TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:21:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć oko mase.  (Pročitano 13910 puta)
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #30 poslato: Septembar 01, 2014, 02:42:43 posle podne »

Da, da
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #29 poslato: Septembar 01, 2014, 07:30:28 pre podne »

Očekujem 5-7 kila TELESNE mase do februara, mislim da je moguće
Posle bi išao na rezanje??
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #28 poslato: Avgust 31, 2014, 05:48:14 posle podne »

Sasvim ok. Ako primetis da se puno mastis smanji malo hidrate i obrnutno. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #27 poslato: Avgust 31, 2014, 05:45:26 posle podne »

Očekujem 5-7 kila TELESNE mase do februara, mislim da je moguće
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #26 poslato: Avgust 31, 2014, 05:32:47 posle podne »

Hvala puno svima!
Videćemo šta će vaga da kaže, ovo je prvi put da se odreknem svega i da idem full na ishranu, pa očekujem rezultate, a sa telom ću se igrati da shvatim koliko čega treba. Najteže je upoznati svoje telo, posle idemo lagano :)
Samo nemoj ocekivati previse i pre vremena inace ces se razocarati. A kada jednom ugledas prvi, vidljiv, veci napredak nema ti stajanja. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #25 poslato: Avgust 31, 2014, 05:30:02 posle podne »

Hvala puno svima!
Videćemo šta će vaga da kaže, ovo je prvi put da se odreknem svega i da idem full na ishranu, pa očekujem rezultate, a sa telom ću se igrati da shvatim koliko čega treba. Najteže je upoznati svoje telo, posle idemo lagano :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Avgust 31, 2014, 01:11:28 posle podne »

I da samo još ovo...prati svoj napredak, vezano i za trening i za ishranu...

Organizam svakog od od nas razlikuje, svako reaguje drugačije na promenu načina ishrane ili treninga...dakle...da bi "porastao velik i jak", prvo se pokreni, tvoji mišići rastu samo ako ih dobro "pogodiš"...dakle, u procesu oporavka mišićnih ćelija od oštećenja izazvanih treningom...nateraj telo da "ogladni" za "gradivnim materijama"...telo posmatraj kao celinu, kao sistem poluga, tako ga i treninraj...

Napravi svoj dnevnik ishrane, piši šta si pojeo u toku dna, rezimiraj rezultate, na nedeljnom, mesečnom, godišnjem nivou...

Dakle "igraj se" proteinima i hidratima...ali igraj pametno...

Da, da, i opet da...moraš bukvalno da jedeš na 2-3 sata, niko ti neće reći da ćeš eksresno doći do željenih rezultata, samo strplljivo i polako...jedino slaganje proteina koje smatram opravdanim je kazein i ovoalbumin...dakle, proteini mleka( sir) i jaja...

Suplementi proteina su tu da omoguće da izvučeš još koji dodatni gram dragocenih proteina uz maksimalnu resorpciju( mnogi su već hidrolizovani, imaju dodate enzime za varenje i sl.)...

I da...i ja po automatizmu pišem tunjevina...ali , akcenat stavi na svežu ribu, ne uvek iz konzerve(1-2 puta nedeljno "konzerva" je ok, ne svaki dan)...oslić, skuša, pastrmka...

Možeš ubaciti i neke vitaminsko-mineralne suplemente, i kapsule omega-3...

http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html

http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html

Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #23 poslato: Avgust 31, 2014, 10:27:01 pre podne »

Jaja ću jesti ujutru sa ovsenim, i uveče uz ellu
O da, razmišljao sam, treba pojesti sve ovo, ali šta ćeš, guramo nekako :D
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #22 poslato: Avgust 31, 2014, 10:25:58 pre podne »

Pozdrav, hteo bih sad od septembra da krenem na masu, do februara. Pa mi treba mala pomoć oko jelovnika, ja sam sastavio nešto, ali bi svaki savet i svaka korekcija bila odlična!
Trenutna kilaža 70kg, dnevno trošim oko 2650kalorija.
Evo jelovnika.
U danima kada treniram:
Prvi obrok-100g musli+protein
Drugi obrok-150g belog+3 belanca+1 celo jaje+100g pirinča+4 pirinčane galete (Pre škole bi bio ovaj obrok)
Treći obrok-150g belog+5belanaca+1 celo jaje+100g pirinča+4 galete (Obrok u školi)
Trening bi bio odmah posle škole, znači oko 8, pola 9 uveče.
I posle treninga-Tunjevina+ ella sir 50gr(Ili neka riba umesto tunjevine)
I dnevno bih uzimao 50g lešnika ili badema, samo ne znam kada, pa ko zna, neka kaže!
Hvala!

Ovo mesanje proteinskih izvora jel zbog ukusa, ili duze/krace absorpcije ili samo da bi napravio potrebnu gramazu? Ti planiras 4 obroka a dorucak ti ima oko 450 kcal. Kreni od sutra s tim sto si zamislio. Ukoliko ti nedostaje vise energije dodaj hidrate u veceru tj posle treninga.
Isključivo zbog ukusa i gramaže, o brzini absorpcije nisam ni razmišljao

Mislim da ti u svemu tome fali i malo zdravlja,odnosno nemaš ništa od povća što nikako nije dobro. Nije dobro ni za koga,a kamoli za nekoga ko je još u fazi rasta.
Ubaćićemo povrće, bareno obožavam, tako da to neće biti problem
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #21 poslato: Avgust 31, 2014, 10:25:39 pre podne »

Dok si kuci od UH jedi ovsene i pirinac, ove pirincane galete jedi kad si onemogucen da spremas.
Slazem se sto su ti rekli da trebas i povrce da ubacis, veoma je bitno!
I jos jednom ponavljam, moje misljenje je da razdvojis jaja i meso, izbalansiraj obroke.
Ne znam da li si razmisljao o tome, nije lako pojesti svu ovu hranu, u proseku trebas da jedes na svakih 2-3 sata, nije jednostavno kad si manje-vise sit, a trebas ponovo da jedes :D
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #20 poslato: Avgust 31, 2014, 09:53:42 pre podne »

Pozdrav, hteo bih sad od septembra da krenem na masu, do februara. Pa mi treba mala pomoć oko jelovnika, ja sam sastavio nešto, ali bi svaki savet i svaka korekcija bila odlična!
Trenutna kilaža 70kg, dnevno trošim oko 2650kalorija.
Evo jelovnika.
U danima kada treniram:
Prvi obrok-100g musli+protein
Drugi obrok-150g belog+3 belanca+1 celo jaje+100g pirinča+4 pirinčane galete (Pre škole bi bio ovaj obrok)
Treći obrok-150g belog+5belanaca+1 celo jaje+100g pirinča+4 galete (Obrok u školi)
Trening bi bio odmah posle škole, znači oko 8, pola 9 uveče.
I posle treninga-Tunjevina+ ella sir 50gr(Ili neka riba umesto tunjevine)
I dnevno bih uzimao 50g lešnika ili badema, samo ne znam kada, pa ko zna, neka kaže!
Hvala!

Ovo mesanje proteinskih izvora jel zbog ukusa, ili duze/krace absorpcije ili samo da bi napravio potrebnu gramazu? Ti planiras 4 obroka a dorucak ti ima oko 450 kcal. Kreni od sutra s tim sto si zamislio. Ukoliko ti nedostaje vise energije dodaj hidrate u veceru tj posle treninga.
Isključivo zbog ukusa i gramaže, o brzini absorpcije nisam ni razmišljao

Mislim da ti u svemu tome fali i malo zdravlja,odnosno nemaš ništa od povća što nikako nije dobro. Nije dobro ni za koga,a kamoli za nekoga ko je još u fazi rasta.
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #19 poslato: Avgust 31, 2014, 09:14:26 pre podne »

Pozdrav, hteo bih sad od septembra da krenem na masu, do februara. Pa mi treba mala pomoć oko jelovnika, ja sam sastavio nešto, ali bi svaki savet i svaka korekcija bila odlična!
Trenutna kilaža 70kg, dnevno trošim oko 2650kalorija.
Evo jelovnika.
U danima kada treniram:
Prvi obrok-100g musli+protein
Drugi obrok-150g belog+3 belanca+1 celo jaje+100g pirinča+4 pirinčane galete (Pre škole bi bio ovaj obrok)
Treći obrok-150g belog+5belanaca+1 celo jaje+100g pirinča+4 galete (Obrok u školi)
Trening bi bio odmah posle škole, znači oko 8, pola 9 uveče.
I posle treninga-Tunjevina+ ella sir 50gr(Ili neka riba umesto tunjevine)
I dnevno bih uzimao 50g lešnika ili badema, samo ne znam kada, pa ko zna, neka kaže!
Hvala!

Ovo mesanje proteinskih izvora jel zbog ukusa, ili duze/krace absorpcije ili samo da bi napravio potrebnu gramazu? Ti planiras 4 obroka a dorucak ti ima oko 450 kcal. Kreni od sutra s tim sto si zamislio. Ukoliko ti nedostaje vise energije dodaj hidrate u veceru tj posle treninga.
Isključivo zbog ukusa i gramaže, o brzini absorpcije nisam ni razmišljao
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #18 poslato: Avgust 31, 2014, 07:31:00 pre podne »

Pozdrav, hteo bih sad od septembra da krenem na masu, do februara. Pa mi treba mala pomoć oko jelovnika, ja sam sastavio nešto, ali bi svaki savet i svaka korekcija bila odlična!
Trenutna kilaža 70kg, dnevno trošim oko 2650kalorija.
Evo jelovnika.
U danima kada treniram:
Prvi obrok-100g musli+protein
Drugi obrok-150g belog+3 belanca+1 celo jaje+100g pirinča+4 pirinčane galete (Pre škole bi bio ovaj obrok)
Treći obrok-150g belog+5belanaca+1 celo jaje+100g pirinča+4 galete (Obrok u školi)
Trening bi bio odmah posle škole, znači oko 8, pola 9 uveče.
I posle treninga-Tunjevina+ ella sir 50gr(Ili neka riba umesto tunjevine)
I dnevno bih uzimao 50g lešnika ili badema, samo ne znam kada, pa ko zna, neka kaže!
Hvala!

Ovo mesanje proteinskih izvora jel zbog ukusa, ili duze/krace absorpcije ili samo da bi napravio potrebnu gramazu? Ti planiras 4 obroka a dorucak ti ima oko 450 kcal. Kreni od sutra s tim sto si zamislio. Ukoliko ti nedostaje vise energije dodaj hidrate u veceru tj posle treninga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Avgust 31, 2014, 12:47:10 pre podne »

Dragi moj Pecho...svoje znanje ne naplacujem na taj nacin...nauci se da iznosis svoje misljenje bez potrebe da osudjujes tudje...za pravilo od 30gr iznosili smo cinjenice, citirali naucne studije i pokazali da je sve relativno, nema nijedne studije koja može tačno odgovoriti na pitanje koliko grama proteina naše telo može da iskoristi po obroku za proteinsku sintezu mišićnih proteina, tu nismo u pravu, ni ti, ni ja...a ko je bio u pravu pokazaće ogledalo( na ličnom primeru)...
I opet citiras poznate bodi-bildere, strongemene i sl., daleko od toga da mogu da kažem bilo šta loše o njima...ali, mišljenja se razlikuju...tako će uvek biti...dakle, zamoliću te da ne blokiramo forum našim raspravama, već iznosimo svoje mišljenje,a ko je bio u pravu...pokazaće vreme, a i ogledalo...tj. napredak...neka svako odabere savet koji mu odgovara...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #16 poslato: Avgust 31, 2014, 12:30:05 pre podne »

Da li ti stvarno mislis da njemu treba 3,5g P po kg mase na MASI ili se samo slepo vodis nekim formulama ? Sa njegovih 70kg ? Pa cini mi se da je Alen Radosevic stari clan ovog foruma napisao da na masi unosi 200-300g mesa, 4 jaja i malo whey a ti ovom decku sa sitnih 70kg preporucujes pola kg mesa dnevno, sireve, whey i ko zna koliko belanaca i jaja. Ali ako je to tvoje misljenje ok postujem to, samo me zanima da li stvarno mislis da je njemu toliko proteina potrebno ? I jos nesto, jedno privatno pitanje ako zelis da mi odgovoris naravno. Da li si ikada ikome sastavljao plan ishrane za naknadu posto pise ispod tvoje slike da si savetnik za ishranu ?


A nisi mi odgovorio na pitanje sa mog proslog posta, sta bi sa onim max 30g P po obroku a ti mu savetujes da u obroku 3 i 4 jede oko 50g P ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.318 sekundi sa 18 upita.