TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:34:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savjet  (Pročitano 8256 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Jul 24, 2014, 12:49:12 posle podne »

A sto se tice toliko "pljuvanog holesterola", samo da dodamo , da se svi steroidni hormoni u telu ljudi proizvode iz HOLESTEROLA, tj. HOLESTEROL JE POLAZNA OSNOVA ZA PROIZVODNJU TESTOSTERONA, ESTROGENA, PROGESTERONA...iz holesterola se sintetise i vitamin D2...holesterol ulazi u sastav celijske membrane svake celije naseg organizma i neophodan je za njeno normalno funkcionisanje.

SVE ZLO VEZANO  za HOLESTEROL potice od LDL - LIPOPROTEIN NISKE GUSTINE koji transportuje holesterol OD JETRE KA PERIFERNIM TKIVIMA, npr. KRVNIM SUDOVIMA...DAKLE, PROBLEM NIJE U SAMOM HOLESTROLU, VEC U TRANSPORTNIM SISTEMIMA...HDL sa druge strane SKUPLJA HOLESTEROL SA PERIFERIJE I VRACA GA DO JETRE, ODAKLE SE IZLUCUJE IZ ORGANIZMA...DAKLE, ISHRANA, PUSENJE, FIZICKA (NE)AKTIVNOST REMETE NIVOE LDL I HDL...dakle, ne gledajmo posledice, NEGO UZROK!
« Poslednja izmena: Jul 24, 2014, 12:53:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #16 poslato: Jul 24, 2014, 06:55:57 pre podne »

Kod nas su rasprostranjene starije studije o zumancetu, na stranim forumima se sve vise govori da nisu povezana sa povisenim holesterolom kod ljudi. Samo treba kolicine masti koje se nalaze u njima uklopiti u svoj dnevni unos masti. Po meni ne treba izbacivati zumanca iz ishrane. Konzumiranje jaja ''Rocky Balboa style'' ne donosi nista dobro osim lutrije sa salmonelom. Opet ponavljam, ljuska jajeta JE POROZNA, bakterije mogu da udju u jaje i ako nama izgleda da je sadrzina jajeta hermeticki zatvorena.
...citat iz jednog clanka... "Nutrition tip of the day:
EAT THE YOLK!!!! Stop throwing away one of the most nutritional parts of the egg. By just eating the egg white you are short changing yourself. People worry about the idea that egg yolks are high in cholesterol. “Eggs are an animal product, and they do contain cholesterol,” Lisa Cimperman, a registered dietician for UH Case Medical Center, told Fox news. “But actually, cholesterol in foods doesn’t affect our blood cholesterol as much as saturated fat does. Cholesterol in food, in general you do want to avoid, but it’s not necessarily the main culprit of high cholesterol.” www.Joedonnellyfitness.com
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Jul 23, 2014, 11:20:49 posle podne »

Pijem 1 l mlijeka na dan i uglavnom popijem oko 5 jaja dnevno imam tri reguralna obroko  i izmedju grickalicr i cokoladice

Pijenje jaja bas i nije preporucljivo zbog mogucih infekcija salmonelom i sigelom(bakterije)...sto se zumanaca tice, eh...WHO(svetska zdravstvena organizacija) kaze 1 zumance nedeljno...u zumancu ima vitamina A, E, B6, ima gvozdja, cinka, fosfolipida(lecitin, fosfatidil-serin) koji su dobri za normalno funkcionisanje mozga, varenje, a i mogu pomoci kod "katabolickog" skoka kortizola posle treninga...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Jul 23, 2014, 01:47:27 posle podne »

oko jaja večita diskusija... uglavnom, bila je već tema o tome i zaključili smo da žumanca nisu toliko "strašna" koliko se mislilo ranije da jesu, i da ako je sportista u pitanju i ako kontroliše holesterol i nema problema onda može i više od jednog žumanca dnevno ;)
ali mišljenja se razlikuju... 
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #13 poslato: Jul 22, 2014, 05:34:47 posle podne »

Nemoj konzumirati cela jaja.Ako npr. uzimaš 4 jajeta,neka bude samo jedno žumance.Neki put ni jedno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Jul 22, 2014, 01:49:04 posle podne »

Mozete li mi preporuciti kako da regulisem ishranu ......da cjela ja pijrm

prelistaj podforum ishrana - tu ćeš naći mnoštvo korisnih saveta i tema u kojim je već dosta pisano o tome.  Ukoliko bude nejasnoća ili daljih pitanja, možeš otvoriti svoju temu u okviru podforuma ishrana i navesti više podataka o sebi - jer šablon ne postoji, moramo znati više podataka o sebi...  i onda detaljnije još opišeš kako se sada hraniš - konkretno šta sadrže ta tri obroka, konkretno šta jedeš izmeĂ°u i kad, itd....
Sačuvana
neso1991
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #11 poslato: Jul 07, 2014, 03:46:01 pre podne »

Mozete li mi preporuciti kako da regulisem ishranu ......da cjela ja pijrm
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Jul 06, 2014, 04:13:10 posle podne »

Baš loša ishrana. Ne znam kako izgledaš,ali po namirnicama bih rekao da si nabacio masno tkivo :-/
Mnogo ti je to mleka,grickalice i slatkiši nikako.
Cela jaja jedeš?
Sačuvana
neso1991
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Jul 05, 2014, 10:26:13 posle podne »

Pijem 1 l mlijeka na dan i uglavnom popijem oko 5 jaja dnevno imam tri reguralna obroko  i izmedju grickalicr i cokoladice
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #8 poslato: Jul 04, 2014, 08:33:49 posle podne »

Sastojci sejka su Banane .jaja .plazma med i mlijeko znam da to sad nije neka solucija pa zato i trazim savjet kako do linije ...sto se ishrane tice uglavnom jedem piletinu i ribu kazu da ima dosta proteina u njima potom pijem dosta mlijeka i vjerovali ili ne pijem i jaja :) :D sto se treninga tice treniram 3 puta sedmicno u teretani i trcim mnogo zato mi i treba savjet da li gresim u ishrani i itd :)...

Napiši nam šta i kada jedeš tokom celog jednog dana i u kojim količinama? Šejk je nabacivanje čistog sala,nažalost.
Kolike količine mleka i jaja piješ?
« Poslednja izmena: Jul 06, 2014, 04:11:30 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Jul 04, 2014, 06:56:10 pre podne »

Kakav je to šejk? Samo da nisi nabacio salo....
Taj sejk ti ne valja nista, mada me ne iznenadjuje jer ga mnogi savetuju kao neizostavnu opciju za dobijanje misicne mase sto je greska. To je ogromna kolicina kalorija iz UH, losih uglavnom, Plazma pogotovo. To sto pijes jaja ti moze doneti samo salmonelu i bolje je da pocnes da ih spremas na teflonu ili da ih kuvas. Treba da unosis kalorije iz kvalitetnih izvora. Malo prelistaj i iscitaj sta pise na forumu u vezi zdrave ishrane, jaja, piletina, junetina, riba, nemasni sirevi, pirinac, ovsene, povrce, kostunjavo voce, su pretezno namirnice kojim treba da dobijes na kvalitetnoj masi, inace onakvim sejkovima ces se samo umastiti.
Sačuvana
neso1991
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Jul 04, 2014, 12:29:37 pre podne »

Naime imao sam saobracajnu nesrecu prije par godina i peije te nesrece imao sam 90 kg sest mjeseci sam proceo u invalidskim kolicima pei tom sam izgubio veoma puno kg ..sad zelim da se vratim na staru kilazu a pri tom i da izgradi se ....nema sta nisam pokusao sve i svasta od B vitamina do sejkova  itd
Sačuvana
neso1991
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Jul 04, 2014, 12:24:53 pre podne »

Sastojci sejka su Banane .jaja .plazma med i mlijeko znam da to sad nije neka solucija pa zato i trazim savjet kako do linije ...sto se ishrane tice uglavnom jedem piletinu i ribu kazu da ima dosta proteina u njima potom pijem dosta mlijeka i vjerovali ili ne pijem i jaja :) :D sto se treninga tice treniram 3 puta sedmicno u teretani i trcim mnogo zato mi i treba savjet da li gresim u ishrani i itd :)...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2014, 03:40:58 posle podne »

Kakav je to šejk? Samo da nisi nabacio salo....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2014, 11:16:06 pre podne »

A drugo nije poenta da se samo zamastiš već da nešto ode i u mišiće, uz jak trening naravno....

ako hoćeš savet, onda moraš reći tačno kako se hraniš, koji su ti ciljevi, kako treniraš.... a i kakvi su sastojci tog čuvenog šejka ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 19 upita.