TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:56:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako da znate da li vam je trening dobar?  (Pročitano 11958 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #53 poslato: Januar 09, 2015, 07:27:26 posle podne »

Mislim da je svako od vas u dovoljnoj meri izrazio stavove, pa je dalja diskusija u ovoj temi suvišna. Možete preći na privatne poruke ukoliko želite još nešto da (do)kažete jedni drugima. Ko želi da postavi svoje PL snimke, neka to učini klikom na link ispod. Tema će privremeno biti zaključana. Hvala na razumevanju.
http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=8.0
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #52 poslato: Januar 09, 2015, 06:54:48 posle podne »

Ovaj covek, imas dole u postu. Nema smisla da neko kaze za sebe da je strongman takmicar a da ne moze da digne neke velike tezine ja bar to nisam cio do sada. i sto je najace mora da bude teski entuzijasta (valjda se tako kaze) sto se tice ovog sporta da zna sta se desava sa hormonima u organizmu a da u teretanu ide bezveze onako.

Jedinu stvar koja meni nije jasna je taj ceo unos hrane. Znaci kad sve saberes u toku dana sta si pojeo da ne bi imao secernu bolest svu tu hranu insulin tera dalje. Da postoji nesto na svetu (kao i hladna voda) da poveca koliko insulina telo proizvede to bi se culo. znaci ne bi bodi builderi koristili insulin sa strane da unesu 7-8 hiljada kalorija a kamoli da covek unese 15 hiljada na "suvo". I kada sami unose insulin vestacki ide sansa da pankreas stane i vise ne proizvodi insulin uopste tako da moraju i posle karijere da nastave dalje. tako da ipak mislim da bi se sve prirodne mere preduzimale da se to ne rizikuje.
Tako da je moje misljenje da covek unosi dosta calorija dnevno mozda 8-9 moguce. 15000 svakog dana sigurno ne. Na kraju dana je vazno da sam ja cuo nove stvari ovde i naucio od njega, mozda sam i ja njemu bio od koristi.

Ja da procitam bilo gde nesto prvo bi razmislio da li ima smisla i logike i onda zapamtio a ako nema logike idemo dalje.
A oko ovakvih tema ne treba da se zakljucava vec da se izvuku poucne stvari. Kad se takmicari i treneri paspravljaju o ovakvim stvarima itekako nije glupo. :)
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #51 poslato: Januar 09, 2015, 05:30:20 posle podne »

Ne znam kako se gleda to ko je iskusniji ali ako covek sa 15 godina teretane nije iskusan onda...
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #50 poslato: Januar 09, 2015, 04:31:10 posle podne »

Zdravo terror,
onda skini tih nepunih 5 kg i takmiči se do 95kg. Sa tih 630kg, koliko cepaš na treningu, ćeš dobiti barem jednu medalju na SP, kako god da ih rasporediš.
Ne znam ko su drugi članovi tog foruma, ako si ti, sa takvim rezultatima, meĂ°u njima amater.
Eto ja ne mogu ni 800 da izbacim, pa da te ne smaram.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #49 poslato: Januar 09, 2015, 03:23:23 posle podne »

Ja odoh off sa teme. Roberte zakljucaj je, i onako je otisla u off. Tema se svela na to ko ce vise da slaze i ostane ziv.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #48 poslato: Januar 09, 2015, 03:07:28 posle podne »

Citat
Nisi nam odgovorio koliki su ti trenutni liftovi....
Niti vidim potrebu za tim. Svako ko ima daljih pitanja o mom treningu i rezultatima, može da pita preko privatne poruke, ili da čeka da o tome sam napišem u odgovarajućoj temi, ili da potreži po drugim forumima šta sam već napisao. Ovde smo već dobrano skrenuli sa teme, za šta sam i sam kriv, na to šta i kako ja radim i na to da li neko veruje da je to istina.
Pa ljude intersuje koliko dize covek od 120 kg i 2.10 cm koji jede 2-3 kile mesa polse treninga i kupa se u ledu...Moj zbir je oko 600 +- 30  ...imam 191 i  nepunih 100 kg  i ja sam PL forum amater ,mogu da pojedem solidno ali daleko od toga koliko ti jedes i ne kupam se u ledu cak sta vise i leti se tusiram vrelom vodom...ako nisi 800+ nemoj ni da pises  koje su ti cifre medjutim ako jesi onda cu sigurno i ja zameniti vreo tus ledenom vodom .....jbg u Nemackoj se to zove ledena voda u mom selu depo... ;-)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #47 poslato: Januar 09, 2015, 02:23:12 posle podne »

Kada bi moj cilj bio da budem veliki, mogao bih da u pišiće upakujem kilograme i kilograme glukoze i vode. Na moju dužinu mišićnih vlakana, nikakav problem. Ali to nije moj cilj. Nego dugoročno maksimalna snaga i zato gradim guste mišiće sa što više proteina i minimumom glukoze i vode.

Gustina misica se radi malim ponavljanjima sa maximalnim tezinama (vlakna postaju deblja). A ne mozes da budes snazniji ako ti misici nisu puni energije odnosno vode i glukoze.
A jedino ako ti unos vode nije ogranicen tj nizak ti si ustvari "pun" redovno jer sav taj protein koji uneses ne ode u izgradnju misica. on se takodje brzo rastavi i kad svati da nije potreban za izgradnju ide za energiju. Tako da mislim da su ti misici uvek puni.

Ma naravno da uvek ima glikogena i vode, inače kreće sagorevanje proteina. Ipak manipulacijom nivoa insulina i glukoze prevari se pankreas da kasnije počne sa lučenjem glukagona. Tako se dodatno upakuje glukoza i voda u mišiće. I što su mišićna vlakna duža, veća je mogućnost vezivanja.  Kada ideš na dugoročni rast mišića procenat glikogena držiš do maksimalno 3% mišićne mase. Kada hoćeš da izgledaš veliko možeš da dopustiš i do 6%. Kada znaš da je 65% mišića voda  lako je izračunati da na ovaj način ni iz čega može da se dobije dosta veći mišić.

Ovo ovde itekako ima smisla za misicni rast kad neko trenira vec duze vreme. i ko je napakovao dosta misica. George Farrah isto kaze da kad se neko u off sezoni napuni vode i svege i ima 280 pounda ne napreduje skoro nista kad krenu pripreme za takmicenje i sklone svu tu vodu.
A kad su njegovi u off sezoni manje punili vodu, izasli su sa vise kilograma kvalitetnih na scenu nego ranije kai greene.
I ovo za Glukagon nisam do sada cuo ali sam sad iscitao. Meni samo jedina sitnica ne ide jos da sa svom tom hranom kontrolises nivo insulina na low.
Svejedno Hvala. Ako radi ne prekidaj. :D
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #46 poslato: Januar 09, 2015, 02:04:10 posle podne »

Citat
Nisi nam odgovorio koliki su ti trenutni liftovi....
Niti vidim potrebu za tim. Svako ko ima daljih pitanja o mom treningu i rezultatima, može da pita preko privatne poruke, ili da čeka da o tome sam napišem u odgovarajućoj temi, ili da potreži po drugim forumima šta sam već napisao. Ovde smo već dobrano skrenuli sa teme, za šta sam i sam kriv, na to šta i kako ja radim i na to da li neko veruje da je to istina.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #45 poslato: Januar 09, 2015, 01:47:32 posle podne »

Nisi nam odgovorio koliki su ti trenutni liftovi....
 
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #44 poslato: Januar 09, 2015, 01:43:55 posle podne »

Kada bi moj cilj bio da budem veliki, mogao bih da u pišiće upakujem kilograme i kilograme glukoze i vode. Na moju dužinu mišićnih vlakana, nikakav problem. Ali to nije moj cilj. Nego dugoročno maksimalna snaga i zato gradim guste mišiće sa što više proteina i minimumom glukoze i vode.

Gustina misica se radi malim ponavljanjima sa maximalnim tezinama (vlakna postaju deblja). A ne mozes da budes snazniji ako ti misici nisu puni energije odnosno vode i glukoze.
A jedino ako ti unos vode nije ogranicen tj nizak ti si ustvari "pun" redovno jer sav taj protein koji uneses ne ode u izgradnju misica. on se takodje brzo rastavi i kad svati da nije potreban za izgradnju ide za energiju. Tako da mislim da su ti misici uvek puni.

Ma naravno da uvek ima glikogena i vode, inače kreće sagorevanje proteina. Ipak manipulacijom nivoa insulina i glukoze prevari se pankreas da kasnije počne sa lučenjem glukagona. Tako se dodatno upakuje glukoza i voda u mišiće. I što su mišićna vlakna duža, veća je mogućnost vezivanja.  Kada ideš na dugoročni rast mišića procenat glikogena držiš do maksimalno 3% mišićne mase. Kada hoćeš da izgledaš veliko možeš da dopustiš i do 6%. Kada znaš da je 65% mišića voda  lako je izračunati da na ovaj način ni iz čega može da se dobije dosta veći mišić.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #43 poslato: Januar 09, 2015, 01:00:46 posle podne »

Kada bi moj cilj bio da budem veliki, mogao bih da u pišiće upakujem kilograme i kilograme glukoze i vode. Na moju dužinu mišićnih vlakana, nikakav problem. Ali to nije moj cilj. Nego dugoročno maksimalna snaga i zato gradim guste mišiće sa što više proteina i minimumom glukoze i vode.

Gustina misica se radi malim ponavljanjima sa maximalnim tezinama (vlakna postaju deblja). A ne mozes da budes snazniji ako ti misici nisu puni energije odnosno vode i glukoze.
A jedino ako ti unos vode nije ogranicen tj nizak ti si ustvari "pun" redovno jer sav taj protein koji uneses ne ode u izgradnju misica. on se takodje brzo rastavi i kad svati da nije potreban za izgradnju ide za energiju. Tako da mislim da su ti misici uvek puni.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #42 poslato: Januar 09, 2015, 11:47:37 pre podne »

Čitam. Ne verujem.
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #41 poslato: Januar 09, 2015, 11:14:10 pre podne »

Kada bi moj cilj bio da budem veliki, mogao bih da u pišiće upakujem kilograme i kilograme glukoze i vode. Na moju dužinu mišićnih vlakana, nikakav problem. Ali to nije moj cilj. Nego dugoročno maksimalna snaga i zato gradim guste mišiće sa što više proteina i minimumom glukoze i vode.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #40 poslato: Januar 09, 2015, 10:56:07 pre podne »

Imam ja dvojicu drugara od 210cm..Samo sto ovi moji plivaju 4-6 minuta, plivaju u mlakoj vodi(ne ladnoj) i jedu samo kavijar.
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #39 poslato: Januar 09, 2015, 10:55:53 pre podne »

Nije ovo nikakva prozivka. Javite se kad dolazite, pogotovo u centralnu Nemačku, biće mi drago da se upoznamo. Rado ću vas ugostiti i pokazati moje metode.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.