TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:00:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc gojim se!  (Pročitano 25079 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #87 poslato: Oktobar 10, 2014, 05:40:29 posle podne »

Ne znam da li sam već spomenula, ali vredno je znati:   što se probave tiče, predlažem ti čašu-dve tople vode sa isceĂ°enim limunom ujutru na prazan stomak pola sata pre doručka. Probaj tako mesec dana i javi razliku, bićeš oduševljena :)
Drugo, samelji laneno seme i dodaj ga u žitarice, ovsene, ražene... ili jednostavno promešaj sa jogurtom. Laneno je takoĂ°e dobro za želudac i probavu.
Vlakna iz povrća, naravno, ne treba ni spominjati...
Suve šljive su takoĂ°e dobre...
Čaj Kirkolina povremeno, veoma lepa kombinacija biljaka....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #86 poslato: Oktobar 09, 2014, 10:55:10 posle podne »

Postovani
Kao prvo da vam se zahvalim na savetima koje ste mi dali na ovom forumu. Poslusala sam gosp. Dimitrijevica i promenila trening kao prvo. Sto se ishrane tice uvela sam malo vise ribe i piletine...i DELUJE. Cini mi se da rezultati jako brzo dolaze ako se postuje tempa treninga( treniram3-4 puta nedeljno). Naravno ishrana je mnooooogo vazna i iskreno od kad jedem ribu i piletinu vise nekako kao da mi je i manji apetit.
Da napomenem da sam bila i kod lekara i da su svi rezultati potpuno u redu. Ne kazem da mi je bilo lako da korigujem ishranu ali vec deluje...inace uvela sam i ovsene mekinje koje umesto pahuljica jedem za dorucak jer mi je lekar rekao da su dobre za probavu sa kojom se ja mucim tj sa lenjim crevima.
Ono sto bih jos upitala je ako treniram uvece i ako mi se trening zavrsi oko pola 8 da li trebam da veceram? Iskreno budem gladna a po pravilu ne sme se jesti posle 7. Ja sam upravo sad pojela posle treninga pastrmku pecenu bez ulja, saku barenog spanaca i salatu od sveze cvekle sa limunom i kasicicom maslinovog ulja. Pa se pitam da li je to ok...?

Mirka drago nam je da smo ti pomogli oko nekih stvari...obavezan je obrok posle treninga( bez obzira na vreme), naravno, treba obratiti pažnju na unos ugljenih hidrata( složenih ugljenih hidrata), mislim da bi njhov ograničen unos posle treninga bio poželjan, 30-50 gr...u globalu obrok koji si navela je ok, ali moja preporuka bi bila da dodaš i malo složenih hidrata...kada obično ideš na počinak?

Pravilo ne jesti posle 7 je ok, ako ležeš na počinak oko 21h( 22h), ali pravilo je i da imaš kvalitetan obrok posle treninga koji je neophodan da bi svom telu pružila dovoljno hranljivih materija za "oporavak od treninga"...

I same ovesne pahuljice imaju dovoljno dijetnih vlakana za bolju probavu( na 100 gr ovsenih pahuljica imaš 16,6 gr dijetnih vlakana)...

P.S. Članovi "Pansport tima" su uvek tu za sve naše forumaše...za sve što ti bude trebalo, tu smo...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #85 poslato: Oktobar 09, 2014, 08:01:04 posle podne »

Moraš jesti posle treninga bez obzira što treniraš kasno.
Po kom pravilu ne smeš jesti posle 7?Ti moraš večerati i nahraniti mišiće...
Sačuvana
mirka.p
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #84 poslato: Oktobar 09, 2014, 07:53:05 posle podne »

Jos jednom hvala dr.Stojicu...pilule i dalje pijem ali nema nikakvih drugih problema...radila sam i hormon tsh i sve je bilo ok
Sačuvana
mirka.p
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #83 poslato: Oktobar 09, 2014, 07:50:17 posle podne »

Postovani
Kao prvo da vam se zahvalim na savetima koje ste mi dali na ovom forumu. Poslusala sam gosp. Dimitrijevica i promenila trening kao prvo. Sto se ishrane tice uvela sam malo vise ribe i piletine...i DELUJE. Cini mi se da rezultati jako brzo dolaze ako se postuje tempa treninga( treniram3-4 puta nedeljno). Naravno ishrana je mnooooogo vazna i iskreno od kad jedem ribu i piletinu vise nekako kao da mi je i manji apetit.
Da napomenem da sam bila i kod lekara i da su svi rezultati potpuno u redu. Ne kazem da mi je bilo lako da korigujem ishranu ali vec deluje...inace uvela sam i ovsene mekinje koje umesto pahuljica jedem za dorucak jer mi je lekar rekao da su dobre za probavu sa kojom se ja mucim tj sa lenjim crevima.
Ono sto bih jos upitala je ako treniram uvece i ako mi se trening zavrsi oko pola 8 da li trebam da veceram? Iskreno budem gladna a po pravilu ne sme se jesti posle 7. Ja sam upravo sad pojela posle treninga pastrmku pecenu bez ulja, saku barenog spanaca i salatu od sveze cvekle sa limunom i kasicicom maslinovog ulja. Pa se pitam da li je to ok...?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #82 poslato: Septembar 23, 2014, 08:22:15 posle podne »

Odličan predlog Monika...tema je otvorena...http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=203625.msg2977565#msg2977565
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #81 poslato: Septembar 23, 2014, 01:49:05 posle podne »

Iz iskustva, insulinska rezistencija i policsitični jajnici često idu u "happy paketu", te ako je to kojim slučajem problem, šećer je je zlo broj 1.... :(
zlo je u svakom slučaju, ali za devojke koje se bore sa tim problemom još veće.... rekla bih.

Eto upravo otvorih jednu novu temu.  Slaviša, verujem da bi puno devojaka bilo zahvalno da se posvetimo više ovoj temi - ishrana za PCOS, kontraceptivne pilule i težina....

 
« Poslednja izmena: Septembar 23, 2014, 01:51:21 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #80 poslato: Septembar 22, 2014, 08:18:00 posle podne »

Mirka, ako se ne varam, u svom prvom obraćanju si istakla da si imala neki problem hormonske prirode..."pila si kontraceptive"( mislim da ne grešim),i da su se ti problemi sa 3 kg viška javili , po završetku "tretmana"?

Pomenuću da "hormonski dizbalans" može dovesti i do retencije vode( zadržavanje potkožne vode) i "gomilanja" masnog tkiva...da li si se konsultovala sa ginekologom, endokrinologom?

Ipak je bolje lečiti direktan uzrok, a ne posledicu?

Imaš li uredne cikluse?

Da li sada koristiš neke lekove? ( izvini, ako grešim, ali bolje sprečiti nego lečiti)...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #79 poslato: Septembar 22, 2014, 05:32:30 posle podne »

Ovo je program koji mozes primenjivati na pocetku,vec kasnije bilo bi potrebno da trening podelis po misicnim grupama i da radis vise vezbi po misicnoj grupi u 3 serije po 12 ponavljanja uz pauzu do 1 minut.Vise kardio treninga niskog inteziteta dugog obima!
Sačuvana
mirka.p
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #78 poslato: Septembar 22, 2014, 03:09:59 posle podne »

Trening mi je sledeci:
1.dan- 10min zagrevanje na steperu
cucanj sa potiskom tega 5kg do iznad glave 12pon.
prednji most-rotacije 20pon
to sve puta 3
iskorak na boks 10pon jedna noga pa 10 druga
prednji most izbacaj sa stane 15+15
pa to sve 3 puta
rowing masina 15 pon
sklekovi na kolena 12pon
3 puta
Zavrsiti sa 10 min bajs

2.dan
10min zagrevanje na cross-u
15x odizanje nogu na razboju
15xledjna ekstenzija sprava
45sec prednji most izdrzaj

15x lat masina
15x leg press
onda radim neku vezbu za ledja tipa makazice ili ledjna ekstenzija plivanje

15x peck deck
15xzadnja loza
20 trbusnjaka

svaki set vezbi ide tri puta znaci po tri kruga

3 dan

traka 15min

trcanje u uporu 20x
sumo cucanj sa tegom od8-12kg 12x
stisak lopte 12x
ledjna ekstenzija plivanje15x
zaveslaj u pretklonu 15x
vucenje bucica do brade 15x

i to sve puta 4,tj odradim jednu seriju pa drugu i to 4 puta i zavrsiti sa 10min bajs

Sada sam uvela jos jedan trening nedeljno gde samo radim kardio niskog intenziteta sat vremena ali to tek kada sam primetila da se gojim.
Inace imam malo problema i sa ledjima,kao i svi lose drzanje...
Kada sam dosla u gym oni su mi napravili program i ja sam rekla da ne zelim ni da mrsavim ni da se gojim vec da se malo zategnem i odrzavam i da vezbam zbog zdravlja i zbog ledja...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #77 poslato: Septembar 22, 2014, 02:17:12 posle podne »

E sad, pitanje je po kom principu treniraš? Na mišićnoj masi si sigurno dobila,ali si možda sve vreme radila program koji odgovara pumpanju mišića,a ne samom zatezanju koje je tebi potrebno zbog tvog posla.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #76 poslato: Septembar 22, 2014, 02:11:29 posle podne »

Što se tiče tih grupnih programa, moraš biti veoma oprezna.  Iako sam i sama probala više njih i na neke rado idem, potreban je orpez zbog veoma visokog intenziteta treninga (koji nije aerobni za sagorevanje masti) i zbog opasnosti od povrede.  Ako nisi dobro utrenirana ne bih ti savetovala da kreneš sa njima.  Poslušala bih Marka Dimitrijevića što se tiče preporuke za trening. Zdravije je i pametnije na taj način.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #75 poslato: Septembar 21, 2014, 06:56:57 posle podne »

Da bi gubila telesne masti a ocuvala i blago hipertrofisala,moras biti na kaorijskom deficit,a to zanci da unosis oko 1500 kal dnevno ( na osnovu tvog BMR iTDEE).Ti ces sa nekom fizickom aktivnoscu trositi kalorije ,ali da bi gubila kalorije koje dolazi iz masti moras raditi kardio trening niskog inteziteta 65% od maks.srcanog ritma do sat vremena 4 x nedeljno i isto toliko trening sa opterecenjem (trening snage i hipertrofije).Ulozena energija na tvom treningu treba da bude na pravi nacin kanalisana,dok Les Milss program je uglavnom visoko intezivan I uglavnom kao izvor energije trosi kiseonik,uglavnom ces vise poboljsati kondiciju!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #74 poslato: Septembar 21, 2014, 06:50:38 posle podne »

Ja sebi izgledam veca mada nosim isti konfekcijski broj. Doduse uniforma mi se malo zategla u zadnje vreme iskrena da budem a meni je jedan od zahteva posla da budem fit da ne kazem mrsava.
Dr Stojicu hvala na informacijama izracunala sam da mi je BMR 1351 a TDEE 2027
I da imam jako velikih problema sa nadimanjem,naduvenoscu gasovima i to me bas nervira i izludjuje i na kraju krajeva neprijatno je...stomak mi nekada izgleda kao da sam u petom mesecu :)
Mozda je to zbog voca ali eto smanjila sam na dve vocke dnevno ne znam da li je to ok...
Dusane u mom kraju postoje ti treninzi pa sam htela i to da probam...cilj mi je naravno da izgubim malo kg i da generalno imam bolju potrosnju kalorija po treningu. Mozda bi radila kod njih body combat i body attack a u svojoj teretani trening opterecenja
I jos da napomenem da sam ja non stop gladna. Pre nisam tako bila gladna...narocito uvece  sam gladna i stalno imam potrebu da jedem slatko...zene :)


Nije zbog voća već zbog malo više dijetnih vlakana...polako...smanji njihov unos...ali ne previše jer i vlakna imaju svoje korisne funkcije...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/znaaj-i-uloga-dijetetskih-vlakana-u-ishrani.html

Voće nije problem, već krenućemo redom - ovsene pahuljice, suve šljive, boranija, pasulj, previše proizvoda od integralnog brašna...sve su to bogati izvori dijetnih vlakana sa kojima si možda preterala...

Gladna si, jer nemaš dovoljno složenih ugljenih hidrata i proteina u ishrani...prosti hidrati ( voće, keksići i sl.) brzo podignu nivo insulina i za sobom ostavljaju, hipoglikemiju...tako da se javlja neprijatan osećaj stalne gladi i stalne potrebe za "slatkim"( kako to neki opisuju)...

Pogledaj još jednom detaljno predlog namirinica i neka ti to bude orijentir...ubaci malo i belog pirinča, krompira neće ti štetiti...

Ajmo prvo sa minornim promena u ishrani...pa ćemo pričati o kalorijskom deficitu, koji ti za sada mislim da nije potreban...
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2014, 06:52:51 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mirka.p
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #73 poslato: Septembar 21, 2014, 06:13:46 posle podne »

Ja sebi izgledam veca mada nosim isti konfekcijski broj. Doduse uniforma mi se malo zategla u zadnje vreme iskrena da budem a meni je jedan od zahteva posla da budem fit da ne kazem mrsava.
Dr Stojicu hvala na informacijama izracunala sam da mi je BMR 1351 a TDEE 2027
I da imam jako velikih problema sa nadimanjem,naduvenoscu gasovima i to me bas nervira i izludjuje i na kraju krajeva neprijatno je...stomak mi nekada izgleda kao da sam u petom mesecu :)
Mozda je to zbog voca ali eto smanjila sam na dve vocke dnevno ne znam da li je to ok...
Dusane u mom kraju postoje ti treninzi pa sam htela i to da probam...cilj mi je naravno da izgubim malo kg i da generalno imam bolju potrosnju kalorija po treningu. Mozda bi radila kod njih body combat i body attack a u svojoj teretani trening opterecenja
I jos da napomenem da sam ja non stop gladna. Pre nisam tako bila gladna...narocito uvece  sam gladna i stalno imam potrebu da jedem slatko...zene :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.