TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:18:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana u menzi i whey  (Pročitano 29685 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #19 poslato: Avgust 19, 2014, 06:32:21 posle podne »

Znaci ti trosis 350-450e mesecno ako sam te dobro razumeo ? Meni se to cini nekako mnogo. Ja od suplemenata vec duze samo whey i nalazim ga povoljno 5000din 3kg sa prevozom. Da li ti sve to placaju tvoji ili jos i radis nesto ? Pise ti tu dole da si licencirani trener, e sad da li imas dosta privatnih treninga pa se lakse zivi ili radis i neke studentske poslove ? Btw koliko su teretane oko tehnickih fakulteta ? Nikakav fenseraj, klasicna neka podrumska teretana, zardjali tegovi i nekoliko bajseva za kardio. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #18 poslato: Avgust 19, 2014, 06:17:57 posle podne »

Ti mozes da izvadis tu karticu za 2500. Nisam tacno siguran u cenu al nisam mnogo daleko. A 5000 do  100e su kartice ako nisi na budzetu.

Ja trosim oko 14k na supse, hranu i rucak kad stignem u menzu. U zarkovu trenutno, 90e + struja. Nekad na sve ovo dodajem i do 200e, nekad 100. Zavisi od puno faktora. Imam cinere al sve je posebno pa se i ne vidimo po dan dva. Vec 5 godina sam u bgu i 8 stana sam promenio.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #17 poslato: Avgust 19, 2014, 05:50:49 posle podne »

Da, na budzetu sam. Cini mi se da se ne isplati kupovati tu karticu i jos si uslovljen onim sto oni spreme. 100g pirinca i kajgana od 3 jaja belanaca je 8+60=68 din. Doduse meso je malo skuplje ali jbg.
Sto se tice nocnog zivota to cu svesti na minimum u najmanjoj meri zbog finansija, a u najvecoj meri jer me smaraju izlasci. Izlazim od 14. godine pa ono... Iskljucivo studentske zurke. :)
Koliko ti mesecno trosis na ishranu, racune i ostali zivot (bez kupovine odece i sl.) ? I gde zivis, stan sa cimerima (ili mozda cimerkom 3:) ), dom ili si iz Bg-a ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #16 poslato: Avgust 19, 2014, 05:23:40 posle podne »

Stan je posebna tema pa da ne ulazimo duboko u to, ali 120e sa plcenim troskovima bi bila sredina (po osobi). Znam studente koji zive i sa 8000 mesecno (dom i menza). Ne zive svi isto. 250 do 300 ce ti verovatno pokriti sve. Nocni zivot i cure su posebna tema.

Ako upises fax na budzetu, imaces uslov da izvadis studentsku kartice na tvoje ime i da na nju uplacujes obroke. Rucak je 72 din i on je najskuplji.

Ako ne upises fax na budzetu, mozes da kupis tu istu karticu od nekog ko je prodaje. Nece biti na tvoje ime ali ces moci da uplacujes na nju i da je koristis. Postoje dve vrste kartica i cena je od 5000 do 100e.
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #15 poslato: Avgust 19, 2014, 05:05:58 posle podne »

Pa izracunaj koliko gr/kg mesa, pirinca, ovsenih, mleka, jogurta planiras da jedes dnevno, koliko jaja i sl. i to pomnozi na nedeljnom pa zatim i na mesecnom nivou i dobices koliko ti para treba :)
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #14 poslato: Avgust 19, 2014, 04:51:00 posle podne »

250e za sve troskove (stan, hrana, menza, fax, odeca)?
Da. Stan po pola sa drugom ako se malo pomucis i potrazis ima iza 120e-140e sa 2 sobe i malom kuhinjom i kupatilom. To za odecu, pa mene kupovina mnogo smara. Mrzim da kupujem stvari i uglavnom mi keva kupi bez mene ili jednom godisnje kad me brat nagovori da idemo zajedno da pazarimo garderobu. Tako da verovatno necu u BG nista kupovati. Na tih 250e bih jos dodao sto bude zafalilo (do 50e) iskljucivo na hranu. Sta mislis posto vidim da imas iskustva sa ovim, da li je malo ili ok ? I reci mi da li je moguce ako ne budem u domu da platim dnevno rucak na menzi, isplatili se to i koliko kosta dnevno rucak ako je to moguce ? :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #13 poslato: Avgust 19, 2014, 04:35:15 posle podne »

Za 'nas' je premasna sa nedovoljno proteina. Hidrata (hleb) mozes da uzmes kolko ti volja. Nekad su porcije odgovarajuce a nekad ti dodje da ih psujes. U zavisnosti od menze, obroka pa i vremena kad ti dodjes po taj obrok moci ces da biras od jednog do cetri jela.

Ja samo koristim rucak u menzi kad stignem jer uvek ima veliki izbor i meso. Najbolji dorucak za 'nas' bi bio 2 przena jaja, od toga neces naci bolje. Vecere su nekad s mesom kao i rucak a nekad samo makarone s sirom.

250e za sve troskove (stan, hrana, menza, fax, odeca)?
Sačuvana
ETFovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #12 poslato: Avgust 19, 2014, 04:21:45 posle podne »

I ja krecem sad,ali otprilike ovako izgleda,rucak i vecera su slicni:supa,corba,glavno jelo sa mesom,becka snicla sa pomfritom...a dorucak recimo omlet,virsle,pasteta,sunka,kackavalj,krem,dzem...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #11 poslato: Avgust 19, 2014, 03:43:16 posle podne »

Pecho jel ti na fax kreces u oktobar? Bg?
Daaa. Zasto ? :) Na TMF. Ako uspem da ubedim moje da mi daju mesecno 250e za stan sa drugom, cenim da bi mi to bilo dovoljno za zivot a dodavao bih svoje pare za ishranu bas kao i sto radim sada dok zivim sa mojima. Ako ne, menza mi ne gine mada cu uvek tu ishranu ''pojacati'' sa svojim. Tako sam navikao i tako mora da bude. Pa pitam ovo etfovca da bih znao koliko je hrana zaista losa za ''nas''.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #10 poslato: Avgust 19, 2014, 03:37:06 posle podne »

Pecho jel ti na fax kreces u oktobar? Bg?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #9 poslato: Avgust 19, 2014, 03:34:23 posle podne »

etfovac ajde malo opisu ishranu sa menze ? kako izgleda jedan prosecan dan ? znacilo bi mi :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #8 poslato: Avgust 19, 2014, 01:45:21 posle podne »

Ko želi naĂ°e način..inače Lazar Angelov je radio 2 posla da bmogao da ima dobru ishranu, sad zaraĂ°uje lagano..ono je na početku bilo :) - Dedication
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
ETFovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #7 poslato: Avgust 19, 2014, 11:40:51 pre podne »

Vreme je tu najveci problem,jedva stizem i u teretanu :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Avgust 19, 2014, 11:35:28 pre podne »

Pa možeš da spremiš sam bar nešto osnovno -  da napraviš kajganu, skuvaš jaja, napraviš neku salatu sa tunjevinom ili mladim sirom...  žitarice ujutru....  voće.... orašasti plodovi...

a što se suplemenata tiče vitamini i minerali, omega 3 riblje ulje...  ovo je nešto osnovno....  whey ima smisla dodavati posle treninga, uopšte ako je manjak proteina putem ishrane proteinski suplementi jesu poželjni,  ali ne treba da se osloniš samo na suplementaciju, to je poenta moje priče.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #5 poslato: Avgust 19, 2014, 11:28:42 pre podne »

Uzimaj ga nakon treninga ali je pitanje napretka zbog loše ishrane.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 18 upita.