TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:58:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 13258 puta)
Marko Ivanuš
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #14 poslato: Mart 27, 2014, 05:43:28 posle podne »

Kupio sam Vitargo i trazio na netu da je bez secera i ASPARTAMA sto i pise i kada sam dosao kuci pogledam nalepnicu uvoznik PANSPORT kad ono sadrzi ASPARTAM!!! Kako je to moguce???
http://www.pro-nutricion.com/VITARGO-EN?currency=EUR&language=en
Sačuvana
Marko Ivanuš
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #13 poslato: Mart 27, 2014, 05:36:03 posle podne »

Kupio sam Vitargo i trazio na netu da je bez secera i ASPARTAMA sto i pise i kada sam dosao kuci pogledam nalepnicu uvoznik PANSPORT kad ono sadrzi ASPARTAM!!! Kako je to moguce???
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #12 poslato: Mart 27, 2014, 05:05:32 posle podne »

Na ovom sajtu i forumu, kao i na drugim sajtovima sam procitao da se ljudi goje od ugljenih hidrata. Posto mi je ceo zivot onovni ugljeni hidrat u ishrani beli hleb i opet sam mrsav a jedem ga bas puno mislio sam da jedem integralni hleb koji je slozen ugljeni hidrat i zdraviji belog hleba koji je prost uh. Vi mislite da integralni hleb ne moze da pokrije dovoljno ugljenih hidrata koliko je potrebno mom telu ?
A da na primer kazemo da je meni prioritet da se ugojim a ne da nabijam misicnu masu, i da zgibovi mi budu kao neka rekreacija koju radim svaki dan po 40,45 min? Ja bih na primer vise voleo da izgledam kao Federer ili Djokovic nego kao Nadal, eto jedan prost primer, mozda i malo glup ali mi je prvi pao napamet :) Znaci cisto malo da dobijem na rukama i grudima na primer preko zgibova, ne tezim nista vise, niti me to zanima
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Mart 27, 2014, 10:07:37 pre podne »

OK za počewtak vidim da imaš entuzijazma da napraviš promenu u pozitivnom smeru i to je stvarno odlično. MeĂ°utim mislim da neke stvari još treba da naučiš.

Ukoliko imaš takav stil života da se slabo krećeš, hraniš se nezdravo i opet se ne gojiš. Onda je dosta bezbedno reći da imaš veoma ubrzan metabolizam. Ovo će ti sigurno otežati proces dodavanja kilograma i ja lično ne verujem da ćeš imati koristi od tih zgibova.

Trening sa tegovima, ukoliko se pravilno radi omogućava našem telu da poveća mišićnu masu. Rad sa težinama stvara uslove da tvoje telo može da prihvati hranjivu materiju iz tvoje ishrane. Tako da ipak mislim da je za tebe bolje da kreneš u teretanu i da naĂ°eš nekoga ko je ozbiljan da te nauči kako da treniraš. Iskreno, mislim da je sve ostalo što možeš pokušati samo bacanje vremena.

I dalje mislim da nisi shvatio pojam definicije jer imati dobru definiciju podrazumeva da ti se vidi što više mišića na telu. Sa druge strane mislim da ynam na šta si mislio ;)

Verujem da ti je potrebno daleko više od integralnog hleba i orašastih plodova. Na forumu je i naša doktorka Gorana koja je nutricionista i koja će ti definitivno pomoći oko tvoje ishrane. Napravi novu temu delu foruma za ishranu i tamo ćeš vrlo brzo dobiti sve odgovore.

Ja sam trener i rado ću ti pomoći oko treninga, ali kao što rekoh verujem da treba da izaĂ°eš iz stana, da prewstaneš da gledaš filmove i jedeš junk food po ceo dan i da kad već imaš toliko slobodnog vremena posvetiš malo i samom sebi ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #10 poslato: Mart 26, 2014, 05:00:26 posle podne »

Alen Hocu da dodam kile kao sto sam rekao bilo bi dobro oko 3-4 a idealno oko 7-8. Na ovo definicije sam mislio da necu da mi se ocrtava svaki misic i da zbog toga ni necu u teretanu vec samo normalno da izgledam, neku ljudi tako izgledaju a da ni ne kroce u teretanu a ni ne vezbaju kuci. Cisto ako bih se ugojio da bi to bilo zategnuto na meni a ne da se stvori nesto sto visi i tako to...

Ja ponekad ne izlazim iz kuce i po 2-3 dana, samo jedem i sedim za kompom i gledam filmove jedem dosta ono sto je nezdravo fast food i to je naravno dosta i kaloricno pa se opet nisam tokom godina ugojio. Razmisljam da s tim prestanem pa uvedem neki drugi rezim... Ne hranim se tako namerno da bih se ugojio i to, vec jednostavno to mi je najlakse.

Oko integralnog hleba i orasastih plodova sam mislio sledece: Posto mi je osnovni unos ugljenih hidrata hleb, a to je sada beli hleb i godinama je tako u nazad, koji je prost uh i pretezno je samo napumpan, kao pena je. A na ovom sajtu i forumu sam citao da je integralni hleb slozen uh i da je mnogo bolji od prostog, to je osnovni razlog za promeni. A video sam da unos ugljenih hidrata treba da bude oko 60%, integralni hleb mi je nekako najbolji izbor, vise ga mogu jesti i vise ga volim od na primer pirinca.
Oko orasastih plodova sam citao da su dosta kaloricni i da ih jedu svakodnevo ljudi koji vezbaju i da su odlican izbor zdravih masti i da ih preporucuju u ishrani a i imaju solidan procenat proteina...

Za zgibove kao sto sam rekao sam cuo da je jedna od najboljih vezbi bez tegova i mislim da bi bila ok za mene, koji nikad nista teze od kasike nije digao
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Mart 26, 2014, 10:25:30 pre podne »

Imam par pitanja za vas pa ako mozete mi odgovoriti.

1. Visok sam i mrsav sam, hteo bih se ugojiti, imam u stanu sipku za zgibove i planiran da svaki dan radim po 10 serija u svakoj seriji do onoliko koliko mogu da izdrzim, maksimum.
Da li je to dovoljno?
Ja ne tezim da imam neku misicnu masu i tako to, vec samo definicije i da ocvrsnem malo i nista vise. Radim zgibove u sirini ramena dlanovi okrenuti prema meni.

2.Posto se slabo krecem a jedem bas puno i to pretezno ono sto nije zdravo i sto svi kazu da goji kod mene obrnuto, ne mogu se ugojiti nikako. Kakvu mi ishranu preporucujete?

3.Da li je dovoljno da ubacim u ishranu integralni hleb koji bih pekao u mini pekari i posle dorucka i vecere po 50grama nekih orasastih plodova? Znaci integralni hleb i 100grama orasastih plodova na dan a ono ostalo kao sto sam navikao?

Cilj mi je da se ugojim 3-4kg a idealno bi bilo oko 7-8kg. Malo da ocvrsen i imam neke solidne definicije nista preterano i to...

Pozdrav,

Ukoliko do sada nisi vezbao uopste na vratilu ces ojacati toliko da ces moci raditi zgibove. Da li ces dobiti na kilazi zavisi od toga da li ces se dovoljno hraniti. Isto tako brkas pojmove misicna masa i definicija. Definicja je izraz koji se u bodybuilding sportu koristi da se opise proces skidanja sala/kilaze pred takmicenje. Da li sad hoces das dodas kile ili da ih smanjis?

Kada kazes da jedes puno i ne gojis se najverovatnije ne jedes puno. Vrlo je verovatno da vecina ljudi sa ovog foruma jede 3-4 puta vise od tebe. Ukoliko zelis da ti pomognem oko ishrane zapisi tokom 3 - 4 dana sve sto si jeo i pio i tako cu moci da ti dam savet sta treba da korigujes.

Nisam razumeo sta si hteo da kazes sa tim integralnim hlebom i orasastim plodovima, ali to ti nista nece pomoci.

Hocu da ti pomognem, ali moramo da krenemo od toga da zapises kako se hranis tokom par dana. Zapisuj opisno, ne trebaju mi izmerene dimenzije i obavezno zapisuj sve sto si pio tih dana jer to je podjednako ako ne i bitnije od ishrane :)

Isto tako sto se treninga tice mozes dosta toga da treniras kod kuce, samo treba malo maste. Ukoliko si zainteresovan da ti pomognem oko treninga napisi koliko dugo treniras, da li si se ranije bavio sportom i da li imas jos opreme osim tog vratila?

Pozz
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2014, 10:05:44 pre podne »

1. Vezbaj na vratilu ali znaj da to nije dovoljno. Ti imas i druge misice na telu koji ne 'rade' na zgibu.

2. Verovatno ne jedes toliko mnogo koliko mislis da jedes. Jedi vise.

3. Slobodno dodaj.

TwinSix je verovatno mislio da par 'zdravih' namernica nece puno uticati ni na sta trenutno, jer veci deo tvoje hrane, po tvojim recima, je nezdrav.


Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2014, 12:19:32 pre podne »

Sad sam gledao listu unosim ja i sad po 1000 kalorija tj unosim duzi niz godina toliko pa opet nista, izgleda da niste citali ova dva moja posta gde sam sve rekao, vec samo povrsno procitali...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2014, 09:31:40 posle podne »

Treba da meris hranu koju jedes,uzmes kalorijsku tabelu i racunas koliko kalorija uneses u toku dana.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2014, 09:16:10 posle podne »

Meni je bitnije da se ugojim nego da nabijem misicnu masu, da se razumemo. Znaci zgibove bih radio samo da imam neku aktivnost i to je to, ocvrsnem malo i to... Posto sam cuo da je to jedna od najboljih vezbi bez tegova
Sad ako je neko strucan i voljan da procita ovo sto sam napisao pa da mi pomogne.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2014, 11:26:07 pre podne »

Marko to sto si mi ti napisao ja ne razumem nista, posto nemam bas nikakva iskustva sa teretanom i vezbanjem. I nemam predstavu koliko je 1000kalorija.

TwinSix Pa ako bih ubacio integralni hleb umesto belog i orasaste plodove, kako je to nezdrava ishrana? Ja sam napisao kako sam se hranio i kakav imam metabolizam,  dao sam samo primer, ne kazem ja da cu namerno da sedim kuci i slabo se krecem i jedem nezdravu ishranu, vec kazem da to kod mene jednostavno ne uspeva ono sto obicno uspeva kod drugih. Govorim o tome da se meni nista ne lepi. Pa sam mislio ako bih uveo neke zdravje namirnice integralni hleb i 100grama orasastih plodova mozda bi bile promene, naravno jeo bih meso, kuvano povrce i to.

Sto se tice zgibova: Ali ja stvarno iskreno ne tezim za nekim misicima vec samo da se ugojim malo i da to bude sa malim definicijama a ne da bude mlitava koza i to, cisto samo da se zategnem.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2014, 08:55:10 pre podne »

Kalorijski suficit do 1000 cal dnevno uz trening hipertrofije pomoci ce ti da dobijes na misicnoj i telesnoj masi.3 obroka i 3 uzine 60% iz slozenih ugljenih hidrata,30% proteina i 10% zdravih masti.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2014, 07:30:40 pre podne »

Mislim da samo izvodjenje zgibova nece dovesti do onoga sto ti zelis. I resenje u nabacivanju misicne mase nije zatrpavanje nezdravom hranom. A nije ni zdravo za tebe. Trebalo bi da prelistas forum  sto se tice ishrane, tu smo sve lepo objasnjavali, a sto se tice vezbanja,uvek bih ti predlozio da ides u teretanu bar 3-4 puta nedeljno. Ovo sa zgibovima, slabim kretanjem i junk food-om je losa opcija.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2014, 04:56:12 posle podne »

Imam par pitanja za vas pa ako mozete mi odgovoriti.

1. Visok sam i mrsav sam, hteo bih se ugojiti, imam u stanu sipku za zgibove i planiran da svaki dan radim po 10 serija u svakoj seriji do onoliko koliko mogu da izdrzim, maksimum.
Da li je to dovoljno?
Ja ne tezim da imam neku misicnu masu i tako to, vec samo definicije i da ocvrsnem malo i nista vise. Radim zgibove u sirini ramena dlanovi okrenuti prema meni.

2.Posto se slabo krecem a jedem bas puno i to pretezno ono sto nije zdravo i sto svi kazu da goji kod mene obrnuto, ne mogu se ugojiti nikako. Kakvu mi ishranu preporucujete?

3.Da li je dovoljno da ubacim u ishranu integralni hleb koji bih pekao u mini pekari i posle dorucka i vecere po 50grama nekih orasastih plodova? Znaci integralni hleb i 100grama orasastih plodova na dan a ono ostalo kao sto sam navikao?

Cilj mi je da se ugojim 3-4kg a idealno bi bilo oko 7-8kg. Malo da ocvrsen i imam neke solidne definicije nista preterano i to...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.