TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:19:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: help :)  (Pročitano 13889 puta)
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #47 poslato: Oktobar 07, 2014, 03:54:39 posle podne »

E ljudi jos jedna pomoc koliko jedan beli hleb ima kcal ?
Jer pokusavam da izracunam koliko  bi u jednom dana bio u plusu kcal-a ako bi se hranio po ovom rasporedu koji sada pisem :)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 656


« Odgovor #46 poslato: Oktobar 07, 2014, 03:27:57 posle podne »

Krompir imam vec,nije to nikakav problem.A pirinac na koj nacin da spremam ?
Pa mozes da ga kuvas, mozes i pilav, kako hoces, samo jedes, gomile i gomile... Po tvojoj kilazi, reko bih bar 300 grama dnevno (sirovog) :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #45 poslato: Oktobar 07, 2014, 03:25:21 posle podne »

Krompir imam vec,nije to nikakav problem.A pirinac na koj nacin da spremam ?
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 656


« Odgovor #44 poslato: Oktobar 07, 2014, 03:11:25 posle podne »

Hvala Mighty danas sam iso da iskupujem neke stvari oko ishrane.Uzeo sam teletinu,neku rolovanu piletinu,supe govedje,ovsene neke 502kcal po porciji mislim da nisu losi za ujutru i uzeo sam 2kg hyper mass 5000,a da i banane sam kupio 2kg jer kontam mogo bi bar jednu bananu ujutru kad ustanem pre skole.Sta mislite ssta bi jos mogao da uzmem i kako vam se cini ovo sto sam uzeo ?
Sto rolovanu, uzmi piletinu, gomilu piletine :D
Bananu mozes posle treninga isto... Gde ti je pirinac ovde, krompir? Nemas opet dovoljno slozenih hidrata...
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #43 poslato: Oktobar 07, 2014, 02:29:07 posle podne »

Hvala Mighty danas sam iso da iskupujem neke stvari oko ishrane.Uzeo sam teletinu,neku rolovanu piletinu,supe govedje,ovsene neke 502kcal po porciji mislim da nisu losi za ujutru i uzeo sam 2kg hyper mass 5000,a da i banane sam kupio 2kg jer kontam mogo bi bar jednu bananu ujutru kad ustanem pre skole.Sta mislite ssta bi jos mogao da uzmem i kako vam se cini ovo sto sam uzeo ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Oktobar 07, 2014, 01:46:59 posle podne »

PA tako i mislim 4-5 obroka dnevno  a razmisljam pre i posle treninga da pijem gejner?Nego razmisljam da li mi je bolje da lepo kupi 100%whey protein ili da probam da nabavim mlecnu surutku to je ustvari ista stvar ali sta je bolje ? Potrudicu se za tih 5minuta :D

još uvek dosta ljudi ne zna za razliku izmeĂ°u prave surutke, surutke u prahu i proteina surutke.  Surutka sadrži veliki procenat laktoze, mlečnih masti i manji procenat proteina.  Protein surutke - koncentrat, je koncentrovani protein iz surutke, sa minimum ugljenih hidrata i masti. Lako se apsorbuje, ne otežava varenje i pomaže u brzoj regeneraciji nakon treninga. Dakle surutka u prahu i protein surutke su dve potpuno različite priče.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #41 poslato: Oktobar 06, 2014, 11:33:42 posle podne »

Možeš i kuvana a možeš i pržena ,ako ih pržiš onda najbolje da to radiš na teflonu :)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 656


« Odgovor #40 poslato: Oktobar 06, 2014, 11:27:21 posle podne »

Ako kupiš gejner možeš da ga koristiš ujutru i posle treninga.Surutka nije dobra opcija i nije ni približno isto što i whey protein.Ako imaš para kupi whey protein .
a tako cu i da uradim :D a sve vreme pricam o jajima a nikako da vas pitam kuvana ili przena ?
Trebalo bi kuvana, ali sa obzirom na tvoju "situaciju", mozes i przena s vremena na vreme ;)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #39 poslato: Oktobar 06, 2014, 11:24:14 posle podne »

Ako kupiš gejner možeš da ga koristiš ujutru i posle treninga.Surutka nije dobra opcija i nije ni približno isto što i whey protein.Ako imaš para kupi whey protein .
a tako cu i da uradim :D a sve vreme pricam o jajima a nikako da vas pitam kuvana ili przena ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #38 poslato: Oktobar 06, 2014, 10:45:49 posle podne »

Ako kupiš gejner možeš da ga koristiš ujutru i posle treninga.Surutka nije dobra opcija i nije ni približno isto što i whey protein.Ako imaš para kupi whey protein .
Sačuvana
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #37 poslato: Oktobar 06, 2014, 10:42:33 posle podne »

PA tako i mislim 4-5 obroka dnevno  a razmisljam pre i posle treninga da pijem gejner?Nego razmisljam da li mi je bolje da lepo kupi 100%whey protein ili da probam da nabavim mlecnu surutku to je ustvari ista stvar ali sta je bolje ? Potrudicu se za tih 5minuta :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #36 poslato: Oktobar 06, 2014, 10:40:03 posle podne »

Knjige spakuj uveče,takoĂ°e ovsene uveče potopi u mleko i skuvaj jaja.Ujutru  samo izvadiš iz frizidera i pojedeš, za to ti je potrebno manje od 10 min. 5 min si uštedeo na pakovanje ranca i ostaje ti samo da se probudiš 5 min ranije nego što to radiš obično.Mislim da tih 5 min ustajanja ranije nisu prevelika žrtva za ono što ćeš dobiti ako ubaciš taj obrok :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Oktobar 06, 2014, 10:35:02 posle podne »

Ali ja npr ovaj mesec idem pre podne u skolu i nemam bas neki izbor hrane.Izbegavam pljeskavice i picu pa sam presao na belo meso sa rostilja na cumur ono sve prirodno e sad kako bi bilo npr kada bih jeo ujutru belo meso 150g ,za rucak jaja i jos nesto nzm sta kazi te mi vi i vecera krompir i piletina /svinjetina a kad krenem po podne u skolu samo da zamenim rucak i dorucak,jaja pre podne,belo po podne?

Nešto hrane možeš uvek poneti sa sobom u odgovarajućoj ambalaži, posudama...

Što se tiče pripreme hrane, moj savet je kuvano, bareno, u sopstvenom soku, gril na el. pekaču je bolja opcija od ćumura...

U poslednjem obroku izbegavaj ugljene hidrate, ok je sir sa najmanjim procentom mlečne masti, kao izvor mlečnog proteina, kazeina, koji se sporije vari i hraniće tvoje mišiće tokom noći( sna) + malo zdravih masti...

Potrudi se da imaš 4-5 obroka...nisam za svinjsko meso...opredeli se za kvalitetnije varijante mesa...predloge već imaš...ne zaboravi da ubaciš i malo ribe na dnevni meni( 2-3 puta nedeljno, što više to bolje)...od suplementacije vitaminsko-mineralni kompleks, omega-3, whey protein...ali pre svega HRANA!!! I da, ne zaboravi dovoljno povrća...

Opet ponavljam...edukuj se na ovu temu što više možeš, ništa ne pada sa neba, ništa se ne postiže tokom noći...dakle, čitaj, "uči", pitaj...i naravno, postoje osnove koje moraš da savladaš, ali i individualne razlike, tako da sa vremenom upoznaješ sebe i način na koji reaguješ na promene ishrane, treninga..."nosce se ipsum"( upoznaj sebe samog)...

Miki ti je dao odličan predlog za doručak...kao i sve ostalo...

Sačuvana
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #34 poslato: Oktobar 06, 2014, 10:29:28 posle podne »

Pa kad da stignem pre skole da jedem,ustanem brze kupatilo peri zube,vracam se u sobu brze pakuj knjige oblaci se ,pogledam na sat u jbt ja vec kasnim i sprint u skolu :D
edit:
mada mogo bi ovsene pre skole
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #33 poslato: Oktobar 06, 2014, 10:24:30 posle podne »

Zar ne možeš da jedeš pre škole ovsene i jaja, a u skoli da kupiš to belo meso ili nešto drugo kao užinu ?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.153 sekundi sa 19 upita.