TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:00:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana u menzi i whey  (Pročitano 29678 puta)
ETFovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #109 poslato: Avgust 26, 2014, 12:01:20 pre podne »

Nisam ja ni u jednom trenutku rekao da sam profi bb :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #108 poslato: Avgust 25, 2014, 11:21:52 posle podne »

Ok, ali kao što rekoh "mere opreza", znam momke koji pojedu po 7 žumanaca dnevno i holesterol im je ok...tako da... ;D

Ali opet, umerenost...
Samo još jedna stvar...dobio si mnogo saveta u vezi svega i svačega...nisi bilder, nisi profi sportista, ali budi svestan toga, da u stanjima povećanog fizičkog i umnog napora tvom telu trebaju veće količine i mikro i makronutrijenata, dakle, vitamina, minerala, kao i proteina, ugljenih hidrata i masti...neka najnovija preporuka vezana za nivo aktivnosti i potrebe proteina u skladu sa njima je:

Dnevne potrebe za proteinima u gramima po kilogramu telesne težine

Neaktivne odrasle osobe  0,79
Odrasli rekreativni sportisti  2,09
Odrasli sportisti takmičari  3,08
Odrasli takmičari, izgradnja mišićne mase  4,40
Sportisti na dijeti  2,20
Sportisti tinejdžeri  2,20


Dakle, nisi bilder, nisi lifter, nisi strongmen, samo čovek sa potrebama koje treba da zadovolji da mi dobro funkcionisao...
Sačuvana
ETFovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #107 poslato: Avgust 25, 2014, 11:10:12 posle podne »

Na zadnjem testiranju imao sam holesterol ispod proseka :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #106 poslato: Avgust 25, 2014, 11:07:22 posle podne »

Koliki bi bio,taj neki,nedeljni limit konzumiranja przenih jaja?

zašto pržena? bolje kuvana? Limit zavisi od tebe, ali akcenat na to da NE TREBA PRETRIVATI  sa žumancima...sve je ok, imaju gvožĂ°a, vitamine A, E, B6, korisne fosfolipide...preporuka WHO( svetske zdravstvene organizacije) je 1 nedeljno...ali ako nemaš problema sa holesterolom, niti porodičnu predispoziciju za hiperholesterolemiju( povišen nivo holesterola), možeš biti slobodniji, 1-2 žumanca dnevno bi bila neka moja preporuka, znam da se mnogi neće složiti samnom, ali mere opreza nisu na odmet...dakle, akcenat na belanca...
Sačuvana
ETFovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #105 poslato: Avgust 25, 2014, 10:38:35 posle podne »

Koliki bi bio,taj neki,nedeljni limit konzumiranja przenih jaja?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #104 poslato: Avgust 25, 2014, 09:03:52 posle podne »

Da,ali u zavisnosti od tvojih dnevnih nutritivnih potreba. Ako treba da uneseš odreĂ°enu gramažu proteina,a to ne uradiš ishranom, onda možeš toliko piti i danima kojima ne treniraš.
Sačuvana
ETFovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #103 poslato: Avgust 25, 2014, 08:11:14 posle podne »

Samo danima kada treniram?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #102 poslato: Avgust 25, 2014, 06:20:19 posle podne »

Whey sam mislio da pijem 2 puta dnevno,jednom posle treninga a drugi put ili ujutru ili pre treninga :)

pre treninga nemoj... posle treninga sa vodom - to je ok.  Ujutru mozes, ako nemas neki drugi izvor proteina (jaja, sir itd...) onda kao zamenu mozes whey.  Ako ne, onda ubaci bilo kad izmedju obroka, popijes mericu wheya (mozes i sa mlekom) i uz to pojedi 50 g badema
Sačuvana
ETFovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #101 poslato: Avgust 25, 2014, 05:51:46 posle podne »

Whey sam mislio da pijem 2 puta dnevno,jednom posle treninga a drugi put ili ujutru ili pre treninga :)
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #100 poslato: Avgust 25, 2014, 05:02:56 posle podne »

Preleteh kroz temu... Procitah dosta dezinformacija, sada vec predjoste u offtopic pa cu se ja vratiti na temu i pokusati da pomognem autoru teme...

Moj ti je savet da se opustis sada i sve isplaniras tek kada dodjes u Bg... Sa 250e mesecno u Beogradu, bez ishrane u menzi a jos i ako kupis suplemente, neces ziveti vec prezivljavati ;)

Sto se ishrane u domu tice, sve zavisi od TEBE. Mozes se hraniti iskljucivo u menzi, a mozes i sve obroke spremati u sobi... Dok sam bio u domu, desavalo se da prodjem spratom i osetim miris sarme, corbe, pasulja i cega sve ne... Ne znam da li su ti ljudi sami spremali ili podgrevali hranu ali oba slucaja su moguca...

Whey svakako uzmi, treba ti za posle treninga i ako ga pijes samo tada to uopste nije skupo!

Svaki obrok iz menze mozes "obogatiti" u sobi, tipa: za dorucak u menzi pojedes 2 przena jajeta i dodjes u sobu i pojedes ovsene sa mlekom, za rucak ne bude dovoljno mesa - skoknes do obliznje mesare sa usluznim pecenjem mesa i kupis neko meso kao dopunu... itd...

Ako roditelji i mogu da ti obezbede tih dodatnih 250e za koje bi ti uzeo stan, bolje ih uzmi, idi u dom i onda ces imati dovoljno para za dodatnu ishranu...

Na kraju krajeva, ako dodjes u dom koji ima svoju teretanu pa tamo vidis kako izgledaju pojedini momci, sve ce ti se samo kasti :D (Treniraj jako i rezultati ce doci)

Zavrsicu jednom Alenovom umotvorinom:
Nisi bodibilder - ne hrani se kao bodibilder.

Ko razume - shvatice :)
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2014, 05:04:42 posle podne od strane djoleeeee » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #99 poslato: Avgust 25, 2014, 10:07:04 pre podne »

Ma ja ni ne pusim, ni ne pijem, ne izlazim... Problem je sto je i u porodici jako losa situacija, pa ja velikim delom svoje male plate se trudim da pokrpim ishranu koliko mogu :). Jedini "porok" je taj internet koji placam 1300 mesecno, inace ni na sta od ovoga ne trosim :). Ali slazem se da je odricanje potrebno da bi se postigli neki ciljevi...

Internet,opravdan porok  ;) ...sve u svemu akcenat na ishranu,pa koliko budes u stanju da to isparatis, imas neke osnovne smernice...samo napred...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #98 poslato: Avgust 25, 2014, 08:13:19 pre podne »

Potrebno je odricanje,ali ne treba sad ni preterivati. Ideš dokle možeš,a ne da se osnovnih stvari odričeš zarad toga.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #97 poslato: Avgust 25, 2014, 07:29:22 pre podne »

Ma ja ni ne pusim, ni ne pijem, ne izlazim... Problem je sto je i u porodici jako losa situacija, pa ja velikim delom svoje male plate se trudim da pokrpim ishranu koliko mogu :). Jedini "porok" je taj internet koji placam 1300 mesecno, inace ni na sta od ovoga ne trosim :). Ali slazem se da je odricanje potrebno da bi se postigli neki ciljevi...
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #96 poslato: Avgust 25, 2014, 12:24:44 pre podne »

Znam da je novac limitirijaći faktor na mnogo polja...zato se i kaze da je za kvalitetnu ishranu i suplementaciju potrebno dosta odricanja...pa i materijalne prirode, naravno, ako smatraš da je cela priča vredna toga...a mislim da jeste...

Štednja može pomoći, eto umesto automobila, koristite "pogon na dve noge", mala ušteda na bezinu, a i "aerobni trening"...smanjite doživljaj sa rasipanjem novca na provode i izlazke po elitnim mestima, sve je to lažni , prolazni sjaj...manje jurenja glamura sa markiranom garderobom...odrecite se alkohola, cigrateta, brze hrane, svih oblika "junk food-a", sve je to skuplje nego li kvalitetna, zdrava ishrana...

...i naravno "štedite vreme" za prave stvari( trening) i osobe...dobra organizacija čuda čini...ona pravdanja, nemam vremena za trening...sat vremena 4 puta nedeljno svako može da izdvoji...ili dragi moji studenti ono, učim, pa ne mogu da stignem da treniram...može se sve itekako, sat vremena na treningu kao pauza od učenja će "osvežiti vaš um", razbistriti um, a učenje će posle toga biti bolje...mentalni zamor lečimo, fizičkim  ;)
A i kvalitetna ishrana i suplementacija može pomoći i tokom učenja...ne zaboravite da je i mozak organ koga treba pravilno hraniti... ;)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #95 poslato: Avgust 24, 2014, 05:46:12 posle podne »

Razumem sta hoces da kazes. Ja sam Neo.
Salu na stranu :D ,apsolutno se slazem sa tobom, i od kad sam na forumu, promenio sam mnogo lose navike, mnogo stvari, i generalno sam zadovoljniji sobom :). Jedino taj problem imam oko novca, ali sta je tu je.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 21 upita.