TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 05:51:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jesti cela jaja ili samo belanca?  (Pročitano 9946 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #19 poslato: Maj 15, 2014, 09:11:42 pre podne »

Kada sam na masi ili ne spremam se za takmi;enja ili neku jaču defku onda idu uglavnom cela sa par belanaca.Kada je ovo drugo u pitanju onda samo belanca.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #18 poslato: Maj 14, 2014, 12:03:45 posle podne »

Smeš naravno.Ali npr. ako planiraš da pojedeš 6 jaja odjednom ( ne znam koliki ti je kalorijski unos),bilo bi ok da pojedeš dva cela,a od ostalih samo
belanca.
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #17 poslato: Maj 13, 2014, 11:03:44 posle podne »

Kolko se secam nikada nisam odvajao zumance, cak sam kao dete voleo da jedem samo zumance :D

Prica o ogranicenom broju jaja na nedeljnom nivou mi je uvek bila nelogicna (da ne kazem smesna)... I nikada nisam razumeo kako odrastao covek uspe da se najede od 2 przena jajeta (verovatno jer uz ta 2 jajeta pojede pola 'leba)

btw, tokom pisanja ovog posta mi se mota po glavi da sam vec pisao na ovu temu... :)

Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #16 poslato: Maj 13, 2014, 10:46:17 posle podne »

cela

Sačuvana
percifal
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #15 poslato: Maj 13, 2014, 10:12:47 posle podne »

interesuje me jedna stvar,planiram malo da smanjim kilazu pa me zanima da li uopste smem da jedem jaja i da li cela da jedem?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #14 poslato: Mart 17, 2014, 11:14:13 posle podne »

Ma, u domovima zdravlja i sada postoje preporuke da treba jesti najvise dva jaja na nedeljnom nivou, ne u toku dana. Ali ne kazu jasno da to vazi za osobe koje imaju masnoce, pritisak, ili su gojazne i imaju jos neka pridruzena oboljenja. Uz duzno postovanje, ne prenese se sve uvek kako treba.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: Mart 13, 2014, 07:13:14 pre podne »

Meni je jako strasno bilo, slusao sam tada najpoznatijeg nutricionistu Srbije Dr. Ljubomira Pfaf-a kako ne treba vise od 2 jajeta dnevno. Sto kaze doktorka, dobro je da se gledista menjaju...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Mart 13, 2014, 12:31:05 pre podne »

Dobro je da su se nekadasnja gledista promenila i da ljudi polako shvataju da ne moraju odvajati zumanca. Naravno, to se odnosi na zdrave ljude, fizicki aktivne, pricali smo vise puta o tome, a za one koji zive sedanternim nacinom zivota ipak treba da postoji ogranicenje.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #11 poslato: Mart 12, 2014, 10:42:38 pre podne »

Uglavnom odvajam belanca,nekiput pojedem i cela jaja. Ali ono što je meni bilo zanimljivo jeste što mi je drug koji je uspešan sportista rekao. Njemu je nutricionista njegov rekao da na nedeljnom nivou treba pojesti 20 celih jaja zarad regeneracije organizma.Eto.A pričamo naravno o sportisti koji ima dva treninga dnevno stalno. I nikakav holesterol nije spominjan.

Kolko ima kg-a drug. Sigurno nije isto za osobe razlicite visine i tezine.

Oko  85kg,visok je oko 192 ja mislim.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Mart 11, 2014, 07:48:51 pre podne »

Ja koristim domaca,ta malo sitnija, pa za dorucak pojedem 9 belanaca i 2 zumanceta, a posto ima i sitnih jer su to ta ''omega 3'' ako sam razumeo,to mu dodje blize onih 8 kupovnih , krupnijih. Nedeljom ih ne jedem, pa mu to dodje negde oko 6x9=54 nedeljno. Krva slika mi je skroz dobra (knock,knock). Jaja zakon. Vec 2-3 godine.
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #9 poslato: Mart 11, 2014, 01:09:35 pre podne »

Ja svaki dan jedem 6 od toga 3-4 cijela! Tako vec zadnje 2 god. i nista mi ne fali (za sad) :D
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #8 poslato: Mart 08, 2014, 06:31:19 posle podne »

Uglavnom odvajam belanca,nekiput pojedem i cela jaja. Ali ono što je meni bilo zanimljivo jeste što mi je drug koji je uspešan sportista rekao. Njemu je nutricionista njegov rekao da na nedeljnom nivou treba pojesti 20 celih jaja zarad regeneracije organizma.Eto.A pričamo naravno o sportisti koji ima dva treninga dnevno stalno. I nikakav holesterol nije spominjan.
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #7 poslato: Mart 08, 2014, 04:28:28 posle podne »

Ja mislim da nikad u zivotu nisam odvajao zumance, mislim ako se ne racuna ono kada se pravi slag, majonez itd. , mada ni u tim slucajevima zumance/belance nisam bacao. Isto i mene zanima bas da li je stetno, ili ne, posto ono godinama unazad jedem, pa na mesecnom nivou oko 150 jaja, i razultati zadnji put kad sam vadio su bili vise nego perfektni, tako da, meni barem ne skodi eto u proseku 5 jaja dnevno, mada jedem i vise.
A sto se tice toga ko sta kaze, pa misljenja su toliko razlicita da idu od 1og jaja dnevno do toga da sto vise to je bolje...
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #6 poslato: Mart 08, 2014, 03:35:38 posle podne »

Ako nisi imao problema sa holesterolom ranije i ako su ti krvni sudovi u dobrom stanju onda nece biti problema.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #5 poslato: Mart 08, 2014, 02:34:54 posle podne »

Ja jedem 40-45 celih jaja nedeljno, znaci 5-6 dnevno. Imate li iskustva sa ovolikim unosom ove namirnice, ja smatram da je ok i u planu je davanje krvi kroz nekoliko meseci da proverimo stanje.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.