TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:59:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suvise proteina u ishrani  (Pročitano 13754 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #46 poslato: Jun 09, 2014, 09:54:25 posle podne »

Marko opet ja. Sta mislis o varijanti ustanem, odradim kardio trcanje i vijaca pola h npr. pa doruckujem pa posle 2 sata trening u teretani?
Trcanje i vijaca ce ti poboljsati kondiciju i primarno za potrosnju energije koriste kiseonik,a tebi je cilj skidanje masti i onda bolje da radis do 70% od maksimalnog srcanog ritma ,najbolje uz pulsmetar oko sat vremena.Nakon toga je bolje da imas 2 obroka ili jedan obrok i uzinu i onda da radis trening sa opterecenjem.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #45 poslato: Jun 09, 2014, 09:50:56 posle podne »

Svasta se po restoranima sluzi sto ne treba da se jede, nije mi to neki argument, ali citala sam o tome u vise studija, kao i o tome da nije pozeljno mesati razlicite vrste proteina u jednom obroku.
Marko koliko puta nedeljno od ova 4 treninga kako si mi rekao treba da radim za donji deo, odnosno one kruzne za noge sa tezinama? I da li je ok ako ujutru odradim sat vremena trening, pa onda kasnije u toku dana uradim kardio ili ako razdvojim kardio na dane kad ne treniram? Ovo za kreatin, ne radi se o tome da ja nemam snagu i kondic da izdrzim taj kardio, u dobroj sam kondiciji, to je vise stvar volje i toga da se nateram, a moram jos kilo i po, dva da skinem. Sad sam na 58,5.
od 4 treninga ,2 da budu za donji deo tela.Kreatin ti nece biti od koristi za kardio trening,vec iskljucivo u anaerobnom treningu sa opterecenjem.Bolja opcija je da ujutru odradis kardio pa onda u toku dana trening sa opterecenjem  i obavezno se istezi nakon treninga.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #44 poslato: Jun 09, 2014, 09:44:07 posle podne »

Kreatin nisam bas odavno uzimala, ima 10 god. sigurno. Sta mislis o twinlabu kao opciji ili Scitec. Da pijem samo danima kad treniram?
Scitec monohidrat 3g pre i 3g nakon treninga uz 25g dextrose ili vitarga,danima kada ne treniras samo 3g ujutru.Slobodno kombinuj ugljene hidrate i proteine.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #43 poslato: Jun 09, 2014, 09:41:21 posle podne »

Marko opet ja. Sta mislis o varijanti ustanem, odradim kardio trcanje i vijaca pola h npr. pa doruckujem pa posle 2 sata trening u teretani?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #42 poslato: Jun 09, 2014, 09:41:05 posle podne »

A klopa ovako (mozda i nije bas najidealnija za definic, ali ja sam rekreativac sad  ;D):
dorucak 40g ovsenih, jogurt, 1 celo i dva belanca.
uzina> protein posle treninga i jabuka

Rucak: batak pecen, paradajz, krastavac, pecen krompir 1

uzina> proteinska cokoladica 35g, jagode (ne puno)

Vecera> oko 120g belog mesa, karfiol i tikvice na pari, pa posle 2 sata parce mladog sira i jabuka
Nemoj posle treninga jesti jabuku,bolje uzmi do 25 g dextrose,ovsene jedi bez jogurta,ubacio bih i 20g badema kao uzinu u toku dana.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #41 poslato: Jun 09, 2014, 03:22:22 posle podne »

Svasta se po restoranima sluzi sto ne treba da se jede, nije mi to neki argument, ali citala sam o tome u vise studija, kao i o tome da nije pozeljno mesati razlicite vrste proteina u jednom obroku.
Marko koliko puta nedeljno od ova 4 treninga kako si mi rekao treba da radim za donji deo, odnosno one kruzne za noge sa tezinama? I da li je ok ako ujutru odradim sat vremena trening, pa onda kasnije u toku dana uradim kardio ili ako razdvojim kardio na dane kad ne treniram? Ovo za kreatin, ne radi se o tome da ja nemam snagu i kondic da izdrzim taj kardio, u dobroj sam kondiciji, to je vise stvar volje i toga da se nateram, a moram jos kilo i po, dva da skinem. Sad sam na 58,5.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #40 poslato: Jun 08, 2014, 10:40:33 posle podne »

I ovo sto mesamo konc uglj hidrate i proteine, tipa pirinac meso, krompir meso, testenina riba, to bas i nije najpozeljnije sa aspekta nutricionizma?
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #39 poslato: Jun 08, 2014, 10:07:43 posle podne »

Scitec ima opciju 300g i creatin 100% od 500g i 1kg. Treba mi i neki secer uz njega?
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #38 poslato: Jun 08, 2014, 10:05:28 posle podne »

Kreatin nisam bas odavno uzimala, ima 10 god. sigurno. Sta mislis o twinlabu kao opciji ili Scitec. Da pijem samo danima kad treniram?
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #37 poslato: Jun 08, 2014, 10:01:56 posle podne »

Ok. A ovo drugo?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #36 poslato: Jun 08, 2014, 09:55:08 posle podne »

Jabuka bas nije dobar izbor ,unosis prost secer fruktozu koja ce dovesti do povecanja insulin a samim tim jos vecu potrebu za prostim secerima.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #35 poslato: Jun 08, 2014, 09:51:12 posle podne »

Znam, hvala u svakom sluc. uvece me hvata ludilo, pa mi kao jabuka najbezazlenija.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #34 poslato: Jun 08, 2014, 09:34:49 posle podne »

A klopa ovako (mozda i nije bas najidealnija za definic, ali ja sam rekreativac sad  ;D):
dorucak 40g ovsenih, jogurt, 1 celo i dva belanca.
uzina> protein posle treninga i jabuka

Rucak: batak pecen, paradajz, krastavac, pecen krompir 1

uzina> proteinska cokoladica 35g, jagode (ne puno)

Vecera> oko 120g belog mesa, karfiol i tikvice na pari, pa posle 2 sata parce mladog sira i jabuka
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #33 poslato: Jun 08, 2014, 09:33:21 posle podne »

Mozes ici do 200 mg kofeina pre treninga.Kardio mozes raditi i napolju,dobra opcija su ti i roleri ili brz hod.Ukoliko vodis racuna o unosu kalorija u toku dana keratin ce ti pomoci i dobices potrebnu energiju za anaerobni trening.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #32 poslato: Jun 08, 2014, 09:26:53 posle podne »

Jutros sam prvo popila jednu kafu pa onda tabletu biotechovog power forsa 80mg kofeina, 600 mg taurina. odradila sam bas dobro trening za donji deo kruzni sa tezinama ali imala sam utisak da mi je pritisak i puls povisen bas. pokusacu taj kardio, smor mi je traka. jedino da kombinujem po 20 min. traku, bajs, nordijsko... kreatin? plasim se volumena .
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 17 upita.