TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:10:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija  (Pročitano 30183 puta)
DejanS.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #108 poslato: Avgust 06, 2014, 12:39:15 pre podne »

pa u pansportu :) onda cu piti gejner prvo pa onda kad ga potrosim whey,jel tako? U principu ostalo mi je sve jasno,znam koliko cega ima u namirnicama i sta treba da jedem,i kao sto si rekao da trebam da budem u suficitu sa kalorijama.Hvala na pomoci :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #107 poslato: Avgust 06, 2014, 12:07:47 pre podne »

Ko ti je rekao da ti treba i whey i gejner ili gde si to procitao ? Skloni za sada jedno ili drugo i sacuvaj kada potrosis jedno od ta dva, totalno je glupo kupovato gejner koji u sebi vec ima protein i whey protein. Pij ujutru cim ustanes i posle treninga, po mom misljenju tako je najbolje a za sve druge obroke koristi pravu hranu. Ajmo da vidimo od prilike koliko ti je potrebno kalorija. U potpunom mirovanju ti treba 70(kg) x 20=1400. Za neki prosecan dan ti treba 1400 x 1,2 = 1700 a u danima treninga 1400 x 1,6 = 2300. Da bi se gojio pola kg nedeljno treba ti sufici na nedeljnom nivou 3500 kca ili 500 kcal dnevno. Znaci svaki dan moras unositi 500 kcal vise. Kada treniras to je 2800 kca a kada ne treniras 2300 kcal. Najprostije, a i uzmi u obzir da ne poznajem tvoje telo uopste, da ukupne kalorije delis na 6 delova. 3 dela odlazice na UH, 2 dela na proteine i 1 deo na masti. Pa onda polako pratis sta ti se desava sa telom, ako ne puno mastis smanji kalorije npr za 250 i sl. Moras da budes dosledan u ishrani ne kao sto si do sada jeo malo ovo malo ono ponekad ovo ponekad ono, i ti u sustini nemas pojma koliko si cega uneo. Drzi se ovoga i verujem da ce biti ok. Sa vlaknima i povrcem ne preteruj ako zelis masu.
UH- integralni hleb, pirinac, krompir, slatki krompir, ovsene pahuljice
P- CRVENO MESO, piletina, curetina, riba, jaja, proteinski praskovi
M- maslinovo ulje, razne semenke, kostunjavo voce, omega 3, zumance, masne ribe (losos)

Makronutrijenti koji se racunaju iz namirnica se odnose na sirove namirnice, i da li znas da racunas koliko cega ima u namirnicama ? Pij dosta vode.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
DejanS.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #106 poslato: Avgust 05, 2014, 11:47:20 posle podne »

Evo ovako ja sam hteo samo gejner da kupim ali mi je receno da mi posle treninga trebaju kvalitetni proteini pa sam uzeo i whey (ipak kroz obicnu ishranu je lakse uneti uh nego protein) :) zato gejner pijem preko dana kao medjuobrok a whey posle treninga,i uglavnom imam 3,4 kvalitetna obroka,znam za uh,zato cesto jedem krompir,pirinac,testeninu i tako.Kalorija mi treba oko 2500 valjda (visok oko 180,tezak 70 kg,17 godina).u teretanu idem oko 3 meseca sa pauzom od 15ak dana,posle koje se sad vracam :) treniram oko 4,5 puta nedeljno.Sto se makronutrijenata tice rekao bih da znam osnovne stvari. :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #105 poslato: Avgust 05, 2014, 11:03:07 posle podne »

Cao imenjace. Mislim da je totalno glupo to sto si uzeo i whey i gejner jer gejner sam u sebi sadrzi dovoljnu kolicinu proteina za jedan obrok. Ako tu dozu proteina ''pojacas'' sa jednom dozom whey proteina mislim da neces nista vise dobijati na misicnoj masi. Mozes da pijes gejner odma cim ustanes i posle treninga. Ishrana nije losa u smislu da ne jedes kvalitetne proteine uopste i da je jedes ''junkfood'', ali dosta nekako neorganizovano i ocigledno nedovoljno ! Da li znas koliko ti je potrebno kalorija za odrzavanje tezine ? Koliko P, UH i M ? Moras da pojacas UH ako zelis da se ugojis. Daj malo vise podataka, tezina, visina, staz u teretani, godine ? Kako i koliko puta nedeljno treniras ? Da li znas kako se racunaju makronutrijenti u namirnicama ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
DejanS.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #104 poslato: Avgust 05, 2014, 10:07:46 posle podne »

Znam.Danas recimo(ustao sam kasno :) ) sam za dorucak jeo tunjevinu,integralni hleb i jogurt,zatim gejner,kasnije oko 150 grama integralne testenine sa sirom,pa pre treninga gejner opet (ali cu u buduce samo 1 mericu gejnera preko dana i posle treninga protein),i nakon treninga whey,i kad sam dosao kuci jeo sam piletinu sa mesanim povrcem (djuvec) pirinac,krompir,grasak :) valjda je to u redu? :) jos cu sutra da kupim bademe ili lesnike :) inace imam 17 godina i oko 70 kg :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #103 poslato: Avgust 05, 2014, 07:29:06 posle podne »

Bez obzira na gainer ,moras pojacati unos slozenih ugljenih hidrata.Kako se hranis trenutno?
Sačuvana
DejanS.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #102 poslato: Avgust 05, 2014, 07:21:30 posle podne »

Kupio sam ga sad posto bi hteo malo mase da nabacim,jel ocigledno ne jedem dovoljno,samo mi nije bilo jasno kad sta da pijem.Ali kad ga potrosim verovatno cu nastaviti samo protein.Hvala na odgovoru :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #101 poslato: Avgust 05, 2014, 07:09:43 posle podne »

Mozes tako kombinovati,ali je bolja varijanta da samo koristis whey kada potrosis gainer.
Sačuvana
DejanS.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #100 poslato: Avgust 05, 2014, 06:56:46 posle podne »

Cao,hteo bih samo da postavim jedno pitanje oko redosleda suplemenata,posto sam kupio Sci 100% Whey Protein Professional i Mass 20 jel u redu da ujutru i popodne izmedju obroka popijem po mericu gejnera,a uvece posle treninga protein?Hvala unapred :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #99 poslato: Jun 05, 2014, 06:17:57 posle podne »

Probaj i ostale u kesicama,da vidiš kako će te koji raditi.Jer ne deluju isto na svakoga :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #98 poslato: Jun 04, 2014, 05:48:31 posle podne »

Možeš i Mega Gainer, nije nikakav problem, samo treba da ga doziraš u skladu sa svojim ciljevima. :)
Sačuvana
macak11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #97 poslato: Jun 04, 2014, 12:23:32 pre podne »

zahvaljujem ,mislio sam taj hot blood da povezem sa mega gainerom,ali videcemo :) da,da,bolje da probam kesicu :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #96 poslato: Jun 03, 2014, 10:43:45 posle podne »

Hot Blood imamo i u kesicama, pa je, po mom mišljenju, bolje da najpre probaš kesicu-dve nego da odmah kupiš celo pakovanje. Kad već imaš tu jeftiniju opciju da vidiš da li ti NO u potpunosti odgovara, što da je ne iskoristiš. :)

Što se tiče izbora proteina, ne može se tu mnogo pogrešiti. Bitno da mu je osnova protein surutke (da nije soja ili slično) i to bi bilo to. Eto, ako baš hoćeš konkretnu preporuku, možeš Elite Whey.
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY315-Elite-Whey-Pro.html

Ali, opet, nećeš pogrešiti ni ako uzmeš Scitecov whey, Biotechov Nitro Gold Pro i sl. :)

Sačuvana
macak11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #95 poslato: Jun 03, 2014, 09:37:35 posle podne »

Sta bi ti osmislio ,kakav trenng ,i kakva ishrana ? gledam da uzmem hot blood i neki protein ,pitanje je koji ? posto imam 203 i 90 kg sada,pa ne znam koji ,sta ? isao sam u teretanu ,ali stalno na prekide :)
« Poslednja izmena: Jun 03, 2014, 10:35:56 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #94 poslato: Jun 03, 2014, 09:20:22 posle podne »

Bolje bi bilo sa proteinom,za mene je protein ipak bitniji suplement od  NO.Prvo bih nabavio protein i neke vitamine a kasnije ako imam para pojacao nekim monohidratom ili NO reaktorom.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 19 upita.