TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:06:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u Slezini  (Pročitano 19752 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2014, 11:25:46 posle podne »

Nema temperature a doktor mi je preporucio da mirujem i ne radim nista tj nikakve sportske aktivnosti medjutim iznenadjenje danas sam nadut i imam gasove a takodje i tvrdu tolicu zbog toga mi nije dao nikakvu terapiju osim ako je bas neophodno da popijem espumissan ili nesto slicno iz razloga sto on misli da nije slezina u pitanju vec neki virus stomacni ili nesto toga tipa da je problem sa stomakom.

Kakva ti je inače ishrana?

Može neki okvirni dnevni meni, po obrocima? Unosiš li dovoljno dijetnih vlakana? Integralne žitarice? Da li ti se problemi sa čvrstom stolicom i nadutošću javljaju često? Redovne stolice?

Piješ li dosta kafe?

Kakvi su rezultati lab. analiza?

Sačuvana
Marko29
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #5 poslato: Decembar 11, 2014, 03:40:05 posle podne »

Nema temperature a doktor mi je preporucio da mirujem i ne radim nista tj nikakve sportske aktivnosti medjutim iznenadjenje danas sam nadut i imam gasove a takodje i tvrdu tolicu zbog toga mi nije dao nikakvu terapiju osim ako je bas neophodno da popijem espumissan ili nesto slicno iz razloga sto on misli da nije slezina u pitanju vec neki virus stomacni ili nesto toga tipa da je problem sa stomakom.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Decembar 11, 2014, 12:09:41 pre podne »

Juce me nije boljelo a danas pomalo bio sam kod lekara dao mi je uput da izvadim krv u laboratoriji. Krajnici su prosli jedino evo danas me malko strecne u slezini

Ne bi bilo loše odraditi i jedan UZ nalaz abdomena...

Temperature nema?

Kakav "savet" si dobio od izabranog lekara? Neka terapija?
Sačuvana
Marko29
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2014, 08:47:28 posle podne »

Juce me nije boljelo a danas pomalo bio sam kod lekara dao mi je uput da izvadim krv u laboratoriji. Krajnici su prosli jedino evo danas me malko strecne u slezini
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Decembar 09, 2014, 12:19:07 pre podne »

Pozdrav svima ;) Obracam vam se ovim putem iz razloga sto imam jedan problem. Naime u peak uvece kada sam legao sve je bilo normalno da u subotu ujutru kad sam se probudio primijetio sam kao neku bol u grlu i teskocu gutanja kada sam se ustao i pogledao u ogledalo primijetio sam da su mi oteceni krajnici oni su bili oteceni cijeli taj dan to jest subotu da bi u nedelju sve to proslo i danas tj jutros oko 10 casova osjetio sam jako kao fiskanje ispod uha mozda u limfnom cvoru ali bilo je jako samo jednom kao da me ubolo nesto da bih 5 6 minuta posle toga osjetio jak  probadajuci bol u predjelu ispod grudnog kosa pa malo sa lijeve strane    i kako sam disao povecavala se da bi posle nekih 1 ili minut ipo prošla . Sada osjecam na tom mjestiu kao pristisak neki i kao tupu bol nije neka velika samo blago se osjeca kao neki pritisak i malko kad se savijem tj stomak kad savijem blagu bol.A inace imam uvecanu slezinu to su mi nasli na ultrazvuku kada sam radio na redovnom sistematskom pregledu. Izvjesataj sa ultrazvuka od 31.07.2014  za slezinu glasi ovako:Slezina urednog smjestaja uvecana  velicine na uzduznom prostranicnom skenu 129x51 mm; Homogena normohomogena bez izdvajanja fokalnioh promjena. Malko me boli kad jace pritisnem i ka se istegnem na neku strasnu. Ovaj dio je to gdje sam ruku stavioPa me interesuje da li je top mozda neki virus ili sta je.Hvala unaprijed. :)

Da li si radio skoro lab. nalaz krvi i urina? Ne starije od 3 meseca? Neka promena? Abnormalnost...

Imaš li neki drugi zdravstveni problem? Na UZ nalazu nije bilo promena na jetri?

Da li je bilo nekih ranijih povreda trbuha? Udarci i sl.?

Simptomi koje si naveo...bol u grlu, teškoće pri gutanju, otečeni limfni čvorovi vrata, ukazuju na neku infekciju gornjih disajnih puteva...anginu...

Inače, imaš li temperaturu?

Da li si se obatio izabranom lekaru? Da li si uradio lab. nalaz krvi i urina?

Da li si bio u kontaktu sa osobom koja je preležala "mononukleozu"? Da li si delio "pribor za jelo i piće" sa osobom koju ne poznaješ? Poljubci?

"Ljubljenje i kontakt sa rukama ili igračkama, zatim priborom za jelo ili drugim predmetom (jabuka, čaša, flaša….), koje su natopljene inficiranom pljuvačkom su najčešći način prenosa virusa. EBV virus se nalazi u pljuvački bolesne osobe i izlučuje se čak i do godinu dana posle infekcije. Ovoj infekciji su podložnije osobe slabijeg imuniteta. Dakle, glavni krivac za infekciju je pljuvačka."

Ono na šta se sumnja kod ovakve kliničke slike je "bolest poljubca" - dakle- gušobolja, angina, otečeni limfni čvorovi vrata, povišena temperatura i reĂ°e prolazno uvećanje slezine...infektivna mononukleoza...izazivač je EBV...Epštajn – Barov virus( Epstein – Barrov virus)...

Ali bez konkretnog lab. nalaza, i dodatnih "pretraga"( serologija i sl.)...nema precizne dijagnoze...

tj.Na EBV ukazuje

-povišen broj leukocita( belih krvnih zrnaca)

-povećan broj atipičnih limfocita (kod 75% obolelih). Limfociti su vrsta bellih krvnih ćelija koje se u ovoj bolesti razlikuju od normalnih - povećani su i promenjena su im "jezgra"

-postojanje heterofilnih antitela (u 50% dece i do 95% odraslih). To su antitela na ovčije eritrocite koji se dokazuju tzv. monospot testom.

-blaga granulocitopenija (smanjenje broja granulocitnih leukocita)

-blaga trombocitopenija (smanjenje broja trombocita)

-blagi porast imunoglobulina IgM, IgG i IgA

-blagi rast jetrenih enzima( AST, ALT)

-prisutnost EBV-specifičnih antitela - ovi serološki testovi sa sigurnošću ukazuju na EBV-infekciju, a mogu se uraditi odmah ili ako su gore navedeni nalazi protivurečni...

Dakle, bez detaljnih analiza ne možemo biti sigurni...a EBV infekcija je praćena i uvećanjem jetre i slezine...OBRATI SE IZABRANOM LEKARU ŠTO PRE!


"Kako se leči infektivna mononukleoza?

Lečenje se zasniva pre svega na pravilnom higijensko – dijetetskom režimu, koji podrazumeva, primenu antipiretika (lek protiv temperature i bolova), odmaranja, pravilna ishrana bogata u vitaminima (ne previše masne hrane ) . Kod komplikovanih mononukleoza, anginom, potrebna je antibiotska terapija, koju ordinira isključivo lekar u dozi koja odgovara isključivo Vašem detetu.

U velikom broju slučajeva bolest se stabilizuje za oko petnaestak dana, sa poboljšanjem svih znakova bolesti, kako seroloških (krvnih), tako i subjektivnih, ali to ne znači da je oboljenje prošlo. Mononukleoza može da potraje i do 6 meseci."
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2014, 12:21:30 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Marko29
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #1 poslato: Decembar 08, 2014, 01:11:54 posle podne »

Pozdrav svima ;) Obracam vam se ovim putem iz razloga sto imam jedan problem. Naime u peak uvece kada sam legao sve je bilo normalno da u subotu ujutru kad sam se probudio primijetio sam kao neku bol u grlu i teskocu gutanja kada sam se ustao i pogledao u ogledalo primijetio sam da su mi oteceni krajnici oni su bili oteceni cijeli taj dan to jest subotu da bi u nedelju sve to proslo i danas tj jutros oko 10 casova osjetio sam jako kao fiskanje ispod uha mozda u limfnom cvoru ali bilo je jako samo jednom kao da me ubolo nesto da bih 5 6 minuta posle toga osjetio jak  probadajuci bol u predjelu ispod grudnog kosa pa malo sa lijeve strane    i kako sam disao povecavala se da bi posle nekih 1 ili minut ipo prošla . Sada osjecam na tom mjestiu kao pristisak neki i kao tupu bol nije neka velika samo blago se osjeca kao neki pritisak i malko kad se savijem tj stomak kad savijem blagu bol.A inace imam uvecanu slezinu to su mi nasli na ultrazvuku kada sam radio na redovnom sistematskom pregledu. Izvjesataj sa ultrazvuka od 31.07.2014  za slezinu glasi ovako:Slezina urednog smjestaja uvecana  velicine na uzduznom prostranicnom skenu 129x51 mm; Homogena normohomogena bez izdvajanja fokalnioh promjena. Malko me boli kad jace pritisnem i ka se istegnem na neku strasnu. Ovaj dio je to gdje sam ruku stavioPa me interesuje da li je top mozda neki virus ili sta je.Hvala unaprijed. :)
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2014, 06:04:10 posle podne od strane Marko29 » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 17 upita.