TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:13:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Storm  (Pročitano 31065 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #146 poslato: Septembar 29, 2014, 07:23:00 posle podne »

Prije sam gejner uzimao redovno pred spavanje..nekih pola sata prije leganja u krevet. Sad mi kazu i da bi bilo dobro gejner ujutro,posle treninga,i pred spavanje uzimati?!
A kreatin kad ga nabavim,najvjerovatnije cu sa fazom punjenja raditi ovaj put..posto prvi nisam

Uveče zaista nije potrebno unositi toliko veliku količinu ugljenih hidrata (šećera) koliko obično sadrže gejneri. Ugljeni hidrati su primarni izvor energije, nisu ti potrebni pre spavanja.... velika je verovatnoca da se "zamastiš" od toga. Višak hidrata neminovno ide u mast...
Naravno ukoliko je bio trening kasno uveče, to je druga priča, onda ti je i potrebna odreĂ°ena količina hidrata u svrsi obnove energije - rezervi uglj.hidrata u mišićima.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #145 poslato: Septembar 29, 2014, 03:16:56 posle podne »

A kreatin kad ga nabavim,najvjerovatnije cu sa fazom punjenja raditi ovaj put..posto prvi nisam

Super, taman da uporediš i vidiš šta ti više odgovara.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #144 poslato: Septembar 29, 2014, 01:51:22 posle podne »

Možeš ujutru, možeš posle treninga ali nemoj pre spavanja jer ima dosta UH, pretežno prostih.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #143 poslato: Septembar 29, 2014, 01:37:05 posle podne »

Prije sam gejner uzimao redovno pred spavanje..nekih pola sata prije leganja u krevet. Sad mi kazu i da bi bilo dobro gejner ujutro,posle treninga,i pred spavanje uzimati?!
A kreatin kad ga nabavim,najvjerovatnije cu sa fazom punjenja raditi ovaj put..posto prvi nisam
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #142 poslato: Septembar 29, 2014, 01:03:00 posle podne »

Gejner uzimaj obavezno nakon treninga, a drugo serviranje "uglavi" tamo gde ti odgovara. Jedino bi mogao da izbegavaš da ga ne uzimaš baš pred spavanje.

Šta ćeš sa kreatinom, radiš punjenje ili ne? :) Ne sugerišem ti bilo šta, ok je i ovako i onako, samo pitam. :)
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #141 poslato: Septembar 29, 2014, 12:45:44 posle podne »

Gejner bi trebalo da stigne sutra,a kreatin narucujem za 7-10 dana!
Samim tim od sutra cu malo regulisati ishranu..imacu bar 4 velika obroka na dan. Plus 2 puta gejner..to je 6..Okvirno 6-7 na dan.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #140 poslato: Septembar 29, 2014, 07:52:10 pre podne »

Da, može se reći da postoji hijerarhijska lestvica suplemenata i ne treba je izvrtati. Mikura, po mom mišljenju, u ovoj fazi u kojoj se nalaziš, pored gejnera i kreatina, nije ti potrebna dilema bcaa vs. glutamin.  Pre bih obratio pažnju na to koliko ti  je raznovrsna ishrana, pa bih eventualno dodao neki multivitamin i/ili omega 3. Neće ti direktno uticati na mišićnu masu, što ume da bude razočaravajući faktor za neke, ali telo će ti svakako biti zahvalno na unosu takvih suplemenata. :)

Jedi količinski kao i dosad (ako već ne možeš više), unosi gejner, možeš da vidiš hoćeš li raditi punjenje kreatinom ili nećeš, treniraj i videćeš da ćeš napredovati.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #139 poslato: Septembar 29, 2014, 06:34:11 pre podne »

Nisam hteo da se upuštam u objašnjavanje ''Da li su ti potrebne AK?'' jer nije tako pitanje glasilo. Da su dobre, jesu, za bilo kog vežbača. Ali su one u toj nekoj hijerarhiji suplemenata ''must have'' dosta nisko. Pre supsa ide ishrana, a što se tiče njih ako nemaš whey za posle treninga, mislim da je malo bzvz da uzimaš AK.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12927


Never give up!

« Odgovor #138 poslato: Septembar 28, 2014, 12:50:29 posle podne »

BCAA ili Glutamin?

Uvek dajem prednost BCAA ukoliko je u pitanju mišićni rast i očuvanje mišićnog tonusa onda je to ovaj suplement iz razloga što on sadrži tri aminokiseline koje naš organizam ne proizvodi a jako su važne i potrebne.

A opet ukoliko se na primer bavite armwreslingom i dajete mu malu prednost kao ja na primer onda je glutamin malo bitniji jer utiče na brži oporavak mišića i uopšteno svega što je nama potrebno.Ali veće količine moraju da se unose.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #137 poslato: Septembar 28, 2014, 12:11:07 posle podne »

Mikura, lepo ti je napomenuto...korekcija ishrane je br.1...

Postavlja se pitanje, kada ti zapravo trebaju amino kiseline?

Jednostavno, laički rečeno, one su tu, pre svega BCAA, da ti u periodu smanjenog ugljeno-hidratnog unosa budu dodatni izvor brzo dostupne energije( direktno ili se pretvaraju u dextrozu, tj. glukozu) i "malo" gradivnih materija,dakle, glavna funkcija im je da budu anti-katabolici, dakle da spreče razgradnju mukom stečene mišićne mase..ako od njih očekuješ da ti budu primarni izvor gradivnih materija u toku rada na povećanju mišićne mase, "doze su premale", tako da je bolje odabrati whey protein ili gejner koji ima da tako kažem povoljniji odnos hidrata i proteina( najviše 3:1 u korist hidrata) i naravno da sadrži što manje prostih hidrata...siguran sam da ti Monika i Robert mogu maksimalno pomoći u "kvalitetnom izboru" gejnera...

Što se tiče glutamina, jako korisna stvar, skoro 60% od svih amino kiselina koje ulaze u sastav mišićnih kontraktilnih proteina čini glutamin...ima još dosta korisnih funkcija, podiže nivo hormona rasta( prirodno), snižava nivo kortizola posle treninga( hormona stresa, koji "razgraĂ°uje" tvoje mukom stečene mišiće)...ali ako si na smanjenom ugljeno-hidratnom unosu, glutamin će biti iskorišćen kao izvor energije( pretvara se u dextrozu, tj. glukozu)...dakle, kao da si ga "bacio"...

Da uneti suplementi ne bi bili iskorišćeni na "neželjeni način", potrudi se na središ osnovu svega - ishranu...

Dovljno proteina visoke biološke vrednosti, složenih ugljenih hidrata i zdravih masti...a gejner, tj. protein su tu da ti obezbede dodatne kalorije na postojeći unos kalorija hranom, tj. dodatnih 30-60 gr proteina...

Poslušaj Robertov savet...

Da bi osigurao kalorijski suficit, trudi se da ti gejner bude dodatak na uobičajeni kalorijski unos a ne da na račun njega smanjiš unos čvrste hrane. Ako se desi ovo drugo, onda postoji mogućnost da budeš na istom što se tiče kalorija.
« Poslednja izmena: Septembar 28, 2014, 12:20:28 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #136 poslato: Septembar 27, 2014, 08:33:47 posle podne »

Cim ti ne znas da li su ti potrebne amino kis., znaci da ti ne trebaju. Bez ikakve uvrede, ali mislim da je to za tebe bacanje para. Jos nemas ni predstavu kakva ce ti ishrana biti a ti bi vec aminos da kupujes. Sto se mene tice kupi celu PS maloprodaju, ovo ja samo drugarski. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #135 poslato: Septembar 27, 2014, 08:27:40 posle podne »

Ishranu tek sad sredjujem,posto nisam pravilno jeo skoro 2 sedmice zbog ekskurzije..cak sam i smrsao skoro 1kg..Pa sad iznova moram poceti sa ishranom ..Pa nzm da li mi trebaju,zato i pitam :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #134 poslato: Septembar 27, 2014, 07:26:32 posle podne »

BCAA ili Glutamin?
Oba. Nisam citao temu, nadam se da ti je ishrana sredjena. I pitanje je da li ti stvrno trebaju amino kis. ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #133 poslato: Septembar 27, 2014, 07:25:16 posle podne »

BCAA ili Glutamin?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #132 poslato: Septembar 27, 2014, 06:18:37 posle podne »

Jesu.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.163 sekundi sa 18 upita.