TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 06:44:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ISHRANA vs. SUPLEMENTACIJA  (Pročitano 25947 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #93 poslato: Decembar 07, 2014, 02:41:04 pre podne »

Pa, da...
:D
Mislim da jako velika većina misli: ideš u teretanu da dobiješ mišiće, ali pošto je to dugotrajan proces, uzmeš suplemente i za par meseci jako napreduješ...
I ne samo mladi, nego i stariji koji su neupućeni...
:)
Nisam ikada rekao da ste tu kako bi nam uvaljivali suplemente...
Mislim, ljudi ih kupuju i bez vaših preporuka.
:)
Bolje je da se posavetuju sa vama, pa da odluče šta im treba i kako da ga korise; a ako neko misli da uvaljujete, nije vaš problem...
:D
Veći je problem ako neko neki suplement korisi nepravilno; natavno, vi ćete biti krivi ako taj neko nije zadovoljan njegovim učinkom... Zar ne?
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #92 poslato: Decembar 07, 2014, 02:18:11 pre podne »

Evo šta mi se danas desilo...
Neki lik posle treninga me pita koliko treniram. Kažem mu ni tri meseca; a on:
-Tako dobro za tri meseca.... Šta piješ?
-Whey, i dekstrozu posle treninga.
-Ma da... Tako da izgledaš od wheya... Ozbiljno, šta sve piješ?
-Ništa bre, ali sam ishranu skroz sredio.
-Kakve veze ima ishrana...?!?
O.o
Eto... A kladim se da takvih ima brdo... Rekao sam mu da je ishrana najbitnija i da vidi po netu šta i kako.

To je ono o čemu stalno pričamo...zablude, uopštavanje, neznanje...

I da, zaključak je - nisi ti napredovao zbog prvenstveno sreĂ°ene ishrane, korektnog treninga, bazične suplementacije, već je "samo whey" uzrok tome ili možda sumnja da si posegnuo za nekim doping sredstvom( jer ko još napreduje "samo od whey", a i kakve veze ima ishrana sa napretkom - nelogičnost uzročno-posledičnih veza)...i tako, imamo mlaĂ°e generacije, koje nemaju strpljenja da pročitaju "5 lista" osnovnih uputstava, nego se krene "full spektar" suplementacijom, pa na kraju, zbog "greške u koracima", zaključak  - suplementacija ne radi, pa onda zaključak - "ma jedino hemija rešava problem", i polovina "digne ruke" i vrati se nezdravim životnim navikama, a druga polovina lepo krene sa "paletom doping sredstava" o kojima prvo nema nikakvog predznanja, a da ne pričamo o svim neželjenim efektima, kojih većina nije ni svesna...

A kada smo kod nezdravih životnih navika, opet mnogo nelogičnosti u zaključivanju...pušenje, alkohol, neredovna i loša ishrana, loš san, nedovoljno odmora, se ne vide kao "odmažući faktor" ka uspehu, već eto, uzeo sam whey i kreatin, reaktor, tribulus, ZMA i GH-max, spavam 3 sata noću, svaki drugi dan sam "mortus pijan", jedem jednom dnevno i čudim se kako ne napredujem...

Osnova napretka su zdrave životne navike..."POŠTUJTE SVOJE TELO I OČEKUJTE MAKSIMUM OD NJEGA"...

I da, SrĂ°ane, ovde su članovi "Pansport" foruma, koji su tu da u granicama svog znanja i mogućnosti, pruže realan prikaz stvari i upute vas na pravi put...
Niti nam je cilj da vam po svaku cenu uvaljujemo suplemente, "lepršavim i slatkim" pričama vas obmanjujemo, već da vam ukažemo na realno stanje stvari i prioritete koji će vas dovesti na siguran put uspeha...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #91 poslato: Decembar 06, 2014, 04:40:21 posle podne »

Slave sutra te vodim da popijemo po jednu :D

Ahahahahaha...SRBIJA JE REKLA ODLUČNO NE...tj. dr Slave je rekao odlučno NE...bolje ću kardio jedno sat vremena, taman da "pročistim i telo i dušu", bez "defzinfekcije"  :D

Jedini alkohol koji koristim je za dezinfekciju  ;D


Svi se kad tad vratimo dobrom starom alkoholu koji lechi sve rane ;) Zivi bili pa videli, zivot je jedan :D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #90 poslato: Decembar 06, 2014, 04:35:53 posle podne »

Evo šta mi se danas desilo...
Neki lik posle treninga me pita koliko treniram. Kažem mu ni tri meseca; a on:
-Tako dobro za tri meseca.... Šta piješ?
-Whey, i dekstrozu posle treninga.
-Ma da... Tako da izgledaš od wheya... Ozbiljno, šta sve piješ?
-Ništa bre, ali sam ishranu skroz sredio.
-Kakve veze ima ishrana...?!?
O.o
Eto... A kladim se da takvih ima brdo... Rekao sam mu da je ishrana najbitnija i da vidi po netu šta i kako.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #89 poslato: Decembar 06, 2014, 02:35:24 pre podne »

Slave sutra te vodim da popijemo po jednu :D

Ahahahahaha...SRBIJA JE REKLA ODLUČNO NE...tj. dr Slave je rekao odlučno NE...bolje ću kardio jedno sat vremena, taman da "pročistim i telo i dušu", bez "defzinfekcije"  :D

Jedini alkohol koji koristim je za dezinfekciju  ;D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #88 poslato: Decembar 06, 2014, 01:29:56 pre podne »

Slave sutra te vodim da popijemo po jednu :D
Realno ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #87 poslato: Decembar 06, 2014, 12:56:07 pre podne »

Slave sutra te vodim da popijemo po jednu :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #86 poslato: Decembar 06, 2014, 12:52:51 pre podne »

Krtina, krtinu pravi...LEGENDARNA "narodna mudrost"...sve naše priče se svode na tu jednu, jednostavnu konstataciju...

Poenta ove teme je baš ta... da ništa ne može zameniti kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu...

A po pitanju alkohola, topla preporuka za čitanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/alkohol-hrana-lek-ili-otrov.html

NE ZABORAVITE...

Iako alkohol ima efekta na svaki organ, najdramatičniji je uticaj na jetru.

Ćelije jetre učestvuju u pretvaranju masnih kiselina iz hrane u trigliceride, koji se potom transportuju do drugih tkiva u telu, meĂ°utim, kada je alkohol prisutan, ćelije jetre su primorane da prvo metabolišu alkohol, dopuštajući akumuliranje masnih kiselina, ponekad u ogromnim količinama (uvod u nastanak masne, steatozne jetre).

Dakle, unos alkohola izaziva nakupljanje masti u jetri usled povećane sinteze (stvaranje) masnih kiselina, inhibicije (sprečavanje) njihove razgradnje, inhibicije sinteze lipoproteina (koji su zaduženi za transport triglicerida ka perifernim tkivima) i povećane mobilizacije masnih kiselina iz masnog tkiva (odgovor na prisutnu hipoglikemiju).

Jetra može da metaboliše "jedno piće na sat"(u zavisnosti od telesne mase, unosa hrane, itd.) Ako više alkohola stiže u jetru nego što enzimi mogu obraditi, višak alkohola putuje ka svim delovima tela i cirkuliše sve dok enzimi u jetri ne budu u mogućnosti da ga obrade (što je dobar razlog da se ne pije više od jednog pića na sat).

Slikovito prikazano metabolizam alkohola izgleda ovako...

Etanol → acetaldehid → acetat → acetil-koenzim A

Napomenimo da za razliku od ugljenih hidrata, proteina i masti, alkohol i njegovi metaboliti nemaju „depoe”, tako ih telo iskorišćava po najvišem nivou hitnosti, tj. pre svih ostalih makronutrijenasa.

Alkohol ima specifičan uticaj kao „ćelijski glasnik” i kao takav deluje na hemiju mozga (prelazi „krvno-moždanu barijeru”) ostvarujući EFEKAT DEZINHIBICIJE na ponašanje, utiče na koordinaciju pokreta, kao i na signalizaciju mišićnih ćelija.

Čim acetat i acetil-koenzim A dospeju do mišićnih ćelija, mozak šalje signal telu da prestane da sagoreva šećere i masti kao energiju...dakle, umesto da se pretvara u masti i skladišti, alkohol je više kao „Fat Burning Supresor”...

Alkohol smanjuje mogućnost za sagorevanje masti za čak 73%, jer naše telo kao izvor energije koristi "acetat" kao produkt metabolizma alkohola, a ne depoe masti...

Ovo je ipak samo "deo" priče...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #85 poslato: Decembar 05, 2014, 11:57:25 posle podne »

To da...
:)
Ja sam baš drastično smanjio od kako se družimo...
:)
Pijem malo, ali kvalitetno...
;D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #84 poslato: Decembar 05, 2014, 11:53:11 posle podne »

Ni ja baš nešto ne kontam...
Mislim, ako se napiješ jednom u dve nedelje, znači nema napretka?
Mislim, kontam da je štetno... ...ali ko će o tome pijan da razmišlja...
:D

Da je tako, ja bih odavno opuznuo i otopio bih se ko sladoled. Da ne pisem tacno kolko alkohola unesem u sebe na nedeljnom nivou skodilo bi forumu  ;)  Sve je to individualno, i zavisi od mnogo faktora. Ali postoji jedna pametna rec: BALANS!! u svemu
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #83 poslato: Decembar 05, 2014, 11:49:10 posle podne »

Ni ja baš nešto ne kontam...
Mislim, ako se napiješ jednom u dve nedelje, znači nema napretka?
Mislim, kontam da je štetno... ...ali ko će o tome pijan da razmišlja...
:D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #82 poslato: Decembar 05, 2014, 10:13:14 posle podne »

Ja baš imam suprotnog iskustva sa alkoholom i nikad mi nije smetao što se tiče snage. Mrtvo mi je bilo 170kg, sledeće nedelje se napijem i zaspim u 6 ujutru, spavao par sati i odem u 11h ujutru na trening i povučem 185kg. Često sam mamuran probijao kilaže :D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #81 poslato: Decembar 05, 2014, 09:52:25 posle podne »

Pa momci, mora čovek da popije, pa nismo vagine da pijemo sokiće samo. ALI računajte da od dobranog pijanstva (desetak 0.5 piva, vise od 0.7 žestine, 2-3l vina) imate najmanje 2 nedelje laga u napretku. Fasovace snaga opasno. Ako imate neki plan nećete moći da ga ispoštujete, povecava se rizik od povrede ako forsirate, i kako godine idu vreme oporavka ce se sve vise produzavati. Nažalost, nema leba od tako cestog restarta, jer tapkate u mestu...  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #80 poslato: Decembar 05, 2014, 09:35:02 posle podne »

Pijem umereno, ali u neumerenim količinama...
To mu dodje umereno, zar ne...?!?
:D
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #79 poslato: Decembar 05, 2014, 09:33:32 posle podne »

Treba se nekad i zarakijati, nije greh dok postoji umerenost :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 17 upita.