TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:36:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey protein kao zamenski obrok? Da ili ne?  (Pročitano 6620 puta)
Laza Urosevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #10 poslato: Mart 27, 2014, 12:31:45 pre podne »

Ishrana ti je solidna, mada deluje jednolicno. Da bi sto bolje iskoristio protein uzimaj ga sa vodom ili eventualno mlekom, narocitio nakon treninga. Takodje, nakon treninga treba imati crvst obrok u sto kracem periodu, pola sata, 45 min i dobro bi bilo da tu pojedes nesto od mesa, i pirinac ili krompir, kroz koje ces unesti ugljene hidrate. Da li jedes povrce?

Što se tice wheya sa vodom, posle treninga, počeću sa tim, a za povrće, da jedem ga za ručak, samo mi nije jasno zašto unositi kompleksne UH nakon a ne jedno sat dva pre treninga, meni je cilj da svučem telesnu masnoću bar na 10%. Posle treninga popijem taj whey, koji je cist protein, neka mi neko objasni zašto whey nikad ne moze da se meri sa proteinom iz belog mesa ?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Mart 26, 2014, 11:40:53 posle podne »

Ishrana ti je solidna, mada deluje jednolicno. Da bi sto bolje iskoristio protein uzimaj ga sa vodom ili eventualno mlekom, narocitio nakon treninga. Takodje, nakon treninga treba imati crvst obrok u sto kracem periodu, pola sata, 45 min i dobro bi bilo da tu pojedes nesto od mesa, i pirinac ili krompir, kroz koje ces unesti ugljene hidrate. Da li jedes povrce?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2014, 11:35:39 posle podne »

Nemoj posle treninga da pijes whey sa jogurtom ili mlekom već sa vodom  ;)
Sačuvana
LazaSomborUB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


Undisputed Brothers - Street Workout Sombor

Undisputed Brothers - Street Workout
« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2014, 09:30:41 posle podne »

Posto planiram da krenem sa whey-om i to umesto, do sada zdrave ishrane, belog mesa, jaja, pa zitarica i raznih stvari s kojima treba dosta vremena da bi se postigao zeljeni rezultat, da li whey moze npr biti zamenski obrok za dorucak i veceru, pri tome sa cime ga kombinovati za dorucak, s cime za veceru, pretpostavljam da su za dorucak potrebni pored proteina i ugljeni hidrati, koji su najbolji i koje mesati sa whey-om? Hvala na odgovoru!

Whey mozes koristiti uz zdravu ishranu, nema potrebe trositi ga uzalud ako ces se nezdravo hraniti. A sta zellis da postignes pa ide sporo? Mozda treba sagledati ishranu u celini, moze tu biti problem.


Moja trenutna ishrana je, za dorucak whey sa ella jogurtom i mesavinom ovsenih, razenih i jecmenih pahuljica + mleveni lan, rucak normalno kuvano i sto vise izbegavam masno, posto se hranim u menzi, a za veceru, posle treninga pijem cist whey sa jogurtom ili mlekom u zavisnosti od toga sta imam, i u roku od sat i po posle vecere pojedem jednu tunjevinu ili sardinu. Uzine su mi na 2-3 sata od svakog obroka i to je obicno neka jabuka, neko drugo voce ili lanene plocice, plus uz sve ovo ide dosta vode. Recite mi ako bi nesto izmenili sto se tice moje ishrane?
« Poslednja izmena: Mart 26, 2014, 09:33:02 posle podne od strane LazaSomborUB » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2014, 10:38:54 posle podne »

Posto planiram da krenem sa whey-om i to umesto, do sada zdrave ishrane, belog mesa, jaja, pa zitarica i raznih stvari s kojima treba dosta vremena da bi se postigao zeljeni rezultat, da li whey moze npr biti zamenski obrok za dorucak i veceru, pri tome sa cime ga kombinovati za dorucak, s cime za veceru, pretpostavljam da su za dorucak potrebni pored proteina i ugljeni hidrati, koji su najbolji i koje mesati sa whey-om? Hvala na odgovoru!

Whey mozes koristiti uz zdravu ishranu, nema potrebe trositi ga uzalud ako ces se nezdravo hraniti. A sta zellis da postignes pa ide sporo? Mozda treba sagledati ishranu u celini, moze tu biti problem.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2014, 09:32:56 posle podne »

Ukoliko želiš za doručak da piješ protein,piješ ga uz obrok bogat UH. Mene zanima,zašto bi ga pio kao zamenu za obrok umesto večere?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2014, 11:33:07 pre podne »

Opsta preporuka je 3 obroka i 3 uzine,a whey moze biti zamena uzine bez obzira na cilj ishrane ili treninga.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2014, 09:39:06 pre podne »

Whey protein ne treba da bude i nije zamena za obrok. Pogotovo ne moze da zameni meso. Whey mozes dodavati za dorucak uz ovsene ili posle treninga sa deksom,kreatinom,mozes i pred spavanje sa mlekom/sirom/bademima, ali to ne moze da zameni meso.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2014, 09:38:10 pre podne »

Whey posle treninga i eventualno jos jednom u toku dana da ti bude uzina, glavni obroci NE
Sačuvana
LazaSomborUB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


Undisputed Brothers - Street Workout Sombor

Undisputed Brothers - Street Workout
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2014, 09:32:46 pre podne »

Posto planiram da krenem sa whey-om i to umesto, do sada zdrave ishrane, belog mesa, jaja, pa zitarica i raznih stvari s kojima treba dosta vremena da bi se postigao zeljeni rezultat, da li whey moze npr biti zamenski obrok za dorucak i veceru, pri tome sa cime ga kombinovati za dorucak, s cime za veceru, pretpostavljam da su za dorucak potrebni pored proteina i ugljeni hidrati, koji su najbolji i koje mesati sa whey-om? Hvala na odgovoru!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.