TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 09:28:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Storm  (Pročitano 31079 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #101 poslato: Avgust 18, 2014, 08:58:11 posle podne »

Shvatam ja da je ishrana na prvom mjestu,medjutim meni su u lokalnoj teretani,a i lokalni nutricionista rekli,da posto nisam "profesionalac" a ni odrastao covjek,da ne moram toliko da pazim na ishranu,vec da jedem sve sto mi padne pod ruku..dijelom i zbog mojih godina,a ponajvise i zbog visine.

Vidim na sebi napredak sa dodatnih 4kg,sto sam dobio...jos toliko za mjesec i po bi bilo savrseno..i tako polagano narednih godinu dana.. :) Nigdje ne zurim

Koji ti je to nutricionista rekao? Mislim da si njegove reci lose protumacio...

Mi ovde ne govorimo o profi dijetama i restriktivnom rezimu ishrane, vec o zdravoj ishrani...opet ponavljam...KVALITETNA, RAZNOVRSNA I IZBALANSIRANA ISHRANA = ZDRAVA ISHRANA!

Od pljeskavice i piva misici sigurno nece rasti tek tako( junk food)...sve je bitno...dakle...

Izvori proteina: pilece belo, riba, curetina, belance, proteinski prahovi, nemasno crveno meso - KVALITETNE VRSTE MESA!

Izvori hidrata: ovsene, zitarice, beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom). - KOMPLEKSNI UGLJENI HIDRATI!

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, brokoli, spanac,zelena salata.

Voće: citrusi ( limun, kivi, grejp, pomorandža), jabuke...

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Posle treninga, naravno u skladu sa mogucnostima( ako bude para), mozes i 30grama dextroze, 1-2 merice whey proteina, 5 gr kreatina i 5 gr glutamina...

I banana je korisna posle treninga kao izvor prostih hidrata...ako imas problema sa osetljivoscu zeluca na dextrozu...


Dakle,pravilan odnos kompleksnih ugljenih hidrata,proteina visoke bioloske vrednosti i zdravih masti daje zagarantovan uspeh!

Prijatno!
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #100 poslato: Avgust 18, 2014, 06:23:15 posle podne »

Logika ti nije baš najsjajnija, znam da ti se više dopada to što si čuo od njih nego od nas, ali ne treba da se opustiš previše... imaš tu sreću da možeš da jedeš nešto što i mi (obični smrtnici, "gojive" prirode ;))  ne možemo da priuštimo svaki dan...
ali ipak zdrava hrana bar 70% da bude zastupljena, a ostalo "varaj"...
Totalno se slazem ! Vidi se iz tvog stava da jednostavno zelis da verujes tim drugima sto ti kazu da jedes sta zelis.
Nemoj samo da se opustis previse pa da pred sledece leto kada budes hteo definiciju bude qq lele. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #99 poslato: Avgust 18, 2014, 04:11:50 posle podne »

Logika ti nije baš najsjajnija, znam da ti se više dopada to što si čuo od njih nego od nas, ali ne treba da se opustiš previše... imaš tu sreću da možeš da jedeš nešto što i mi (obični smrtnici, "gojive" prirode ;))  ne možemo da priuštimo svaki dan...
ali ipak zdrava hrana bar 70% da bude zastupljena, a ostalo "varaj"...
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #98 poslato: Avgust 18, 2014, 04:08:43 posle podne »

Meni je cilj samo da se ugojim,i za sada ide dobro..a treniram da to ode u misice..i to ide dobro i pored pljeskavica i piva :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #97 poslato: Avgust 18, 2014, 03:14:22 posle podne »

Shvatam ja da je ishrana na prvom mjestu,medjutim meni su u lokalnoj teretani,a i lokalni nutricionista rekli,da posto nisam "profesionalac" a ni odrastao covjek,da ne moram toliko da pazim na ishranu,vec da jedem sve sto mi padne pod ruku..dijelom i zbog mojih godina,a ponajvise i zbog visine.
Tebe niko ne moze da natera da jedes bilo sta. Mozes ti i da cepas bureke i palacinke po ceo dan. Ali, ako zelis napredak u vidu misicne mase ili skidanju masti moras da pazis sta jedes, ili ako jednostavno zelis da se ne umasis a ne treniras (ima i takvih). Ko jos voli da jede zdravo, evo ja bi prvi pljeskavice i pomfrit jeo po ceo dan i zalivao za 10 piva dnevno. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #96 poslato: Avgust 18, 2014, 03:04:06 posle podne »

Shvatam ja da je ishrana na prvom mjestu,medjutim meni su u lokalnoj teretani,a i lokalni nutricionista rekli,da posto nisam "profesionalac" a ni odrastao covjek,da ne moram toliko da pazim na ishranu,vec da jedem sve sto mi padne pod ruku..dijelom i zbog mojih godina,a ponajvise i zbog visine.

Vidim na sebi napredak sa dodatnih 4kg,sto sam dobio...jos toliko za mjesec i po bi bilo savrseno..i tako polagano narednih godinu dana.. :) Nigdje ne zurim
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #95 poslato: Avgust 18, 2014, 11:33:28 pre podne »

Mnogo je nestrpljivih :)
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #94 poslato: Avgust 18, 2014, 10:42:50 pre podne »

Amin!  :D
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #93 poslato: Avgust 18, 2014, 10:35:02 pre podne »

Znate momci, sve ovo savetovanje ljudi podseca na jedno veliko "razbijanje zabluda"...

NISTA SE NE POSTIZE PREKO NOCI...za vidljiv napredak su potrebni meseci,godine,decenije...

KVALITETNA, RAZNOVRSNA I IZBALANSIRANA ISHRANA JE "USLOV SVIH USLOVA",BILO DA JE U PITANJU RAD NA MASI ILI DEFINICIJI...

RESTRIKTIVNE DIJETE MOGU NANETI VISE STETE NEGO LI KORISTI POCETNIKU KOJI JOS UVEK NIJE SAVLADAO OSNOVE PRAVILNE ISHRANE I TRENINGA...

NAUCITE DA SVAKU VEZBU IZVODITE PRAVILNO,UZ PUN RADIJUS POKRETA, MAKSIMALNU KONCENTRACIJU, TEZINU PRILAGODITE SOPSTVENIM MOGUCNOSTIMA,NE PREKO SVOJIH LIMITA PO SVAKU CENU...VEZA"UM-MISIC" JE OSNOV VASEG NAPRETKA U TERETANI...CITING I OSTALE TEHNIKE OSTAVITE ISKUSNIJIMA...

30% SVEGA JE TRENING, 65% JE ISHRANA, 5% JE SUPLEMENTACIJA...AMIN!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12929


Never give up!

« Odgovor #92 poslato: Avgust 18, 2014, 09:43:10 pre podne »

Tipična greška koju prave uglavnom oni sa manje iskustva je oko ishrane.Ili se slabo ulaže ili uopšt ne u ishranu ne shvatajući da je upravo ishrana ključ uspeha dok su suplementi dodatak uz kvalitetnu ishranu i to jedino tako može da funkcioniše.Na duže staze ova kombinacija daje dobre rezultate a jedno bez drugog jako teško.
Ali opet napominjem ishrana je prva!
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #91 poslato: Avgust 18, 2014, 06:39:20 pre podne »

Sredi prvo ishranu, a to nije jeftino. Onda tek suplementi.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #90 poslato: Avgust 18, 2014, 03:09:45 pre podne »

Prethodnih mjesec i po i nije bas,trpao sam sta sam stigao,i opet dobio 4-5kg...a nisam cak ni redovno trenirao..Sad cu pokusati najbolje sto mogu da je sredim,a i redovno da treniram :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #89 poslato: Avgust 18, 2014, 12:19:05 pre podne »

U tom slucaju Professional it is :d Jos samo pare da nadjem :D
A ishrana je sredjena, pretpostavljam ? :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #88 poslato: Avgust 18, 2014, 12:05:09 pre podne »

U tom slucaju Professional it is :d Jos samo pare da nadjem :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #87 poslato: Avgust 17, 2014, 08:21:09 posle podne »

Hehehe :) Pa pogledaj sastav i jednog i drugog i onda to uporedi sa cenom.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.