TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396116 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 04:01:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 1009 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: CAFFE...  (Pročitano 1352838 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #14856 poslato: Oktobar 10, 2015, 09:14:21 posle podne »

Jel zna neko kako od Vukovog spomenika doci do Venizelosove 21, tacnije do Xtreme gym-a ?
Jeli bre, jel to ides na Markusov seminar ? Kad je ono bese ? Ici cu i ja skroz sam zaboravio, sad sam se setio.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #14855 poslato: Oktobar 10, 2015, 09:10:40 posle podne »

Mlad si ...los san je jedan od simptoma pretreniranosti..probaj jedan period da ides 3x neces nista izgubiti...
Ja sam mislio da je to i kod mene slucaj oko 2 godine jer ''svi'' tako kazu. I sad preko nedelje kad sam u BG na novom krevetu cim legnem komiram se za 5 min. Dok se kuci i dalje mucim. Lezim u krevetu po 2-3h dok ne zaspim iako mi se spava i suze mi oci.
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2015, 09:12:13 posle podne od strane Pecha » Sačuvana
Panta rei, panta res.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #14854 poslato: Oktobar 10, 2015, 08:13:22 posle podne »

Mlad si ...los san je jedan od simptoma pretreniranosti..probaj jedan period da ides 3x neces nista izgubiti...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #14853 poslato: Oktobar 10, 2015, 08:10:57 posle podne »

22god. A san nije bas najbolji dosta mi treba dok se uspavam a ni kvalitet sna kad se uspavam nije nesto, ne vezano za to da li imam trening ili ne. Ma da, variracu onda 3-4 puta kad kako.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #14852 poslato: Oktobar 10, 2015, 07:50:11 posle podne »

Dule ja kad bi mogao da se organizujem na 2x odmah bi prešao. Najbolje rezultate sam imao tada. Ali mi drugi trening pada četvrtkom a tada mi je jak džudo i ne smem. Inače 2x je za sve koji se bave još nečim idealno. Naravno isključivo FB sistem
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2015, 07:52:03 posle podne od strane Pedja... » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #14851 poslato: Oktobar 10, 2015, 07:46:13 posle podne »

Ja mislim da bi tebi najviše odgovaralo 3 ili 4 puta u toku nedelje, nema potrebe za 5 treninga.

Slažem se sa Pedjom da je oporavak jako bitan i da nisu u pitanju samo mišići već i cns. Več sam pomenuo par puta da sam ja možda čak i najbolje napredovao sa 2 treninga nedeljno kada sam imao puno obaveza.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #14850 poslato: Oktobar 10, 2015, 07:41:59 posle podne »

Od prosle nedelje sam poceo da idem 3x nedeljno na duze (vise partija odjednom) i mnogo vise slobodnog vremena (4/7 dana slobodno) imam, usteda na suplementaciji (3x whey a ne 5x nedeljno). Inace imam vremena i mogu da idem i 5x nedeljno pa sam zbog toga u nedoumici da li nastavljati ovako ili je bolja konstantnija stimulacija misica od 5d/nedeljno.
Hehe, pa nije samo stimulacija potrebna za rezultate.

svejedno..ja sam 3x nedeljno trenirao u početku, ako si malo advanced, ne verujem da možeš lepo da odradiš par partija u jednom danu..
jedino da upariš slabu i jaku, recmo za mene bi to bilo grudi (slaba) i rame (jaka)
ali... trening treba prilagoditi mogućnostima, tako daaa.....



...trening treba prilagoditi mogućnostima...OPORAVKA.

Nema smisla trenirati dok se organizam ne vrati bar na "nulu". Dok si u negativu, svaki sledeći trening te još dublje gura u negativ. Totalno je nebitno koja se mišićna grupa radi, isti je organizam u pitanju sa jedinstvenim CNS-om i endokrinim sistemom koji dok se ne oporave tj ne vrate organizam u normalu, nema smisla ponovo trenirati.
Oporavak nije dex i whey. Mnogo, mnogo je složeniji od toga, ali ono najbitnije je da mu treba vreme i to bez aktivnosti.

U početku svi načini daju rezultat (kao što rekoh)

Advanced ili ne princip je isti. Zakon adaptacije važi jednako i za početnika i za iskusnog vežbača.

Počni da radiš BP ili će ti grudi i dalje ostati slaba partija.


Koliko godina imas?Kakav ti je san?Ako nemas nekih takmicarskih ambicija u bilo kom sportu i ako nisi na jucu 3x je sasvim dovoljno  stim da treniras neki full body.Ljudi preko 35-40 god nemaju sta da traze  sa vise od 3 x nedeljno ...ja sam se dugo lomio dali 3 ili 4x i odlucio sam ipak 3x  ...mogu ti reci da su mi kilaze opet krenule lagano na gore ...

Upravo tako. Ni jedan BB rekreativac, nema potrebe za više od 3x nedeljno. Za snagaške discipline i profi rade 3x. Ima sistema (braća Rusi) gde se radi i 4x pa i 5x i to svaki dan SQ i BP ali to je nešto sasvim drugo.
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2015, 07:47:48 posle podne od strane Pedja... » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #14849 poslato: Oktobar 10, 2015, 07:39:57 posle podne »

Od prosle nedelje sam poceo da idem 3x nedeljno na duze (vise partija odjednom) i mnogo vise slobodnog vremena (4/7 dana slobodno) imam, usteda na suplementaciji (3x whey a ne 5x nedeljno). Inace imam vremena i mogu da idem i 5x nedeljno pa sam zbog toga u nedoumici da li nastavljati ovako ili je bolja konstantnija stimulacija misica od 5d/nedeljno.
Koliko godina imas?Kakav ti je san?Ako nemas nekih takmicarskih ambicija u bilo kom sportu i ako nisi na jucu 3x je sasvim dovoljno  stim da treniras neki full body.Ljudi preko 35-40 god nemaju sta da traze  sa vise od 3 x nedeljno ...ja sam se dugo lomio da li 3 ili 4x i odlucio sam ipak 3x  ...mogu ti reci da su mi kilaze opet krenule lagano na gore ...
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2015, 07:44:08 posle podne od strane Terror » Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #14848 poslato: Oktobar 10, 2015, 06:48:46 posle podne »

Od prosle nedelje sam poceo da idem 3x nedeljno na duze (vise partija odjednom) i mnogo vise slobodnog vremena (4/7 dana slobodno) imam, usteda na suplementaciji (3x whey a ne 5x nedeljno). Inace imam vremena i mogu da idem i 5x nedeljno pa sam zbog toga u nedoumici da li nastavljati ovako ili je bolja konstantnija stimulacija misica od 5d/nedeljno.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #14847 poslato: Oktobar 10, 2015, 05:19:33 posle podne »

Za koju opciju ste vise, za 5 treninga nedeljno po 45min, ili 3x nedeljno po sat i po?
Iz ugla oporava, a samim tim i napredka 3x nema konkurenciju. Trening i oporavak su kao Jin i Jang, moraju biti ravnomerni i u srazmeri. Ističući i forsirajući samo treninge kroz razne varijante treniranja ( superserije, razne piramide, treniranje bez dana odmora ili sa premalo odmora i sl) fali cela druga polovina. Da se razumemo  svaki program daje rezultate na kratak rok-period, ali se ne može sa svakim programom trenirati dugoročno. Svi koji se povreĂ°uju nakon dve-tri godine neka tome zahvale svom egu i egoističnom "programu". Generalno oporavak traži off dan i nema i ne može nikako drugačije. Može jedino ako se trenira reda radi do 60%
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #14846 poslato: Oktobar 10, 2015, 04:41:19 posle podne »

6x1,5 do 2 sata otprilike :)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14845 poslato: Oktobar 10, 2015, 03:46:57 posle podne »

Zavisi kakav trening ? :D

Zasto bas ogranicenje na 45 i 90min?
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2015, 03:50:29 posle podne od strane Cvetko » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #14844 poslato: Oktobar 10, 2015, 03:41:13 posle podne »

Za koju opciju ste vise, za 5 treninga nedeljno po 45min, ili 3x nedeljno po sat i po?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #14843 poslato: Oktobar 10, 2015, 07:06:20 pre podne »

Brate odes na plan plus sajt i ukucaš tačku A, tačku B tj. start i cilj i označiš da ideš busom. Sve ti nacrta I označi lepo.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14842 poslato: Oktobar 10, 2015, 12:07:30 pre podne »

Hvala.
Ja iz Bg-a pa ne znam pola stvari haha. :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 1009 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 18 upita.