TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:07:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 18846 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #82 poslato: Septembar 06, 2014, 11:27:20 pre podne »

Doruckujem oko 9 ujutru, a poslednji obrok mi je oko 7, imam 5 obroka...treninzi su mi pon/sre/pet 16h, uto/cet 20h-22, nedelja 19-20h....subota je dan odmora...

Zašto ne jedeš posle 19h? :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #81 poslato: Septembar 06, 2014, 07:45:17 pre podne »

Kako bi izgledalo kada bi sutra imao ovakvu ishranu:

Obrok 1: 5 belanaca + 1 celo
Obrok 2: Grejp
Obrok 3: Tunjevina sa 60g pirinca i salatom
Obrok 4: Junetina 200g + 200g krompira kuvanog
Obrok 5: 5 belanaca + 1 celo + 60g pirinca
Obrok 6: Junetina 150g + salata+jos malo krompira

I imam jos jedno pitanje, kako mogu malo da pojacam energiju, posto dosta ucim ovih dana, i to dosta i nocu, pa sam bas gladan uvece i slabija mi je koncentracija za rad. Sta da uradim a da nije stetno po ovaj proces smanjenja bf?
Iz poslednjeg obroka bih izbacio ugljene hidrate,a za prvi obrok bih ubacio nesto od hidrata,ovsene pahulje,mozda neki heljdin hleb.I u fazi ucenja treba da pojacas malo unos slozenih ugljenih hidrata i obrati paznju i na dobru hidriranost kao i na oporavak (na san) zbog nocnog ucenja!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #80 poslato: Septembar 05, 2014, 11:57:00 posle podne »

Od 19h pa do 2 ujutru( dok učiš ) ne unosiš hranu?

Velika greška...ubaci tu bar još jedan "kvalitetan" obrok i povećaj unos hidrata( kompleksnih)...da ponovim minimum 2gr/kg hidrata...čak možeš i da ideš na odnos proteina i složenih hidrata 1:2...u ovom slučaju nećeš pogrešiti...
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2014, 11:58:42 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #79 poslato: Septembar 05, 2014, 11:45:09 posle podne »

Doruckujem oko 9 ujutru, a poslednji obrok mi je oko 7, imam 5 obroka...treninzi su mi pon/sre/pet 16h, uto/cet 20h-22, nedelja 19-20h....subota je dan odmora...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #78 poslato: Septembar 05, 2014, 11:36:07 posle podne »

Inače, ne samo tvom telu, već i tvom mozgu su potrebni ugljeni hidrati da bi normalno funkcionisao...

Povećaj hidrate, bar za 50 gr dnevno, dok ne proĂ°e frka oko ispita...ti ih i ovako unosih oskudno...ja bih rekao ispod 150 gr...

Dakle, moj savet 2 gr/kg hidrata minimalno...bar za ovaj period dok spremaš ispite...mozak "ekonomiše" kada nema dovoljno energije...treba mu vremena da se privikne na nizak ugljenohidratni režim ishrane...opet kažem povećaj hidrate( složene)...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #77 poslato: Septembar 05, 2014, 11:06:12 posle podne »

Umor i gubitak koncentracije su i posledica lošeg( nedeovoljnog) sna...čini mi se da ne spavaš dovoljno...

Napiši mi kako si vremenski rasporedio obroke...kada ti je zadnji obrok?

Kako si rasporedio satnicu učenja? Kako uklapaš treninge? Kad treniraš?
Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #76 poslato: Septembar 05, 2014, 10:58:09 posle podne »

Pa ustajem ujutru u 8, lezem oko 2-3...Ucim ja i danju i nocu, slusao sam price o ovom ispitu da je najlaksi pa gledam da ga spremim za relativno kratak rok, plus mi je za budzet pa imam motivaciju...al svakako sam gladan i cini mi se da sto vise jedem da sam gladniji...

I sta da radim kad me u pola noci uhvati kriza za klopom, sta mogu da pojedem/popijem?

Inace u januarsko/februarskom roku sam se i nagojio jer dok sam uci stalno sam nesto jeo, te tople sendvice te kojekakve grickalice i slatkise...Jesam rasturio ispitni rok, al dzabe kad sam se ugojio 10+ kg :(
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #75 poslato: Septembar 05, 2014, 10:49:13 posle podne »

Obrok 2 kao i uvek samo jedna voćka...ne...

Inače sve ostalo je ok...bolje je...

Ali opet nisam za hidrate u zadnjem obroku...bolje sve pomeri za jedan obrok unazad, a da ti poslednji obrok bude samo ella...(naravno ukoliko si se izborio sa minornim problemima oko ukusa)

Dok sam bio student učio sam nocu...tada sam često u sebe "trpao" dosta praznik "junk food kalorija"...inače kada ustaješ, kada ležeš?

Moj savet, promeni satnicu učenja...ujutru je "mozak svež"( kako kažu naši stari), dakle, aktivno i studiozno učenje danju...noću manje...ipak je noć za san...tu je i promena bioritma koja negativno utiče na sve aspekte funkcionisanja...

Ja sam se bukvalno "drogirao" kafom, zeleni čaj, gingko...ali za sve u životu je najbitnija motivacija, i za trening i za učenje...i naravno bitno je da ne doĂ°eš u situaciju da učiš nekoliko dana pre ispita...dakle, uči planski,svaki dan pomalo( "nijedan dan bez crte")...

Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #74 poslato: Septembar 05, 2014, 10:20:34 posle podne »

Kako bi izgledalo kada bi sutra imao ovakvu ishranu:

Obrok 1: 5 belanaca + 1 celo
Obrok 2: Grejp
Obrok 3: Tunjevina sa 60g pirinca i salatom
Obrok 4: Junetina 200g + 200g krompira kuvanog
Obrok 5: 5 belanaca + 1 celo + 60g pirinca
Obrok 6: Junetina 150g + salata+jos malo krompira

I imam jos jedno pitanje, kako mogu malo da pojacam energiju, posto dosta ucim ovih dana, i to dosta i nocu, pa sam bas gladan uvece i slabija mi je koncentracija za rad. Sta da uradim a da nije stetno po ovaj proces smanjenja bf?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #73 poslato: Septembar 05, 2014, 08:08:56 posle podne »

Jel mogu nekad pirinac uz ta belanca za dorucak umesto ovsenih? Koliko belanaca 6 ili vise?

Sto se tice snage na treninzima imam i previse, napisacu danas posle treninga koliko sam ponavljanja odradio...
Dovoljno ti je 6 belanaca 1 zumance,mozes pirinac ili heljdin hleb.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #72 poslato: Septembar 05, 2014, 02:26:44 posle podne »

Imaš belance u prahu da kupiš, sad ne znam koliko je to dobro :)

Cena, hm...ali kad pogledas belanca u prahu, cenu i whey protein...dodje mu na isto... ;) Naravno,ispravite me ako gresim...

Pre 2 meseca kada sam pogledao 1kg belog je bio 2400 ili 2500 a % proteina malo preko 80. Nisam probao ali sumnjam da je ukusno
Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #71 poslato: Septembar 05, 2014, 11:33:44 pre podne »

Trazio sam sada na guglu i ima belanaca i zumanaca u tecnom obliku, mada samo u onom metro cash & carry...sad jedini problem je sto tamo moze da udje samo neko ko ima firmu i registrovao se kod njih...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #70 poslato: Septembar 05, 2014, 10:47:37 pre podne »

Imaš belance u prahu da kupiš, sad ne znam koliko je to dobro :)

Cena, hm...ali kad pogledas belanca u prahu, cenu i whey protein...dodje mu na isto... ;) Naravno,ispravite me ako gresim...

Pricalo se da ce se kod nas pojaviti tecna varijanta belanaca...ali za sada nisam primetio da je to zazivelo U Srbiji...

Preporuka WHO( svetske zdravstvene ogranizacije) je jedno zumace nedeljno...naravno,tu je inkriminisani holestreol...ali novije studije pokazuju da sam holesterol nije krivac za sve probleme sa krvnim sudovima...vec da nacin ishrane siromasan omega-3 masnim kiselinama, prebogat trans-mastima i omega-6 masnim kiselinama doprinosi "zapaljenju" unutrasnjih slojeva zida krvnog suda...a da su kristali holesterola tu kolateralna steta...

Neko ce reci jedi cela jaja...

Ja cu reci 1-2 zumanca dnevno,ako nemas problema sa holesterolom niti porodicnu predispoziciju za neki oblik hiperholesterolemije...
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #69 poslato: Septembar 05, 2014, 10:36:37 pre podne »

Imaš belance u prahu da kupiš, sad ne znam koliko je to dobro :)
Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #68 poslato: Septembar 05, 2014, 10:33:05 pre podne »

Ta primena u praksi je i najbitnija :D

Steta sto nema kod nas kao u americi belanca u tetrapaku...Majka vec hoce da me odrobija, ima punu ciniju zumanaca u frizideru :D
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 18 upita.