TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395993 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 01, 2024, 10:00:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 721993 puta)
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3494 poslato: Maj 03, 2016, 10:26:58 posle podne »

Ja generalno ne gledam na to u koje doba dana....na njemu pecem jaja,meso koristim ga sasvim normalno...kombinujem njega i puter kako kad...mada i maslinovo ulje cesto koristim

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Sačuvana
Remy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #3493 poslato: Maj 03, 2016, 10:22:49 posle podne »

Sa kojom hranom je najbolje ukombinovati kokosovo ulje i u koje doba dana ga treba uzeti?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3492 poslato: April 28, 2016, 09:24:49 posle podne »

Iz priloženih sajtova i kalkulacija možeš sam pronaći, malo truda moliću...ne opterećuj se nepotrebnim detaljima...već se više posveti stvarima koje realno mogu usporiti tvoj napredak - nedostaci na polju treninga, ishrane( obo što je bitno izračunati), zdravstvenog stanja...
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3491 poslato: April 28, 2016, 08:58:51 posle podne »

Brat moj natopim ih u vodu i ostavim preko noci uvek vise voda od ovsenih 2 prsta jer ovsene dosta upiju, procedim i jedem kasikom.
koliki su odnosi ovsenih, razenih i psenicnih tj koliko imaju nerastvorljivih a koliko rastvorljivih sve tri navedene ako mozes napisati?? videcu da malo promenim mozda mi neke smetaju i to
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3490 poslato: April 27, 2016, 11:44:06 posle podne »

Acala, idealno bi bilo izbalansirati unos rastvorljivih i nerastvorljivih vlakana...ali mi se čini da je sve to veliko opterećenje, tj. preciznija računica oko istih...a pored izbalansiranog odnosa trebalo bi obratiti pažnju i na ukupan unos istih...

Ne preteruj sa unosom ovesnih pahuljica...ne više od od 100-150 gr dnevno...ako već postoji realan problem...

Btw...a kako "konzumiraš" ovsene pahuljice?

Po pitanju raži odnos rastvorljivih i nerastvorljivih vlakana je pomeren ka nerastvorljivim vlaknima, dok kod pšenice tu je ubedijiva dominacija nerastvorljivih vlakana...

Još jedna korisna lista... http://www.healthhype.com/list-of-high-fiber-foods-soluble-and-insoluble-fiber-chart.html
« Poslednja izmena: April 27, 2016, 11:46:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3489 poslato: April 27, 2016, 11:15:08 posle podne »

...ili duže da ih žvaćeš...
:)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3488 poslato: April 27, 2016, 11:13:28 posle podne »

I ja sam imao gasove, cini mi se da kada se izblenduju nemam tih problema. Ili se navikao organizam.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3487 poslato: April 27, 2016, 10:55:27 posle podne »

Slave nesto me zeza kompa nece da otvori stranicu tu tvoju, reci mi samo kako stoje razene pahuljice i psenicne sa nerastorljivim i rastvorljivim vlaknima? posto od ovsenih nekad imam gasove, to sam primetio...mozda da menjam malo da vidim sta mi odgovora?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3486 poslato: April 26, 2016, 09:57:34 posle podne »

Marina...

Ne bih se previše povodio za hvalospevima o himalajskoj soli, so je ipak so...uz minimalne količine raznih minerala, od kojih su neki i radioakrivni  ;) ( naravno u zanemarljivim količinama)...

Nadam se da ćeš se malo detaljnije pozabaviti sadržajnijim treningom sa opterećenjem( čitaj - trening u teretani)...

Acala...

Svakako da vlakna imaju niz benefita za naš digestivni trakt i organizam u celini, ali ni sa njima ne bi trebalo preterivati...



« Poslednja izmena: April 26, 2016, 10:02:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Marina90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #3485 poslato: April 26, 2016, 09:36:18 posle podne »

Nije mi jelovnik svaki dan isti, npr danas sam papala 200gr jagoda :) Malo je vise od sake :/
Od povrca svasta jedem krastavac, zelena, rotkvice, kupus i sargarepa. Rotkvice i krastavac samo malo posolim ( roza himalajska so ) a u kupus, sargarepu i zelenu dodajem malo balzamiko sirceta. Sutra cu da kupim jabukovo, ipak je ovo mnogo kaloricnije mada malo stavljam.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3484 poslato: April 26, 2016, 09:23:06 posle podne »

Marina...

Malo rikota sira neće škoditi, ali bih ipak odabrao sir sa manjim procentom mlečne masti...

Užinu ne bih bazirao samo na hidratima - med + pirinčane galete..tako da je opcija sa proteinskim suplementom svakako bolje rešenje( tipa Power proteina - mix izvora proteina brze i postepene apsorpcije, idealna u svrhu zamene obroka)...

Jedna jabuka uz obrok neće naneti fatalnu štetu procesu varenja, ali bih ipak ubacio po koju voćku izmeĂ°u obroka - citruse( kivi, grejp, pomorandza), bobicasto voce( kupine, maline, jagode, ako ih ima...i zamrznute varijante su ok)...veličina porcije voća ne više od onoga što može da stane u šaku...

Šta ubacuješ u salatu( zelena salata, cvekla, kupus, brokoli..?) ? Malo dodatka extra virgin maslinovog ulja i/ili jabukovog sirća?
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3483 poslato: April 26, 2016, 09:16:56 posle podne »

Secam se kad sam jedno vreme jeo tonus koji je valjda bogat jako nerastvorljivim vlaknima da sam vise puta isao u wc nego na primer sad dok jedem ovsene :D ok je mi stolica mekana u oba slucaja samo tonus kao da me iscistio sa tim nerastvorljivim vlaknima pitas se dal je moguce da ovo sve izadje iz mene :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3482 poslato: April 26, 2016, 09:11:43 posle podne »

Acala ,odlično pitanje...a čemu to interesovanje za "vrste" vlakana? U ovsu "dominiraju"( za dlaku) nerastvorljiva biljna vlakna...

A što si tiče brojki, tj. tačnosti istih za različite namirnice, korisna tabela( ukupan sadržaj vlakana, rastorljiva, nerastvorljiva)... https://www.prebiotin.com/resources/fiber-content-of-foods/

Ili ako ćemo o svakoj grupi ponaosob...

http://healthyeating.sfgate.com/insoluble-fiber-oats-7069.html

http://healthyeating.sfgate.com/much-soluble-fiber-oat-bran-6035.html
« Poslednja izmena: April 26, 2016, 09:13:23 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3481 poslato: April 26, 2016, 04:09:45 posle podne »

Slave koliko na 100 grama ovsenih imamo nerastorljivih a koliko rastvorljivih vlakana?
Sačuvana
Marina90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #3480 poslato: April 26, 2016, 02:39:35 posle podne »

Okvirno gledam da ne predjem 120uh i 40gr masti... U ishrani najvise forsiram proteine jer mi najvise prijaju i drze me sitom. E sad problem mi je sto ne vodim extra tacnu evidenciju nego onako okvirno i zeznut mi je taj jedan obrok u menzi kome mogu samo okvirno da pogadjam kalorije.
Kardio u vidu trcanja sam tek sad uvela a do sad sam ubacivala vezbe poput jumping rope, jumping lunges, jumping squats, marince ili u toku treninga snage ili na kraju kao 5 ili 10 min ( sve zavisi pre toga sta sam radila) HIIT-a.
Dorucak 2 jaja, malo rikote, pola kafene kasicice kecapa i 3 pirincane galete.
Uzina 1 jabuka
Rucak ( menza ) salata, pirinac i meso ( ne jedem ni supe, ni hleb ni dezert)
Uzina 2 pirincane galete sa jednom kasikom kafenom meda ili dzema bez secera. Ili uzmem samo galete i Whey protein pre treninga.
Trening
Vecera tu jedem nesto sa rostilja ( belo meso, batak i ponekad krilca ) i ogromnu salatu. Ako mi je do slatkog popijem jos jedan Whey i to je to. Nekad uzmem i jabuku :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.203 sekundi sa 18 upita.