TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 11:01:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 204 205 [206] 207 208 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 707669 puta)
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1154 poslato: Novembar 24, 2014, 07:34:05 posle podne »

Zanima me samo vase misljenje u vezi Kesten Pirea kao desertu. Ima malo masti, svega 1.6 i nesto secera. Koje je vase misljenje, da li se moze nekada uzeti kao desert i da li goji kao i ostali slatkisi ili ne?
Tebe može da ugoji i nemasna piletina ako jedeš 5kg dnevno :D
Pa može ponekad
to "goji" je pojam koji ja ne bih koristio i prestao sam da ga koristim od kad sam počeo da se bavim ovom tematikom. "Goji" samo kalorijski suficit i loš izbor namirnica. Poneekad možeš uzeti bilo šta što nije "čisto" da bi razbio tu monotoniju
Dobro da preformulisem onda. Da li je ovo pogresan izbor namirnica ako se pojede jednom nedeljno po 200 grama koliko je pakovanje, recimo? :)
Nece ti nista faliti, a ako bas volis da jedes tako te stvari odvojis sebi svaki dan 200-250cal za to(ali da su ti ostali makronutrijenti sredjeni) ovo je neko moje misljenje, ali opet ne treba preterivati.
Sačuvana
NikolAS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 98


Train hard, play pro ^^^

« Odgovor #1153 poslato: Novembar 24, 2014, 05:30:01 posle podne »

Zanima me samo vase misljenje u vezi Kesten Pirea kao desertu. Ima malo masti, svega 1.6 i nesto secera. Koje je vase misljenje, da li se moze nekada uzeti kao desert i da li goji kao i ostali slatkisi ili ne?
Tebe može da ugoji i nemasna piletina ako jedeš 5kg dnevno :D
Pa može ponekad
to "goji" je pojam koji ja ne bih koristio i prestao sam da ga koristim od kad sam počeo da se bavim ovom tematikom. "Goji" samo kalorijski suficit i loš izbor namirnica. Poneekad možeš uzeti bilo šta što nije "čisto" da bi razbio tu monotoniju
Dobro da preformulisem onda. Da li je ovo pogresan izbor namirnica ako se pojede jednom nedeljno po 200 grama koliko je pakovanje, recimo? :)
Sačuvana
I am who I am :)
NikolAS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 98


Train hard, play pro ^^^

« Odgovor #1152 poslato: Novembar 24, 2014, 05:01:27 posle podne »

Zanima me samo vase misljenje u vezi Kesten Pirea kao desertu. Ima malo masti, svega 1.6 i nesto secera. Koje je vase misljenje, da li se moze nekada uzeti kao desert i da li goji kao i ostali slatkisi ili ne?
Sačuvana
I am who I am :)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1151 poslato: Novembar 24, 2014, 02:57:19 posle podne »

O.o
Svaka čast...
:D
Onda ne znam...
Imam i Debilano i teflon, i lepi mi se....
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1150 poslato: Novembar 24, 2014, 01:54:39 posle podne »

Pa, kakav god tiganj imali, jaja će se lepiti, tako da mora bar malo ulja...
:)
Za godinu dana nisam uspeo ni litru maslinovog da potrošim, a uvek "pržim" na njemu.
("pržim"=stavim desetak kapi u tiganj ili pleh, pa prstom razmažem da svugde bude jednako)
:)
Ovo za jaja nije tacno... Ja spremam bez ulja i ne lepi se.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1149 poslato: Novembar 24, 2014, 11:26:13 pre podne »

Pa, kakav god tiganj imali, jaja će se lepiti, tako da mora bar malo ulja...
:)
Za godinu dana nisam uspeo ni litru maslinovog da potrošim, a uvek "pržim" na njemu.
("pržim"=stavim desetak kapi u tiganj ili pleh, pa prstom razmažem da svugde bude jednako)
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1148 poslato: Novembar 24, 2014, 11:19:18 pre podne »

Ja koristim ekstra devičansko, ali se postavlja pitanje koliko ono služi bolje nego obično maslinovo ulje kada se koristi za spremanje omleta, pa se greje. Od nekoliko ljudi sam čuo da je za tu namenu dobro i obično maslinovo, dok za prelivanje salata i sl. ekstra devičansko, naravno.

Da li je maslinovo ulje dobro za prženje i kuvanje?

Jeste. Mit je da maslinovo ulje nije dobro za prženje. Tačka dimljenja maslinovog ulja je oko 190 C, a to znači da je maslinovo ulje dobro za svaki termički tretman koji se odvija na temperaturama ispod te. U praksi, to znači da je maslinovo ulje dobro i za kuvanje i za prženje (čak su i temperature u fritezama za prženje izmeĂ°u 175 i 190 C).

Svaki tip maslinovog ulja se može koristiti za prženje, ali lično smatram da za to ne morate koristiti ekstra devičansko, već bilo koje maslinovo ulje ili ulje komine. Ekstra devičansko je najbolje koristiti sveže, kao prelive za salate ili preko gotovih jela od testenine, mesa sa roštilja, bareno povrće…

Što se tiče kuvanja, prženja i drugih termičkih tretmana, čim ulje počne da dimi, to znači da je počela razgradnja masnih kiselina. Produkti razgradnje su kancerogeni. Dakle, ako zaboravite tiganj i ulje je počnelo da dimi (bilo ono maslinovo ili ne), učinite sebi uslugu i slobodno prospite to ulje iz tiganja.

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1147 poslato: Novembar 24, 2014, 07:19:01 pre podne »

Ja koristim ekstra devičansko, ali se postavlja pitanje koliko ono služi bolje nego obično maslinovo ulje kada se koristi za spremanje omleta, pa se greje. Od nekoliko ljudi sam čuo da je za tu namenu dobro i obično maslinovo, dok za prelivanje salata i sl. ekstra devičansko, naravno.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1146 poslato: Novembar 23, 2014, 04:53:07 posle podne »

OK, hvala...
:)
Nisam mislio da preterujem; ostalo mi je oko 2dl, a septembra mu je istekao rok...
Ne mogu ni flašu ulja za godinu dana da potrošim...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1145 poslato: Novembar 23, 2014, 04:48:49 posle podne »

Keva kupuje njoj to jeftinije za kuvanje, a skuplje za salate i tako to...
Da li je istina da je maslinovo ulje OK i kada mu istekne rok trajanja.
I koliko su OK masline (zelene) za kasnu večeru uz Elu?
:)

Maslinovo ulje se može koristiti i 2 godine posle roka trajanja...
Najbolje ćete ga sačuvati u flaši od tamnog stakla na suvom, hladnom i mračnom mestu...ali opet ne treba preterivati...

Da, masline su ok kao izvor zdravih masti u obroku...dakle, OK su uz ellu...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1144 poslato: Novembar 23, 2014, 04:31:56 posle podne »

Keva kupuje njoj to jeftinije za kuvanje, a skuplje za salate i tako to...
Da li je istina da je maslinovo ulje OK i kada mu istekne rok trajanja.
I koliko su OK masline (zelene) za kasnu večeru uz Elu?
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1143 poslato: Novembar 23, 2014, 03:49:46 posle podne »

Slavisa, kolika je razlika izmedju maslinovog devicanskog ulja i masl. ulja od komina u pogledu na kolicinu zdravih masti ? Ovo drugo ima i za 250din 1l.

"Nisam bogat da kupujem jeftine stvari"...a ja bih dodao i nekvalitetne...ulje komine je najnekvalitetniji oblik maslinovog ulja...Ulje od komine masline je manjeg kvaliteta i mešavina je rafinisanog ulja i hladno ceĂ°enog. Komina je čvrst ostatak koštica i pulpe (ostatak nakon hladnog ceĂ°enja). Ja ulje od komine ne kupujem, niti koristim...neki ga preporučuju samo za prženje...

Koja vrsta maslinovog ulja je najbolja?

Najbolje je ekstra devičansko maslinovo ulje. Ovo ulje se cedi u toku prvog dana od branja maslina. Zato je ovo ulje najzdravije – nije podvrgnuto rafinaciji niti drugim hemijskim postupcima, jer nema potrebe za tim – jednostavno 24 sata nisu dovoljna da dodje do bilo kakvih hemijskih reakcija (poput oksidacije) koje narušavaju kvalitet( sadržaj zdravih masti). Ovo ulje je najskuplje i teško da je pravo ekstra devičansko ukoliko jeftinije od 700 din/L  ;D
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2014, 04:42:20 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1142 poslato: Novembar 23, 2014, 01:34:57 posle podne »

A daaa, tek sad vidim, jebeš ga, tek sam oči otvorio..
Integralni ni ne koristim, samo ovaj beli.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1141 poslato: Novembar 23, 2014, 01:31:02 posle podne »

To je beli?
Pričali smo o integralnom...
:)
Beli bude za 10-15 minuta; zavisi koji...
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1140 poslato: Novembar 23, 2014, 01:26:25 posle podne »

Ja uzimam ovaj, u Gomex-u, stvarno se brzo skuva.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 204 205 [206] 207 208 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.