TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394934 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:40:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 218 219 [220] 221 222 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 709849 puta)
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #944 poslato: Novembar 05, 2014, 08:31:13 posle podne »

Ma nista nije lose kad se trenira jako  :P :P
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #943 poslato: Novembar 05, 2014, 08:30:03 posle podne »

Pa, mislim da je "loš" koliko ulja ima u njemu...
:)
Probaj sam da napraviš...
:)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #942 poslato: Novembar 05, 2014, 08:25:04 posle podne »

Ajvar, msm znam da i nema nesto kvalitetno u njemu, gubi skoro sve obradom. Ali u ovim zimskim danima jedem jednom dnevno po oko 40-50g dnevno. Je l je bas toliko los?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #941 poslato: Novembar 05, 2014, 07:39:45 posle podne »

Ja bih pre pirinču dodao pirinčane galete :)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #940 poslato: Novembar 05, 2014, 06:48:27 posle podne »

Jel ok da se u potpunosti pirinac zameni pirincanim galetama?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #939 poslato: Novembar 05, 2014, 04:50:12 posle podne »

Bolje mi je da držim te čit obroke u rezervi, jer nikada ne znam kakav obrok može da mi iskrsne...
:D
A sada svakako dolaze Božići, Nikole, Nove Godine...
:D
Kakva je situacija sa svinjskim srcem; kontam da i tu ima dosta proteina...
:)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #938 poslato: Novembar 05, 2014, 03:01:03 posle podne »

Mislm da ne moras da brines, ja svake nedelje pojedem sve sto mi dusa pozeli u jednom obroku, nekad cak i po dva puta nedeljno pojedem neku cokoladicu ili nesto...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #937 poslato: Novembar 05, 2014, 07:12:23 pre podne »

OK, hvala.
:)
Potražicu kvasac u ZR-u; mada, ne znam koliko ću imati sreće...
:D
Što se iznutrica tiče, nisam mislio na redovno, nego 2-3 puta mesečno... ...ili i to da izbegavam...?
:)
"Pica" može biti OK...
Pečurke, kečap (pravljeni), masline, belo meso (a i ne mora...); samo sir ne znam koji je zdrav, a da se tegli...
;D
Navukao sam se na palentu, pa eksperimentišem; i mislim da bi baš lepa kora od nje ispala.
Sa te strane, pica je OK... ...ili nisam u pravu kao i u većini stvari...
:D
2-3 puta mesečno možeš da pojedeš apsolutno bilo koju vrstu hrane a da ti ne utiče na formu. Pa i iznutrice.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #936 poslato: Novembar 04, 2014, 10:52:57 posle podne »

Umerenost i raznovrsnost...
;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #935 poslato: Novembar 04, 2014, 10:49:11 posle podne »

OK, hvala.
:)
Potražicu kvasac u ZR-u; mada, ne znam koliko ću imati sreće...
:D
Što se iznutrica tiče, nisam mislio na redovno, nego 2-3 puta mesečno... ...ili i to da izbegavam...?
:)
"Pica" može biti OK...
Pečurke, kečap (pravljeni), masline, belo meso (a i ne mora...); samo sir ne znam koji je zdrav, a da se tegli...
;D
Navukao sam se na palentu, pa eksperimentišem; i mislim da bi baš lepa kora od nje ispala.
Sa te strane, pica je OK... ...ili nisam u pravu kao i u većini stvari...
:D

Ха, ха, ха...bata Srle, mislim da moraš da paziš na formu, nekoj picu...još meseca dana do takmičenja...

Šalim se...umerenost je majka vrline...i zdravlja  ;D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #934 poslato: Novembar 04, 2014, 10:45:23 posle podne »

OK, hvala.
:)
Potražicu kvasac u ZR-u; mada, ne znam koliko ću imati sreće...
:D
Što se iznutrica tiče, nisam mislio na redovno, nego 2-3 puta mesečno... ...ili i to da izbegavam...?
:)
"Pica" može biti OK...
Pečurke, kečap (pravljeni), masline, belo meso (a i ne mora...); samo sir ne znam koji je zdrav, a da se tegli...
;D
Navukao sam se na palentu, pa eksperimentišem; i mislim da bi baš lepa kora od nje ispala.
Sa te strane, pica je OK... ...ili nisam u pravu kao i u većini stvari...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #933 poslato: Novembar 04, 2014, 10:35:41 posle podne »

Videću da potražim pivski kvasac, posto nisam još naleteo na njega...
:)
Ako je gadnog ukusa, može da se razmuti u vodi?
Mislim, nemam problem sa apetitom, nego kao da mi organizam "ne traži" UH...
Kontam da bi bilo OK uz doručak da ga uzimam, samo koliko...?!?

Što se B vitamina tiče, da li je onda OK jesti jetru, ili ipak ne...?!?
:D

I, koji mi mi sir preporučio da stavim na picu (da nije mladi); mislim da je OK 150g nekog 20-25%mm, naravno ne svaki dan...
:)

Koliko znam ok je Belvit S, čak je na tržištu i Bip-ov pivski kvasac...bilo u granulama ili u tabletama pivski kvasac, se nalazi u asortimanu svake bolje snabdevene prodavnice zdrave hrane, a ima ga i u apotekama...

Ovaj u tabletama nema tako izraženu "neprijatnu" aromu...dok granule može da ubaciš i u supu, sa vodom, u sok, jogurt i sl.( maskiranje ukusa)

(Preporučena)Doza za granule je 15-30 gr za odrasle...podeljeno u 2-3 doze...

Inače, ako ćemo o poreklu pivskog kvasca...

Pivski kvasac jeste gljivica Saccharomyces cerevisiae, koja se koristi u proizvodnji piva ili za dizanje testa. Procesom prerade sirovog pivskog kvasca dobija se odgorčen inaktivisan suvi pivski kvasac, koji predstavlja supstancu bogatu hranljivim sastojcima. Ukoliko posegnemo za biološkim objašnjenjima, nalazimo da su kvasci jednoćelijski mikroorganizmi iz one grupe gljiva koja pretvara šećere u ugljen dioksid i alkohol i pripadaju grupi mikroorganizama. Njegova ćelija vidljiva je isključivo mikroskopom.
Kvasac koji nazivamo pivskim, takav epitet dobio je zahvaljujući činjenici da se, pre nego što su se ljudi upoznali sa njegovim lekovitim svojstvima, koristio isključivo za pravljene piva. Danas se on upotrebljava za prvaljenje hleba i različitih napitaka, a njegovo spominjanje zabeleženo je još u periodu pre nove ere, kada je nazivan božanskim lekom.

Nisam za redovnu konzumaciju iznutrica...ajmo logički...sav "koncentrat", antibiotici i hormonski dodaci koji se koriste za povećanje prinosa mesa, pogodite gde završe...pa naravno u jetri životinja...da li treba dalje komentarisati?


Što se tiče sira na pici...Najbolji sir za pice u pogledu hemijskih i fizičkih svojstava je italijanski kravlji beli sir mocarela..e sad po pitanju dijetetike i manipulacije procenta mlečne masti sigurno nije najbolji izbor...kao ni sama pica  ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #932 poslato: Novembar 04, 2014, 10:04:09 posle podne »

Videću da potražim pivski kvasac, posto nisam još naleteo na njega...
:)
Ako je gadnog ukusa, može da se razmuti u vodi?
Mislim, nemam problem sa apetitom, nego kao da mi organizam "ne traži" UH...
Kontam da bi bilo OK uz doručak da ga uzimam, samo koliko...?!?

Što se B vitamina tiče, da li je onda OK jesti jetru, ili ipak ne...?!?
:D

I, koji mi mi sir preporučio da stavim na picu (da nije mladi); mislim da je OK 150g nekog 20-25%mm, naravno ne svaki dan...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #931 poslato: Novembar 04, 2014, 09:57:29 posle podne »

Da stalno slušamo o mogućem zlu "konzumacije" sintetičkih vitamina...njihovoj "manjoj aktivnosti", smanjenoj iskoristljivosti i eventualnoj toksičnosti...

Svima nam je poznata činjenica da su simptomi hipervitaminoze češći kod vitamina rastvorljivih u mastima( A, E, K, D)...a novije studije pokazuju da "prirodni izvori", npr. riblje ulje ( za vitamine A i D), imaju manju mogućnost za nastanak hipervitaminoze od "sintetičkih varijanti"...

Isto važi i za neke vitamine rastvorljive u vodi...vitamin C, vitamini B1, B2, B6...

Ako biramo najbolji prirodni izvor vitamin B-grupe, to je svakako pivski kvasac, koji sadrži i nukleinske kiseline, koje "dodatno" pozitivno utiču na deobu ćelija...

Elem , kada smo kod vitamina B-grupe...

Najbolji izvori u hrani su cela zrna žitarica( inegralno) , iznutrice(jetra), pivski kvasac

Vitamini B  kompleksa su: B1, B2, B3, B5, B6, folna kiselina (B11), B12, liponska kiselina, biotin (H), PABA (H+) i inozitol (I);

- aluminijum aktivira vitamine B grupe, a unošenje vitamina B grupe dovodi do porasta koncentracije aluminijuma u krvi;

- svi vitamini B grupe su rastvorljivi u vodi. Praktično se, izuzev minimalnih količina, ne deponuju u organizmu;

- svi vitamini B kompleksa blisko su udruženi u hrani i funkciji. U slučaju nedostatka jednog "člana" uvek pored većih doza istog treba nadoknaditi i sve ostale članove B- kompleksa...sinergija u efektima...

Primena visokih doza samo jednog člana može izazvati nedostatak drugih vitamina iz B  kompleksa;

- apsorpciju pomažu: vitamin C, E, kalcijum i fosfor, a odmažu: stres, mnogo šećera, kafa, alkohol, infekcija, kontraceptivne pilule, pilule za spavanje, sulfonamidi( antibiotici);

Usled nedostatka vitamina B grupe( "kompleksa") dolazi do: gubitka apetita, koža postaje gruba i suva, a kosa slaba, javlja se premor, zatvor, akne,razdražljivost, nesanica;

- B  kompleks je dobar za: nervni sistem, zdravu kožu, muskularni tonus, pomaže gastrointestinalnom traktu, daje energiju.
Pomaže: kosi, očima, jetri i sluzokoži usta. Učestvuje u metabolizmu ugljenih hidrata – masti – proteina.
 
 

Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #930 poslato: Novembar 04, 2014, 08:20:15 posle podne »

B vitamin je od izuzetnog znacaja za deobu (misicnih) celija. I ja cu da ga uzmem za koji dan, sada sam kratak sa vremenom.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 ... 218 219 [220] 221 222 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.