TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:11:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 9664 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #39 poslato: Jul 10, 2015, 06:16:34 pre podne »

Ovo će i mene zanimati, ali ozbiljno. Kači slike da vidimo formu i napredak.
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #38 poslato: Jul 09, 2015, 11:07:30 posle podne »

Natural vegan bb...sve u svemu, bilo bi nam drago da pratimo tvoj napredak...

Ipak se vrlina štiti udruživanjem...

Трудићу се да постујем слике напретка, направио сам тему за то.. Позз
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Jul 09, 2015, 10:39:07 posle podne »

Natural vegan bb...sve u svemu, bilo bi nam drago da pratimo tvoj napredak...

Ipak se vrlina štiti udruživanjem...
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #36 poslato: Jul 09, 2015, 10:18:12 posle podne »

Ma druze sta nas boli uvo sta vegani kazu, to su budale za mene. Bitno je da ljudi shvate da nece rasti od bljnih proteina, zar ne ? Mali milion puta su mi rekli ''u brate pojeo sam 150-200g kikirikija tu ima oko 35-50g proteina''. Reko od tih proteina neces rasti, a oni me pogledaju i kazu ''ali tu ima do 50g proteina, nisi u pravu brate''. I onda ja shvatim da nema poente raspravljati se i objasnjavati za sta se jede kikiriki, sigurno ne zbog proteina :D

Поздрав свима на форуму.. :D Ово је иначе мој први пост... Ја сам веган, и не слажем се са овом твојом тврдњом, јер сам пример супротног... планирам у будућности да се озбиљније посветим бодибилдингу и разбијем предрасуде у Србији о томе.. Свако има право на своје мишљење и то поштујем..али док нешто не пробаш не можеш са сигурношћу да тврдиш..  Убацићу у теми предвиђеној за то неку слику напретка... :)

Drago mi je da ima onih koji argumentovano mogu "opovrgnuti" moje( naše) "zablude" o veganima koji bi da se ozbiljno posvete bodi-bildingu...

"Jedna slika govori više od hiljadu reči" , tako da bi bilo lepo da sa nama "karnivorima" podeliš svoj napredak...

Vežbaš u kućnim uslovima? Ne zaboravi da ma kako bio uveren u moć biljnih proteina, tj. komplementarnost istih...ako svoju muskulaturu "ne stimulišeš dovoljno" napredak će zasigurno izostati...

Ne radiš noge?

Sve u svemu, bilo bi mi drago na ostvariš željeni napredak...naša obmana ili tvoja zabluda...vreme će reći...  ;)

Nego šta za sada kaže vaga, ogledalo? Može neka slika "uporeĂ°enja"?

P.S. zar vegani "smeju" da koriste kreatin?

Да радим у кућним условима са једним другом.. Не радим ноге, чак ни леђа јер овај друг индијанац неће да ради  јер нема  никакву машину, а и има дечицу тако да нема времена...и јбг..али потрудићи се да се  у скорије време снађем и сам почнем да их радим.. Ево правим тему и ставићу неке фотке, што се килаже тиче пре 6 месеци сам имао око 66-67 кг...сад имам 72, можда и неко кило више нисам се скоро мерио.. Од како тренирам, обим бицепса се повећао за 2 см..то је једино што мерим.. Груди су доста напредовале, леђа (вероватно од згибова). Веган сам 9 месеци, и то је битан податак. Хвала на подршци, нисам једини веган бодибилдер..има их доста у свету и такмиче се и то врло успешно. :) Да, смеју да користе креатин.. 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Jul 09, 2015, 09:49:47 posle podne »

Ma druze sta nas boli uvo sta vegani kazu, to su budale za mene. Bitno je da ljudi shvate da nece rasti od bljnih proteina, zar ne ? Mali milion puta su mi rekli ''u brate pojeo sam 150-200g kikirikija tu ima oko 35-50g proteina''. Reko od tih proteina neces rasti, a oni me pogledaju i kazu ''ali tu ima do 50g proteina, nisi u pravu brate''. I onda ja shvatim da nema poente raspravljati se i objasnjavati za sta se jede kikiriki, sigurno ne zbog proteina :D

Поздрав свима на форуму.. :D Ово је иначе мој први пост... Ја сам веган, и не слажем се са овом твојом тврдњом, јер сам пример супротног... планирам у будућности да се озбиљније посветим бодибилдингу и разбијем предрасуде у Србији о томе.. Свако има право на своје мишљење и то поштујем..али док нешто не пробаш не можеш са сигурношћу да тврдиш..  Убацићу у теми предвиђеној за то неку слику напретка... :)

Drago mi je da ima onih koji argumentovano mogu "opovrgnuti" moje( naše) "zablude" o veganima koji bi da se ozbiljno posvete bodi-bildingu...

"Jedna slika govori više od hiljadu reči" , tako da bi bilo lepo da sa nama "karnivorima" podeliš svoj napredak...

Vežbaš u kućnim uslovima? Ne zaboravi da ma kako bio uveren u moć biljnih proteina, tj. komplementarnost istih...ako svoju muskulaturu "ne stimulišeš dovoljno" napredak će zasigurno izostati...

Ne radiš noge?

Sve u svemu, bilo bi mi drago na ostvariš željeni napredak...naša obmana ili tvoja zabluda...vreme će reći...  ;)

Nego šta za sada kaže vaga, ogledalo? Može neka slika "uporeĂ°enja"?

P.S. zar vegani "smeju" da koriste kreatin?
« Poslednja izmena: Jul 09, 2015, 09:53:07 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #34 poslato: Jul 09, 2015, 09:37:49 posle podne »

Predlažem ti da otvoriš svoju temu na forumu i da tamo malo detaljnije opišeš svoj trening i ishranu, a iskreno ja bih voleo da okačiš svoje slike sad i kroz par meseci da vidimo kako teče napredak i koliko se zapravo može napredovati sa takvim načinom ishrane.
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #33 poslato: Jul 09, 2015, 09:30:56 posle podne »

Данас је тачно три месеца како тренирам, само теговима без машина, ноге не радим, за леђа само мртво дизање..нажалост..
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #32 poslato: Jul 09, 2015, 09:21:53 posle podne »

vegan?
misliš da te one kokoške ne bi iskljucale kad bi bio mrtav?

Ма пусти кокошке.. :P 
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #31 poslato: Jul 09, 2015, 09:19:42 posle podne »

Pozdrav i tebi.
Na cemu se bazira tvoja ishrana ? I jel mogu da te pitam zasto si vegan ?

Тренутна исхрана ми је оваквог типа..и сад напредујем баш добро без стварања сала..
Доручак се обично састоји од око 70-100 гр овсених пахуљица, мало орашастих плодова или кикирикија, 30 грама пшеничних клица..једне измељене банане,(или неког другог ренданог воћа), мало сусама, кокоса.  Некад измећу узмем по нешто од воћа или поврћа.
Главни оброк обично буде од куваног интегралног пиринча, сочива и леблебија...грашак, пасуљ, печурке, боранија, соја.. Сву храну кувам, ништа не пржим и спремам на уљу.  Обавезна салата, то јест поврће у што већој количини...  Банане сам таманио једно време претерано, али сам од њих изгледа почео да се гојим па сам их смањио...поједем можда у току дана неку.. После тренинга исто нешто кувано од легуминоза, само мања количина него за ручак и неко свеже поврће, нека воћка, мало кикирикија...  Често комбинујем...трудим се да једем разноврсно, и претежно сирово, тј. термички необрађено.  Од пре 10ак дана узимам бца и креатин, а од јуче и сојин протеин, то одмах после тренинга користим, а на форум сам дошао да прочитам мало око декстрозе, па видим биће занимљиво овде и има шта да се научи па постадох члан.    Разлога што сам веган има баш доста, не бих да расправљамо о томе. :)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #30 poslato: Jul 09, 2015, 08:14:40 posle podne »

Cekamo slike :D ;D ;D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #29 poslato: Jul 09, 2015, 07:31:27 posle podne »

Pozdrav i tebi.
Na cemu se bazira tvoja ishrana ? I jel mogu da te pitam zasto si vegan ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #28 poslato: Jul 09, 2015, 06:31:25 posle podne »

Ma druze sta nas boli uvo sta vegani kazu, to su budale za mene. Bitno je da ljudi shvate da nece rasti od bljnih proteina, zar ne ? Mali milion puta su mi rekli ''u brate pojeo sam 150-200g kikirikija tu ima oko 35-50g proteina''. Reko od tih proteina neces rasti, a oni me pogledaju i kazu ''ali tu ima do 50g proteina, nisi u pravu brate''. I onda ja shvatim da nema poente raspravljati se i objasnjavati za sta se jede kikiriki, sigurno ne zbog proteina :D

Поздрав свима на форуму.. :D Ово је иначе мој први пост... Ја сам веган, и не слажем се са овом твојом тврдњом, јер сам пример супротног... планирам у будућности да се озбиљније посветим бодибилдингу и разбијем предрасуде у Србији о томе.. Свако има право на своје мишљење и то поштујем..али док нешто не пробаш не можеш са сигурношћу да тврдиш..  Убацићу у теми предвиђеној за то неку слику напретка... :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Jul 22, 2014, 12:01:13 posle podne »

Hm...biljojedi ili karnivori( mesojedi) odlucite sami...bilo sami ili u kombinaciji...biljni proteini nisu bas "muscle builders"...kao i uvek zivotinjiski proteini  imaju prednost!
Mnogo je studija, naglabanja, o kombinovanju proteina biljnog i zivotinjskog porekla...sve u svemu...meso, mleko i mlecni proizvodi, jaja su No.1!
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #26 poslato: Jul 22, 2014, 10:07:34 pre podne »

Ma druze sta nas boli uvo sta vegani kazu, to su budale za mene. Bitno je da ljudi shvate da nece rasti od bljnih proteina, zar ne ? Mali milion puta su mi rekli ''u brate pojeo sam 150-200g kikirikija tu ima oko 35-50g proteina''. Reko od tih proteina neces rasti, a oni me pogledaju i kazu ''ali tu ima do 50g proteina, nisi u pravu brate''. I onda ja shvatim da nema poente raspravljati se i objasnjavati za sta se jede kikiriki, sigurno ne zbog proteina :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Jul 22, 2014, 02:39:52 pre podne »

Cuvena prica o kompletnim i nekompletnim proteinima i bioloskoj vrednosti proteina...

Naprostije receno, komplentni proteini su oni koji imaju svih 9(naravno negde se kaze da ima 8-10) esencijalnih amino-kiselina koje nase telo ne moze samo da proizvede vec moraju da se unose hranom...

A bioloska vrednost proteina je sposobnost unesenog proteina da se ugradi u tkivne proteine, dakle mera iskorisljivosti unetih proteina...

Kompletni proteini su oni sa najvisom biloskom vrednoscu...meso, mleko i mlecni prozivodi, jaja...e sad, bioloska vrednost proteina u hrani zavisi od nekoliko faktora: kvaliteta i količine aminokiselina, kombinovanja unetih namirnica, rasporeda obedovanja, obrade i prepreme hrane?

Kombinovanje biljnih i zivotinjskih proteina je jedina "olaksica" za biljne proteine ?!

Ili pak "cuveno" kombinovanje pirinča i mahunraki u jednom obroku, tako da se "imitira" sastav mesa, "u kojem imamo sve aminokiseline u potrebnoj količini"...ovo kazu vegani, koji cak i negiraju sve sto smo do sada znali o proteinima...po meni je to najobicniji lazni senzacionalizam kojim mozete ugroziti svoje zdravlje...sta mislite? Preterujem?
http://www.lovesensa.rs/clanci/srecna-hrana/proteinski-mit
« Poslednja izmena: Jul 22, 2014, 02:41:57 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 18 upita.