TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:01:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: suplementi za skidNj  (Pročitano 5793 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: April 07, 2014, 09:59:45 pre podne »

pa ok, znači sve što inače znamo, ništa novo :) mislila sam da je nešto konkretnije...

vidi, ja nisam nutricionista da komentarišem raznorazne dijete ali mi taj način ishrane definitivno ima smisla jer ne daje organizmu prostora da se navikne i prilagodi. 
Moje je mišljenje da je vrlo ozbiljan način ishrane u pitanju koji zahteva precizno računanje, stoga ako si spreman da se potpuno "žrtvuješ" za takav način ishrane onda ok.

Treba da poznaješ dobro i svoje brojke - bazalni metabolizam, kao i potrošnju kalorija u toku dana... da bi sve to imalo smisla.
Sačuvana
miki95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #17 poslato: April 05, 2014, 11:20:13 pre podne »

Nista posebno, u glavnom mi je rekla da imam 4 do 5 obroka i da imam tacno vreme za dorucak rucak i veceru.
Sto se tice namirnica za ishranu rekla mi je da jedem sve ali u manjim kolicinama mada sam ja dosta toga izbacio a na prvom mestu beli hleb. Po nekad pojedem 1 do 2 kriske crnog.

Sta mislite o rotaciji uh?

Hvala... :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: April 05, 2014, 11:15:46 pre podne »

šta ti kaže nutricionista, kada već ideš kod nje/njega? :) 

svaka čast... samo napred!

Sačuvana
miki95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #15 poslato: April 05, 2014, 12:57:19 pre podne »

Evo da se javim posle skoro dva meseca.
Uspeo sam da smrsam, ne znam tacno koliko ali znam po stvarima. Majice koje su mi bile uske i uz telo sada su mi taman. Farmerke isto. Oticicu ovih dana kod nutricioniste da se izmerim jer mislim da cu najbolji rezultat videti na istoj vagi.

E sada, iako sam uspeo da smanjim obime ja jos uvek imam dosta sala, posebno na stomaku. Zanima me da li je rotacija ugljenih hidrata dobra dijeta i da li neko ima iskustva sa njom. Nasao sam neki jelovnik za rotaciju i postavicu u sledecem postu.

Pozdrav.. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Februar 12, 2014, 09:33:04 pre podne »

Morted, u NS-u je ranije bilo u pokrajinskom zavodu za sport, ne znam da li se još uvek radi tamo, ali i Nikola ti je dao par opcija.
TakoĂ°e možeš da kontaktiraš Marka Dimitrijevića na forumu u vezi kompletne funkcionalne dijagnostike, on zna gde, to je u BG.

Testiranje, ako ti je stalo, je najpametnije i najbolje rešenje.  A nekoliko formula za izračunavanje max. pulsa

uglavnom 220 - godine za muškarce, a ima i još nekoliko formula

HRmax = 206.3 - (0.711 Ă— Age)

    HRmax = 217 - (0.85 x Age)

    Male athletes - HRmax = 202 - (0.55 x age)
    Female athletes - HRmax = 216 - (1.09 x age)

2 h je isuviše velik obim treninga, ne znam koliko ga često radiš, ja bih skratila taj deo sa tegovima, 1 h i 15 je baš puno, za 45 min možeš da uradš kvalitetan intenzivan trening sa tegovima.  Kad radiš tegove fokusiraj se na pokret i težine, puls meri u toku kardia.  Bilo bi super da radiš odvojeno kardio i teretanu, ali ako ne stižeš onda možeš i ovako.

Bilo bi dobro izmeĂ°u tegova i kardia da ubaciš jedno 2 kašike tečnih amino kiselina, pogotovo ako ti je trening tako dug.

Šta koristiš od suplementacije za oporavak?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #13 poslato: Februar 11, 2014, 02:57:03 posle podne »

@Morted, vita maxima, fizikus, zavod za sport, malicevic..
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2014, 01:09:30 posle podne »

Tesko da pola litre cokoladnog mleka ima nutritivnu vrednost kao ''merica-dva whey-a i merica deksa''. Za kolicinu secera ne znam jer ne piem mleko,ali siguran sam i bez guglanja da nema 4o-5o grama proteina.
Sačuvana
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #11 poslato: Februar 11, 2014, 12:53:12 posle podne »

Poslušaj Nikolu vezano za kardio trening...  postoje različite formule za izračunavanje max. pulsa, jedna od meni omiljenih je Karvonenova formula koja uključuje i tvoj puls u mirovanju, ne bi bilo loše da znamo i taj podatak.
Ali sve što ti je Nikola rekao je na mestu.

Naravno ovo je samo okvirna procena i treba znati da se najprecizniji rezultati mogu postići samo testiranjem.


Moram se ovde nadovezati jer citam ovo, i imam slican cilj i slican rezim ishrane, ali drugaciji trening.

Prvo: Monika, mozes li mi pojasniti kako da izracunam sto preciznije max. puls ?

A zatim gde mogu da uradim test opterecenja/kako ?
ne treba da budeš 2 sata u teretani, to je jedna ogromna predrasuda....

U cemu je problem sa 2h u teretani? Moj trening je drugaciji od ovde navedenog. I traje uglavnom 2h.
10 min je zagrevanje ( brzim tempom bicikla ) i zagrevanje zglobova ( u zavisnosti sta radim tada )
Zatim Sat i 10-15min rad sa tegovima. Ovde nemam tacno definisanu pauzu izmedju, jer konstantno menjam tezine, tako da pratim puls i na osnovu toga odlucujem kad sam spreman za sledecu seriju.
Logika kod ovih pauza mi je da puls odrzavam oko 100-120. Ako je tezina bila mala, bice manji puls, pa cu brze raditi sledecu seriju i pauza je kraca. Ali ako radim maksimalnom tezinom, onda cu napraviti vecu pauzu.
I na kraju, posle rada sa tegovima, vozim biciklu 20-30min ( iskreno dok mi ne utrni zadnjica na onom sedistu).

Sustina> Puls mi je 90-140 tokom celog treninga, trening traje 2h, tako da cenim da sigurno sagorim vise kalorija i masti nego da isti trening traje 45min.

@Miki95 > Sto se cokoladnog mleka tice, mozes slobodno da pijes 1/2 litre posle treninga. Po sadrzaju ( koji pise na tetrapaku ) je slicno kao da si u shaker ubacio 20-30gr dekstroze i mericu-dve whey. A to je nesto sto ti treba posle treninga. Proteini i prosti seceri za brz oporavak. To je nesto sto sam poredio kada sam konzumirao whey + dekstroza kao PWM
Sačuvana
miki95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #10 poslato: Februar 11, 2014, 12:50:10 posle podne »

Hvala na savetu :)
Cokoladno mleko cu preskociti a za uzinu cu da uzmem kikiriki, badem ili nesto slicno (przeni ne) u popodnevnoj smeni a a u prepodnevnoj cu nositi sendvic sa int.kiflom i belim mesom ili nekom ribom. Prvi cilj mi je da skinem mastne naslage. Kada telo dovedem do neke odredjene kilaze poradicu i na misicnoj masi.

Sto se tice pulsa videcu da odem na testiranje pa kada budem imao tacne rezultate vraticu se da se posavetujem sa Vama :)


Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Februar 11, 2014, 09:50:06 pre podne »

Poslušaj Nikolu vezano za kardio trening...  postoje različite formule za izračunavanje max. pulsa, jedna od meni omiljenih je Karvonenova formula koja uključuje i tvoj puls u mirovanju, ne bi bilo loše da znamo i taj podatak.
Ali sve što ti je Nikola rekao je na mestu.

Naravno ovo je samo okvirna procena i treba znati da se najprecizniji rezultati mogu postići samo testiranjem.

ne treba da budeš 2 sata u teretani, to je jedna ogromna predrasuda....

što se tiče užine, tunu ni ne moraš da jedeš svaki dan, sveža riba je ipak sveža riba... tuna u konzervi nije najzdravjia opcija i generalno se ne preporučuje više od 3 puta nedeljno.
Orašaste plodove možeš za užinu ili izmeĂ°u obroka, bilo koje, ali bih ti preporučila da budu u sirovom stanju,ne prženo, ne pečeno... čokoladno mleko ne zbog šećera.

Omega 3 i multivitamine savetujemo svakome, zaista....  bez obzira da li si fizički aktivan ili ne.  Multivitaminski-mineralni kompleksi su potreba svakome od  nas, jer je teško ishranom uneti sve potrebne sastojke, tj bile bi potrebne jako velike količine hrane, a sa druge strane sportistima je potrebna veća količina vitamina i minerala.
Omega 3 su dobre za srce i krvne sudove, moždane funkcije, snižavanje lošeg holesterola, kožu, kosu, nokte... jako zdrave masti koje nam manjkaju u ishrani na ovom području gde nam je ishrana siromašna ribom.

Whey - super što planiraš da ga uzimeš, posle treninga pod broj 1, a ujutru ako nemaš neki drugi izvor proteina.

a ciljevi... bilo bi dobro da se odlučiš na prvom mestu šta ti je prioritet, ako je to skidanje masti onda se sada fokusiraj na to...

imaš 27,7 BMI,  bolje da prvo poradiš na skidanju masti... a trening sa opterećenjem se podrazumeva.... moje mišljenje...
Sačuvana
miki95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2014, 06:13:17 posle podne »

Hvala puno :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2014, 06:07:34 posle podne »

Srcana frekvenca se prati monitorima srcane frekvence ili puls metrom. Zona za trosenje masti kao glavno gorivo je 60 do 70% od maksimalne srcane frekvence. Znaci ciljas 65%. Maksimalnu srcanu frekvencu mozes odrediti ovako 208 - 0.7 x godine. Za preciznije odredjivanje morao bi da uradis test opterecenja.

Ako neces nista od ovog, onda brz i energican hod. Bez znojenja i bez ubrzanog disanja. 60 do 90min. Trcanje ne trosi masti vec glikogen.
Sačuvana
miki95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2014, 03:51:51 posle podne »

Da li bi mogao da mi objasnis kako da je pratim i kakav rezultat bi trebao da bude da bih sagorevao masti?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2014, 03:49:31 posle podne »

Intenzitet tvog trcanja ili kardio treninga odredjuje koja ce supstanca biti primarno koriscena. Intenzitet se odredjuje na osnovu srcane frekvence. Ako ne znas kako da je pratis, mozes samo da nagadjas sta se trosi kad trcis.
Sačuvana
miki95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2014, 02:57:20 posle podne »

Sto se tice treninga treniram 4 dana pa 1 dan pauze.
I dan - grudi/triceps
II dan - Noge
III dan - Ledja/biceps
IV dan - ramena/trbusnjaci
Vdan - pauza

Trening traje oko 45 minuta. Izgleda malo u odnosu na onoga ko provede 2 sata u teretani ali pauze izmedju vezbi u super setu na primer su od 5 do 15 sekundi a pauze izmedju serija (15-12-8-8 ponavljanja) su po 30-45 sekundi. Po mom misljenju brz trening jer za tih 45 minuta sve na meni bude mokro.

Sto se tice Animal Cut-a njega sam pio pre. Trenirao sam 3 meseca u teretani i trcao na traci, posle toga sam uzeo animal, bilo je rezultata ali ne mnogo sobzirom da se nisam ni interesovao mnogo za ishranu za razliku od ove sada situacija kada mi je bitna ishrana a ne animal.
Do sada sam vezbao 3,4 puta po oko 4 meseca, ima malo i misicne mase nije samo salo :D

Jelovnik mi je ovakav 2 nedelje i trenutno mi u opste ne nedostaju hleb i slatko (posto sam juce na rodjendanu pojeo parce torte :D). Bez tih namirnica mogu, kafu sam poceo da pijem gorku i nije mi problem uopste mada ja popijem jednu kafu za 2 dana :D

E sada muci me samo sta da jedem za uzinu, ok int. kifla sa belim mesom ili tunom ali nisam bas u mogucnosti svaki dan da jedem tunu. Da li bi moglo da dodje u obzir cokoladno mleko kao uzina i 100 g pecenog kikirikija (badema...)?

što se tiče trčanja,trebalo bi da imaš podatak o intenzitetu, tj. o vrednosti pulsa u toku trčanja jer je to jako bitno kako bi trošio primarno masnoće kao izvor energije - a one se troše u zoni umerenog-srednjeg intenziteta...

Ovo mi nije bas najjasnije :D
Mislio sam da smenjujem brzu setnju i lagano trcanje nekig 15-20 min.

Hvala na savetu za dorucak, ubacicu jaja (belance) kao izvor proteina.

E sad suplemente sam mislio da uzmem za 3 nedelje, trenutno treniram 2 nedelje po ovom sistemu a za 3 nedelje krece serija u kojoj idu nove vezbe i ona traje narednih 6 nedelja. Uzeo bih whey kao obrok posle treninga i mozda ujutru. Procitao sam da su omega 3 dobre i multivitamin iako o toj vrsti suplemenata nisam citao skoro pa nista.

Znaci prvi cilj mi je da smrsam a drugi da sagradim malo misicne mase. Rado cu usvojiti svaki savet :)
Hvala... :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 18 upita.