TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394997 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 06:30:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 223 224 [225] 226 227 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 709996 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #869 poslato: Oktobar 30, 2014, 07:43:11 posle podne »

Palenta, Integralne testenine, Pasulj
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #868 poslato: Oktobar 30, 2014, 07:33:57 posle podne »

Ja skoro uvek, krompir možda 2 puta nedeljno. Pogotovo kad sam u školi, gledam samo što brže da ga progutam.
Žvaći...
:D

Ima li još nešto od OK UH da nije krompir, pirinač, pahuljice (ovsene, ražene...) i peciva od integralnog brašna?!?
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #867 poslato: Oktobar 30, 2014, 06:18:45 posle podne »

Ja skoro uvek, krompir možda 2 puta nedeljno. Pogotovo kad sam u školi, gledam samo što brže da ga progutam.
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #866 poslato: Oktobar 30, 2014, 06:07:03 posle podne »

Ja baš volim kad je kašast, samo trpam, ne tu da se mučim :)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #865 poslato: Oktobar 30, 2014, 04:52:55 posle podne »

Uncle Ben's sam pre kupovao, i ni jednom mi se nije ulepio.
Pošto skoro svaki dan jedem pirinač sada, prešao sam na neki jeftiniji.
Taj se ulepi, ali mi nije problem pošto ga ne jedem kada ga skuvam, nego dan posle...
:)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #864 poslato: Oktobar 30, 2014, 04:46:38 posle podne »

Imate li neku foru za kuvanje pirinca da bude rastresit a ne kao kasa?
Ja kuvam 12-13 min od kad voda prokljuca, isperem hladnom vodom. Onda u kutije pa u friz. Bude skroz rastresit i mnogo lep. Uncle Ben's je preskup za mene, a i GMO je.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #863 poslato: Oktobar 30, 2014, 04:40:27 posle podne »

Probaj da ga manje kuvaš i da ga ispreš sa hladnom vodom (bude kašast ali ne toliko...).
:)
Mada, mislim da je fora do pirinča...
Kada kupim "Uncle Ben's" nemam problema sa lepljenjem.
:)
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #862 poslato: Oktobar 30, 2014, 02:54:41 posle podne »

A sta je tu problem pirinac, mislim mleko ok, nemasno, ela!?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #861 poslato: Oktobar 30, 2014, 12:10:01 posle podne »

Dozvoljeno je, samo nemoj preterivati sa svim stvarima koje su dozvoljene...
:)
Sačuvana
Laufer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #860 poslato: Oktobar 30, 2014, 11:44:15 pre podne »

Ma jasno je da je manje zlo, nego eto, pitanje je vise da li ce meni kao nekom rekreativcu odmagati pri gubitku masti ako ubacim tako nesto recimo 1-2 puta nedeljno. Nije mi toliko do sutlijasa ili "do necega slatkog" koliko hocu da prosirim listu jela koja mogu da jedem pod takvim rezimom. Znam da je pirinac pozeljan u takvoj ishrani pa zbog toga i pitam.

I zanima me, da li je dozvoljeno mleko sa 0%mm u takvoj ishrani?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #859 poslato: Oktobar 30, 2014, 10:46:29 pre podne »

Sutlijaš sa mlekom bez šećera je sigurno manje zlo nego na primer plazma keks i evrokrem.
Naravno svako drugačije na nešto reaguje i druge stvari nam daju rezultate ili nas betoniraju.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #858 poslato: Oktobar 30, 2014, 06:55:10 pre podne »

da li bi sutlijaš bez šećera spadao u hranu koja moze da prodje za ishranu namenjenu gubljenju masnih naslaga?

nisam siguran da bi mi pirinač bio redovno na meniji, ali znam da sutlijaš sa suvim groždjem volim..

Ja kuvam pirinac sa malo vode i kad vidim da ona nestaje tad dodam mleko. Meni to lici na sutlijas. Mislim da mi je odnos vode prema mleku 2:1
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #857 poslato: Oktobar 30, 2014, 03:12:00 pre podne »

da li bi sutlijaš bez šećera spadao u hranu koja moze da prodje za ishranu namenjenu gubljenju masnih naslaga?

nisam siguran da bi mi pirinač bio redovno na meniji, ali znam da sutlijaš sa suvim groždjem volim :) sad, nisam ga probao bez šećera, ali deluje mi kao da bi možda moglo da prodje uz recimo Ella mleko :)

i pitanje za Slavišu, prvi put čujem za hleb od kestenovov brašna, da li mozes da preporucis neku radnju u BGDu gde ima da se kupi gotov hleb? Kestenovo brasno pretpostavljam da ima u prodavnicama zdrave hrane?

"Razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza"..to važi i za tvoje pitanje vezano sa sutlijaš bez šećera...

Dakle, uklopiti u željeni "kalorijski deficit"...

Više sam za brašno od integralnih žitarica( celo zrno)...kestenovo brašno je navedeno kao primer( ezgotika)  ;) i da ima ga u bolje snabdevenim prodavnicama zdrave hrane...

Nisam iz Beograda, tako da ti tu preporuku ne mogu dati...

Sačuvana
Laufer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #856 poslato: Oktobar 30, 2014, 02:59:48 pre podne »

da li bi sutlijaš bez šećera spadao u hranu koja moze da prodje za ishranu namenjenu gubljenju masnih naslaga?

nisam siguran da bi mi pirinač bio redovno na meniji, ali znam da sutlijaš sa suvim groždjem volim :) sad, nisam ga probao bez šećera, ali deluje mi kao da bi možda moglo da prodje uz recimo Ella mleko :)

i pitanje za Slavišu, prvi put čujem za hleb od kestenovov brašna, da li mozes da preporucis neku radnju u BGDu gde ima da se kupi gotov hleb? Kestenovo brasno pretpostavljam da ima u prodavnicama zdrave hrane?
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2014, 03:06:12 pre podne od strane Laufer » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #855 poslato: Oktobar 27, 2014, 02:11:50 pre podne »

http://healthclub.rs/zdrav-zivot/da-li-je-krompir-zdrav
   Ima li istine u ovome

Da citiram poslednju rečenicu iz teksta, kao odgovor..."Krompir kuvan u ljusci je još i najbolji izbor."  :D

Drago mi je da svako od vas pita, interesuje se na temu zdrave ishrane...ali, ne treba ići u krajnost...ajmo da proanaliziramo tekst...

"Profesor Meir Stampfer (Harvard School of Public Health ) objašnjava da kada jedemo krompir i kada skrob iz krompira doĂ°e u kontakt sa pljuvačkom on se pretvara u prost šećer koji direktno ide u krvotok i na taj način naglo povećava nivo šećera u krvi što dovodi do lančane reakcije"...

Da, u pljuvačci se nalazi enzim amilaza za varenje skroba...tako da to nije ništa neobično, niti nenormalno...to se dešava sa svim namirnicama koje sadrže skrob( npr. beli pirinač), a ne samo sa krompirom...

A genetski inžerenjing, GMO, mislim da još nije toliko rasprostanjen na teritoriji Srbije, tako da manje neopravdanog straha i širenja panike...bar kada je krompir u pitanju...

Izbegavajmo prženje krompira( ulje) - pomfrit...kuvan krompir će ipak ostati najbolja i najzdravija alternativa pripreme ovog povrća...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 223 224 [225] 226 227 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 18 upita.