TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 11:22:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 13253 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #59 poslato: April 10, 2014, 09:00:56 pre podne »

iskoristi sada kada je proleće i jedi sveže povrće... to ja najbolje... naravno svo povrće dolazi u obzir - bareno, tipa brokoli,karfiol,blitva i dr...    pasulj, grašak i leguminoze imaju više ugljenih hidrata (i biljnih proteina)

ne moraš svaki dan pirinač, možeš i krompir, leguminoze, integralne testenine,  nemoj forsirati samo jedan izvor hidrata -integralni hleb je dobar ako je pravi integralni... tipa tonus hleb...

na ovsene - navikni se :)  jako su zdrave a postoji mnoštvo način da ih spremiš na interesantniji način - prelistaj forum...

što se tiče jaja ako nemaš problema sa holesterolom ne bi trebalo da ti prave problem, ima momaka ovde na forumu koji stalno jedu po bar 10 jaja dnevno i nemaju nikakav problem sa tim
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #58 poslato: April 09, 2014, 10:55:19 pre podne »

Jel pod salatom spada sveza salata tipa paradajz, krastavci i tako to ili bareno povrce, bareni smrznuti grasak, bareni pasulj i tako to? To me buni posto nemamo sveze salate tokom cele godine.
Procitao sam i uglavnom vidim grilovano belo meso, pirinac, ovsene i jaja.
Posto mislim da ne bih mogao da jedem svaki dan pirinac mislio sam da jedem integralni hleb da mi to bude osnovi izvor uh.
Belo meso je ok, ali mislio sam samo da ga jedem za rucak.
Ovsene sam jeo par puta sa jogurtom i to mi bljutavo malo, iskreno. Jaja ne znam koliko je dozvoljeno nedeljno, mislim da nije preporucljivo svaki dan.
Neki primeri su uvek dobrodosli...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #57 poslato: April 09, 2014, 08:41:49 pre podne »

da li si prelistao podforum ishrana? naćićeš vrlo dosta korisnih predloga.   Plan za celu nedelju je zadatak za nutricionistu, koji poznaje tvoje potrebe, bazalni metabolizam, potrošnju kalorija...i nije nimalo jednostavan i šablonski zadatak. Ali uz malo truda i pretraživanja na forumu naćićeš puno korisnih smernica koje možeš da iskoristiš.

Što se tiče ručka, pošto je jedan od glavnih obroka,  nutricionisti savetuju  proteine i ugljene hidrate u kombinaciji, uz to obavezno povrće -salata, a pre toga možeš i neku supicu, po mogućnosti od povrća. Tako da bi u tom obroku imao i protein i ugljene hidrate, vitamine, minerale i vlakna.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #56 poslato: April 08, 2014, 03:31:07 posle podne »

Niko živ se na ovom forumu ne hrani na taj način. Naravno da svi pričaju priču o tome, ali nemoj se zanositi da se neko ovde hrani kao bb takmičar (osim bb takmičara kojih ionako ima zanemarljivo malo).

Zdrava ishrana ne mora da znači ceo dan pored šporeta, ali zahteva da se više posvetiš svojoj ishrani. Ovo opet ne znači da ćeš kuvati 3-4 puta dnevno (to ne rade ni takmičari, ako god kaže da radi najverovatnije laže), nego da ćeš samo morati da isplaniraš svoju ishranu unapred.

Obično to znači da se hrana ili prethodno veče ili ujutro pripremi za ceo dan. Ovo je najpraktičnija opcija kada nisi kući po ceo dan, naravno ako hoćeš da se hraniš kako bi trebalo.

Naravno ako te samo mrzi to sve da radiš onda ti ostaje da neko drugi sprema hranu za tebe, ali sama se neće spremiti to je sigurno.

Alene care jel mozes da mi napises makar samo kako bi po tebi trebao da izgleda "zdrav rucak" ? Bilo bi odlicno da mi das primer za celu nedelju, pa da guram taj sablon samo.... A za dorucak i veceru cu se snaci nekako...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #55 poslato: April 08, 2014, 09:36:19 pre podne »

I zene mrze kuvanje i to, a kamoli muskarci, pogotovu mladji i studenti, da se razumemo :(
Ja sam mislio da vi manje kuvate, da vam se obroci zasnivaju na grilovanom belom mesu i tako to, sto je spremno za 15min

iskreno da ti kažem, bez "žrtve" nema uspeha... bilo da se radi o bodibildingu, fitnesu ili bilo kojem drugom segmentu života ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #54 poslato: April 08, 2014, 07:46:48 pre podne »

Niko živ se na ovom forumu ne hrani na taj način. Naravno da svi pričaju priču o tome, ali nemoj se zanositi da se neko ovde hrani kao bb takmičar (osim bb takmičara kojih ionako ima zanemarljivo malo).

Zdrava ishrana ne mora da znači ceo dan pored šporeta, ali zahteva da se više posvetiš svojoj ishrani. Ovo opet ne znači da ćeš kuvati 3-4 puta dnevno (to ne rade ni takmičari, ako god kaže da radi najverovatnije laže), nego da ćeš samo morati da isplaniraš svoju ishranu unapred.

Obično to znači da se hrana ili prethodno veče ili ujutro pripremi za ceo dan. Ovo je najpraktičnija opcija kada nisi kući po ceo dan, naravno ako hoćeš da se hraniš kako bi trebalo.

Naravno ako te samo mrzi to sve da radiš onda ti ostaje da neko drugi sprema hranu za tebe, ali sama se neće spremiti to je sigurno.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #53 poslato: April 07, 2014, 12:59:58 posle podne »

I zene mrze kuvanje i to, a kamoli muskarci, pogotovu mladji i studenti, da se razumemo :(
Ja sam mislio da vi manje kuvate, da vam se obroci zasnivaju na grilovanom belom mesu i tako to, sto je spremno za 15min
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #52 poslato: April 07, 2014, 11:21:54 pre podne »

pa, skuvaš za ceo dan tako što ustaneš ranije ujutru....  ili jedino da praviš neke jednostavne kombinacije, tipa jaja i pečurke, jaja i ovsene...  to su nekako najbrža rešenja.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #51 poslato: April 07, 2014, 11:00:47 pre podne »

Ja sam student pa mi je cimanje da kuvam svaki dan, mislim da i vecina vas ovde slabo kuva jer nekad imate i dva puta na dan trening i to. Zanima me na koji nacin napraviti nesto zdravo a da se ne stoji puno pored sporeta? Ako neko moze da napise neki primer ili tako nesto ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #50 poslato: April 07, 2014, 10:43:25 pre podne »

Mislio sam makar tri puta nedeljno da trcim oko 3km ili da pojacam na 4km ne znam ? Slabo se krecem i rekao sam da imam slabije varenje mislim da je to povezano i sa mojom neaktivnoscu tj slabo se krecem?
Jel to onda ok, 3 puta nedeljno ???

pij svako jutro pola sata pre doručka limun isceĂ°en u čaši tople vode,  povećaj unos vlakana (povrća), svežih salata i supica od povrća barenog, žitarice i mekinje

za trčanje koliko ti prija, uživaj,ali obrati pažnju na kalorije
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #49 poslato: April 05, 2014, 04:58:55 posle podne »

Nije velika razlika izmedju 3 i 4 km, bitnije je da uzivas u trcanju. 3 puta nedeljno je ok, ali u ta tri dana unesi dodatno 100tinak grama ugljenih hidrata kako bi pokrio to trcanje.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #48 poslato: April 05, 2014, 03:52:11 posle podne »

Mislio sam makar tri puta nedeljno da trcim oko 3km ili da pojacam na 4km ne znam ? Slabo se krecem i rekao sam da imam slabije varenje mislim da je to povezano i sa mojom neaktivnoscu tj slabo se krecem?
Jel to onda ok, 3 puta nedeljno ???
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #47 poslato: April 04, 2014, 03:55:41 posle podne »

ja sam pristalica kardio treninga na kom god cilju da radiš, zbog zdravlja prvenstveno a i da se ne bi zadihao kad se penješ na peti, šesti sprat.... 

ali sa tvojim ciljevima se kosi, to da znaš, u smislu da kardio trening predstavlja dodatnu potrošnju kalorija i da moraš računati na extra extra kalorije kada radiš kardio.  U tom slučaju je ok, ali ti i ovako imaš problem sa nedovoljnim unosom kalorija tako da ukratko možeš, ali obrati pažnju na unos kalorija.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #46 poslato: April 04, 2014, 12:08:44 pre podne »

A sta mislite da li bi bilo dobro da uz zgibove ubacim i trcanje oko 3km??
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #45 poslato: April 03, 2014, 06:28:25 pre podne »

Pa nista kad budes promenio nesto i budes se pridrzavao toga javi kako ide sa napretkom,ovako sad ne vredi da se pogadjamo vise ...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.