TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395710 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 23, 2024, 10:25:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 715822 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2804 poslato: Novembar 26, 2015, 04:01:36 posle podne »

Vecina momaka koji "opsesivno" pricaju o radu na povecanju misicne mase su moram priznati gracilnije konstitucije...sta da radimo mi krupniji...  :(

E muke nase niko ne zna...

Pokusavao sam i sa ovesnim pahuljicama, ali cim predjem 200 gr dnevno znaci "digestivnog diskomfora" uvek prisutni...pirinac i krompir mi dodju kao najbolje resenje...

E da blendanje moze pomoci svakako, a meni i sutljijas sa steviom i cimetom...a bogme volim da dodam i rendanu crnu cokoladu pri kraju kuvanja...

Nekako svi zaboravimo ovaj dezert koji nama sa problemima dovoljno visokog unosa hidrata moze pomoci...ali opet bez krajnosti...

"Sutlijaš ili sutlija (tur. SĂĽtlaç) je vrsta slatkog deserta, tipičnog za mnoge svetske kuhinje, koji se dobija kuvanjem pirinča u mleku na tihoj vatri. Jede se topao ili hladan, a često se služi uz dodatke poput cimeta, vanile ili kore limuna.

Dužim kuvanjem oslobaĂ°aju se molekuli skroba iz pirinča koji zatim zgušnjavaju mleko. Rezultat je mekana kremasta masa u kojoj se i dalje mogu uočiti pojedinačna zrna pirinča. Zbog takvog svog izgleda i sličnosti sa pudingom, ponekad se naziva i pudingom od pirinča.
"
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2803 poslato: Novembar 26, 2015, 02:37:28 posle podne »

Strasno, ja na dnevnom nivou jedem 80-90g pirinca, ostalo UH iz ovsenih koje mnogo lakse pojedem, nekad i preko 200g dnevno. Doduse racunam i proste hidrate, banane i cokoladno (secer ;D) inace cistih 4x bodyweight ne znam kako bi pojeo sem da ustajem u 6 ujutro. I jedva cekam kraj svega pa da odrzavam zeljeni izgled s duplo manje, tj nadam se bar 100g manje ovsenih u tom rezimu.

Takodje moram uzeti blender za UH sejk, banane, ovsene, mleko, valjda ce lakse pasti kad se popije majku mu.

https://www.youtube.com/watch?v=yDuLBHgWCZo

Doduse ja bi bez proteina.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2802 poslato: Novembar 26, 2015, 12:39:53 posle podne »

Jedeš više nego dva mene...
Ja bi' poludeo od toliko UH.
;D
Bar proteina unosimo isto...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2801 poslato: Novembar 26, 2015, 01:35:51 pre podne »

He, he...ljuti kečap i aleva čuda čine  ;) ...mislite da je meni lako...sa oko 100 kg "žive vage"( zadnje merenje 20.11. - 105,3 kg, "bulk u toku"), a neki ciljani unos hidrata mi je oko 4 gr po kg, zamislite kako mi je da zarglim šerpu sa pirinčem i plačem...  ::)

Pozelenim od muke  :D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2800 poslato: Novembar 25, 2015, 10:44:13 posle podne »

Pomenu Slavisa mesanje pirinca sa kecapom i ljutom papirkom u prahu, dobar tip ;) Kecap da socnost, a paprika taman malo pikantnosti.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2799 poslato: Novembar 25, 2015, 02:23:52 posle podne »

Znam da se negde jedu, ali ne kod nas...
Mislio sam da je razlog zbog teškog održavanja farme vukova recimo...
;D
Ćale od druga je lovac i kaže da pobaca sve te lisice i vukove što poubijaju, jer njihovo meso nije za jelo (zbog nekog genetskog sastava... ...ne zna ni on)...
O.o
Sledeći put sa njim u lov i pun zamrzivač proteina...
;D ;D ;D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2798 poslato: Novembar 25, 2015, 02:20:04 posle podne »

Vegetarijanac - stari indijanski izraz koji u se može prevesti kao '' loš lovac ''  ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2797 poslato: Novembar 25, 2015, 02:17:04 posle podne »

He, he...Srdjane, probaj da "uhvatis", ulovis lava, vuka ili tigra? Hm...a medveda? Biljojedi su nekako "pitomiji" i laksi za lov, a verovatno i ukusniji  :D ...mora da je zbog hrane...animalni veganizam  ;D

Doduse u nekim zemljama su ta mesa redak delikates...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2796 poslato: Novembar 25, 2015, 02:07:16 posle podne »

Ima neki pirinač (mislim da je Scotti u pitanju), koji kada skuvaš ne deluje toliko puno zapreminski, pa se brže pojede...
:)

Nešto sam razmišljao... ...da li postoji odredjen razlog  zbog kojeg ljudi ne jedu meso od mesojeda?!?
Osim ribe, me pada mi ni jedna druga životinja...
:D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2795 poslato: Novembar 25, 2015, 11:32:32 pre podne »

Pa nista ja od toga sto si napisao nisam preskocio, sad sam na 80kg, a pre 5 godina sam bio na 50, samo ne radim to sa uzivanjem niti cu ikad. Trening volim, a da jedem toliko koliko treba ne volim i nema tu sta da se menja, jedino sto postujem jer hocu max rezultate.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2794 poslato: Novembar 25, 2015, 11:30:38 pre podne »

He, he...pa ako nema ishrane koja ce ispratiti trenazne napore...kako ces napredovati? Od vazduha? ;D

Eh, "bluz mrsavih momaka"...jao, nemam apetit, jao pa to je mnogo hrane...jao, pa mrzi me da spremam, ma uzecu gejner...khm, khm, bez kukanja molicu...

Cilj opravdava sredstvo...mislim da ne bi trebalo da stalno naglasavamo uzrocno-posledicne osnove napretka( dovoljno teskih tegova i kvalitetne hrane)...a niko ne kaze da bi trebalo da posedujes ne znam kakvo kulinarsko umece i mastovitost...pecenje mesa i ribe, kuvanje pirinca , krompira, priprema salata od svezeg povrca sa dodatkom extra virgin maslinovog ulja i malo jabukovog sirca, kuvanje jaja...odlazak na pijacu, do obliznjeg marketa, bakalnice...zar je to takav napor?

Ajde, ajde...train like a beast, eat like a beaat...be a beast...  ;D

Cak i kada radimo na skidanju masnih naslaga...bez "dovoljno dobro dozirane ishrane" uspeha nema...

Ako za tebe sve ovo nije uzivanje...nacin zivota...onda...onda bi trebalo da razmislis o motivaciji i nedostatku iste...

Sta dolazi pre treninga, ishrane, suplemenata? ...MOTIVACIJA...ideja da se uvek moze "brze, bolje, jace"...ako toga nema...  ::)

Ili onaj izgovor...necu ja masu, samo da se "isecem"...a da bi se sekao moras da imas i sta da seces, dovoljno misicne mase...


https://www.youtube.com/watch?v=SgvCMxYPOFs

Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2793 poslato: Novembar 25, 2015, 11:30:03 pre podne »

Ma kakvi, ja u malim kolicinama i malo puta dnevno, ceo zivot sam na 173cm imao 50-60kg, trenutno na 80, znaci imacu traume od bulka :D Doduse navikao sam sad + jaki treninzi tako da kontam da ce mi odrzavanje kad dodjem do cilja lakse pasti. Ali generalno i tada cu jesti zbog treninga, a ne zbog potrebe ili toga sto sam gladan.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2792 poslato: Novembar 25, 2015, 11:27:37 pre podne »

Meni je hrana najgori aspekt ovog sporta. Najradije bi da nista ne jedem, ne uzivam toliko u hrani i dovoljne su mi male kolicine, tako da sto jednostavnije, to bolje za mene.

Blago tebi, ja kad ne jedem clean i kad ne pazim jedem po 4-5000 cal dnevno, pojedem dva hleba sam, slatkise ma sta sve uhvatim pod ruku ja pojedem, prosle nedelje sam pojeo 600g petit keksa u roku od sat i po.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2791 poslato: Novembar 25, 2015, 11:05:02 pre podne »

Meni je hrana najzanimljiviji deo+volim da kuvam...
;D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2790 poslato: Novembar 25, 2015, 11:01:23 pre podne »

Meni je hrana najgori aspekt ovog sporta. Najradije bi da nista ne jedem, ne uzivam toliko u hrani i dovoljne su mi male kolicine, tako da sto jednostavnije, to bolje za mene.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 13 upita.