TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 11:21:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Taurin,kofein ili power force  (Pročitano 17929 puta)
wqs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #20 poslato: Maj 22, 2014, 04:35:54 posle podne »

E mene bas interesuje koliko vremena treba: nedelju dana, 15, mesec..? Uzimam ga pre treninga ali posto u poslednje vreme i nisam nesto aktivan pio sam ga i dalje i - ili mi se cini ili sa njim lakse ucim, spremam ispite.  ;D Pa zbog toga pitam. A poceo sam da ga pijem pre 17 dana, npr u sedam dana popijem 5 tab. (1 dnevno).
« Poslednja izmena: Maj 22, 2014, 04:37:48 posle podne od strane wqs » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Maj 22, 2014, 10:36:21 pre podne »

da, povremeno treba da napraviš pauzu...   koliko vremena treba, ne znam tačno...   evo ja priznajem da sam kofeinski zavisnik i ako ne popijem kafu to je opasno i po mene i za moju okolinu :)

dakle pij samo povremeno, pre treninga, pravi pauze povremeno i to je to :)  nećeš biti zavisnik kofeinski... ;)
Sačuvana
wqs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #18 poslato: Maj 22, 2014, 09:26:39 pre podne »

Pa i meni se ucinjelo da je greska, al rekoh da ipak proverim. Znam i ja ljude (moja majka  ;D ) - popiju kafu i zaspu.Pijem ja inace od skoro kofein 200mg.
 Da, mogao bih i ovo da te pitam kad sam tu, vezano za kofein - koliko treba covek da pije kofein tablete, ove od 200mg po jednu dnevno, da bi postao imun na isti? Da li to posle moze da se "resetuje" - cini mi se da sam negde procitao da se pravi pauza od nedelju dana, ne uzima se kofein, pa se posle nastavi i onda covek opet pocne da reaguje? Da li to ima efekta? Ne bi voleo da postanem zavisnik od kofeina.  :) Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #17 poslato: Maj 22, 2014, 09:18:07 pre podne »

Verovatno je greška a piše iz razloga što kofein može izazvati nesanicu ukoliko reaguješ dobro na kofein.Mada ja znam ljude koji ga popiju pa odmah mogu spavati.Sve zavisi kakav ti je organizam i zato se uvek probaju manje doze prvo.
Sačuvana
wqs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #16 poslato: Maj 21, 2014, 03:32:15 posle podne »

Imam pitanje za Power force - u koje doba dana da ga pijem? Buni me ovo na etiketi sto pise "Proizvod uzimati najviše 4 sata pre spavanja, jer u suprotnom moze imati negativan uticaj na san" Zar ne treba da pise umesto najvise - najmanje ? Unapred se zahvaljujem na odgovoru.  :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Mart 29, 2014, 10:46:32 posle podne »

Smanji dozu i vidi kako onda reaguješ jer očigledno je da ti je ta doza mnogo.Ukoliko se i kada smanjiš dozu desi isti problem potraži neki drugi izvor.

Pedjoni...800mg odjednom?
Sta mi preporucujes u zameni za kofein? :)

probaj tablete guarane mada to mu doĂ°e na veoma slično.Ali imam vežbače kod mene u teretani kojima baš ta promena prija.Probaš pa vidiš.

I VAŽNA NAPOMENA POČETNICIMA koji čitaju ove naše tekstove o kofeinu. Ne uzimajte nikako veće doze od 100 do 200mg odjednom jer to nije stvar za zezanje.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #14 poslato: Mart 29, 2014, 10:44:08 posle podne »

Hehe, ma cini ti se, ljudsko telo je cudo, mada ponovo kazem blago ljudima koji osecaju na jednoj tableti kofeina kick :)
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #13 poslato: Mart 29, 2014, 10:43:37 posle podne »

Smanji dozu i vidi kako onda reaguješ jer očigledno je da ti je ta doza mnogo.Ukoliko se i kada smanjiš dozu desi isti problem potraži neki drugi izvor.

Pedjoni...800mg odjednom?
Sta mi preporucujes u zameni za kofein? :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Mart 29, 2014, 10:43:05 posle podne »

A ja mislio da ponekad moja doza od 250mg odjednom je mnogo.Mislim da je 800 izuzetno mnogo ali ok jer ukoliko tebi ne pravi smetnje onda je ok.Mene bi garant ta doza ubila na mestu  ;D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Mart 29, 2014, 10:40:14 posle podne »

Upravo toliko, tj to mi je referentna vrednost jedno vreme bila gde sam osecao kick i fokus, jednostavno ja sam coffee-lover i dosta i ovako pijem kafa dnevno, tako da godinama sam rezistentan prema kofeinu. Neko vreme i ne koristim tablete kofeina vise, da mi se telo odmori od njega, da bih ponovo osetio kick na blazim dozama
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Mart 29, 2014, 10:38:06 posle podne »

Smanji dozu i vidi kako onda reaguješ jer očigledno je da ti je ta doza mnogo.Ukoliko se i kada smanjiš dozu desi isti problem potraži neki drugi izvor.

Pedjoni...800mg odjednom?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Mart 29, 2014, 10:36:57 posle podne »

Blago tebi, mene je jedno vreme radilo tek 800 mg kofeina pa sam neko vreme i pauzirao sa njim, jer nema vajde.
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #8 poslato: Mart 29, 2014, 10:18:42 posle podne »

Poydrav,imam jedno pitanje.
Danas sam popio kofein oko 150mg i osetio sam u stomaku mucninu(kao da mi nesto grebe zeludac).
E sada dal je to znak da definitivno prestanem sa kofeinom ili da uzimam jos manje doze , jel stvarno reagujem jako na kofein i izaziva mi nesanicu cak i 1 kafa...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Mart 29, 2014, 09:15:12 posle podne »

imam  whey protein i beta alanin od suplemenata.sad kad bi uzeo kofein,power force, interesuje me kako bi mogao da koristim njih sa suplementima koje imam i da li bi bilo pozeljno da uzmem jos neki suplement u kombinaciji sa njima :)

30-ak min. pre treninga uzmi 2-3 g beta alanina i Power Force. Mada, kofein se može uzimati i sat vremena pre treninga. Kad se setiš da testiraš i uporeĂ°uješ, svakako probaj i taj termin. :)

Posle treninga uzmeš dozer wheya i još 2-3 g beta alanina.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #6 poslato: Mart 29, 2014, 12:13:54 posle podne »

Jos kilo mesa dnevno od suplemenata i na dobrom si putu da nesto uradis :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.