TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:27:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Energija, kondicija?  (Pročitano 4470 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14 poslato: Septembar 09, 2014, 05:19:07 posle podne »

Pa ne znam, mada nije mi jasno kako sam sa istim rezimom i sat ipo jutarnjeg kardia imao duplo bolje treninge. Bas cu od sutra probati opet pa videti dok je lepo vreme kakvi su mi treninzi sa tezinama nakon toga.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #13 poslato: Septembar 09, 2014, 05:15:23 posle podne »

Ja bih reko, smanji slatkise, povecaj vocke i slozene hidrate. Ti nemas dovoljno energije u toku dana, a cokoladica nece da ti pomogne, samo da odmogne. To ti je bar moje misljenje :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #12 poslato: Septembar 09, 2014, 05:13:18 posle podne »

Suzio bih pricu na konkretan ''problem''. Nije to neko ozbiljno stanje, samo me je zanimalo ima li kakve koristi od solje kafe pre treninga, ako je veca steta nego korist naravno da necu uzimati :)

Ishrana, gledam da bude 400-500g mesa (2 obroka po 200-250g), uz prvi obrok saka pirinca, za dorucak i rucak uglavnom jaja tj belanca (za ceo dan 10-12 belanaca uglavnom). E zad uz neki od obroka sir, uz svaki i povrce, voce jedem slabo, najvise jedna vocka dnevno, vodu pijem. Slatko eto, nekad vise, nekad manje. Nekad pastrmka.

Nisam se mastio dok sam vozio bajs, jer mi je to i cilj, da se ne odricem previse hrane, a da treningom odem u deficit. Ali nije to tema sad, konkretno sta bi mi pomoglo u samom treningu sa tezinom da budem energicniji i raspolozeniji. Ako nema nista, nema veze, ako ima, sta je to? I sta je problem s kafom? :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Septembar 09, 2014, 05:08:52 posle podne »

"Mastiš" se od kalorijskog suficita.  Šta pojedeš u toku jednog dana, npr jučerašnji dan kako je izgledao? bukvalno po obrocima...?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #10 poslato: Septembar 09, 2014, 05:07:25 posle podne »

A junk je jedna-2 cokoladice posle treninga, ne redovno u ishrani. Generalno mi je cista ishrana sa manjkom hidrata, ali ne znam kolikim manjkom jer ne brojim.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #9 poslato: Septembar 09, 2014, 05:01:00 posle podne »

Hoces da skidas salo, unosis manje hidrata, ali unosis "junk". Tu nesto ozbiljno ne stima :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #8 poslato: Septembar 09, 2014, 04:50:32 posle podne »

Pa ne znam, iz pirinca ne unesem vise od 100g dnevno, ostalo je junk/slatkisi/voce, a to ne brojim. Mastim se i tako, a kamoli ako povecam pirinac. 70ak kg imam, 173-4cm.

Ja jednostavno mislim da nemam dovoljno kondicije, a ne verujem ni da cu je povecati treninzima za hipertrofiju, zato sam mislio nesto pre treninga cisto da dobijem visak energije, bar dok se ne vratim na bajs.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Septembar 09, 2014, 04:45:21 posle podne »

Od prirodnih alternativa, pošto nećeš suplementaciju, zeleni čaj, crni čaj...  kafa (kofein), ali nije to rešenje,  tako mi deluje iz tvoje priče.

Zbog smanjenog unosa hidrata (ako je tako) takoĂ°e možeš osetiti pospanost i umor, što je potpuno normalno. Ali ne znam šta za tebe znači nizak unos hidrata? 

Čućeš uskoro i savete lekara.  Sačekala bih sa suplementacijom/stimulansima do tada.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #6 poslato: Septembar 09, 2014, 04:38:50 posle podne »

Jel bi pomogla kafa?

San uvek 8+ sati, ranije je bilo i vise, ali sam skontao da sto vise spavam, vise mi se spava. Kod ishrane uglavnom brojim ''proteine'', za hidrate se trudim da ih bude manje jer skidam salo, ali ne brojim bas tacno, bude tu i slatkog i junka, pa kontam da bi trebalo biti dovoljno za trening.

Mislim da mi nesto instant treba, jer u vecini slucajeva izgubim energiju na pola treninga.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Septembar 09, 2014, 04:34:24 posle podne »

Najlakše je uzeti mega dozu kofeina pre treninga, ali to ti neće rešiti problem. Zbog toga sam te pitala sve ono u prethodnom postu, a ishrana i san tu igraju veoma važnu ulogu.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #4 poslato: Septembar 09, 2014, 04:25:31 posle podne »

Nije to objektivno velika kolicina, mozda saka pirinca, maximum i to ne redovno, ali kad god jedem pirinac pre treninga nekako mi se cini da sam pospan, mozda je jednostavno trip jer ocekujem ''eksploziju energije'', a ne dobijem nista pa mislim onda da mi je i losije.

Imao sam epizodu od 2 nedelje redovne, jutarnje voznje bicikla po sat, sat ipo, i onda popodne trening, tih dana sam radio fenomenalno, bio pun kondicije, a nisam nista u ishrani menjao, stavise na kraju dana sam bio u deficitu. Nastavio bi nego se ove kise potrefile.

Nisam proveravao ni krv ni ostalo, mislim da nema potrebe za tim, pogotovo sto toga nije bilo kad sam imao jos vise aktivnosti (jutarnji kardio), tad sam trebao biti jos umorniji ako je zdravstveni problem.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Septembar 09, 2014, 04:05:07 posle podne »

Zavisi od mnoštva faktora. Koliko sati sna imaš dnevno? Kakva ti je ishrana?  Koliko imaš godina? Koji treninzi su u pitanju? Da li si proveravao nedavno krvnu sliku, hormone štitne žlezde?  Jesi li umoran, pospan tokom celog dana?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Septembar 09, 2014, 04:03:48 posle podne »

Velika količina ugljenih hidrata i može delovati uspavljujuće na telo. Koliko to grama pirinča uneseš i koliko protekne do treninga?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #1 poslato: Septembar 09, 2014, 03:50:33 posle podne »

Imam problem sa energijom u treningu, nekad startujem umoran/pospan, nekad me uhvati na pola treninga. I cini mi se sto vise pirinca jedem, to sam pospaniji :o

Imate li neki predlog za to, a da nije suplementacija ili energetsko pice. Jel bi mi pomogla puna solja crne kafe pred trening, neko voce? Dovoljno mi je da budem pun energije u toku treninga, da ga odradim kvalitetno, a za ostatak dan mi nije toliko potrebno.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.