TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:33:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane i suplemenata  (Pročitano 19274 puta)
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #8 poslato: Februar 28, 2014, 03:57:16 posle podne »

U zavisnosti sta si toga dana jeo i kakvog inteziteta je bio trening ,odredis koliko ces hidrata uneti posle treninga.

Ja ponekad imam obicaj(cak u toku priprema za takmicenje) da jedem ovsene sa bananama i wheyom.Nekad mozes da dozvolis sebi vise secera ,zavisi koliko si prazan(glikogenski depoi), bitno je da upoznas svoje telo(bukvalno).Guglaj malo, pricaj sa ljudima, smanjuj - povecavaj hidrate i vremenom ces nauciti da odrzavas formu i jednim do dva cheat day-a nedeljno. :)
Sačuvana
dzenisdemic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116


« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2014, 02:48:03 posle podne »

Nisam koristio neki sagorevac sa toliko kofeina da mi ne bude mnogo za pocetak mozda bolje da pocnem sa jednom tabletom?
To nisam znao sto se tice banane i ovsenih ,onda cu od sada sto se tice voca jednu bananu ili ni jednu u toku dana.
Nisam pri nekim parama da dodam jos neke aminokiseline a jos mi je pri kraju je whey.

Za posle treninga, obrok koji sledi treba da unesem vise proteina iz hrane ili UH ?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Februar 28, 2014, 01:39:42 posle podne »

Nemoj uzimati BCAA,ako zelis da odas nesto uz whey i cre,bolje ubaci glutamin. Suplementaciaj ti je generalno dobra,meni je BCAA skroz dole na nekoj listi primarnih sups-a.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #5 poslato: Februar 28, 2014, 01:37:59 posle podne »

Mislim da je propisana doza Dyma 2 kapsule/jedna doza. Ako ces biti na basketu 3o+ minuta,msm da to mozes podrazumevati kao kardio. Onda te 2 kapsule uzmes 3o minuta pre. Ja voce ne jedem, i ne preporucujem ga u vecim kolicinama onima koji zele da se izdefinisu. Vitamine u mnogo vecim kolicinama dobijas iz povrca. Voce se jede jer je ukusno pod izgovorom potreba za vitaminima. Ok,nije stetno,ali je povrce bitnije mnogo. Banana i ovsene su ti 2 razlicita izvora UH,i bzvz ti je da ih unosis u istom obroku,to sam hteo da kazem. Ako vec zelis bananu,bolje je pojedi nakon treninga i uzmi protein. A ovsene kombinuj sa nekim izvorom proteina,jajima kao sto ti je Heath napisao.
Sačuvana
dzenisdemic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116


« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2014, 12:57:20 posle podne »

@P.Heath Zaboravio sam da napisem jaja jedem nekad ujutru 4 komada od toga 2 zumanca maknem , a ponekad uvece za veceru u prvi ili drugi obrok uzmem 4 belanca.

@TwinSix Pa onda ako budem krenuo na basket ili fudbal mogu to tretirat kao neku vrstu kardio treninga onda pola sata pre da uzmem 1 tabletu dyma burn ?A ako imam vremena onda ujutru na prazan stomak uzmem 1 tabletu i odradim kardio ?
Ipak sam mislio da ovu kolicinu voca sto unosim da nije stetna a i nesto mi se cini da ne treba voce izbacit i zamenit komplexom vitamina i minerala ipak je to na neki nacin vestacko :D Ali dobro onda ujutru za dorucak necu koristit red cokolade , moram jednu bananu uz ovsene. Ili i nju da izbacim ? :D

Da li treba BCAA da koristim ili je dovoljno ovo od suplementacije sto koristim?
Ipak ja ne bih neke mnogo vece obime ili misicne mase da imam nego trenutno jer posle cu da budem tezi i delimicno sporiji, samo bih jos stomak da sredim.

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2014, 07:24:50 pre podne »

Dyma se uzima nekih 3o minuta pre kardia. Samo tada i ima smisla, uz sredjenu ishranu. Ako uz teretanu ides redovno na fudbal,basket ili folklor,dodatni kardio ti nece trebati. Za dorucak ako vec jedes ovsene sa suvim vocem,ne treba ti i red cokolade jer sam navodis kako nekad ubacis i bananu ili narandzu. Po meni licno, svako ko je na nekom skidanju kg,nema sta da trazi sa vocem. To je dosta secera za nekog ko bi da skine kg. Suplemetacija ti je ok. Generalno, kad pogledam i sliku msm da si na dobrom putu,smanji voce,treniraj jako s tegovima i pici fudbal 2-3 puta nedeljno,izbaci sokove i grickalice ako ih unosis, i budi konstantan u tome.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2014, 08:34:10 posle podne »

Korektna ishrana , ubaci po neko bareno jaje za dorucak.Da li ti treba jos kardija, zavisi od ciljeva..
Sačuvana
dzenisdemic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116


« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2014, 03:27:45 posle podne »

Pozdrav,
Potreban mi je savet oko nekih stvari vezanih za ishranu i suplemente,mozda je poruka malo duza ali molio bih vas da odvojite par minuta.


Najbitnije mi je da sredim stomak odnosno da se vide malo bolje trbusnjaci,pre dva meseca sam krenuo ponovo aktivnije u teretanu jer mi je bio porastao stomak , sredio sam ishranu i sad za sad je zadovoljavajuce ali bih voleo do leta da to bude jos lepse.

Informacije koje ce mozda biti od pomoci: imam 21 godinu,visok sam 187cm, 93kg, obim ruke je 41cm, obim struka je oko 91 cm.


Konkretna pitanja su:
a) Sta treba promeniti u ishrani? Da li povecati unos proteina,smanjiti UH?
b) Da li da ubacim kardio trening s obzirom da redovno idem na basket,fudbal i folklor u danima kada ne idem u teretanu?Ako treba onda koliko je vremenski dovoljno da mi traje kardio trening ?
c) Dobio sam sagorevac Dyma burn imam oko 60 kapsula rok upotrebe je do Aprila kako najbolje da ga iskoristim ?
d) Ako treba da ubacim kardio trening i da koristim ovaj sagorevac treba li onda da kupim jos Bcaa da bih zastitio misice od razgradnje ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ishrana :
1. Dorucak: Ako kuci doruckujem onda inace ovsene pahuljice(+ bademi,suvo grožde,mleko,ponekad red cokolade za kuvanje)a ako sam na fakultetu onda ide 150-170 grama belog mesa sa žara u malu piticu.

2. Rucak : Ako sam kuci onda ide belo meso ( oko 200-300 gr) ili batak sa pirincem,krompriom retko kad makarona, ponekad pasulj ili krompir sa crvenim mesom . Ako sam na fakultetu onda oko 200 grama belog mesa. Uz rucak redovno ima neko povrce i neke salate.

3. Vecera : Nju delim na dva obroka jedan je posle treninga tu inace ide srednja neka kolicina UH i vise proteina npr od rucka belo meso ili tunjevina , uz ovaj obrok uzimam i salate. A drugi obrok je jedno sat vremena pred spavanje  tu inace uzmem parce ili dva nemasnog tvrdog sira.

Sto se tice hleba retko ga jedem, kada sam kuci ako uzmem to je za rucak i to onaj crni razovni,mada navikao sam bez hleba.
Izmedju obroka uzmem voce (1 banana ujutru za dorucak nekad uzmem jos jednu u toku dana, i uzimam pomarandze inace je to 2 npr jednu posle dorucka i jednu posle rucka) i pomalo badema vise puta.
Sto se tice tecnosti pijem samo vodu,sokove i slatkise sam izbacio ima 2 meseca.
Mleko ujutru za dorucak sa ovsenim i ponekad jogurt za rucak.

Suplementi :
Pre treninga 5gr kreatina a posle treninga 5 gr kreatina + jedna merica wheya + 20-25gr dextroze
Kada ne treniram uzmem 5 grama kreatina i jednu mericu wheya.

Pijem i one vitamine-minerale ,daily formula.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
« Poslednja izmena: Mart 14, 2014, 10:06:06 posle podne od strane dzenisdemic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 18 upita.