TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:17:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koje suplemente trenutno koristite?  (Pročitano 47007 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #32 poslato: Decembar 17, 2014, 01:13:08 posle podne »

Boky zašto GH Max i Tribulus  mislim da to tebi nije potrebno i nisam siguran koliko bi tebi to koristilo ?
Pa on je i napisao da mu to nije potrebno
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #31 poslato: Decembar 17, 2014, 01:11:22 posle podne »

Boky zašto GH Max i Tribulus  mislim da to tebi nije potrebno i nisam siguran koliko bi tebi to koristilo ?
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #30 poslato: Decembar 17, 2014, 02:18:02 pre podne »

Kod mene na faxu uzimaju ginku za pamcenje kad spremaju ispite, sad ne znam koliko ima pomaze to
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Decembar 17, 2014, 12:16:25 pre podne »

Baš tako Monika, suplementacija pomenutim "dodacima", ima najviše benefita kod "sredovečnih" i starije populacije...kažu da zdravlje postane najbitnije tek kada se izgubi...onda se shvati da zdravlje nema cenu...

...bolje sprečiti nego lečiti..."preventiva je uvek bolja alternativa nego kurativa"...

Od Q10 i aktivni sportisti mogu imati najviše benefita...

Vreme je za "prosvetljenje" po pitanju suplementacije... ;)
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #28 poslato: Decembar 16, 2014, 04:38:37 posle podne »

Ironman, mora neštooo i na sopstveno iskustvo, nažalost :D
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #27 poslato: Decembar 16, 2014, 03:18:51 posle podne »

SviĂ°a mi se Ironman-ov arsenal  ;D Od svega toga meni jedino ne bi trebali oni suplementi tipa MACA, GH Max i Tribulus i Power force, sve ostalo doĂ°e u obzir.
@Ironman daj koju kutijicu, živa ti deca  :D :D

A ni vi ostali nemate loš izbor bogami  :)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #26 poslato: Decembar 16, 2014, 03:11:19 posle podne »

ko ima problema sa suvom kožom, aknama, slabom kosom, noktima - bi takoĂ°e trebalo da uzima suplemente koji sadrže omega-3...   provereno utiče pozitivno i na kožu,kosu, nokte...  pored ostalih stotinu funkcija koje ima u našem organizmu.

Q10 je fenomenalna stvar za ljude preko 35+ (u proseku)  i čuva srce, moćan je antioksidant i "daje krila", mnogi osete "zavisnost" kada prestanu da ga piju (što ne preporučujem :))  što je evidentan znak da ga manjka u organizmu.

Ja sam svedok mojoj mami čije se zdravlje potpuno promenilo na bolje (pogotovo kad je u pitanju kardiovaskularni sistem) - pored redovne fizičke aktivnosti i kvalitetne ishrane - suplementacija Q10 50 mg svaki dan, omega-3 bar 3 g dnevno, magnezijum 200 mg dnevno
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #25 poslato: Decembar 16, 2014, 01:14:09 posle podne »

ma ne mogu to klinci da skapiraju. Moraju da proĂ°u neke godine i da se stekne iskustvo kroz praksu. Podatak od nekog iz Pansport prodaje bi nam značio da vidimo koliko učešća u prodaji nose no reaktori, gejneri, kreatin, protein, aminokiseline, a koliko vitamini i minerali? Pa samo mi 30+ i penzioneri se zamlaćuju sa omega 3, koenzimom q10 i ginkom, omladina lomi po žestini  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Decembar 16, 2014, 12:39:43 posle podne »

Svi pocetnici se rukovode parolom... "ovde, sada, odmah, vidljivo, veliko, najvece"...strpljenje je vrlina, nista se ne postize preko noci...

Osnova dobrog odabira suplementacije...krenuti od osnova...kao sto stalno ponavljam, od mikro ka makro nivou...od vitamina, minerala, esencijalnih masnih kiselina, esencijalnih amino kiselina...do finesa...optimizatori misicnog rasta i oporavka,pa sve ostalo...

Nikada ne potcenjujte suplemente koji nemaju zvucne nazive poput omega-3, magnezijuma, cinka, vitamina...njima ne treba reklama, oni su osnov svega..."alfa i omega"...na mikro nivou sve pocinje i sve se zavrsava...

Koliko vas zna za mocnu alfa-liponsku kiselinu, jedan on najjacih insulin mimik-boostera( povecava osetljivost celija na insulin i "imitira" neke njegove funkcije), nazivaju je antioksidansom "uber alles"( obnavlja sve ostale), koja je hit u tretmanu dijabeticke neuropatije( ostecenje nervnih celija izazvano neregulisanim secerom u krvi)...opste prihvacena u medicini...

Da ne pominjemo koenzim Q10...ginkgo, koji smatraju "prirodnim NO-reaktorom", sa "zilion" benefita za vase psiho-fizicko zdravlje ciju je delotvornost medicina prizanala u potpunosti...

To su "diskretni heroji suplementacije"...prepoznajte njihov znacaj i upotrebnu vrednost u potpunosti..."to sto vidite je samo vrh ledenog brega"...ucite, napredjute, pobedjujte sebe iznova i iznova...  ;)


« Poslednja izmena: Decembar 16, 2014, 12:43:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #23 poslato: Decembar 16, 2014, 11:31:20 pre podne »

Omega 3 je jako mocan suplement !!!! Sva novija istrazivanja govore o tome, i ne treba se stedeti na njima, telo samo moze imati benefit. Sto vise to bolje.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #22 poslato: Decembar 16, 2014, 08:14:30 pre podne »

Odlično rečeno, Slaviša. Vežbači uvek pre traže nešto za "spoljašni efekat", tj. što se da vizuelno primetiti (čitaj: veći mišići), nego nešto što radi "iznutra" i zaduženo je da "unutrašnjost" tela bude u dobrom stanju. Kad kreneš da reĂ°aš efekte Omega 3, najveći broj će nezainteresovano slegnuti ramenima, a kreni da pričaš o efektu kreatina ili NO reaktora, i odmah će reći MOŽE. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Decembar 16, 2014, 01:35:11 pre podne »

Dragi moji forumaši, uvek ostanem bez teksta kada počnu pitanja, pa zašto toliko omega-3...zašto to pitanje sebi ne postavite kada su u pitanju kreatin, glutamin, BCAA, No-reaktori? Koji su u poreĂ°enju za omega-3 masnim kiselinama najblaže rečeno - "mnogo manje bitni"...  ;)

Koliko je vas upoznato sa značajem i potrebom suplementacije omega-3?

Podsetiću vas da naša hrana obiluje omega-6 masnim kiselinama i trans-mastima..."normalan" odnos izmeĂ°u omega-3 i omega-6 masnih kiselina koji je maksimalno dozvoljen je 1:3...čim odnos ode preko 1:5 u korist omega-6 počinju problemi sa "aktivacijom" pro-inflamatornih( zapaljenskih) činilaca koji nastaju kao posledica dominacije omega-6( zapaljenje unutrašnjih zidova krvnih sudova)...to se pogotovu odnosi na zidove vaših krvnih sudova...koji tada postaju prijemčiviji za kristale holesterola...i eto začetka ateroskleroze( sa godinama)...a u ishrani savremenog čoveka odnos omega-3 prema omega-6 je čak 1:15 !!!  :-X

A šta je sa trans mastima, koje "se takmiče" za mesto omega-3 u svakoj ćelijskoj membrani...više trans masti u ishrani, manje omega 3 u strukturi samih ćelija...propustljivost ćelijske membrane se menja, osetljivost na insulin, transport amino kiselina i drugih nutrijenata se "smanjuje"...i još 1000 raznih problema...

Ali da, mnogo je to omega-3  ;) Bitna je "mišićna masa", a ne kardio-vaskularno zdravlje...hormonski balans...?

Žumanca koja koristimo u ishrani su siromašna omega-3 masnim kiselinama, čak i neke vrste zamrznutih riba koja imamo po našim supermarketima...

Topla preporuka za DETALJNO OBAVEZNO ČITANJE

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-masne-kiseline-znaaj-dodataka-ishrani.html
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2014, 01:40:32 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #20 poslato: Decembar 15, 2014, 11:26:18 posle podne »

Hahah dal je moguce, pa to ide kutija na 2-3 dana :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #19 poslato: Decembar 15, 2014, 10:10:58 posle podne »

Sećam se nekolicine starih članova foruma koji su jedno vreme unosili i 30-40 kapsula Omega 3 dnevno. ;D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #18 poslato: Decembar 15, 2014, 09:15:08 posle podne »

Takodje mislim da je 1g omega 3 dnevno zanemarljivo. Ne zaboravi da kapsule nisu jedini izvor omega 3. A i da omega 3 nisu jedine zdrave masti.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.