TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:18:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 13256 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #29 poslato: Mart 31, 2014, 06:11:26 pre podne »

Da ne produbljujemo vise ovo,radi samo i iskljucivo zgibove, teretanu zaobilazi u sirokom luku i striktno se drzi teror-ovog plana ishrane. Pozz.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #28 poslato: Mart 30, 2014, 11:46:25 posle podne »

Ako si u stanju da ovo pojedes ja ti garantujem 5 kila za nedelju dana 10 za 3 nedelje trenirao ili ne

obrok 1. 350gr burek sa sirom , 350 gr burek sa mesom litar jogurta
obrok 2. dupla jafa litar jogurta
obrok 3. pola kile svinjskog vrata pola hleba
obrok 4. 200 gr kikirikija litar kokiske
obrok 5. 5 jaja celih sa 200 grama slanine litar jogurta pola hleba
 
isprati me nedelju dana pa javi sta si uradio... ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #27 poslato: Mart 30, 2014, 10:36:07 posle podne »

Ajd ako neko moze da mi pomogne oko ovoga, da podjemo od cinjenice da ne jedem dovoljno.
Ako moze da se odgovori po brojevima
1.Znaci imam 182cm 70kg, radio bih samo zgibove i nista vise nikakav odlazak u tertanu ne dolazi u obzir. Bitnije mi je da se ugojim nego da nabijem misicnu masu, znaci prioritet mi je da se ugojim. Koliko mi treba obroka na dan??Sad jedem tri puta na dan ali sam video da je to malo po vama.
2.Ako mi je potrebno 60% ugljenih hidrata 30%proteina 10% masti. Koliko je to u gramima, mislim za mene i moje aktivnosti i po mojoj gradji i to ne znam kako se gleda? Sto posto ne treba meni ista kolicina kao nekome ko ima 115 kilograma i ide svaki dan u teretanu.
3.Od ugljenih hidrata najvise bi mi prijao i najvise volim hleb. Jel ima dovoljno uh u belom hlebu? Ili je mnogo bolja opcija integralni. Zanima me sto je beli hleb los i dal ima u njemu dovoljno uh??
4.Vidim da vecina vas svaki dan jede meso, pretezno belo meso. Da li se mora bas svaki dan jesti meso ili ne mora??Svinjsko meso nije pozeljno ?
5.Ako moze neko da mi da primer za 2-3 dana kako da se hranima, znaci dorucak, rucak, vecera, uzine i to sve.
Hvala puno
Sačuvana
kele
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #26 poslato: Mart 30, 2014, 09:03:01 pre podne »

Nije isto.
Ali kao sto vidis svi zelimo da ti pomognemo!!!!
Zbog toga ti savetujemo da krenes u teretanu ili pored zgibova ubaci skolekove  i jos neke body weight vezbe(ako ne zelis u teretanu)...
I ishranu jos malo poboljsaj kao sto sam vec reko orasasti plodovi,riba,belo meso, krompir,pirinac ...

Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #25 poslato: Mart 29, 2014, 10:11:03 posle podne »

Po tome sto vi pisete ispadne da je isto lezati 45min. u krevetu i 45min raditi zgibove...
Sačuvana
kele
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #24 poslato: Mart 29, 2014, 08:53:26 pre podne »

I nemoj se samo oslanjati na integralni hleb i badem.
Imas jos dobrih izvora UH i to moze se reci zdravih npr. pirinac,kromir,ovsene pahuljice... ;)
A posto vec neces u teretanu mozes da ukljucis i sklekove i trabusnjake da radis.

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #23 poslato: Mart 28, 2014, 11:15:15 posle podne »

Mozes jesti integralni hleb,jos bolja opcija heljdin hleb
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #22 poslato: Mart 28, 2014, 07:51:30 posle podne »

Ne mislim da izgledam kao on vec sam dao prost primer razlike izmedju dva tenisera, i sta se meni vise svidja, ne kazem da zelim sutra da izgledam kao on.
Da li vi meni govorite da su zgibovi potpuno beznacajni i da nista, apsolutno nista ne znace? Ja ne trazim puno, i zato sam hteo da radim zgibove. Meni je taj minimum minimuma od zgibova dovoljan, tako bar mislim.
Kazes beli hleb goji vise od integralnog, ja beli hleb jedem citav zivot u ogromnim kolicinama pa nista, bas nista...
Nisam rekao da mislim da jedem integralni hleb solo i nista vise.
I nisam dobio odgovor da li bi pokrio ugljene hidrate sa integralnim hlebom?Video sam i na drugim forumima da ga ljudi jedu. Imam 182cm i oko 70kg

Ti izgledas kao ti. Sta god radio nikad neces izgledati kao neko drugi.

Zgibovi su jako lepa vezba i treba ih raditi. Besmisleno je raditi samo njih i nista drugo. Ali ako ne mozes i ne zelis nista vise, onda radi samo njih. Ja sumnjam da ces taj minimum dobiti samo od zgibova.

Nikome na forumu nisi tacno rekao sta i koliko jedes. Zato ti niko tacno ne moze reci da li bi malo integralnog hleba i malo badema doveli do suficita u kalorijama tj gojenja. Zato sam ti ja ispod rekao da slobodno mozes da ih ubacis, jer se potajno nadam da ce ti to biti dovoljno. Mozda i gresim.

Dok ne saznas koliki ti je bazalni metabolizam i koliko tacno cega jedes, sve ovo ce biti nagadjanje!
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #21 poslato: Mart 28, 2014, 06:21:30 posle podne »

integralni hleb je daleko bolji od belog hleba.  Beli hleb se "lepi" za zidove creva i otežava probavu. Sa druge strane nema puno kvalitetnih sastojaka u belom hlebu, a da dodamo još i to da su puni aditiva uglavnom.  Nisi se ugojio od njega zbog toga što su u okviru svog dnevnog kalorijskog unosa, nisi ga premašio.
Dakle integralni je bolji i zdraviji, duže se oslobaĂ°aju ugljeni hidrati tj. energija, ima i minerala i vitamina i vlakana što je jako bitno.  To bi ti bila dobra zamena za beli hleb jer si sportista.

Hvala na odgovoru ako vam nije tesko da procitate ostale moje poruke u ovoj temi i da mi date korisne informacije kako da dodjem do zeljenog cilja...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Mart 28, 2014, 03:11:27 posle podne »

integralni hleb je daleko bolji od belog hleba.  Beli hleb se "lepi" za zidove creva i otežava probavu. Sa druge strane nema puno kvalitetnih sastojaka u belom hlebu, a da dodamo još i to da su puni aditiva uglavnom.  Nisi se ugojio od njega zbog toga što su u okviru svog dnevnog kalorijskog unosa, nisi ga premašio.
Dakle integralni je bolji i zdraviji, duže se oslobaĂ°aju ugljeni hidrati tj. energija, ima i minerala i vitamina i vlakana što je jako bitno.  To bi ti bila dobra zamena za beli hleb jer si sportista.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #19 poslato: Mart 28, 2014, 11:17:49 pre podne »

Na ovom sajtu i forumu, kao i na drugim sajtovima sam procitao da se ljudi goje od ugljenih hidrata. Posto mi je ceo zivot onovni ugljeni hidrat u ishrani beli hleb i opet sam mrsav a jedem ga bas puno mislio sam da jedem integralni hleb koji je slozen ugljeni hidrat i zdraviji belog hleba koji je prost uh. Vi mislite da integralni hleb ne moze da pokrije dovoljno ugljenih hidrata koliko je potrebno mom telu ?
A da na primer kazemo da je meni prioritet da se ugojim a ne da nabijam misicnu masu, i da zgibovi mi budu kao neka rekreacija koju radim svaki dan po 40,45 min? Ja bih na primer vise voleo da izgledam kao Federer ili Djokovic nego kao Nadal, eto jedan prost primer, mozda i malo glup ali mi je prvi pao napamet :) Znaci cisto malo da dobijem na rukama i grudima na primer preko zgibova, ne tezim nista vise, niti me to zanima

Da bi izgledao kao Djoković moraćeš da provedeš jedno 5 - 6 godina u teretani i da ozbiljno treniraš. Ne mislišĂ° valjda da je njemu to došlo samo od reketa ili od zgibova...?

Ne znam gde si čitao da UH goji, ali gde god da je pogrešno si pročitao ili si čitao neke gluposti koje pišu neuki ljudi za takve stvari.

UH ne goji, masi ne goje ni proteini ne goje... goji samo "mnogo" jer niko se nije ugojio od jednog bureka nego od mnogo bureka. Tako ni ishrana čoveka ne može tek tako da se uprosti i da se kaže jedi integralni hleb i dobićeš kilažu...

U stvari beli hleb daleko više goji po toj logici tkao da bi sa belim hlebom trebao i brže i više da se ugojiš...

Ono što tebi treba je da se uozbiljiš oko ishrane i treninga ukoliko želiš da ti se ti željeni ciljevi i ostvare. Već sam ti rekao da kontaktiraš doktorku Goranu i ona ti može pomoći. Integralni hleb sigurno ne može...

Postavio sam pitanje u " Način ishrane u odnosu na cilj" valjda tamo treba.
Ne mislim da izgledam kao on vec sam dao prost primer razlike izmedju dva tenisera, i sta se meni vise svidja, ne kazem da zelim sutra da izgledam kao on.
Da li vi meni govorite da su zgibovi potpuno beznacajni i da nista, apsolutno nista ne znace? Ja ne trazim puno, i zato sam hteo da radim zgibove. Meni je taj minimum minimuma od zgibova dovoljan, tako bar mislim.
Kazes beli hleb goji vise od integralnog, ja beli hleb jedem citav zivot u ogromnim kolicinama pa nista, bas nista...
Nisam rekao da mislim da jedem integralni hleb solo i nista vise.
I nisam dobio odgovor da li bi pokrio ugljene hidrate sa integralnim hlebom?Video sam i na drugim forumima da ga ljudi jedu. Imam 182cm i oko 70kg
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Mart 28, 2014, 09:41:48 pre podne »

Kupio sam Vitargo i trazio na netu da je bez secera i ASPARTAMA sto i pise i kada sam dosao kuci pogledam nalepnicu uvoznik PANSPORT kad ono sadrzi ASPARTAM!!! Kako je to moguce???

Na zvaničnom sajtu Sciteca, kao što možeš videti na ovom linku i slici, naznačeno je da sadrži fenilalanin - jedan od sastojaka aspartama. Isto je naznačeno i na našem sajtu.


http://www.sciteconline.com/language/en/products/scitec_nutrition/pre-workout_formulas/vitargo
http://www.pansport.rs/Oporavak-i-regeneracija/Ugljeni-hidrati/SN119-Vitargo.html

p.s. Obrati pažnju da postoji i VitarGO bez ukusa, koji ne sadrži zaslaĂ°ivač, dok onaj sa ukusom narandže sadrži. To i piše na onom sajtu koji si linkovao. :)


« Poslednja izmena: Mart 28, 2014, 09:44:24 pre podne od strane Robert » Sačuvana
kele
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #17 poslato: Mart 28, 2014, 09:03:54 pre podne »

Acala mogu ti samo reci da to sto radis zgibove i sto si uveo integralni hleb i orasaste plodove nece ti biti dovoljno.
Posto kao sto kazes imas previse vremena idi u teretanu nemoj misliti da ces brzo napredovati ali ti i nemas neki veliki cilj ...
To mozes postici za 4-5meseci pravilnog vezbanja i korektne ishrane...
Poslusaj sta ti pricaju iskusniji, moraces vise UH da unosis i naravno i proteina.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #16 poslato: Mart 28, 2014, 08:53:55 pre podne »

Na ovom sajtu i forumu, kao i na drugim sajtovima sam procitao da se ljudi goje od ugljenih hidrata. Posto mi je ceo zivot onovni ugljeni hidrat u ishrani beli hleb i opet sam mrsav a jedem ga bas puno mislio sam da jedem integralni hleb koji je slozen ugljeni hidrat i zdraviji belog hleba koji je prost uh. Vi mislite da integralni hleb ne moze da pokrije dovoljno ugljenih hidrata koliko je potrebno mom telu ?
A da na primer kazemo da je meni prioritet da se ugojim a ne da nabijam misicnu masu, i da zgibovi mi budu kao neka rekreacija koju radim svaki dan po 40,45 min? Ja bih na primer vise voleo da izgledam kao Federer ili Djokovic nego kao Nadal, eto jedan prost primer, mozda i malo glup ali mi je prvi pao napamet :) Znaci cisto malo da dobijem na rukama i grudima na primer preko zgibova, ne tezim nista vise, niti me to zanima

Da bi izgledao kao Djoković moraćeš da provedeš jedno 5 - 6 godina u teretani i da ozbiljno treniraš. Ne mislišĂ° valjda da je njemu to došlo samo od reketa ili od zgibova...?

Ne znam gde si čitao da UH goji, ali gde god da je pogrešno si pročitao ili si čitao neke gluposti koje pišu neuki ljudi za takve stvari.

UH ne goji, masi ne goje ni proteini ne goje... goji samo "mnogo" jer niko se nije ugojio od jednog bureka nego od mnogo bureka. Tako ni ishrana čoveka ne može tek tako da se uprosti i da se kaže jedi integralni hleb i dobićeš kilažu...

U stvari beli hleb daleko više goji po toj logici tkao da bi sa belim hlebom trebao i brže i više da se ugojiš...

Ono što tebi treba je da se uozbiljiš oko ishrane i treninga ukoliko želiš da ti se ti željeni ciljevi i ostvare. Već sam ti rekao da kontaktiraš doktorku Goranu i ona ti može pomoći. Integralni hleb sigurno ne može...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: Mart 28, 2014, 07:34:19 pre podne »

Na ovom sajtu i forumu, kao i na drugim sajtovima sam procitao da se ljudi goje od ugljenih hidrata. Posto mi je ceo zivot onovni ugljeni hidrat u ishrani beli hleb i opet sam mrsav a jedem ga bas puno mislio sam da jedem integralni hleb koji je slozen ugljeni hidrat i zdraviji belog hleba koji je prost uh. Vi mislite da integralni hleb ne moze da pokrije dovoljno ugljenih hidrata koliko je potrebno mom telu ?
A da na primer kazemo da je meni prioritet da se ugojim a ne da nabijam misicnu masu, i da zgibovi mi budu kao neka rekreacija koju radim svaki dan po 40,45 min? Ja bih na primer vise voleo da izgledam kao Federer ili Djokovic nego kao Nadal, eto jedan prost primer, mozda i malo glup ali mi je prvi pao napamet :) Znaci cisto malo da dobijem na rukama i grudima na primer preko zgibova, ne tezim nista vise, niti me to zanima
Zgibovima pogadjas misice ledja i bicepsa,grudi mozes malo raditi sklekovima,ali ne ocekuj previse od kucne rekreacije.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.147 sekundi sa 17 upita.