TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396151 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 13, 2024, 03:56:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Storm  (Pročitano 30064 puta)
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #131 poslato: Septembar 27, 2014, 06:00:00 posle podne »

Moze li mi ko objasniti da li su za mene dobre amino kiseline? Pozdrav
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #130 poslato: Septembar 27, 2014, 12:00:47 pre podne »

Da bi osigurao kalorijski suficit, trudi se da ti gejner bude dodatak na uobičajeni kalorijski unos a ne da na račun njega smanjiš unos čvrste hrane. Ako se desi ovo drugo, onda postoji mogućnost da budeš na istom što se tiče kalorija.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #129 poslato: Septembar 26, 2014, 05:55:28 posle podne »

Narucio sam gejner,a za ostalo cu sacekati desetak dana pa vidjeti sta i kako :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12809


Never give up!

« Odgovor #128 poslato: Septembar 26, 2014, 09:20:47 pre podne »

Ko je zaista fanatik za sport uspeće jer odreći će se svega i težiće ka zacrtanom cilju  a ko nije neće i to je realnost.

Zoli, ako se ne varam, nekada davno je tvoj nick na forumu bio Fanatik? :)

Robi sad tek videh ovo hehe... da da u pravu si, ali promenio sam da ljudi znaju ko im piše.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #127 poslato: Septembar 25, 2014, 02:14:51 posle podne »

Pozdrav svima opet..bio sam na ekskurziji 10 dana..vratio se danas. Ukratko,izgleda da sam smrsao ha-ha :( Jednostavno hrana je bila losa,imali smo samo dorucak i veceru,za ostalo sami placali. Dorucak katastrofa,nabace ti SVAKO JUTRO 3 vrste salama,sira i jedi....vecera je bila korektna. Medjutim kao i na svakoj eks,vise je zabave,obilazaka..nego svega ostalog,tako da nisam ni ja sad posto-poto obracao paznju kad da jedem..jer brzo leti vrijeme..

Krecem od petka/subote opet sa teretanom,sve jovo nanovo,pa bih i suplementaciju da uzmem. Imam nekih 65e,pa sam mislio nesto ovako:
http://www.pansport.eu/bosnian/index.php/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html
http://www.pansport.eu/bosnian/index.php/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/SN098-Creatine-Monohydrate.html

Sta mislite? Poz :)

Što se tiče suplemenata, gejner koji si odabrao je dobar, ima dosta ugljenih hidrata na šta pripazi da se ne bi zamastio (mada, ako si ektomorf - mršaviji tip, takvima to teško ide...)  okvirno 270 kcal po porciji,  što bi značilo da bi uzimanje dva puta dnevno donelo nešto više od 500 kcal što nije loše.
Kreatin monohidrat je takoĂ°e ok.
Ne zaboravi da sad u ovom prelaznom periodu dodaš i vitaminsko mineralni komlpeks poput Natrol Energizer, C vitamin - preporučila bih natrolov Easy C 1000 mg sa postepenom apsorpcijom, omega-3 riblje ulje....  ako se uklapaš u odreĂ°enu cifru onda bih čak kreatin stavila na poslednje mesto i dala prioritet gore navedenim suplementima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #126 poslato: Septembar 24, 2014, 07:15:58 posle podne »

Pa sa ishranom krecem iznova,moram nesto sam isplanirati kako i kad se hraniti,jer nisam trenirao 15 dana,a i eks bila,pa sve poremetila..

Eh te žene...

Nego bez izgovora i da krenemo ozbiljno sa planom ishrane...jedina bitka koju si izgubio je ona koju si predao...dakle, idemo sve iz početka  ;)

I ne zaboravi kreatin je tu samo da bi olakšao posao gradivnim materijama, u protivnom sav napredak ode urinom...  ;)

Dakle, dosta kvalitetnih kalorija iz hrane, gejner je No.2!
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #125 poslato: Septembar 24, 2014, 01:29:41 posle podne »

Pa sa ishranom krecem iznova,moram nesto sam isplanirati kako i kad se hraniti,jer nisam trenirao 15 dana,a i eks bila,pa sve poremetila..
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #124 poslato: Septembar 24, 2014, 12:53:38 posle podne »

Kakva ti je ishrana? Kreatin mi je ok u svakoj kombinaciji, a gejner tek ako iz hrane ne možeš da naguraš dovoljno kalorija. Zato me zanima kakav ti je plan ishrane , jer kontam da hoćeš da se ugojiš.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #123 poslato: Septembar 24, 2014, 12:48:29 posle podne »

Pozdrav svima opet..bio sam na ekskurziji 10 dana..vratio se danas. Ukratko,izgleda da sam smrsao ha-ha :( Jednostavno hrana je bila losa,imali smo samo dorucak i veceru,za ostalo sami placali. Dorucak katastrofa,nabace ti SVAKO JUTRO 3 vrste salama,sira i jedi....vecera je bila korektna. Medjutim kao i na svakoj eks,vise je zabave,obilazaka..nego svega ostalog,tako da nisam ni ja sad posto-poto obracao paznju kad da jedem..jer brzo leti vrijeme..

Krecem od petka/subote opet sa teretanom,sve jovo nanovo,pa bih i suplementaciju da uzmem. Imam nekih 65e,pa sam mislio nesto ovako:
http://www.pansport.eu/bosnian/index.php/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html
http://www.pansport.eu/bosnian/index.php/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/SN098-Creatine-Monohydrate.html

Sta mislite? Poz :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #122 poslato: Avgust 20, 2014, 10:00:30 posle podne »

NIKAKO DA ISPIJAŠ JAJA! Salmonela, sigela( bakterije koje mogu izazvati gadne probleme sa crevima) vrebaju...

Moja savet "tvrdo kuvana jaja", uvek i svuda...

Prave zamene za meso nema...od ostalih bioloski visoko-vrednih proteina ti ostaju kazein( protein mleka) i ovoalbumin( protein belanca, jaja)...riba???
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #121 poslato: Avgust 20, 2014, 01:25:02 posle podne »

Evo malog primera koji cesto preporucujem...ispostuj sve i eto rezultata...GARANTUJEM!

PRIMER ISHRANE ZA POVECANJE CISTE MISICNE MASE:

OBROK 1: Soljica ovsenih pahuljica+merica proteina(najbolje brzo-delujuci izolat),kompleks vitamina i minerala
OBROK 2: 8 belanaca,1 zumance, integralni pirinac...
OBROK 3: 200 grama piletine (ili curetine),pirinac,salata ili neko povrce, 30g badema(moze i lesnik,orah - ZDRAVE MASTI SU NEOPHODNE)
OBROK 4: 200 grama crvenog mesa( posna govedina,konjsko...) sa salatom,15ml maslinovog ulja sa jednim kuvanim krompirom(moze i pirinac)
OBROK 5: tunjevina,salata
OBROK 6: ella sir, 5 belanaca

Osnova za nabacivanje ciste misicne mase su opet ponavljam, 2-2.5gr proteina po kilogramu, dok sa ugljenim hidratima moras da eksperimentises jer svako drugacije reaguje…2gr-4gr po kg bi trebalo da bude osnova, akcenat na kompleksne hidrate...

Proteinski sejk je ovde da bi olaksao unos potrebne kolicine proteina i slobodno umesto njega mozes uzeti "cvrst obrok"!
Hrana je osnova svega, a suplementacija je kao sto samo ime kaze dodatak osnovi...Nisam za gejnere, bolje taj novac utrositi na cist whey...a ako nema whey opet hrana!

I jos jedna preporuka oko izbora hrane...namirnica:

Izvori proteina: pilece belo, riba, curetina, belance, proteinski prahovi, nemasno crveno meso.

Izvori hidrata: ovsene, zitarice, beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom).

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, brokoli, spanac,zelena salata, paradajz.

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Voce...citrusi( kivi, pomorandza,grejp,limun),jabuke...

Posle treninga, naravno u skladu sa mogucnostima( ako bude para), mozes i 30grama dextroze, 1-2 merice whey proteina, 5 gr kreatina i 5 gr glutamina...
I banana je korisna posle treninga kao izvor prostih hidrata...ako imas problema sa osetljivoscu zeluca na dextrozu...
...inace kazein, mlecni protein je idealan za vece, dakle pred spavanje zato je u gornjem primeru(predlogu) stavljen ella sir...hranice tvoje misice tokom noci...

Dakle,pravilan odnos kompleksnih ugljenih hidrata,proteina visoke bioloske vrednosti i zdravih masti daje zagarantovan uspeh!
Prijatno!

SUPLEMENTI NIKADA NE MOGU ZAMENITI KVALITETNU,RAZNOVRSNU I IZBALANSIRANU ISHRANU...DAKLE, PRVO HRANA, PA TEK ONDA WHEYI SL.

NEMA MESNIH PRERADJEVINA, NEMA PRZENJA "U DOBOKOM ULJU",SLANINA NIKAKO, MLEKO I MLECNI PROIZVODI SA MANJIM PROCENTOM MLECNE MASTI, NEMA SLATKISA! 5-6 KVALITETNIH ORBOKA U O TOKU DANA!

Hvala na predlogu. Usvajam :D Pocecu sa tim planom ishrane da se korigujem.
samo me jos interesuje,sta da ubacim umjesto mesa,kad ga ne budem imao? I zanima me kako jaja da spremam..da pzim i bjelanca zajedno sa jednim zumancetom,ili da pijem,posto mi ni to nije problem?
Pozdrav

Sad interesuje me ishrana..ali ona bez suplemenata..jer kad ih kupim lako cu ih ubaciti. Kao sto sam vec rekao,ali evo i za podsjetnik..Imam 17 godina,oko 200cm sam visok,i negdje oko 79kg tezak.
Dobio sam oko 4-5kg za mjesec i po..uz pomoc gejnera,ali njim sam samo mjenjao obroke,kad ne stignem da jedem.

Da se vratim na pitanje,tesko mi je sad bez suplemenata napraviti plan ishrane,jer sad mogu okvirno 4 puta da jedem na dan..ali to je vise zbog mog ustajanja u 12h...Zelim da maksimalno iskoristim ovaj period bez suplemenata,tj. da se uopste ne primjeti da ih ne koristim vise.Ja sam okvirno nesto ovako mislio,pa Vi vidite sta ne valja,i naravno izlozite svoje predloge:

Dorucak: ovsene sa punomasnim mlijekom,malo meda,kakaa  ili jaja sa slaninom/kobasicom/virslama,plus paradajz i krastavac.

Uzina prije treninga: jedem isto sto imam za rucak samo u manjim kolicinama..sad danas je to npr. :przene paprike,kobasice,luk sa jajima,i przena riba
Posle treninga: isto samo u vecim kolicinama

Obicno izmedju pojedem neku vocku ili slatkis

Vecera: uglavnom volim sir,ribu i mlijeko/jogurt
 
Nije nista specijalno..,pa bih volio da cujem i Vase predloge,sta i kako..mnogo bi mi znacilo,jer bih zelio do faxa..okvirno nekih 10-11 mjeseci,da se malo popunim..bar 15kg da dobijem Smiley I tad bih bas pristojno izgledao uzimajuci u obzir moju visinu,i da jos nisam prestao da raste. Inace nzm da li je bitno,..punim 18 za 3 mjeseca,pa ako ima nesto sto maloljetni ne bi smjeli,da znate da od skora sam punoljetan.
Ishrana ti je loša i nezdrava poprilično. E sad, ako ti je cilj bilo kakva masa,tj. samo da kazaljka na vagi ide gore, onda nastavi ovo da jedeš. A ako hoćeš postepeno da dobijaš na mišićnoj masi, sve što si napisao, osim ovsenih, ribe i povrća treba da promeniš - izbaciš i ubaciš kvalitetne namirnice. A i 15 kilograma za 10 meseci je malo nerealno.

Pa ako sam mogao dobiti 4-5kg za mjesec i po,mogu valjda i 15kg za 10 mjeseci..par po 1.5kg..ovo sam mislio bez suplemenata uopste.. :)
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2014, 01:36:27 posle podne od strane Mikura » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #120 poslato: Avgust 20, 2014, 10:39:47 pre podne »

Evo malog primera koji cesto preporucujem...ispostuj sve i eto rezultata...GARANTUJEM!

PRIMER ISHRANE ZA POVECANJE CISTE MISICNE MASE:

OBROK 1: Soljica ovsenih pahuljica+merica proteina(najbolje brzo-delujuci izolat),kompleks vitamina i minerala
OBROK 2: 8 belanaca,1 zumance, integralni pirinac...
OBROK 3: 200 grama piletine (ili curetine),pirinac,salata ili neko povrce, 30g badema(moze i lesnik,orah - ZDRAVE MASTI SU NEOPHODNE)
OBROK 4: 200 grama crvenog mesa( posna govedina,konjsko...) sa salatom,15ml maslinovog ulja sa jednim kuvanim krompirom(moze i pirinac)
OBROK 5: tunjevina,salata
OBROK 6: ella sir, 5 belanaca

Osnova za nabacivanje ciste misicne mase su opet ponavljam, 2-2.5gr proteina po kilogramu, dok sa ugljenim hidratima moras da eksperimentises jer svako drugacije reaguje…2gr-4gr po kg bi trebalo da bude osnova, akcenat na kompleksne hidrate...

Proteinski sejk je ovde da bi olaksao unos potrebne kolicine proteina i slobodno umesto njega mozes uzeti "cvrst obrok"!
Hrana je osnova svega, a suplementacija je kao sto samo ime kaze dodatak osnovi...Nisam za gejnere, bolje taj novac utrositi na cist whey...a ako nema whey opet hrana!

I jos jedna preporuka oko izbora hrane...namirnica:

Izvori proteina: pilece belo, riba, curetina, belance, proteinski prahovi, nemasno crveno meso.

Izvori hidrata: ovsene, zitarice, beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom).

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, brokoli, spanac,zelena salata, paradajz.

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Voce...citrusi( kivi, pomorandza,grejp,limun),jabuke...

Posle treninga, naravno u skladu sa mogucnostima( ako bude para), mozes i 30grama dextroze, 1-2 merice whey proteina, 5 gr kreatina i 5 gr glutamina...
I banana je korisna posle treninga kao izvor prostih hidrata...ako imas problema sa osetljivoscu zeluca na dextrozu...
...inace kazein, mlecni protein je idealan za vece, dakle pred spavanje zato je u gornjem primeru(predlogu) stavljen ella sir...hranice tvoje misice tokom noci...

Dakle,pravilan odnos kompleksnih ugljenih hidrata,proteina visoke bioloske vrednosti i zdravih masti daje zagarantovan uspeh!
Prijatno!

SUPLEMENTI NIKADA NE MOGU ZAMENITI KVALITETNU,RAZNOVRSNU I IZBALANSIRANU ISHRANU...DAKLE, PRVO HRANA, PA TEK ONDA WHEYI SL.

NEMA MESNIH PRERADJEVINA, NEMA PRZENJA "U DOBOKOM ULJU",SLANINA NIKAKO, MLEKO I MLECNI PROIZVODI SA MANJIM PROCENTOM MLECNE MASTI, NEMA SLATKISA! 5-6 KVALITETNIH ORBOKA U O TOKU DANA!
Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #119 poslato: Avgust 20, 2014, 07:44:33 pre podne »

Nije nista specijalno..,pa bih volio da cujem i Vase predloge,sta i kako..mnogo bi mi znacilo,jer bih zelio do faxa..okvirno nekih 10-11 mjeseci,da se malo popunim..bar 15kg da dobijem Smiley I tad bih bas pristojno izgledao uzimajuci u obzir moju visinu,i da jos nisam prestao da raste.
!5 kg ciste mase odmah odbacujemo. A da li ti se isplati da se prejedas kako bi dobijao 1,5  kg  mesecno da bi na kraju shvatio da si se previse ugojio? Bolje manjim koracima.
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #118 poslato: Avgust 20, 2014, 06:34:52 pre podne »

Sad interesuje me ishrana..ali ona bez suplemenata..jer kad ih kupim lako cu ih ubaciti. Kao sto sam vec rekao,ali evo i za podsjetnik..Imam 17 godina,oko 200cm sam visok,i negdje oko 79kg tezak.
Dobio sam oko 4-5kg za mjesec i po..uz pomoc gejnera,ali njim sam samo mjenjao obroke,kad ne stignem da jedem.

Da se vratim na pitanje,tesko mi je sad bez suplemenata napraviti plan ishrane,jer sad mogu okvirno 4 puta da jedem na dan..ali to je vise zbog mog ustajanja u 12h...Zelim da maksimalno iskoristim ovaj period bez suplemenata,tj. da se uopste ne primjeti da ih ne koristim vise.Ja sam okvirno nesto ovako mislio,pa Vi vidite sta ne valja,i naravno izlozite svoje predloge:

Dorucak: ovsene sa punomasnim mlijekom,malo meda,kakaa  ili jaja sa slaninom/kobasicom/virslama,plus paradajz i krastavac.

Uzina prije treninga: jedem isto sto imam za rucak samo u manjim kolicinama..sad danas je to npr. :przene paprike,kobasice,luk sa jajima,i przena riba
Posle treninga: isto samo u vecim kolicinama

Obicno izmedju pojedem neku vocku ili slatkis

Vecera: uglavnom volim sir,ribu i mlijeko/jogurt
 
Nije nista specijalno..,pa bih volio da cujem i Vase predloge,sta i kako..mnogo bi mi znacilo,jer bih zelio do faxa..okvirno nekih 10-11 mjeseci,da se malo popunim..bar 15kg da dobijem Smiley I tad bih bas pristojno izgledao uzimajuci u obzir moju visinu,i da jos nisam prestao da raste. Inace nzm da li je bitno,..punim 18 za 3 mjeseca,pa ako ima nesto sto maloljetni ne bi smjeli,da znate da od skora sam punoljetan.
Ishrana ti je loša i nezdrava poprilično. E sad, ako ti je cilj bilo kakva masa,tj. samo da kazaljka na vagi ide gore, onda nastavi ovo da jedeš. A ako hoćeš postepeno da dobijaš na mišićnoj masi, sve što si napisao, osim ovsenih, ribe i povrća treba da promeniš - izbaciš i ubaciš kvalitetne namirnice. A i 15 kilograma za 10 meseci je malo nerealno.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #117 poslato: Avgust 20, 2014, 12:26:46 pre podne »

Sad interesuje me ishrana..ali ona bez suplemenata..jer kad ih kupim lako cu ih ubaciti. Kao sto sam vec rekao,ali evo i za podsjetnik..Imam 17 godina,oko 200cm sam visok,i negdje oko 79kg tezak.
Dobio sam oko 4-5kg za mjesec i po..uz pomoc gejnera,ali njim sam samo mjenjao obroke,kad ne stignem da jedem.

Da se vratim na pitanje,tesko mi je sad bez suplemenata napraviti plan ishrane,jer sad mogu okvirno 4 puta da jedem na dan..ali to je vise zbog mog ustajanja u 12h...Zelim da maksimalno iskoristim ovaj period bez suplemenata,tj. da se uopste ne primjeti da ih ne koristim vise.Ja sam okvirno nesto ovako mislio,pa Vi vidite sta ne valja,i naravno izlozite svoje predloge:

Dorucak: ovsene sa punomasnim mlijekom,malo meda,kakaa  ili jaja sa slaninom/kobasicom/virslama,plus paradajz i krastavac.

Uzina prije treninga: jedem isto sto imam za rucak samo u manjim kolicinama..sad danas je to npr. :przene paprike,kobasice,luk sa jajima,i przena riba
Posle treninga: isto samo u vecim kolicinama

Obicno izmedju pojedem neku vocku ili slatkis

Vecera: uglavnom volim sir,ribu i mlijeko/jogurt
 
Nije nista specijalno..,pa bih volio da cujem i Vase predloge,sta i kako..mnogo bi mi znacilo,jer bih zelio do faxa..okvirno nekih 10-11 mjeseci,da se malo popunim..bar 15kg da dobijem Smiley I tad bih bas pristojno izgledao uzimajuci u obzir moju visinu,i da jos nisam prestao da raste. Inace nzm da li je bitno,..punim 18 za 3 mjeseca,pa ako ima nesto sto maloljetni ne bi smjeli,da znate da od skora sam punoljetan.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 14 upita.