TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:12:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 222 223 [224] 225 226 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708384 puta)
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #884 poslato: Oktobar 30, 2014, 11:43:26 posle podne »

Ja volim pasulj, i nikad ga nisam izbacivao iz ishrane, ima i dosta UH, i jedan deo aminokiselinskog lanca, itd itd..nece vas pasulj zamastiti bez brige..sad zavisi kako se sprema, naravno da bude sto vise RAW.
Posebno volim kad jedem pasulj pre treninga, onda se desi cudo ;) Kakvi crni reaktori sareni :D
Kakvo čudo?
:)
Ni ja ga nisam izbacio, samo sam izbacio papke i ostale stvari iz njega...
Sada mi je prošlo kroz glavu da recimo picu i dimljenu butkicu nisam jeo više od pola godine...
O.o
:D

Srki kako u gym ? :D
Evo OK za sada...
:D
Radim i dalje trening za celo telo; vidim da ima efekta.
Probao sam da podelim po grupama, ali se osećam nekako glupavo posle treninga što nisam odradio za ostale grupe mišića...
O.o
xD
Mada ne kontam: poslednjih nedelja sam povećao unos UH; dobijam mišiće, ali sam još jednu kilu oslabio...
O.o

Srki, palenta je odlična! Nisam je jeo 100 godina, majku mu ebem
Kupim je ovih dana, pa probam...
Mogao bi' šarenu pitu da napravim od nje (valjda); ima UH a i kontam da je OK ako stoji dan-dva...
:D
To ti se sada cini, ali trening je daleko delotvorniji kada podelis misicne grupe, i lepo se posvetis misicu. Svi smo imali te predrasude da necemo da uradimo dovoljno, ako ne odradimo sve. Mislim da je vreme da podelis treninge, i napredak ce biti jos veci :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #883 poslato: Oktobar 30, 2014, 10:49:44 posle podne »

Nisam se zabavljao još sa glikemijskim inedeksima, tako da ću pogledati otome šta...
:)
Juče sam pojeo oko 500g krompira i oko 300g cvekle (iz dva obroka); čak sam prestao da podjednako jedem UH sa dijetnim vlaknima i ostale UH; nego uglavnom beli pirinač jedem, i to oko 200+g na dan (pre sam jedva 100g na dan jeo)...
Ne žalim se, kažem samo šta sam primetio...
:D
Kontam, da ne radim šta kako treba, ne bi' primetio promenu što se mišića tiče...
Ne mogu silom jesti, a i mislim da je manje zlo da unesem dovoljnu količinu proteina na dan, nego UH...
A i mislim da nije OK silom jesti, zar ne?!?
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #882 poslato: Oktobar 30, 2014, 10:29:57 posle podne »

Ma jasno je da je manje zlo, nego eto, pitanje je vise da li ce meni kao nekom rekreativcu odmagati pri gubitku masti ako ubacim tako nesto recimo 1-2 puta nedeljno. Nije mi toliko do sutlijasa ili "do necega slatkog" koliko hocu da prosirim listu jela koja mogu da jedem pod takvim rezimom. Znam da je pirinac pozeljan u takvoj ishrani pa zbog toga i pitam.

I zanima me, da li je dozvoljeno mleko sa 0%mm u takvoj ishrani?

Da, mleko i mlečni proizvodi sa (naj)manjim procentom mlečne masti su najpoželjniji...kako izgleda sada tvoj dnevni meni? Mada više sam za jogurt i sir( ella, meggle sa 0% mlečne masti)

Može li neki pregled po obrocima, tako da možemo da korigujemo ono što "nije dobro", a i da damo neke preporuke?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #881 poslato: Oktobar 30, 2014, 10:25:53 posle podne »

Eh SrĂ°ane, sve paradoks do paradoksa...  ;D

Nego šalu na stranu, da, možda si "pojačao" unos ugljenih hidrata, ali, možda si i "pojačao" i unos dijetnih vlakana, koja kao i što sam znaš vlakna mogu "usporiti" proces varenja ugljenih hidrata...a i sama vlakna su po prirodi ugljeni hidrati, ali nesvraljivi...

Moja preporuka bi bila da ubaciš malo više belog pirinča i krompira...da, reći ćeš, pa oni imaju veći glikemijski inedex( oko 70, tj. 65), ali i manje dijetnih vlakana...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #880 poslato: Oktobar 30, 2014, 09:24:38 posle podne »

Ne znam...
Kontao sam da ima više tu, tj. u 100g hleba da ima bar 50g UH...
:/
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #879 poslato: Oktobar 30, 2014, 09:04:36 posle podne »

Covece kako mozes da zivis na 100g hidrata dnevno ?  ???
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #878 poslato: Oktobar 30, 2014, 08:57:07 posle podne »

:D
Pa, da...
:D
Mislim, lepe se mišići...
Ako nastavim ovako, meni je OK...
I onako ne jurim neku figuru; idem u teretanu prvenstveno što se bolje osećam nakon treninga ( i što ste me vi nagovorili...)...
;D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #877 poslato: Oktobar 30, 2014, 08:46:57 posle podne »

Ne znam; nisam računao količinu unetih UH...
:D
Danima kada treniram, ubacim još jedan UH obrok.
Danas konkretno 40g ovsenih, 20g raženih, 100g+200g pravljenog hleba (heljda, spelta, raženo brašno) i 30g dekstroze...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #876 poslato: Oktobar 30, 2014, 08:41:33 posle podne »

Hahahahah brate ti si naucni fenomen. Pojaca covek hidrate za masu, kad ono smrsa. :D Pojacaj jos!!! Koliko sada jedes dnevno grama hidrata ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #875 poslato: Oktobar 30, 2014, 08:21:09 posle podne »

Ja volim pasulj, i nikad ga nisam izbacivao iz ishrane, ima i dosta UH, i jedan deo aminokiselinskog lanca, itd itd..nece vas pasulj zamastiti bez brige..sad zavisi kako se sprema, naravno da bude sto vise RAW.
Posebno volim kad jedem pasulj pre treninga, onda se desi cudo ;) Kakvi crni reaktori sareni :D
Kakvo čudo?
:)
Ni ja ga nisam izbacio, samo sam izbacio papke i ostale stvari iz njega...
Sada mi je prošlo kroz glavu da recimo picu i dimljenu butkicu nisam jeo više od pola godine...
O.o
:D

Srki kako u gym ? :D
Evo OK za sada...
:D
Radim i dalje trening za celo telo; vidim da ima efekta.
Probao sam da podelim po grupama, ali se osećam nekako glupavo posle treninga što nisam odradio za ostale grupe mišića...
O.o
xD
Mada ne kontam: poslednjih nedelja sam povećao unos UH; dobijam mišiće, ali sam još jednu kilu oslabio...
O.o

Srki, palenta je odlična! Nisam je jeo 100 godina, majku mu ebem
Kupim je ovih dana, pa probam...
Mogao bi' šarenu pitu da napravim od nje (valjda); ima UH a i kontam da je OK ako stoji dan-dva...
:D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #874 poslato: Oktobar 30, 2014, 07:59:13 posle podne »

Ja volim pasulj, i nikad ga nisam izbacivao iz ishrane, ima i dosta UH, i jedan deo aminokiselinskog lanca, itd itd..nece vas pasulj zamastiti bez brige..sad zavisi kako se sprema, naravno da bude sto vise RAW.

PASULJ, grah, fažol (Phaseoli legument) – velike je hranljive i energetske vrednosti. 100 g suvog pasulja ima 302 kalorije. U proseku sadrži: 23,7 g proteina, 47,6 g ugljenih hidrata (pre svega skroba), 1,9 g masti, 3,9 g celuloze, mineralne soli (kalcijum, fosfor, gvožđe, magnezijum) i vitamine (B1, B2, PP, E).

Posebno volim kad jedem pasulj pre treninga, onda se desi cudo ;) Kakvi crni reaktori sareni :D
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2014, 08:02:34 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #873 poslato: Oktobar 30, 2014, 07:55:54 posle podne »

Srki kako u gym ? :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #872 poslato: Oktobar 30, 2014, 07:52:28 posle podne »

Mogao bi' i palentu da probam...
Nisam do sada.
Kuvao sam kukuruz dok je bio OK na pijaci...
:)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #871 poslato: Oktobar 30, 2014, 07:48:59 posle podne »

Ja na pasulj gledam kao izvor vlakana. Mada ga jako slabo jedem.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #870 poslato: Oktobar 30, 2014, 07:47:32 posle podne »

OK, hvala.
:)
Mislio sam da se pasulj "koristi" više zbog proteina, nego zbog UH.
Gledaću da ubacim pasulj 2-3 puta nedeljno onda...
:)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 222 223 [224] 225 226 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.