TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 06:46:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POJMOVNIK ISHRANE - BRZA PITANJA O ISHRANI  (Pročitano 31971 puta)
dziga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 55


« Odgovor #61 poslato: Februar 25, 2015, 07:17:31 pre podne »

Pijem litar vode dnevno u proseku (znam da je malo) Leti pijem dosta vise... Potrudicu se da bar udvostrucim kolicinu....
Unosim odprilike 200g proteina (nekad bude 250 nekad 150) Jos nisam poceo bas da racunam .. dok kilaza pada ne diram nista :)
Desnjak sam...
Trening mi traje oko sat vremena (15min gore dole) ali prilicno jak intenzitet... sa pauzama od oko 30 sec do minut ipo...(uglavnom 30-40 sec)

Obrok pre treninga je uglavnom krompir - belo meso ili integralni pirinac - belo meso juce sam jeo krompir i ribu (oslic)

Nekad odem u teretanu sat vremena posle jela... i bas osecam da sam tek poceo da varim hranu... ali jbg... 

Sve u svemu VISE VODE...

Hvala na svemu i necu vise da smaram...
Inace jutros vaga kaze 119 okruglo  :) Sinoc sam bio da trcim posle 10ak dana i druga prica :) Mnogo lakse trcim i brze se odmorim :)
Na prvom mom postu (pre 20-30 dana) sam imao 125 i malo preko :)
Pozzz svima, a tebi Slavisa posebno hvala.... Javljam se kad dodjem do 102-103 kg ;) (ili ako negde zapne usput :P)
« Poslednja izmena: Februar 25, 2015, 07:19:07 pre podne od strane dziga » Sačuvana
BEING HONEST MAY NOT GET YOU A LOT OF FRIENDS
BUT IT`LL ALWAYS GET YOU THE RIGHT ONES.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #60 poslato: Februar 25, 2015, 12:14:26 pre podne »

Sad sam dobio i ove druge rezultate... TP 77,6 normalno je 64-83 i ALB 57,6 normalno je 35-50 TP neznam sta je a ovo TP... ALB su belancevine... da li to znaci da smanjim malo proteine u ishrani? posto imam malo vise nego sto treba...

Definitivno preterujem sa treningom ... 8 dana bez pauze pa dan pauza (imao temperaturu na dan pauze i dan pre toga) pre toga sam isao 5-6 dana vezanopa dan pauza... sad sam bio dva dana, ali razmisljam da napravim pauzu mozda i 2 dana... Mada me tera da idem :) zao mi da preskocim :P
 
Juce mi se malo vrtelo po glavi pri kraju treninga (mislim da mi je pao secer, mozda i pritisak-posto su mi niske vrednosti secera u krvi) Inace sam imao malo problema sa pritiskom pre nego sto sam poceo da pazim sta jedem... 140-145 sa 90-95 ... Sad mi je pritisak super... 120 sa 80 :)

Ubacicu rezultate cim dodjem kuci...

PS jel zna neko zasto mi je na desnoj ruci pritisak uvek nizi za po 10... znaci leva 120 sa 80 a desna 110 sa 70...

Koliko vode piješ dnevno?

...mislim da smo već jednom napomenuli da i dehidratacija može biti uzrok "povišene vrednosti" proteina u krvi...pogotovu se blago povišene vrednosti albumina javljaju kod dehidratacije( što je i kod tebe slučaj)...

Budi dobro hidriran...inače, koliko proteina unosiš dnevno? Onako, okvirno u gramima / kg ? A kakve su vrednosti uree i kreatinina?

Pritisak se uvek meri na DESNOJ ruci, a ne kao sto većina ljudi misli na levoj ("zbog srca"   ::) ), jer su ljudi većinom dešnjaci, i jači mišići su odgovorni jednim delom za nesto višu vrednost pritiska.

Jesi levak?

Inače, navedena razlika spada u kategoriju normalnih...  ;) dakle, "neko" zna...

P.S. ne preteruj sa učestalošću i dužinom trajanja treninga...a bitan je i obrok pre treninga...

Kakav ti je obrok pre treninga?


Sačuvana
dziga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 55


« Odgovor #59 poslato: Februar 24, 2015, 07:25:10 pre podne »

Sad sam dobio i ove druge rezultate... TP 77,6 normalno je 64-83 i ALB 57,6 normalno je 35-50 TP neznam sta je a ovo TP... ALB su belancevine... da li to znaci da smanjim malo proteine u ishrani? posto imam malo vise nego sto treba...

Definitivno preterujem sa treningom ... 8 dana bez pauze pa dan pauza (imao temperaturu na dan pauze i dan pre toga) pre toga sam isao 5-6 dana vezanopa dan pauza... sad sam bio dva dana, ali razmisljam da napravim pauzu mozda i 2 dana... Mada me tera da idem :) zao mi da preskocim :P
 
Juce mi se malo vrtelo po glavi pri kraju treninga (mislim da mi je pao secer, mozda i pritisak-posto su mi niske vrednosti secera u krvi) Inace sam imao malo problema sa pritiskom pre nego sto sam poceo da pazim sta jedem... 140-145 sa 90-95 ... Sad mi je pritisak super... 120 sa 80 :)

Ubacicu rezultate cim dodjem kuci...

PS jel zna neko zasto mi je na desnoj ruci pritisak uvek nizi za po 10... znaci leva 120 sa 80 a desna 110 sa 70...
« Poslednja izmena: Februar 24, 2015, 10:00:37 pre podne od strane dziga » Sačuvana
BEING HONEST MAY NOT GET YOU A LOT OF FRIENDS
BUT IT`LL ALWAYS GET YOU THE RIGHT ONES.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #58 poslato: Februar 23, 2015, 10:34:55 posle podne »

ALT je uglavnom indikator oštećenja hepatocita, a AST se nalazi i u mišićnom tkivu...tako da je moguće i da si bio malo aktivniji po pitanju treninga...

Ako nije problem da li bi mogao da skeniraš ove nalaze i "okačiš ih ovde"? Ipak bi bilo bolje zbog preglednosti...
Sačuvana
dziga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 55


« Odgovor #57 poslato: Februar 23, 2015, 01:54:49 posle podne »

Danas sam dao krv i rezultati su mi sve super. Samo mi je AST  43 a kaze da je normalno 4-40 ... Pitao sam se da li to moze da bude uvecano zbog whey proteina.... ili je nesto drugo...
Evo ih ostali rezultati...
Sedimentacija 3
Fibrinogen 3
ALT 38
AST 43
TBIL 11,2
BUN 5,45
GLU 3,8
TG 0,7
TC 4
Sutra ce da mi daju rezultate za albumine i jos nesto... ne znam sta bese :)

« Poslednja izmena: Februar 23, 2015, 02:11:12 posle podne od strane dziga » Sačuvana
BEING HONEST MAY NOT GET YOU A LOT OF FRIENDS
BUT IT`LL ALWAYS GET YOU THE RIGHT ONES.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #56 poslato: Februar 20, 2015, 01:32:53 posle podne »

Povecan nivo proteina u krvi... U to vreme sam jeo dosta belanca 4-5 ujutru, dosta belog mesa, uvece ribu svako vece... i pio 2 merice proteina....Mozda to i nije mnogo... ali izgleda da nisam dovoljno trenirao :(

Inace, od skoro, 80% svega sto jedem je spremano na pari, ili kuvano... Retko ja spremam.. uglavnom mi sve spremi zenica :)

Za coveka 193cm, 120kg da li moze da prodje sledeci plan.... jos nisam poceo ali se spremam.... za sad jedem svaki dan odprilike isto... i radi... kad stane planiram da malo menjam unos hidrata.... Pa evo cisto da bacite pogled da vidite da li lici na nesto... :)

Dani sa visokim ugljenim hidratima
250g proteina, 350g  ugljenih hidrata, 30g masti

Dani sa srednjim ugljenim hidratima
250g proteina, 250g  ugljenih hidrata, 30g masti

Dani sa niskim ugljenim hidratima 
250g proteina, 200g  ugljenih hidrata, 30g masti

Ah da... zaboravih.... Sta je sa integralnim testeninama? Jel to moze nekad ili da izbrisem iz memorije ;)


Naravno da su ok integralne testenine...ako se radi o provereno integralnom brasnu...neki nasi "pekari" umeju da iskoriste prefiks integralno pa nam "uvale" obojene proizvode od belog brasna...ili mix belog i integralnog brasna...

Sve dok se uklapa u "ciljani energetski unos",sve je ok...ali bez preterivanja...

Inace, cini mi se da je ovo malo masti za coveka od 120 kg...unos ( zdravih )masti povecaj , duplo...  ;)

A po pitanju povecanog nivoa ukupnih proteina u krvi...
Povećana koncentracija ukupnih proteina – hiperproteinemija javlja se kod dehidratacije, paraproteinemije i mijeloma i hroničnih bolesti (ciroza jetre, SLE, sarkom, hronične upale)...
Bez potrebe za bilo kakvim daljim tumacenjima smatram da ti je unos proteina hranom bio visok, a hidratacija losa...


Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #55 poslato: Februar 20, 2015, 11:49:59 pre podne »

Aaaaa...
Ja kontao taj što pravim hleb...
;D
Doći će masa polako...
:)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #54 poslato: Februar 20, 2015, 11:47:06 pre podne »

Sto?!?
:D
Opako ti fali masica. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #53 poslato: Februar 20, 2015, 11:36:12 pre podne »

Sto?!?
:D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #52 poslato: Februar 20, 2015, 11:18:37 pre podne »

Srki, u tvoj slucaju i hleb je zlatan. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #51 poslato: Februar 20, 2015, 08:52:15 pre podne »

Pa, to da...
:)
Kupio sam par puta neke makarone od heljde; u sastavu ne piše da ima još nekog brašna ili aditiva...
Problem je što ne umem da pravim makarone, pa bi' onda bio 100% siguran (kao što je slučaj sa hlebom)...
:D
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #50 poslato: Februar 20, 2015, 08:47:55 pre podne »

Zbog čega jednom nedeljno, ako su baš stvarno integralne?!?
prava sreca je naletiti na cistu integralnu tjesteninu, ...., uvijek tu ima nekih dodataka, pojacivaca okusa, i ostalog smeca,....., zato ih ja izbjegavam i drzim se provjerenih i sigurnih izvora,
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #49 poslato: Februar 20, 2015, 08:43:00 pre podne »

Zbog čega jednom nedeljno, ako su baš stvarno integralne?!?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #48 poslato: Februar 20, 2015, 08:10:35 pre podne »

Može integralna jednom nedeljno. Drži se ti "proverenih" izvora :)
+1 :)
Sačuvana
dziga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 55


« Odgovor #47 poslato: Februar 20, 2015, 07:37:38 pre podne »

Povecan nivo proteina u krvi... U to vreme sam jeo dosta belanca 4-5 ujutru, dosta belog mesa, uvece ribu svako vece... i pio 2 merice proteina....Mozda to i nije mnogo... ali izgleda da nisam dovoljno trenirao :(

Inace, od skoro, 80% svega sto jedem je spremano na pari, ili kuvano... Retko ja spremam.. uglavnom mi sve spremi zenica :)

Za coveka 193cm, 120kg da li moze da prodje sledeci plan.... jos nisam poceo ali se spremam.... za sad jedem svaki dan odprilike isto... i radi... kad stane planiram da malo menjam unos hidrata.... Pa evo cisto da bacite pogled da vidite da li lici na nesto... :)

Dani sa visokim ugljenim hidratima
250g proteina, 350g  ugljenih hidrata, 30g masti

Dani sa srednjim ugljenim hidratima
250g proteina, 250g  ugljenih hidrata, 30g masti

Dani sa niskim ugljenim hidratima 
250g proteina, 200g  ugljenih hidrata, 30g masti

Ah da... zaboravih.... Sta je sa integralnim testeninama? Jel to moze nekad ili da izbrisem iz memorije ;)
« Poslednja izmena: Februar 20, 2015, 07:41:33 pre podne od strane dziga » Sačuvana
BEING HONEST MAY NOT GET YOU A LOT OF FRIENDS
BUT IT`LL ALWAYS GET YOU THE RIGHT ONES.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.