TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:29:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: definicija  (Pročitano 14052 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Jun 07, 2016, 12:48:19 posle podne »

Imas neki zdravstveni problem pa postoji realna zabrinutost?

Inace...

Osnovni preduslov bezbedne upotrebe suplemenata je da su prošli kontrolu sanitarnih i zdravstvenih inspekcija, kao i drugih nadležnih institucija koje su kupcima garant da je suplement bezbedan za upotrebu. Sve to je i zakonski regulisano Pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih proizvoda.

„Pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih proizvoda“ (Sl. Glasnik RS br.45/od 3 jula 2010) u Srbiji je propisana obaveza upisa dijetetskih suplemenata u bazu podataka Ministarstva zdravlja pre njihovog puštanja u promet. Po ovom Pravilniku proizvod se kategorizuje u grupu dijetetskih suplemenata samo ako po svom kvalitativnom i kvantitativnom sastavu, doziranju i dejstvu ne pripadaju grupi lekova, odnosno ne treba da bude registrovani u Agenciji za lekove i medicinska sredstva Srbije kao lek.

Svaki od dijetetskih suplemenata mora da ima istaknutu nutritivnu deklaraciju( jasno istaknut sastav) u skladu sa zahtevima propisa o deklarisanju i označavanju upakovanih namirnica.

Dakle, tek po odobrenju nadležnih institucija, ispunjenja uslova koje diktira zakonska regulativa u pogledu sastava i „bezbednosti“ nekog suplementa, on se može naći u prodaji od strane ovlašćenih uvoznika, tj. prodavaca i distributera istih.
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #32 poslato: Jun 07, 2016, 09:34:42 pre podne »

Slaviša, ovi suplementi koje koristimo, proteini, kreatin, glutamin, bcaa…, jesu li oni potpuno bezbedni po zdravlje?

Pozdrav.
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #31 poslato: Maj 19, 2016, 03:32:33 posle podne »

Hvala puno, Slaviša, na pomoći i izdvojenom vremenu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Maj 19, 2016, 02:58:41 posle podne »

Dobar izbor...a doza je ok...samo napred  ;)
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #29 poslato: Maj 19, 2016, 11:14:18 pre podne »

Omega 3 SYNTECH, EPA 180 mg, DHA 120 mg, vitamin E 6,67 mg.
Uzimam 5 dnevno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Maj 18, 2016, 11:34:36 posle podne »

Slažem se sa Dušanom, ipak, da bi nečiji savet bio "merodavan", smatram da bi taj neko trebalo da ima neke kvalifikacije za savetovanje oko treninga...

Vezano za sastav pomenutog suplementa "spisak" sastojaka deluje ok( sinergija na nivou)...e sad po pitanju odnosa, tj. udela istih... ???

Što se tiče BCAA ne možeš pogrešiti, ni u kom slučaju...( ali svakako da zajedno sa glutaminom, kreatinom, citrulinom...ima najbolji učinak...)

Možda... http://www.pansport.rs/Amino-kiseline/BCAA/PS895-Power-BCAA-211.html

Btw...koje  omega-3 koristiš? Sadržaj epa, dha? Koliko kapsula koristiš dnevno?
« Poslednja izmena: Maj 19, 2016, 12:14:27 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #27 poslato: Maj 18, 2016, 07:17:32 posle podne »

Mene to konsultovanje sa ljudima u teretani najviše brine :)
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #26 poslato: Maj 18, 2016, 07:15:16 posle podne »

Kod treninga je manje-više sve jasno, konsultujem se i sa ljudima u teretani, nema tu nekih nepoznanica...

Ovaj AMINO RAGE što pijem sadrži u sebi kreatin + glutamin + BCAA, mada ne piše u kom odnosu. Da li da nastavim sa njim ili možda bolje da uzmem neki BCAA?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Maj 18, 2016, 12:52:46 posle podne »

Pa zar je svinjsko meso i masni sir cheat? Samo uklapas u ciljani unos makrosa ;)

Kad smo kod satanizacije zasicenih masti... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zasiene-masti-uzvraaju-udarac.html

Ciljanim unosom makrosa ces ovladati time sto ces upoznati detaljnije sa nutritivnom vrednoscu namirnica, dakle, koliko koja namirnica ima proteina, hidrata, masti...sta se stvarno racuna, da li ima izuzetaka( npr. vlakna, proteini biljnog porekla...)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Koristan sajt skoro za svaku namirnicu( od protein, hidrata, masti, vlakana...GL, GI...)... http://nutritiondata.self.com/

Pomenuti plan ishrane deluje ok, ali ako bi na sve to dodao i bolju orijetaciju u svetu ciljanog unosa makrosa, lakse bi mogao da pratis svoj napredak...tj. pronadjes svoj modus uspeha...ali ne zaboravi da je prva karika na koju se sve ostale nadovezuju kada je "jos bolji izgled" u pitanju - trening...nadam se da tu nema "problema"?

Uvek moze bolje, a siguran sam da ti to mozes...ovladaj svojim uspehom...  ;)
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #24 poslato: Maj 18, 2016, 10:41:26 pre podne »

Nisam ni mislio da je lako... :)

Da, jednom nedeljno mi je „varanje“ i „punjenje“, i tada se napunim ugljenim hidratima, ubacim testo,  i svinjsko meso, masni sir, neki sladoled...

A kako da ovladam tim ciljanim unosom makronutrijenata?  :) Plan ishrane koji sam naveo ima li neki nedostatak, treba li nešto menjati? (pored blenda i magnezijuma koji ću pomeriti za pola sata, kao što ste rekli)

Nisam ja nezadovoljan izgledom. Kad ga uporedim sa izgledom od pre godinu i po nebo i zemlja... :) Ali mislim da može još bolje... :)

Hvala. Pozdrav...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Maj 17, 2016, 10:57:27 posle podne »

Slažem se sa Dušanom, bilo bi lepo da se tek tako može unapred predvideti mnoštvo uzročno-posledičnih odnosa, da bi tako lako mogao da se distanciraš oko previše mišićne mase...sve to zahteva mnogo iskustva, znanja o svim aspektima "problema", poznavanja svog tela i načina njegovog reagovanja na promene u načinu ishrane i treninga...

Da mišićna masa može tako lako da "poraste" svi bi bili IFBB-PRO bilderi... ;)

Šalu na stranu...ne znam koliko razlikuješ masnu masu( porast BF kao posledica pre svega loše i nekvalitetne ishrane) i čistu mišićnu masu? Nekada ljudi u toj nekoj fobiji od masnih naslaga odu u krajnost i večito tapkaju u mestu, nekada dovodeći sebe u zonu "metaboličke štete"...

Da li 1 nedeljno( u danu odmora) povećaš unos hidrata( kvalitetno) do npr. 3-4 gr po kg?

Na osnovu izrečenog mi se čini da ćeš morati da se ozbiljnije pozabaviš prioritetima...

Dakle, kada je ishrana u pitanju barem okvirno ovladaj tim nekim ciljanim unosom makronutrijenata...dakle, nije sve u proteinima, već i u odnosima tih unetih proteina sa hidratima i mastima...dosta je različitih pristupa "lean masi"...ako je to cilj...

Moj savet će uvek biti što manje komplikovanja - dovoljno teških tegova( dobro fomulisan plan treninga) + sreĂ°ena ishrana( u pogledu kvaliteta i kvantiteta)...i uspeh neće izostati...ali ne zaboravi da pored ishrane i treninga bitna stvar u ovoj priči je i genetika, hormonski status...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #22 poslato: Maj 17, 2016, 05:12:52 posle podne »

Da bi se "definisao" treba da imas sta da definises. A po pitanju te velike misicne mase i da je hoces ne mozes je dobiti tako lako i brzo.

Treninzi moraju biti na visokom nivou i u tvom slucaju.
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #21 poslato: Maj 17, 2016, 04:43:14 posle podne »

Magnezijum proizvoĂ°ač TWINLAB, SAD. Ne piše da je oksid.

Godina 34, 188 cm, 84 kg.

Proteina oko 2g/kg, e sad ne znam da l' pogodim tačno u gram. UH unosim samo ujutru i posle treninga, kao što se vidi u planu, računam to je OK kad je u pitanju definicija.

Vežbam oko godinu dana, u proseku 3-4 puta nedeljno. Cilj mi je definicija i oblikovanje tela, ne nabijanje neke mase. Šta će mi mišići ako mi se nahvata salo oko struka... :)
Zdravstveno je sve OK, sve je u granicama. To pitate zato što mislite da je prevelik unos proteina ili...? :)

Lanene pločice kupujem u MAXI-ju, sadrže seme lana i ovsene pahulje, pa računam da spadaju u kvalitetne ugljene hidrate...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Maj 17, 2016, 10:38:03 pre podne »

Iskreno ne vidim poentu posebnog isticanja ove nes kafe...  ;)

Magnezijum bih odavajao od izvora kalcijuma, tako da bih pomenuti suplement ubacio pola sata pre obroka sa mogucim izvorima istog( blend)...

A koji je oblik magnezijuma u pitanju? Magnezijum oksid? Proizvodjac suplementa?

I da rezimiramo meni...koliki je ciljani unos proteina, hidrata,masti na dnevnom nivou? Koliko si visok, tezak, koliko imas godina? Koliko dugo vezbas? Sta su ti ciljevi?

Zdravstveno je sve ok? Skorija radjen lab. nalaz krvi i urina? Krvni pritisak ok? Ekg u miru? Pijes neke lekove?

Btw...vezano za pomenute lanene plocice( home made ili neke "kupovne") - pretpostavljam da ih koristis u svrhu bolje probave, jer ako zelis najbolje od lana( zdrave masti), odluci se hladno cedjeno laneno ulje...
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #19 poslato: Maj 17, 2016, 10:26:23 pre podne »

Ovo mi je trenutni plan ishrane. Da li nešto treba izmeniti, dopuniti, izbaciti...? Dobro, blend ću zameniti kazeinom kada ga potrošim.
Hvala.  Pozdrav.

1. (09.45h): nes kafa s vodom bez šećera

2.(10.00h): ovsene pahuljice (4 supene kašike) s vodom, mericom whey (HYDROFLEX) proteina i šakom lešnika, kompleks vitamina i minerala MULTI MEGA, kapsula omega 3

3.(12.00h): meso (pileće ili ćureće belo i junetina), dva cela jaja (kuvana), čaša jogurta BALANS 1%

4.(13.15h – 15.00h): trening (teretana + kardio 25-30 min), za vreme treninga pijem pola merice Amino Rage-a, posle treninga pola merice Amino Rage-a, merica whey proteina s vodom, dekstrozom (dve kašičice) i maltodekstrinom (dve kašičice)

5.(15.00h): malo integralnog pirinča, pola krompira (kuvanog), 1-2 lanene pločice, meso (pileće ili ćureće belo, junetina), tri belanca (kuvana), čaša jogurta BALANS 1%, salata (kupus i zelena paprika s maslinovim uljem i malo sirćeta), tableta vitamina C 500 mg

6.(17.00h): nes kafa s vodom (i malo mleka) bez šećera

7.(18.00h): meso (pileće ili ćureće belo, junetina, riba (skuša ili tunjevina), jedno celo jaje i jedan belanac, malo ELLA sira, salata (kupus i zelena paprika s maslinovim uljem i malo sirćeta), šaka badema, 2 kapsule omega 3

8.(21.00h): meso (pileće ili ćureće belo, junetina, tunjevina), dva belanca (kuvana), malo ELLA sira, salata (kupus i zelena paprika s maslinovim uljem i malo sirćeta), kompleks vitamina i minerala, 2 kapsule omega 3

9.(23.30h – pred spavanje): merica proteinskog blenda MAXI s vodom, kapsula magnezijuma 400 mg
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.