TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:02:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BOL U LAKTU  (Pročitano 19969 puta)
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #12 poslato: Novembar 28, 2006, 02:54:19 posle podne »

Mislim da je odlicno sto imamo jos jednog doktora na forumu,i sto daje ovako opsirne odgovore.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Novembar 28, 2006, 02:26:01 posle podne »

pozz svima i hvala vam za ove savete probacu sve jer se sve svodi uglavnom na isto, a sto se tice bola boli me tacno vrh lakta i malo iznad i to samo kada ispruzim skroz ruki i radim sa bilo kojom tezinom u tom polozaju, znaci kada se ruka savija u laktu. Jos jednom pozz svima i hvala.

Imamo isti problem.Ja ga vucem vec neko vreme i iskreno da ti kazem nisam uspeo da ga resim.Malo mi pomaze kada bandaziram ruku sa elasticnim zavojima.Ranije sam koristio razne kreme i lekove i da ti iskreno kazem slaba je vajda od toga ukoliko zelis trenirati.Kod doktora sam bio ali mi je rekao ono sto i sam znam a to je odmor.Naravno umom slucaju odmora nema pa sam nastavio sa vezbanjem.Naravno bol je tu,nekada jak nekada slabiji ali ne prekidam jer sam takmicar i fanatik pa cu pre trpeti bol nego odustati.Napominjem da meni bolovi nisu toliko jaki i nije moj savet da radis kao ja.Naprootiv mislim da treba da odes kod doktora ali znam sta ce reci.Na tebi je da odlucis sta ces dalje.
Sačuvana
Dr Mihailo Gavrilovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #10 poslato: Novembar 28, 2006, 09:58:40 pre podne »

Onda to lici na upalu pripoja (enteze) tricepsa sto sam i pretpostavio kao najverovatnije. Probaj konzervativno lecenje pa ako ne da rezultate, kod lekara.

Pozdrav.
Sačuvana
DORIAN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

Grom I Pakao

« Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2006, 01:35:16 pre podne »

pozz svima i hvala vam za ove savete probacu sve jer se sve svodi uglavnom na isto, a sto se tice bola boli me tacno vrh lakta i malo iznad i to samo kada ispruzim skroz ruki i radim sa bilo kojom tezinom u tom polozaju, znaci kada se ruka savija u laktu. Jos jednom pozz svima i hvala.
Sačuvana
LAKO JE REDJATI TREBA DIZATI
Dr Mihailo Gavrilovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #8 poslato: Novembar 27, 2006, 08:06:05 posle podne »

Mogao bi da budes malo odredjeniji sto se tog bola tice. Iako je inace je nezahvalno ovako imati ideje "na daljinu" jer su neke verovatno i preozbiljne za tvoj problem, da pokusam da ti pomognem malo. ;)
  Bol u zadnjem delu lakta je vezan za pripoj tricepsa na olekranon, odnosno deo lakatne kosti na kome se kaci zajednicki pripoj sve tri glave tricepsa. Ako izuzmemo upalu, odnosno crvenilo i bol tog dela i van napora, sto bi sugerisalo na burzitis olekranona, odnosno upalu njegove sluzne kese, sto opet osumnjam da je kod tebe u pitanju (barem nisi naveo te simptome), verovatno je u pitanju samo upala pripoja same tetive (entezitis).
   Druga varijanta je bol u bocnim delovima lakta, spolja ili iznutra odnosno mestima gde se pripajaju misici fleksori i ekstenzori podlaktice. U pitanju je medijalni ili lateralni epikondilitis, popularnije : " bacacki lakat" ili "teniski lakat". S obzirom da je za razvoj ovo dvoje potrebno duze bavljenje sportovima koji posebno stresiraju ove 2 regije, sumnjam da je to problem kod tebe , ali mozes da mislis i na to.
   Kao i kod vecine bodibildera, eksplozivan rast misicne mase i skok misicnog  tonusa nekada nije u korelaciji sa kompetentnoscu misicnih pripoja (u ekstremnim slucajevima i kostiju) da se prilagode novoj tenziji. Pretpostavljam dakle, da je to slucaj i kod tebe.
   Kao i u drugom postu slicne tematike gde sam dao malo opsirniji odgovor reci cu kratko:

  Pojacaj ishranu (proteine, minerale, vitamine), odmori izvesno vreme ili smanji opterecenje bolne regije, nikako nije dobro potpuno stati duze vreme. Koriguj polozaj laktova pri izvodjenju vezbi za triceps (uz telo) i neka "uzan hvat" sipke pri vezbama za triceps bude takav da i podlaktice i zglobovi rucja budu sto blize jednoj osi ( u prevodu, ne treba ti najuzi moguci hvat na sipci). Probaj po potrebi Brufen ili Diklofen, oralno ili kao gel/ mast na bolno mesto. Ako ti ne bude bolje, odaberi pouzdanog ortopeda ili reumatologa i idi na pregled.
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2006, 08:10:42 posle podne od strane mikele » Sačuvana
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #7 poslato: Novembar 27, 2006, 04:53:02 posle podne »

...sve je vec receno ali evo i ja malko da kuckam....

...smanji tezine , potisak sa cela neka ti bude poslednja vezba...polako ce bol nestajati i povecavaces tezine ali i dalje neka ti bude potisak sa cela poslednja vezba...

...z...
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Novembar 27, 2006, 04:39:34 posle podne »

Zagrevanje, manje težina i jedna dobra sportska masaža!
Sačuvana
nevena
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

di-na-mo

« Odgovor #5 poslato: Novembar 27, 2006, 03:48:36 posle podne »

kupi steznik,ben gay,ili khan kremu...dobro se zagreji,smanji tezine i problem je resen
Sačuvana
May your life be like toilet paper - long and useful!
Viktor Becar
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 210

« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2006, 03:00:13 posle podne »

Mene isto tako boli lakat, promeni redosled vezbi i jako se dobro zagrej. Ja radim 3 serije zagrevanja.
Sačuvana
DORIAN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

Grom I Pakao

« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2006, 02:49:41 posle podne »

Promenio sam vezbu ali ne popusta bol, znaci i kada radim ramene osecam lakat, tako da me zanima kako da neutralisem bol kako bih mogao da nastavim da vezbam triceps, osecam bol vec mesec dana i smanjio sam intenzitet treninga za triceps ali ne pomaze.
Sačuvana
LAKO JE REDJATI TREBA DIZATI
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2006, 09:43:49 pre podne »

to ti je normalno i ja kad sam radio potisak sa cela boleli su me laktovi...to ti je zato sto laktovi tu trpe najvece opterecenje...nezgodan polozaj+velike kilaze i eto ti bolova.moj savet ti je ili da smanjis kilazu ili da promenis vezbu posto ih za triceps imas dosta 8)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
DORIAN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

Grom I Pakao

« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2006, 05:59:40 posle podne »

Nedavno sam primetio da osecam kada dizem velike tezine da me boli levi lakat i to predpostavljam od vezbi za
triceps kao sto je uski hvat i potisak sa cela tako da bih molio ako je neko imao slicna iskustva neka mi kaze kako
u najkracem roku da prevazidjem ovu povredu
Sačuvana
LAKO JE REDJATI TREBA DIZATI
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 18 upita.