TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:48:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana  (Pročitano 21073 puta)
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #51 poslato: Februar 17, 2014, 01:02:39 posle podne »

Aj sad ja da pitam zasto savetujete decku suvo grozdje odmah nakon treninga, u slucaju kada nema brzoapsorbujucih proteina da unese zajedno sa suvim grozdjem?
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #50 poslato: Februar 16, 2014, 07:03:21 pre podne »

Da, pomislio sam da ti je važan samo taj obrok pred trening.
U suštini to je individualno i zavisi i od ostalih obroka. Meni lično odgovara bar 3 sata pre treninga UH do 70g + P i M ne neki preveliki obrok.

Moraš samo da vodiš računa o tajmingu kao i o količini UH. Predpostavljam da se radi o nekim "normalnim" izvorima UH ali i bez obzira na njihov umereni GI ako je količina preterana imaćeš visok GL, što može da izazove tzv. "prelivanje" šećera- glikogena. Pa da na treningu bude povuci-potegni. Uz P i M u tom obroku značajno smanjuješ GL ali i produžavaš varenje pa bi trebao bar 3 sata pre treninga da ga pojedeš.

Onaj moj prethodni smarački post se odnosio na glavne principe "kompenzacije".
Sačuvana
Generator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #49 poslato: Februar 15, 2014, 02:13:51 posle podne »

Verovatno si taj zakljucak izvukao na osnovu mojih postova,al znam veoma dobro koliko znaci odmor i ishrana u toku dana za trening,to je sve sredjeno,al posto je ovo tema samo o ishrani,zanimalo me je sta bi bilo najbolje uneti sat,dva pre treninga,posto sam citao neke forume,gde pricaju da je najbolje uneti uh za dobar trening i da kao ne treba pre treninga unositi previse proteina,to me je zzanimlo.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #48 poslato: Februar 15, 2014, 07:56:12 pre podne »

@Generator

Isuviše usko imaš gledište. Nije samo obrok pre treninga taj koji ti obezbeĂ°uje željeni kvalitet treninga.
Cela i kompletna slika je mnogo veća. Od tipa i vrste treninga kao početnog nekog impulsa, pa preko ishrane i odmora (oporavka).
Kako je tema "ishrana", onda ta priprema za sledeći trening počinje sa PWM-om posle poslednjeg treninga. Oporavak je poprilično kompleksan proces koji traje neprekidno. U zavisnosti od kvaliteta ishrane i sna on je bolji ili lošiji pa će i kvaltet predstojećeg treninga biti u skladu sa tim.
Da ga sada ne komplikujem previše, ono od čega ćeš imati najviše koristi je od dostupne mišićne energije. U prevodu od mišićnog glikogena. A da bi ti ili bilo ko "napunio" mišiće glikogenom nije dovoljan samo jedan obrok. To je na žalost, ipak malo duži proces ali ako povedeš računa o svim obrocima kao što se fokusiraš samo na obroke oko treninga, onda ćeš sigurno uspeti u tome dovoljno da sledeći trening bude za nijansu bolji od prethodnog.

Frekfencija treninga i odmora (oporavka) je najbitnija odluka. Oporavak u celoj priči krije najveću ulogu. Jer od njega zavisi tvoj anabolni kapacitet. Za jednog naturalnog vežbača ovo je jako bitno jer se odgovarajućim treningom i ishranom posle toga može iz organizma izvući maksimalni hormonski odziv anabolnih hormona koji su bukvalno glavni nosioci oporavka i napretka. Kada se ovako gleda na celu sliku onda postaje jasno da je za odmor potreban OFF dan i sa ureĂ°enom ishranom prema potrebama.

Previše prostog šećera i nepotrebnih UH, kao i nedovoljan unos zdravih masti i holesterola, nedovoljan unos kompletnih i biološki vrednih proteina, prevelika frekfenca treninga, nedovoljno odmora i kvalitetnog sna u velikoj meri menjaju na loše, upravo hormonsko stanje organizma.
Sačuvana
Generator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #47 poslato: Februar 14, 2014, 11:04:08 posle podne »

Voleo bih da mi napises ko ti je to preporucio.
Belanca u prahu se najcesce prave za dalju upotrebu u pekarskoj industriji,,ne za konzumiranje, i izazivaju nadimanje stomaka. Surutka u prahu je odvratna i sadrzi oko 7o% laktoze (ml.secera) i samo 12% proteina. Soja se ne preporucuje muskarcima,a i protein iz soje je biljni,nema kompletan AK sastav i ne znaci ti mnogo. Pirincano brasno ti je jos jedan izvor UH,mozda i jedina dobra stvar u svemu. Sve ovo ti treba da ostavis,ovo ti je , po meni, lep primer BRO science-a. Svakog dana doruckuj kao covek,i ovakve stvari ti nikada nece trebati.

Jedan drugar iz teretane koji je za mesec,dva,kolko to pije nabacio par kg,a ne koristi suplemente,e sad ne znam dal je od tog sejka nabacio ili pored toga jede vise.Njemu je preporucio neki covek pa je on krenuo da pije pa predlozio i meni,a ja dodjoh ovde malo da se raspitam :)
Znaci da ostanem na suvom grozdju,belom mesu i pirincu posle teretane?
A sta bi bilo najbolje jesti pre teretane za bolji i izdrzljiviji trening?
Ja sam krenuo sad da izucavam te razne sastojke i sejkove,jer radim masu u teretani,vidi se da nabacujem misice a stalno se vrtim oko iste kilaze 75 kg,e sad ne znam dal je to zbog toga sto gubim losu kilazu tj salo pa pretvaram u misice ili nesto drugo,ne znam.
I kad si vec pomenuo dorucak,sta je najbolje jesti za dorucak a da nisu pahuljice,jer ih bas ne volim?

Da li ti sejkovi zaista debljaju..kao sto si prije naveo:"dobio sam 1 kg za nedelju dana,od kad sam to krenuo da praktikujem"...ili je nesto drugo u pitanju?

Dobio sam 1 kg,al ocigledno ne misice nego salo,kao sto je neko naveo pre mene.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #46 poslato: Februar 14, 2014, 10:31:26 posle podne »

Voleo bih da mi napises ko ti je to preporucio.
Belanca u prahu se najcesce prave za dalju upotrebu u pekarskoj industriji,,ne za konzumiranje, i izazivaju nadimanje stomaka. Surutka u prahu je odvratna i sadrzi oko 7o% laktoze (ml.secera) i samo 12% proteina. Soja se ne preporucuje muskarcima,a i protein iz soje je biljni,nema kompletan AK sastav i ne znaci ti mnogo. Pirincano brasno ti je jos jedan izvor UH,mozda i jedina dobra stvar u svemu. Sve ovo ti treba da ostavis,ovo ti je , po meni, lep primer BRO science-a. Svakog dana doruckuj kao covek,i ovakve stvari ti nikada nece trebati.

Jedan drugar iz teretane koji je za mesec,dva,kolko to pije nabacio par kg,a ne koristi suplemente,e sad ne znam dal je od tog sejka nabacio ili pored toga jede vise.Njemu je preporucio neki covek pa je on krenuo da pije pa predlozio i meni,a ja dodjoh ovde malo da se raspitam :)
Znaci da ostanem na suvom grozdju,belom mesu i pirincu posle teretane?
A sta bi bilo najbolje jesti pre teretane za bolji i izdrzljiviji trening?
Ja sam krenuo sad da izucavam te razne sastojke i sejkove,jer radim masu u teretani,vidi se da nabacujem misice a stalno se vrtim oko iste kilaze 75 kg,e sad ne znam dal je to zbog toga sto gubim losu kilazu tj salo pa pretvaram u misice ili nesto drugo,ne znam.
I kad si vec pomenuo dorucak,sta je najbolje jesti za dorucak a da nisu pahuljice,jer ih bas ne volim?

Da li ti sejkovi zaista debljaju..kao sto si prije naveo:"dobio sam 1 kg za nedelju dana,od kad sam to krenuo da praktikujem"...ili je nesto drugo u pitanju?
Sačuvana
Generator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #45 poslato: Februar 14, 2014, 03:01:15 posle podne »

Voleo bih da mi napises ko ti je to preporucio.
Belanca u prahu se najcesce prave za dalju upotrebu u pekarskoj industriji,,ne za konzumiranje, i izazivaju nadimanje stomaka. Surutka u prahu je odvratna i sadrzi oko 7o% laktoze (ml.secera) i samo 12% proteina. Soja se ne preporucuje muskarcima,a i protein iz soje je biljni,nema kompletan AK sastav i ne znaci ti mnogo. Pirincano brasno ti je jos jedan izvor UH,mozda i jedina dobra stvar u svemu. Sve ovo ti treba da ostavis,ovo ti je , po meni, lep primer BRO science-a. Svakog dana doruckuj kao covek,i ovakve stvari ti nikada nece trebati.

Jedan drugar iz teretane koji je za mesec,dva,kolko to pije nabacio par kg,a ne koristi suplemente,e sad ne znam dal je od tog sejka nabacio ili pored toga jede vise.Njemu je preporucio neki covek pa je on krenuo da pije pa predlozio i meni,a ja dodjoh ovde malo da se raspitam :)
Znaci da ostanem na suvom grozdju,belom mesu i pirincu posle teretane?
A sta bi bilo najbolje jesti pre teretane za bolji i izdrzljiviji trening?
Ja sam krenuo sad da izucavam te razne sastojke i sejkove,jer radim masu u teretani,vidi se da nabacujem misice a stalno se vrtim oko iste kilaze 75 kg,e sad ne znam dal je to zbog toga sto gubim losu kilazu tj salo pa pretvaram u misice ili nesto drugo,ne znam.
I kad si vec pomenuo dorucak,sta je najbolje jesti za dorucak a da nisu pahuljice,jer ih bas ne volim?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #44 poslato: Februar 14, 2014, 02:51:07 posle podne »

Voleo bih da mi napises ko ti je to preporucio.
Belanca u prahu se najcesce prave za dalju upotrebu u pekarskoj industriji,,ne za konzumiranje, i izazivaju nadimanje stomaka. Surutka u prahu je odvratna i sadrzi oko 7o% laktoze (ml.secera) i samo 12% proteina. Soja se ne preporucuje muskarcima,a i protein iz soje je biljni,nema kompletan AK sastav i ne znaci ti mnogo. Pirincano brasno ti je jos jedan izvor UH,mozda i jedina dobra stvar u svemu. Sve ovo ti treba da ostavis,ovo ti je , po meni, lep primer BRO science-a. Svakog dana doruckuj kao covek,i ovakve stvari ti nikada nece trebati.
Sačuvana
Generator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #43 poslato: Februar 14, 2014, 02:32:45 posle podne »

Taj sejk ti je cista kalorijska bomba,nepotrebna. Znaci ne treba da ga uzimas,uzimas s.grozdje posle treninga,odes kuci i jedes belo meso i pirinac.
Malo me buni ovaj belancevinasti prah? Sta tu podrazumevas??

Okej,to cu izbaciti sigurno onda.
A sto se tice ovog drugog sejka on se sastoji od belancevina u prahu,surutke u prahu,kakao,sojino brasno i pirinacno brasno sve se to pomesa,i na dan kad se trenira ujutru se uzmu dve kasike u 3 dl vode i popije,kao i posle treninga.
Sta mislis o njemu?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #42 poslato: Februar 14, 2014, 02:20:10 posle podne »

Taj sejk ti je cista kalorijska bomba,nepotrebna. Znaci ne treba da ga uzimas,uzimas s.grozdje posle treninga,odes kuci i jedes belo meso i pirinac.
Malo me buni ovaj belancevinasti prah? Sta tu podrazumevas??
Sačuvana
Generator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #41 poslato: Februar 14, 2014, 02:17:02 posle podne »

Mislio je na to da sejk sa plazmom,medom i bananama nije potreban uopste.
P.S. Svaka hrana se vari,ne znam otkud ti to da ne treba da se vari.

Nisam se lepo izrazio,mislio sam na to da kada se popije ovaj proteinski sejk,proteini brze stizu do misica,nego kad jedem belo meso.
Znaci da izbacim taj sejk sa bananom,plazmom i medom,a ovaj sejk sa belancevinom u prahu i ostalim sastojcima?
Sačuvana
Generator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #40 poslato: Februar 14, 2014, 02:15:38 posle podne »



Hvala na dobrodoslici.
Treniram uglavnom u 7,8 uvece,pokusavao sam ranije,al najbolje nekako funkcionisem uvece,malo je zeznuto zbog obroka,al sta da radim.
Uglavnom imam 4,5 obroka dnevno,izmedju obroka neka vocka,a sad dok sam imao ispite i 6 obroka dnevno,al i kasnije leganje  ;D

Imam 20 godina i treniram oko 2 godine,da kazem aktivno godinu dana,i stalno sam na nekoj kilazi izmedju 73 i 75 kg,nikako da napredujem sto se tice kilaze.
Posle treninga odmah u svlacionici pojedem suvo grozdje,od skora cim dodjem kuci popijem taj sejk sa bananom,medom i plazmom i posle njega pojedem 200 grama belog mesa, dobio sam 1 kg za nedelju dana,od kad sam to krenuo da praktikujem,e sad ne znam bas dal je od toga :)
I kao sto sam naveo u prethodnom upisu,planiram da ubacim izmedju tog sejka i belog mesa,oonu mesavinu belancevine u prahu i ostalih sastojaka kao jos jedan proteinski obrok,pa sam dosao ovde vas da pitam,sta mislite oko toga?

I šta dobiješ od njega? Mislim koji je razlog i efekat? Ne moraš da mi odgovaraš ali dobićeš samo masti/salo. Jer je to sve sam prosti šećer. U količini koja ti ne treba, jer si već uzeo suvo grožĂ°e, koje je takoĂ°e izvor prostih šećera. Mada ti u svemu tome ima previše fruktoze, nisam siguran da uopšte znaš šta radiš.

OK ako nećeš WHEY i/ili dekstrozu posle treninga onda može to suvo grožĂ°e ali  uzmi i jedno 7-10 belanaca (kuvanih) uz njega. Sve ostalo ti je nepotrebno, iz ugla potrebe organizma posle treninga. Naravno čim doĂ°eš kuć,i normalan obrok P+UH+M (M po potrebi).

Ovo je sustina ;D
Nisam siguran u ovo sto radim,pa sam zato i dosao ovde da se konsultujem sa vama iskusnijima.
Kao sto sam naveo, do skora sam praktikovao,da odmah posle treninga u svlacionici pojedem suvo grozdje a onda nakon 10 min kad stignem kuci pojedem 200 grama belog mesa,al sam citajuci neke forume procitao da sat,dva pre treninga treba uneti slozene ugljene hidrate a posle treninga je veoma vazno uneti dosta prostih ugljenih hidrata,a nakon toga i proteine,jer kao mnogo ljudi se zalece samo sa proteinima a ne unose dovoljnu kolicinu prostih uh posle treninga i zbog toga ne napreduju dovoljno.
Naravno sve ovo sto sam procitao sam uzeo sa rezervom i dosao ovde da se konsultujem sa vama oko te ishrane posle treninga kada se ne koriste vhey i dekstroza,pa sam napisao ona dva recepta sejka,jedan za proste uh a drugi za proteine,da vidim sta vi mislite o tome i kako je najbolje iskombinovati posle treninga.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #39 poslato: Februar 14, 2014, 02:13:43 posle podne »

Mislio je na to da sejk sa plazmom,medom i bananama nije potreban uopste.
P.S. Svaka hrana se vari,ne znam otkud ti to da ne treba da se vari.
Sačuvana
Generator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #38 poslato: Februar 14, 2014, 02:06:03 posle podne »

Jedem i bademe kad dodjem.
A ne bih kupovao suplemente,iskreno,zato sam i dosao sa ovim predlogom na forum,da vidim sta ljudi misle,dal se moze sa ovakvim obrokom posle treninga,nadomestiti taj proteinski sejk i dekstroza.

Zasto bi ubacio ovaj sejk izmedju kad ces vec jesti meso kod kuce? nema potrebe. Dovoljno ti je suvo grozdje nakon treniga, ili banane, posto nemas protein, a onda kuci cvrst obrok.

Ako mislis na ovaj sejk sa belancima u prahu i ostlaim sastojcima sto sam naveo,pa mislio sam to da popijem nakon treninga jer ne treba da se vari,pa onda nakon jedno ,pola sata,sat,pojedem i belo meso
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #37 poslato: Februar 14, 2014, 10:17:29 pre podne »



Hvala na dobrodoslici.
Treniram uglavnom u 7,8 uvece,pokusavao sam ranije,al najbolje nekako funkcionisem uvece,malo je zeznuto zbog obroka,al sta da radim.
Uglavnom imam 4,5 obroka dnevno,izmedju obroka neka vocka,a sad dok sam imao ispite i 6 obroka dnevno,al i kasnije leganje  ;D

Imam 20 godina i treniram oko 2 godine,da kazem aktivno godinu dana,i stalno sam na nekoj kilazi izmedju 73 i 75 kg,nikako da napredujem sto se tice kilaze.
Posle treninga odmah u svlacionici pojedem suvo grozdje,od skora cim dodjem kuci popijem taj sejk sa bananom,medom i plazmom i posle njega pojedem 200 grama belog mesa, dobio sam 1 kg za nedelju dana,od kad sam to krenuo da praktikujem,e sad ne znam bas dal je od toga :)
I kao sto sam naveo u prethodnom upisu,planiram da ubacim izmedju tog sejka i belog mesa,oonu mesavinu belancevine u prahu i ostalih sastojaka kao jos jedan proteinski obrok,pa sam dosao ovde vas da pitam,sta mislite oko toga?

I šta dobiješ od njega? Mislim koji je razlog i efekat? Ne moraš da mi odgovaraš ali dobićeš samo masti/salo. Jer je to sve sam prosti šećer. U količini koja ti ne treba, jer si već uzeo suvo grožđe, koje je takođe izvor prostih šećera. Mada ti u svemu tome ima previše fruktoze, nisam siguran da uopšte znaš šta radiš.

OK ako nećeš WHEY i/ili dekstrozu posle treninga onda može to suvo grožđe ali  uzmi i jedno 7-10 belanaca (kuvanih) uz njega. Sve ostalo ti je nepotrebno, iz ugla potrebe organizma posle treninga. Naravno čim dođeš kuć,i normalan obrok P+UH+M (M po potrebi).
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.