TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395195 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 08:43:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda donji dio ledja - Misljenje  (Pročitano 13573 puta)
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #19 poslato: Mart 25, 2014, 08:32:18 posle podne »

Evo danas sam radio ledja i posle treninga ne osjetim nikakvu bol kao da me nikad nije ni bolelo.
Ali uocio sam jedan problem tj imam strasnu lordozu. Stomak mi je vec previse izbacen napred a zadnjica povucena nazad. Mislim da je i to jedan od problema jer nisam mislio da je je toliko strasno dok nisam stao pred ogledalo, iako nemam sala da li da radm kardio da smanjin kg??
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #18 poslato: Mart 25, 2014, 01:49:03 posle podne »

To ovo istezanje , ako je to na sta ste mislili ovo mogu raditi bez problema.

Od vjezbi koje trenutno radim za ledja nemam problema sa njima, trudim se da dok podizem tegove sa poda sav teret prebacim na noge.
Ovaj text svakao procitam, ali meni i dalje jedina nedoumica je to zasto me prestane boliti preko noci kada lezim, jer ako imam neku ozbiljniju povredu trebalo bi boliti u bilo kom polozaju, a ne da totalno prestane pa se opet javi.
Mozda mi se malo i cini, da li je moguce da mi se od istezanja povecala malo okretljivost. Jer neke pokrete nisam mogao do kraja raditi sada sam malo flexibilniji.
I da li da koristim pojas za ledja, mislio sam da je bolje da da ne koristim na manjim kilazama jer zelim da ja drzim ucrvšćen trup tokom treninga, a ne da se tijelo osloni na pojas ili grijesim??


Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Mart 24, 2014, 08:02:19 posle podne »

pogledaj txt

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/bolna-ledja-sindrom-piriformisa.html

probaj da primeniš savete iz txta
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Mart 24, 2014, 08:00:54 posle podne »

trbusnjake ne smes na kosoj raditi sa pravim ledjima, od toga bole ledja....
da li mozes istezanja da se iz polozaja za sklek spustiš nogama na pod, od karlice koja je na podu telo na gore je podignuto ruke ispravljen u sklek polozaju?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Mart 24, 2014, 07:57:37 posle podne »

da liima bola pri nekoj od tih vezbi koje radiš u teretani trenutno?
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #14 poslato: Mart 24, 2014, 05:37:16 posle podne »

Vec dvije sedmice se istezem redovno po 10-tak minuta. Odlucio sam ne raditi mrtva dizanja.
Od vjezbi radim: Veslanje lezeci sa buciama i sipkom, veslanje jednorucno u pretklonu, pull up , chin up ,
Poslusat cu Vas i probacu exstenziju na klupi, cak sam to i nekad prije radio i osjetio bih bol kad kad radim trbusnjake na kosoj klupi tj. ona klasicna bol koju osjete svi u donjem dijelu ledja zbog podizanja gornjeg dijela tijela.

Nemam problema sa kasljanjem, jedino sam uocio neki dan jer sam bio malo povise sagnut naprijed to da se donji dio ledja upalio, znaci upala misica. Znaci bio sam napolju sitne poslove obavljao i sutra dan sam osjetio upalu donjeg djela ledja.

Kazem stanje je bolje, al nisam siguran je li od kiropraktickog tretmana ili od istezanja koje sam poceo praktikovati.
Jedino osjecam zategnutost kad duze stojim i nagnem se napred, nije bol ali osjecam neko zatezanje.
Osjetim da snagu ledja nisam izgubio, cak kada cucnjeve radim posle osjecam kao da mi ledja nikad nisu ni boljela...

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Mart 22, 2014, 10:49:41 posle podne »

Ovako, kad sam se povredio bol je trajala oko sedmicu dana i nakon toga sam se vratio normalno treniranju. Vjezbe koje sam radio za ledja su : zgibovi, veslanje u pretklonu i klupi, jednorucno veslanje i to je ugl to. Mrtvo dizanje sam mogao radio ali sam ga izbacio iz programa.
Cak sam i preko ljeta radio fizicke poslove i nije bilo problema, a najvise me zanima to sto me nekad skroz prestane pa ponovo pocne boliti.
Mislio sam na misic da ozlijedjen ali mnogi mi govore da kad misic pukne da bi se tesko kretao i na na kozi bi se vidjela crna ili plava fleka od puknuca.
Ali kad lezim na ledjima ne osjetim nista, cim stanem na noge bol se javlja.
Stvarno sam vise izludio...

Edit: Rekao sam da nemam bolove u nogama ali osjecam na  sredini i malo na lijevoj strani, dok na desnoj ne osjetim nista.
Evo i slika, otprilike to je mjesto
puknut misić u predelu ledja ne mora dati podliv na kozi i obično se to ne dogadja. upredelu ledja ima puno malih mišića,  koji mogu biti istegnuti ili delimicno puknuti....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Mart 22, 2014, 10:47:27 posle podne »

da li boli kada iz stojećeg stava se savijaš unazad ledja?
kijanje, kašljanje ne boli?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Mart 22, 2014, 10:45:32 posle podne »

mrtva dizanja ne radi ni u kom obliku. to je veliko opterećenje za ledja i kičmu.
mozeš probati da radiš veslanje na sajli sededeća klupa, ekstenzije ledja na kosoj klupi. ekstenzije radiš 90-150○ sa pravim ledjima. ovo radiš pod uslovom da ne izazivaju vežbe bol.
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #10 poslato: Mart 19, 2014, 03:52:30 posle podne »

Mogu reci zadnja tri dana da mi je nesto lakse, iako preko dana dugo sjedim i stojim tako da kad bi ovako bilo ja zadovoljan.
A sad reci da mi je istezanje pomoglo nisam siguran, mozda je malo i pomogao tretman kod kiroprakticara nisam siguran.
Posle onog reng. snimka receno mi je da se obratim VEREBROLOGU (mislim da se ovako zove) da mi tacno procita dijagnozu sa snimka, imam kod njega zakazano 2 aprila.

Uglavnom imam nekih 10-tak vjezbica sa kojima istezem ledja,trbuh i noge svaki dan po 10 minuta, a za ledja trenutno samo radim zgibove i veslanja bucicama lezeci i nemam problema sa tim vjezbama. Neki mi govore da radim korektivna mrtva dizanja ali ja sam nekako skeptican da necu pogorsat jos vise..
Bol je jos uvjek prisutna ali ne u tolikoj mjeri, nastavicu sa istezanjem pa cu vidjeti da li pomazu.
« Poslednja izmena: Mart 19, 2014, 03:54:27 posle podne od strane AMERCIVIC » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Mart 19, 2014, 01:08:01 posle podne »

da li si bio na pregledu neurologa ili ortopeda?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Mart 19, 2014, 01:07:21 posle podne »

Mogu se spustiti do kraja, jest da mi malo osjecam zategnutost u nogama al mogu bez problema.
Takodje neki dan sam istezao ledja i pri ovoj vjezbi

 i osjetim malu bol u natkoljenici lijeve noge, ne bas nesto veliku ali ne mogu bas istegnut se kao desnom i jos neke vjezbe sam radio za istezanja i mozda se osjecam bolje, nije to ona vise ostra bol.

Stvarno nisam vidio gore povrede od ove, cak sam i rotatore ramena bio povredio ali sam ih uspjesno sanirao, ali za ovo izgleda nema resenja...
dali je bolje sa istezanjem?
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #7 poslato: Mart 18, 2014, 06:32:57 posle podne »

Mogu se spustiti do kraja, jest da mi malo osjecam zategnutost u nogama al mogu bez problema.
Takodje neki dan sam istezao ledja i pri ovoj vjezbi

 i osjetim malu bol u natkoljenici lijeve noge, ne bas nesto veliku ali ne mogu bas istegnut se kao desnom i jos neke vjezbe sam radio za istezanja i mozda se osjecam bolje, nije to ona vise ostra bol.

Stvarno nisam vidio gore povrede od ove, cak sam i rotatore ramena bio povredio ali sam ih uspjesno sanirao, ali za ovo izgleda nema resenja...
« Poslednja izmena: Mart 18, 2014, 06:34:54 posle podne od strane AMERCIVIC » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Mart 18, 2014, 11:38:19 pre podne »

koliko se možeš spustiti do poda sa pravim kolenima (koliko cm fali od poda)?
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2014, 07:21:49 posle podne »

Ovako, kad sam se povredio bol je trajala oko sedmicu dana i nakon toga sam se vratio normalno treniranju. Vjezbe koje sam radio za ledja su : zgibovi, veslanje u pretklonu i klupi, jednorucno veslanje i to je ugl to. Mrtvo dizanje sam mogao radio ali sam ga izbacio iz programa.
Cak sam i preko ljeta radio fizicke poslove i nije bilo problema, a najvise me zanima to sto me nekad skroz prestane pa ponovo pocne boliti.
Mislio sam na misic da ozlijedjen ali mnogi mi govore da kad misic pukne da bi se tesko kretao i na na kozi bi se vidjela crna ili plava fleka od puknuca.
Ali kad lezim na ledjima ne osjetim nista, cim stanem na noge bol se javlja.
Stvarno sam vise izludio...

Edit: Rekao sam da nemam bolove u nogama ali osjecam na  sredini i malo na lijevoj strani, dok na desnoj ne osjetim nista.
Evo i slika, otprilike to je mjesto
« Poslednja izmena: Mart 15, 2014, 03:19:09 posle podne od strane AMERCIVIC » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.