TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:19:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BOL U LAKTU  (Pročitano 19973 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #42 poslato: Mart 21, 2007, 01:53:15 posle podne »

Ako zaboli u ponedeljak onda pauziram nedelju ili 10 dana.

Ako je jaca povreda kao sto je bila kod mene, veruj mi moraces duze da pauziras ili da stisnes zube i molis boga da prodje dok radis sa manjim opterecenjem.Meni je proslo tako.
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #41 poslato: Mart 18, 2007, 04:21:21 pre podne »

Ako zaboli u ponedeljak onda pauziram nedelju ili 10 dana.
Sačuvana
Don't settle for average!
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #40 poslato: Mart 17, 2007, 07:48:52 posle podne »

upravo tako, kao sto rekosmo.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #39 poslato: Mart 17, 2007, 05:56:52 posle podne »

I dalje mislim da treba da pauziraš.. neće ptoći samo od sebe.. a samo ti još "fali" da imaš hroničnu povredu lakta
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #38 poslato: Mart 17, 2007, 12:17:36 posle podne »

pa ako te budi u snu onda je ok, ali nikako analgetici da bi mogao da treniras.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #37 poslato: Mart 17, 2007, 10:49:46 pre podne »

Zagrejao sam se dobro sada i sve vreme sam okretao vrteo ruke da se ne bi ohladile i nisam imao problema. Inace brufen nisam pio samo sam pitao da li smem ako me ponovo probudi bol u laktu jer je nezgodno ionako spavam 6-7 sati dnevno samo mi fali da ne mogu ni toliko zbog bolova.
Sačuvana
Don't settle for average!
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #36 poslato: Mart 17, 2007, 09:48:15 pre podne »

Dva problema sa Brufenom:
1. oštećuje želudac
2. ukloni bol ali uzrok bola ne (bol nas štiti od samih sebe - da dalje ne pravimo sr.nja dok ne zaraste)


ne bih mogao bolje reci.
ljudi najvise grese kad uzimaju analgetike kako bi otklonili bol i nastavili po starom, to moze samo da dovede do katastrofe. isto tako otok je na neki nacin prirodna imobilizacija i tada treba odmoriti bolno podrucije i pomoci sebi sa lekovima koji deluju na uzrok a ne na simptom, znaci samo polako, je*es kreatin, bolje sacuvaj misice i tetive.
i mislim da je greska sto si nosio te steznike na zdrave laktove, jer treba polako, kako misic napreduje pustiti i zglobove i tetive da jacaju, tako da mislim da je to razlog. isto zato ne treba forsirati divljcke tezine nego sa adekvatnim tezinama pogoditi misic na pravi nacin do otkaza i tako se to radi  ;)
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #35 poslato: Mart 17, 2007, 02:02:10 pre podne »

Zagrevaj misic dosta,prvo uradi 4-5 serija ozbiljno ali s laganim tezinama.Moj ortak s faksa se nije zagrevao i samo mu se pocepao grudni misic....sta reci osim da mu narednih godina nema nista od teretane,ako imas bol bolje izbegavaj taj deo,uzmi pauzu nedelju dana da se misic oporavi
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #34 poslato: Mart 17, 2007, 01:36:30 pre podne »

Bio na treningu nisam forsirao sajle koje su mi problem za laktove i nisam imao vecih problema sa bolovima medujtim malo me je bolela neka zila u levoj podlaktici izgleda da je sve ovo povezano jedno sa drugim (koristio sam steznike za zglobove).
Sačuvana
Don't settle for average!
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #33 poslato: Mart 16, 2007, 05:07:52 posle podne »

Zadnje dve veceri me budi bol u laktu ali sada desne ruke a ne leve koja me je bolela za vreme treninga u ponedeljak i utorak, e sada ne znam da li ima veze sto ne nosim vec mesec dana steznike za zglobove koje sam uvek nosio pa mi prilikom radjenja svih potiska tegovi vrse pritisak na laktove? Uglavnom u sred noci me probudi tup bol u laktu i to mi mnogo smeta jeste da prestane posle 10min ali opet bas je neugodno. Najgore je sto sada imam trening Biceps/Triceps/Ramena i kako da ga odradim ako krene da me boli?
« Poslednja izmena: Mart 16, 2007, 05:13:33 posle podne od strane Decky_Nis » Sačuvana
Don't settle for average!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #32 poslato: Mart 14, 2007, 09:56:20 posle podne »

Dva problema sa Brufenom:
1. oštećuje želudac
2. ukloni bol ali uzrok bola ne (bol nas štiti od samih sebe - da dalje ne pravimo sr.nja dok ne zaraste)

Moja preporuka - ne uzimaj Brufen ako ne moraš, ako moraš onda samo posle jela.
Štedi ruku koliko god možeš, stavi oblog od gaveza (vidi na www.herbateka.com)
A ako ne pomogne ili ti trnu prsti ili nešto slično - tutanj kod doktora :)
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #31 poslato: Mart 14, 2007, 04:50:22 posle podne »

Ok cekam Dr Danijela Svarc  :)
Sačuvana
Don't settle for average!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #30 poslato: Mart 14, 2007, 12:34:24 posle podne »

Brufen je jako jak lek i savetujem ti da ga uzmes samo ako bol nemozes da izdrzis.Mislim da ti Danijela moze vise reci u vezi lekova.Ja sam imao problem sa laktovima jedno vreme ali nisam prestajao vezbati i evo sve je samo proslo.Nadam se da ce isto tako i tebi.Ukoliko ne, idi kod sportskog doktora.
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #29 poslato: Mart 13, 2007, 11:49:47 posle podne »

Ja sam juce povredio levu ruku kada sam radio vezbe za grudi i na pola treninga sam odustao jer nisam mogao da od bolova nastavim trening. Radio sam ravni benc a onda sam cekao jedno 10 min posle toga da dodjem na red za kosi benc i ohladio sam se verovatno za to vreme onda sam odradio kosi benc gde sam osetio manji bol i krenuo da radim na sajlama i tu vec nisam mogao da odradim drugu seriju jer nisam mogao da spustim sajlu u polozaj za pocetak vezbe. Inace boli me u predelu tricepsa i lakta znaci nesto izmedju i to neki tup bol nije ostar vec nekako podmuklo boli ne umem da opisem. Danas sam dosao samo na pola sata u teretanu da zavrsim trening koji sam prekinuo i dobro sam se zagrejao odradio lat masinu, donji kotur i rekoh ajde da odradim 2-3 serije vezbe za grudi sa sajlama one koje nisam mogao predhodnog dana kad ono druga serija me je iskidala ponovo i cim sam osetio da me boli prekinuo sam. Kapiram da je potrebno nekoliko dana da se ne napreze ruka da bi se to zalecilo a u sred sam faze punjenja kreatinom sto je najgore, pa me zanima da li je frka da popijem jedan brufen ako me zaboli ruka da li ima neke stetne posledice zbog kreatina? Taman mi odgovara nekoliko dana odmora jer sreda radim noge a tek u petak radim biceps-triceps valjda ce se do tada odmoriti ruka.
Sačuvana
Don't settle for average!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #28 poslato: Januar 14, 2007, 04:25:37 posle podne »

Ja sam sve i svasta probao i evo prestalo je samo od sebe.Malo sam poveo racuna sto se tice ogromnih tezina.Nisam ga toliko opterecivao i izgleda da je pomoglo.Znaci probaj malo da smanjis tezine i dobro se prvo zagrej.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.