TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:22:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 261 262 [263] 264 265 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 710471 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #299 poslato: Avgust 12, 2014, 10:09:42 pre podne »

Tebi je cilj da smršaš?
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #298 poslato: Avgust 12, 2014, 09:52:47 pre podne »

pa da imam dobro znanje o hrani ne bi bio debeo! ;D da rascistim nesto sam sa sobom, nije mi jasno!
 1 DORUCAK Ujutru prvi obrok treba da bude bogat i gljenim hidradita i proteinima  (nesto kao meso),
2(dva sata PRE TRENINGA znam da treba da unesem dosta slozenih ugljenih hidrata)
3 POSLE TRENINGA samo proteini ili i ugljeni hidrati i proteini, zasto ugljeni hidrati i desktroza? zasto ne pre treninga dekstroza? dali uz amino kiseline terba uzimati slozene ugljene hidrate?
4 VECERA predpostavljam je nabolje meso, dali je bolje vise da vuce obrok samo na proteine samo ili i uglljene hidrate uz proteine!
poenta je dali je bolje uzimati cist protein ili uz ugljene hidrate, razumem da budu slozeni!
e sada da nepisem juce sta sam jeo, bio sam u guzvi, ali sam ubacio tonus hleb, elea sir i mleko, skusu i teletinu posnu normalno!(pojeo sam kolac jedan ali ajde bio sam glada i primoran, bolje i to nego nista umesto obroka)
dajte mi raspored za proteine amino kiseline, najverovatnije cu da uzmem tablete jer mi je lako za transport! Mogu lepo da ih rasporedim preko dana ono cesce po malo ako to nesto vredi!
Sačuvana
*SHONE*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122

« Odgovor #297 poslato: Avgust 12, 2014, 06:50:35 pre podne »

Slaviša, za Digest Support piše da se uzima 2 kapsule tri puta dnevno sa obrokom ili 30 minuta pre obroka, ukupno 6 kapsula dnevno.
Da li može da se pije po jedna pre svakog obroka, ako ima 6 obroka dnevno, čisto kao pomoć varenju?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #296 poslato: Avgust 11, 2014, 09:59:53 posle podne »

Onda na avataru izgledas dosta mladje :D
Pa imaju zestine dosta kalorija ali se sluze u malim casama.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #295 poslato: Avgust 11, 2014, 08:12:10 posle podne »

Slaviša: donekle sam bio u pravu...
:)
Mislim, stvarno na netu nisam našao stručnije, oseim onoga što sam naveo...
:)
Pedjoni: imam i ja staž; toliko da mi je od pre par godina postalo nezanimljivo piti+što ne živim više sam, tako da mi nije nužan izlazlazak u grad od 1500+ dinara. Pitanja vezana za alkohol sam postavio iz čiste znatiželje, pošto sam video da je deklarisan pod NIKAKO ovde na forumu i kako ga se svi odriču u zamenu za nealkoholna pića. Ne mislim da ću se otopiti, nego se alkohol uvek vezuje za gojaznost, pa me je interesovalo obrazloženje...
:)
Inače, nisam mlad (1982 :D ). Amater jesam, ali ne u smislu nabacivanja mišićne mase (pošto mi to nije prioritet), nego u zdravoj ishrani i (koliko-toliko) zdravom načinu života.
:)
-----
Bio sam ubedjen da žestine imaju mnogo više kalorija...
O.o
« Poslednja izmena: Avgust 11, 2014, 08:14:27 posle podne od strane srdjan82 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #294 poslato: Avgust 11, 2014, 08:10:45 posle podne »

Ajde, ajde, ocekivao sam repliku u stilu...in vino veritas...ahahahah...nego sutra ce na sajtu biti objavljen clanak pod nazivom - "ALKOHOL - HRANA, LEK ILI OTROV?"...pa cemo onda detaljno o svemu...

Ziveli!  ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #293 poslato: Avgust 11, 2014, 08:01:10 posle podne »

Ma izadje to sve na znoj u toku poziranja i krivljenja vrata :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #292 poslato: Avgust 11, 2014, 07:57:08 posle podne »

Ok, ok...umerenost iznad svega...neumerenost je majka svih poroka...

"Evo kalorijske vrednosti nekih alkoholnih pića:

1 krigla piva - 170 kcal

1 limenka piva - 150 kcal

1 čaša (125 ml) crnog vina - 90 kcal

1 čaša (125ml) slatkog belog vina - 118 kcal

1 čaša (125ml) šampanjca (12.5%) - 95 kcal

1 čaša Martinija - 200 kcal

1 čaša (25 ml) Konjaka - 55 kcal

1 čaša (25 ml) Whiskey - 55 kcal

1 čaša (25 ml) Votke - 55 kcal

1 čaša koktela od votke i dijetalnog soka (25ml votke) - 56 kcal

1 čaša alkoholnog koktela (bloody Mary) - 120 kcal

1 čaša (25 ml) likera - 60 kcal

1 čaša (50ml) krem likera (Baileys) - 165 kcal

1 čaša (125ml) džin i tonika - 85 kcal"

Dakle, prazne kalorije...

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #291 poslato: Avgust 11, 2014, 07:50:16 posle podne »

Druze, ja imam staz sa alkoholom 15 god, pa se nisam otopio :D mlad si, naravno ne trebas preterivati i piti i postati alkoholicar..kada izadjes i slobodno se opusti i popi nesto, zivot je jedan, mladost je jedna, neces sigurno da cevcis vodicu i da izigravas ludilo sarenilo.. Nece ti alkohol tolko stete naneti ako si ispunio sve ostale uslove ovog sporta. Ti si amater, ne zaboravi to.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #290 poslato: Avgust 11, 2014, 07:49:02 posle podne »

Bas tako obrok bogat proteinima "ce umanjiti stetu"...tj. usporiti resorpciju...

"Obilni obroci, naročito masna hrana, usporavaju resorpciju alkohola. Tada se maksimum koncentracije alkohola u krvi javlja do 2 sata nakon uzimanja, a koncentracija alkohola u krvi je niža nego ako se ista količina alkohola uzme „na prazan stomak”. Toksični efekti alkohola ublaženi su naročito u slučaju ako je obrok bogat proteinima."
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #289 poslato: Avgust 11, 2014, 07:45:07 posle podne »

Iz tvog stučnog odgovora, meni laiku sledeće pitanje (konstatacija) pada na pamet:
Jetra je katastrofa zagriženim konzumentima istog, tako da mi je to sada nebitno; ako, recimo, nakon proteinskog ručka čovek popije 1-2dl žestine (i večera, recimo, proteine i vlakna), neće mu neku veću štetu naneti (ne mislim na svaki dan)...
Verovatno grešim, ali ovakva pitanja i stručne odgovore mogu jedino ovde koristiti...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #288 poslato: Avgust 11, 2014, 07:35:51 posle podne »

Vidi, alkohol tvoje telo razlaze i koristi po najvisem nivoou hitnosti...prestaje se sa koriscenjem masti i ugljenih hidrata kao izvora energije, a telo koristi acetat( produkt metabolizma alkohola),dakle, alkohol, dovodi do hipoglikemije...a ne mozes da koristis ugljene hidrate i masti...dakle, tvoje telo je gladno, otuda takav napad gladi...

Inace, jetra najvise strada...jer celije jetre ne mogu da obradjuju masti, jer su zauzete obradom alkohola...masti se gomilaju u celijama jetre, i eto zacetka steatosis hepatis( masna degeneracija jetre)...alkohol sprecava resporpciju i koriscenje vitamina iz hrane...jak je diuretik, obara nivo testosterona i igf-1...podize nivo kortizola...sve u svemu nista dobro za tvoje misice...

On ima energetsku, ali NIKAKVU HRANLJIVU VREDNOST!
« Poslednja izmena: Avgust 11, 2014, 07:38:46 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #287 poslato: Avgust 11, 2014, 07:17:40 posle podne »

Pa, da...
:)
Mislim, uzimam u obzir da sam bivši pušač, tako da pare od "zadovoljstva" trošim na hranu.
Kažem, mislio sam da su te čokoladice dodatak ishrani; tako da ću nastaviti pare na hranu da trošim...
:)
Već kada smaram, još jedno pitanje: što se alkohola tiče; znam da je štetan i svi govore o tome da je štetan, ali na netu što sam našao povodom toga je (skraćeno): on sadrži puno kalorija, i ljudi kada se napiju (uglavnom noću) kada se vrate kući isprazne pijani frižider...
Znači, jedino što je štetno je što te tera da jedeš...
O.o
Izvor-Kurir.....
-.-
:/
Zbog čega je on stvarno štetan što se tiče gojaznogti, recimo (ne mislim na pivo)...
?!?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #286 poslato: Avgust 11, 2014, 07:07:58 posle podne »

Ako treba da biram..."odreci se, bices srecan" i uzmi pilece belo...cokoladice, pa makar bile i proteinske, mogu da sacekaju... ;D

Nikome ne cvetaju ruze...u materijalnom aspektu...tako da treba dobro izkalkulisati i odrediti prioritete...dakle, hrana, pa sve ostalo!
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #285 poslato: Avgust 11, 2014, 07:02:12 posle podne »

OK
Nisam znao da su nužo zlo...
Mislio sam da su dodatak ishrani...
:/
Ne patim za slatkim, tako da sada znam šta da pazarim ako mi se prijede; mada za te pare bi' pre onda pazario kilu belog mesa...
:)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 261 262 [263] 264 265 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 18 upita.