TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 11:43:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Storm  (Pročitano 31083 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #41 poslato: Jun 18, 2014, 07:03:10 posle podne »

Možeš bilo koji monohidrat, nije neka razlika. Eto, meni se dopada Prolab, pa ga često preporučujem.
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/PL811-Creatin-monohydrate.html

Kukuruzni griz, tj. palenta predstavlja izvor ugljenih hidrata, pa se kao takav može jesti i u obroku nakon treninga. Treba da vidiš kada ti najbolje odgovara, odnosno u kom terminu. Na primer, meni palenta ne leži nakon treninga, pa je jedem obično u nekom obroku kasnije. Pirinač mi je tada savršen, a dobro mi legne i krompir. Ovsene su mi prvi izbor za doručak, pa onda pirinač, a krompir tada nikako ne bih mogao.

Navodim ti primere da bi sam počeo da eksperimentišeš i vidiš šta ti i kako odgovara. :) Sve su to ugljeni hidrati, tj. jedan deo obroka. Drugi deo  treba da čini neki izvor proteina.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #40 poslato: Jun 18, 2014, 05:39:41 posle podne »

Koji kreatin da uzmem?
Palenta je kacamak,zar ne? I kad da ga jedem...posle treninga?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #39 poslato: Jun 18, 2014, 04:48:45 posle podne »

Pa, probaj, ništa te ne košta. Trebalo bi da bude bolje. :) Stavi kašiku-dve-tri, koliko ti bude odgovaralo.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #38 poslato: Jun 18, 2014, 03:03:21 posle podne »

Hoce li gejner poboljsati ukus?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #37 poslato: Jun 18, 2014, 02:33:13 posle podne »

Možeš da im dodaš malo gejnera. Vežbači ih mešaju i sa wheyom, to je već zaista ukusan obrok.

Ne moraš ni forsirati ovsene ako su ti odvratne, možeš jesti pirinač.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #36 poslato: Jun 18, 2014, 02:26:53 posle podne »

Evo jedem ovsene,sa malo secera...jer nmg da podnesem onaj ukus,tj nema ukusa...Ako imate neki trik,a da ne dosipam secer,otvoren sam za predloge :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #35 poslato: Jun 18, 2014, 01:30:14 posle podne »

Veca kolicina UH pred trening ce te najverovatnije uspavati na treningu. Ovsene bi bile dobra opcija negde oko sat i po pre treninga. Mada sam sad skoro citao na jednom stranom sajtu da dobre efekte daje manja kolicina UH u tecnom obliku. Mislili su konkretno na mericu nekog gejnera sa vodom.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #34 poslato: Jun 18, 2014, 01:04:36 posle podne »

Jesam,do sada sam odradio 2 treninga,i tri puta gejner pio...danas idem u teretanu opet,nastavljam lagano.
Da li bi mi bilo korisko da jedem slatkise(1-2 cokoladice) pred trening,radi UH ?
Ili npr moze li ovsena kasa?

Koji mi kreatin preporucujes,mislio sam da nabavim jedan za 7 dana recimo..?
« Poslednja izmena: Jun 18, 2014, 01:07:10 posle podne od strane Mikura » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Jun 18, 2014, 10:21:45 pre podne »

ako tek počinješ da vežbaš, definitivno bi bilo najbolje da imaš pored sebe dobrog instruktora- trenera, da ne radiš šablonski jer šablon ne postoji...moraš dobro da savladaš tehniku izvoĂ°enja vežbi. Split trening je napredna stvar.

Što se tiče gejnera, naravno može da se doda i bcaa i kreatin, zavisno od ciljeva i ako finansije to dozvoljavaju, naravno uz korigovanu ishranu.

Pošto je prošlo već par dana, da li si krenuo sa gejnerom i treninzima?
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #32 poslato: Jun 13, 2014, 09:48:25 posle podne »

Ja sam ipak odlucio da pijem odjednom jedan dozer pun...tj 165gr. I nemam problema sa apetitom,bar nisam danas,iako sam se samo privikavao na sprave..tako cu i sutra,a u pon krecem sa nekim programom. A posto pijem odjednom cijelu dozu,zanima me,da li da pravim jos neki sporedni sejk..npr samo dekstroza ili surutka,posto sam nasao u prahu?

Znam da treba tamo da pitam za trening,ali sve sto me zanima jeste,da li je bolje taj full ili split trening?

Takodje sad sam pri parama..da li treba da kupim i pijem (za neke 2 sedmice recimo) BCAA ili Kreatin monohidrat,.ide li zajedno sa gejnerom?

Nema meni teretane do pon. lose vrijeme...nmg da dodjem do nje ni autom,tako da necu dzabe piti gejner ova 2 dana..:/
« Poslednja izmena: Jun 14, 2014, 09:11:14 pre podne od strane Mikura » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #31 poslato: Jun 13, 2014, 08:45:00 posle podne »

Ne moraš mleko posle treninga, ali drugo serviranje gejnera možeš rastvoriti u njemu.

Slatkiši? Pa, razmišljaj logično, da li se slatkiši izbacuju samo zbog regulisanja težine? :) Naravno da ne. Slatkiši nisu zdravi i to je glavni razlog njihovog izbegavanja, a regulisanje telesne težine zapravo je sporedan razlog za takav potez. Ne bih ih savetovao bilo kome, nebitno da li je mršav ili gojazan.

Što se tiče trening programa, baci pogled na ovaj link. Naredna pitanja o treningu slobodno postavi u toj temi, a ovde da se zadržimo na suplemente. :)

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=148531.0
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #30 poslato: Jun 13, 2014, 03:54:39 posle podne »

A da nije bolje da mijesam sa punomasnim mlijekom,jer je nutritivna vrijednost veca?

I ako vam nije tesko,neki predlog programa za masu? Za ishranu cu sam potraziti na netu..

Jos jedna me stvar kopka..vidim da na netu preporucuju da se izbace slatkisi..ali da li ja to treba da uradim,posto sam mrsav?


Nasao sam jedan program,full body...pogledaj ako ti nije tesko,pa mi javi,jel ok?

Razlog izmene: Izbrisan link konkurentskog foruma. Zabranjeno je takvo linkovanje.
« Poslednja izmena: Jun 13, 2014, 08:37:02 posle podne od strane Robert » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Jun 12, 2014, 05:43:45 posle podne »

javljaj nam kako ide i ako ima pitanja tu smo!
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #28 poslato: Jun 12, 2014, 05:43:08 posle podne »

Ok,hvala svima na savjetima,sutra krecem sa teretanom,pa se cujemo kad potrosim ovo pakovanje :)) Pozdrav
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Jun 12, 2014, 05:42:08 posle podne »

pa da, kao sto rekoh kreni prvo sa pola pa ces videti... slusaj svoje telo.... ne moras sve tacno u gram...videces koliko ti prija ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 17 upita.