TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:35:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 14081 puta)
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #40 poslato: Novembar 20, 2014, 09:32:02 posle podne »

Ljudi, kako spremate brokoli? Ajde ako moze neko od iskusnijih kuvara da mi pomogne. Mislim na svez brokoli, kako kuvate . . .
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #39 poslato: Novembar 20, 2014, 08:38:10 posle podne »

Slavisa, pirincane galete koliko uh na 100 gr :)? isto kao i pirinac ili je to ipak drugacije? cak malo glupo pitanje, ali sam citao razne gluposti...
80
Pa super :D sad mi reci jos koja je cena i dobijas od mene kilo mesa :D, ja kucao isto i tamo na keepfit kako vec pise isto 79.00 al kontam da nema toliko ???
Ja kupujem za 45din(od integralnog pirinca)
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #38 poslato: Novembar 20, 2014, 08:08:30 posle podne »

Slavisa, pirincane galete koliko uh na 100 gr :)? isto kao i pirinac ili je to ipak drugacije? cak malo glupo pitanje, ali sam citao razne gluposti...
80
Pa super :D sad mi reci jos koja je cena i dobijas od mene kilo mesa :D, ja kucao isto i tamo na keepfit kako vec pise isto 79.00 al kontam da nema toliko ???
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #37 poslato: Novembar 20, 2014, 03:48:24 posle podne »

Slavisa, pirincane galete koliko uh na 100 gr :)? isto kao i pirinac ili je to ipak drugacije? cak malo glupo pitanje, ali sam citao razne gluposti...
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 06:24:36 posle podne od strane Aziz Shavershian » Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Novembar 19, 2014, 12:09:23 pre podne »

umerenost je ključna, to smo zaključili.  Mada, opet razmišljam, salama "mora" ići uz hleb, zar ne?  ako je tako, onda imamo i puno hidrata i puno masti u kombinaciji, što tek ne valja za liniju...

Ne mora uz hleb, moram priznati da nekada i "rice cakes"( Benlian food) dobro doĂ°u...to mu doĂ°e, kao "griža" savesti zbog "prinudnog junka", pa da "zablažimo" sa nečim "zdravim"...a još malo ljutog kečapa, po koje "pečeno jaje" preko, i eto "mini" rice-pizze...  ;D
Sačuvana
deja ft
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #35 poslato: Novembar 18, 2014, 07:14:26 posle podne »

Moji su pravili domaće kobasice i čovek im reko da stave 5Kg masti u njih, meĂ°utim moji nisu, već samo jaretinu i malo svinjetine. Iako nisam ljubitelj kobasica, ove sam jeo, jer su unutra bili samo meso i začini, lično sam gledao kako ih prave.
vidis dobra ideja za zimu,predlozicu kad se bude radilo zimsko klanje da se malo stavi i jagnjetine u kobasice,bas da probam:)
Sačuvana
fizioterepeut-med faks ns
deja ft
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #34 poslato: Novembar 18, 2014, 03:59:06 posle podne »

umerenost je ključna, to smo zaključili.  Mada, opet razmišljam, salama "mora" ići uz hleb, zar ne?  ako je tako, onda imamo i puno hidrata i puno masti u kombinaciji, što tek ne valja za liniju...
ma kakvi,ne jedem ja to u sendvicu,ako si to mislila.ja ispecem jaja i salame.slabo jedem hleba,nisam bas neki ljubitelj
Sačuvana
fizioterepeut-med faks ns
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Novembar 18, 2014, 02:28:10 posle podne »

umerenost je ključna, to smo zaključili.  Mada, opet razmišljam, salama "mora" ići uz hleb, zar ne?  ako je tako, onda imamo i puno hidrata i puno masti u kombinaciji, što tek ne valja za liniju...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #32 poslato: Novembar 18, 2014, 11:23:53 pre podne »

Nisi shvatio poentu ali nema veze. Proizvodi od mesa u koje stavljaš nekoliko kilograma masnoće nisu dobre. Niko ti ovde neće reći da ih jedeš i da su dobre za liniju.
Sačuvana
deja ft
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #31 poslato: Novembar 18, 2014, 11:21:17 pre podne »

Sta mislite o domacoj salami koliko je dobra? Licno je kuci pravili tako da znam ceo proces.U sebi ima 9 kila pileceg belog,3 kg bataka i 3 kg pilece masnoce.kuvana na 62 stepena 3 sata....
+ zaboravio da kazem ta masnoca je izasla na povrsinu i napravila kao tanki omot oko salame pa kad jedes skines taj mali sloj masnoce i onda se bukvalno jede salama od samog pileceg belog i bataka
To je ista stvar kao i domaće kobasice. Meso,masnoća, crvena paprika, beli luk, so. Po meni previše masno.
uopste nije isto kao domace kobasice.u kobasice ide sasvim drugo meso,zacini na drugi nacin i naravno obrada na sasvim drugi nacin
Sačuvana
fizioterepeut-med faks ns
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #30 poslato: Novembar 18, 2014, 07:42:50 pre podne »

Sta mislite o domacoj salami koliko je dobra? Licno je kuci pravili tako da znam ceo proces.U sebi ima 9 kila pileceg belog,3 kg bataka i 3 kg pilece masnoce.kuvana na 62 stepena 3 sata....
+ zaboravio da kazem ta masnoca je izasla na povrsinu i napravila kao tanki omot oko salame pa kad jedes skines taj mali sloj masnoce i onda se bukvalno jede salama od samog pileceg belog i bataka
To je ista stvar kao i domaće kobasice. Meso,masnoća, crvena paprika, beli luk, so. Po meni previše masno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Novembar 18, 2014, 02:47:24 pre podne »

Jedina kvalitetna salama je salama koju sam napraviš od namirnica u čiji si kvalitet siguran...  ;)

I meni se čini da ima "malo više masnoća"...

Pravilo je da kada ne možeš da biraš, potrudiš se da skineš sve vidljive masnoće...

Elem, ako "domaću salamu" povremeno koristiš neće biti "nužno zlo", pogovo u periodu rada "na masi"...umerenost je najveća vrlina...
u namernice sam 100% siguran,domaci pilici,domaca hrana,sve domace(pod domaci podrazumevam da su kod mene kuci uzgajani,ja pravio koncentrat:) ),plus licno ucestvovao u pravljenju salama:) pa to ponekad da jedem da malo promenim,ne svaki dan naravno...

P.S.

Nisam dovoljno upućen u metodologiju pravljenja domaćih salama...ali, šta dodajete kao "konzervans"? So( NaCl)? Ili?
kupuju se zacini u jednoj prodavnici u temerinskoj ulici. nemogu sad tacno da se setim svega sta je bilo pomesano u toj smesi,msm pisalo je na etiketi ali sam zaboravio,znam da je bio beli luk u prahu,da li korijander,nzm sta jos stvarno...

Ok, nadam se nema zloslutnih aditiva i drugih dodataka, jer na sve to treba obratiti pažnju...a korijandar, je i sam za sebe "blagotvoran" za varenje...
Sačuvana
deja ft
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #28 poslato: Novembar 18, 2014, 01:38:14 pre podne »

Jedina kvalitetna salama je salama koju sam napraviš od namirnica u čiji si kvalitet siguran...  ;)

I meni se čini da ima "malo više masnoća"...

Pravilo je da kada ne možeš da biraš, potrudiš se da skineš sve vidljive masnoće...

Elem, ako "domaću salamu" povremeno koristiš neće biti "nužno zlo", pogovo u periodu rada "na masi"...umerenost je najveća vrlina...
u namernice sam 100% siguran,domaci pilici,domaca hrana,sve domace(pod domaci podrazumevam da su kod mene kuci uzgajani,ja pravio koncentrat:) ),plus licno ucestvovao u pravljenju salama:) pa to ponekad da jedem da malo promenim,ne svaki dan naravno...

P.S.

Nisam dovoljno upućen u metodologiju pravljenja domaćih salama...ali, šta dodajete kao "konzervans"? So( NaCl)? Ili?
kupuju se zacini u jednoj prodavnici u temerinskoj ulici. nemogu sad tacno da se setim svega sta je bilo pomesano u toj smesi,msm pisalo je na etiketi ali sam zaboravio,znam da je bio beli luk u prahu,da li korijander,nzm sta jos stvarno...
Sačuvana
fizioterepeut-med faks ns
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Novembar 17, 2014, 11:49:10 posle podne »

Jedina kvalitetna salama je salama koju sam napraviš od namirnica u čiji si kvalitet siguran...  ;)

I meni se čini da ima "malo više masnoća"...

Pravilo je da kada ne možeš da biraš, potrudiš se da skineš sve vidljive masnoće...

Elem, ako "domaću salamu" povremeno koristiš neće biti "nužno zlo", pogovo u periodu rada "na masi"...umerenost je najveća vrlina...
u namernice sam 100% siguran,domaci pilici,domaca hrana,sve domace(pod domaci podrazumevam da su kod mene kuci uzgajani,ja pravio koncentrat:) ),plus licno ucestvovao u pravljenju salama:) pa to ponekad da jedem da malo promenim,ne svaki dan naravno...

P.S.

Nisam dovoljno upućen u metodologiju pravljenja domaćih salama...ali, šta dodajete kao "konzervans"? So( NaCl)? Ili?
Sačuvana
deja ft
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #26 poslato: Novembar 17, 2014, 11:44:18 posle podne »

Jedina kvalitetna salama je salama koju sam napraviš od namirnica u čiji si kvalitet siguran...  ;)

I meni se čini da ima "malo više masnoća"...

Pravilo je da kada ne možeš da biraš, potrudiš se da skineš sve vidljive masnoće...

Elem, ako "domaću salamu" povremeno koristiš neće biti "nužno zlo", pogovo u periodu rada "na masi"...umerenost je najveća vrlina...
u namernice sam 100% siguran,domaci pilici,domaca hrana,sve domace(pod domaci podrazumevam da su kod mene kuci uzgajani,ja pravio koncentrat:) ),plus licno ucestvovao u pravljenju salama:) pa to ponekad da jedem da malo promenim,ne svaki dan naravno...
Sačuvana
fizioterepeut-med faks ns
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.