno,al i kasnije leganje  ;D

Imam 20 godina i treniram oko 2 godine,da kazem aktivno godinu dana,i stalno sam na nekoj kilazi izmedju 73 i 75 kg,nikako da napredujem sto se tice kilaze.
Posle treninga odmah u svlacionici pojedem suvo grozdje,od skora cim dodjem kuci popijem taj sejk sa bananom,medom i plazmom i posle njega pojedem 200 grama belog mesa, dobio sam 1 kg za nedelju dana,od kad sam to krenuo da praktikujem,e sad ne znam bas dal je od toga :)
I kao sto sam naveo u prethodnom upisu,planiram da ubacim izmedju tog sejka i belog mesa,oonu mesavinu belancevine u prahu i ostalih sastojaka kao jos jedan proteinski obrok,pa sam dosao ovde vas da pitam,sta mislite oko toga?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #30 poslato: Februar 13, 2014, 08:16:43 posle podne »

Ćao i dobrodošao na Forum :)

Meni to sve deluje kao previše. Zašto samo ne uzmeš normalan obrok sa piletinom i još nečim uz nju?
U koliko sati treniraš i koliko imaš obroka dnevno?
Sačuvana
Generator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #29 poslato: Februar 13, 2014, 01:58:52 posle podne »

Pozdrav svima,novi sam ovde i imam jedno pitanje ako moze neko da mi odgovori sto se tice ishrane.

Imam 76 kg na 182 cm visine i pitanje se tice ishrane posle treninga,ne koristim suplemente,a posto sam procitao da posle treninga treba uneti ugljene hidrate i proteine,odmah 5 min posle treninga kad stignem kuci,stavim u blender bananu,med,plazmu i vodu i to popijem,a posle toga iz kantice gde je pomesano po 500 grama belancevine u prahu,surutke u prahu,kakao,sojino brasno i pirinacno brasno uzmem 2 kasike i stavim u 3 dl vode i to popijem,a nakon toga pojedem 200 grama belog mesa,pa je moje pitanje,dal je okej ovako,dal je preterano i dal je dobar raspored po kom uzimam?
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #28 poslato: Februar 12, 2014, 11:11:43 posle podne »

http://www.bodybuilding.com/fun/steve-cook-big-man-on-campus-12-week-college-trainer.html
A sta mislite za plan treninga?
Neki savjeti?
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #27 poslato: Februar 12, 2014, 11:10:41 posle podne »

Na žalost, ovo nije jeftin sport. Mada predpostavljam da salame, slaninu, pljeskavice i ostalo plaćaš. Sad samo treba da se sredstva preusmere na ono što je "dozvoljeno".
Razumem da ti tu imaš najmanje prava glasa, jer se za sve pitaju roditelji ali porazgovaraj sa njima. Siguran sam da će te podržati u pravcu zdrave izhrane. Naravno moraćeš da i ti napraviš ustupak, u smislu da smanjiš nepotrebna potraživanja.

U celoj ishrani protein je najskuplji ako je samo iz pilećeg ili junećeg mesa. Zato se ne smeju zaobilaziti i ostali izvori proteina kao što su: jaja koja u svom sastavu imaju i zdravih masti, onda skuša koja ima odličan AK profil (kao i jaja) i takoĂ°e zdrave masti ali iz esencijalne omega 3 grupe, može i svinjsko meso samo da nije puno masno.

UH je generalno jeftin 1 kg pirinča je oko 130 (1,13E) din kao dva-tri hleba ali je zato daleko, daleko bolji.

Masti znaju da budu skupe ali kako im je potreba mala onda i nije problem. Recimo laneno seme ti je 150 din (1,3 E) kg, a jako je bogato sa ALA (omega 3) oko 45% sadrži zdravih masti od toga je oko 50% ALA. Jeste da ALA nije isto što i EPA i DHA iz ribljeg ulja ali je na odličnom drugom mestu iza. Ako budeš jeo skušu imaćeš i solidan unos EPA i DHA, a i ona je 3-4x jeftinja od junetine i piletine. TakoĂ°e i razna hladno ceĂ°ena ulja (laneno, suncokertovo, bundevino, maslinovo, konopljino.....), kao i orašasti plodovi (bademi, lešnici, orasi......).
Sve su ti ovo izvori zdravih masti bez kojih telo ne može.

Edit: Ove cene su u Beogradu koji inače važi za najskuplji u regionu.

Ok,hvala na savjetima :)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #26 poslato: Februar 12, 2014, 10:02:18 posle podne »


Jeste to tako,ali ipak kad ga dosta ljudi koristi,i pomaze im..ne vidim problem ako ima oko 130gr secera.Da ne treba da ima,ne bi ni stavljali valjda :) A sta je "PWM"?

Naravno, samo to što ti ne vidiš problem od 130g prostog šećera, ne znači da problem ne postoji. Ali ok ti ćeš uraditi kako si naumio, samo moraš početi da gledaš stvari iz drugog ugla. A to bi recimo bilo: koja je moja korist od toga što sam ti rekao da ga ne piješ, a koja je korist od proizvoĂ°ača što ti predlaže da ga piješ 2 ili 3 puta.
I ako ti svi savetuju da ispišeš svoj jelovnik ne bi li ti ukazali na eventualne greške, nešto ga još ne videh. Prečice ne postoje.
x2
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #25 poslato: Februar 12, 2014, 09:03:35 posle podne »

Da,ali tako je...Ako težiš nečemu,moraš sve to i ispratiti. Ako možeš,najjeftinija ti je varijanta da sam spremaš klopu i nosiš je sa sobom.
A i kad pogledaš koliko koštaju ti suhomesnati proizvodi,izaĂ°e ti skoro isto da uzmeš npr. piletinu i sam je spremiš.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #24 poslato: Februar 12, 2014, 03:27:43 posle podne »

Na žalost, ovo nije jeftin sport. Mada predpostavljam da salame, slaninu, pljeskavice i ostalo plaćaš. Sad samo treba da se sredstva preusmere na ono što je "dozvoljeno".
Razumem da ti tu imaš najmanje prava glasa, jer se za sve pitaju roditelji ali porazgovaraj sa njima. Siguran sam da će te podržati u pravcu zdrave izhrane. Naravno moraćeš da i ti napraviš ustupak, u smislu da smanjiš nepotrebna potraživanja.

U celoj ishrani protein je najskuplji ako je samo iz pilećeg ili junećeg mesa. Zato se ne smeju zaobilaziti i ostali izvori proteina kao što su: jaja koja u svom sastavu imaju i zdravih masti, onda skuša koja ima odličan AK profil (kao i jaja) i takođe zdrave masti ali iz esencijalne omega 3 grupe, može i svinjsko meso samo da nije puno masno.

UH je generalno jeftin 1 kg pirinča je oko 130 (1,13E) din kao dva-tri hleba ali je zato daleko, daleko bolji.

Masti znaju da budu skupe ali kako im je potreba mala onda i nije problem. Recimo laneno seme ti je 150 din (1,3 E) kg, a jako je bogato sa ALA (omega 3) oko 45% sadrži zdravih masti od toga je oko 50% ALA. Jeste da ALA nije isto što i EPA i DHA iz ribljeg ulja ali je na odličnom drugom mestu iza. Ako budeš jeo skušu imaćeš i solidan unos EPA i DHA, a i ona je 3-4x jeftinja od junetine i piletine. Takođe i razna hladno ceđena ulja (laneno, suncokertovo, bundevino, maslinovo, konopljino.....), kao i orašasti plodovi (bademi, lešnici, orasi......).
Sve su ti ovo izvori zdravih masti bez kojih telo ne može.

Edit: Ove cene su u Beogradu koji inače važi za najskuplji u regionu.
« Poslednja izmena: Februar 12, 2014, 03:55:03 posle podne od strane Pedja... » Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #23 poslato: Februar 12, 2014, 01:13:02 posle podne »

A sta umjesto toga? ...posto i ova ishrana je skupa..ne moze se svaki dan toliko proteina unositi,a da ne das velike pare na hranu,za mjesec dana...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #22 poslato: Februar 12, 2014, 07:08:33 pre podne »

Plus da izbacis salamu,kobasicu i slaninu u svakom slucaju,i da smanjis hleb
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.