TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:22:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: whey gejner  (Pročitano 5567 puta)
nikola824
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #17 poslato: Januar 24, 2015, 09:12:09 posle podne »

Hvala svima. :-)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #16 poslato: Januar 24, 2015, 08:46:31 posle podne »

Mislim da ti je to previše ugljenih hidrata odjednom i da će ti možda smanjiti apetit za vrlo bitan obrok koji sledi nakon treninga. Ja ne bih više od 30 grama UH.

Merica proteina mislim da zahvata 40 ili više grama dekstroze.
Sačuvana
nikola824
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #15 poslato: Januar 24, 2015, 08:18:50 posle podne »

Ako ti je ishrana dobra mislim da ti ne treba da unosiš toliko prostih uh. Ja bih ujutru samo whey sa ovsenim, a posle treninga možeš mericu whey+ merica ova dva.Ja sma tako radio, uvek koristim mericu od proteina kad stavljam dekstrozu :)
e da ovsene nmg da jedem muka mi od njih ali zato korni kidam... :-) znaci suma sumarum je da posle treninga 30whey+30dex+30malto+5kreatina u vodi,moze?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #14 poslato: Januar 24, 2015, 08:10:44 posle podne »

Ako ti je ishrana dobra mislim da ti ne treba da unosiš toliko prostih uh. Ja bih ujutru samo whey sa ovsenim, a posle treninga možeš mericu whey+ merica ova dva.Ja sma tako radio, uvek koristim mericu od proteina kad stavljam dekstrozu :)
Sačuvana
nikola824
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #13 poslato: Januar 24, 2015, 07:58:39 posle podne »

I whey i gejner sa vodom kada se piju posle treninga :)
vazi a samo po koliko grama sta mislis na ono sto sam ostavio robertu u replay? :-)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2015, 07:56:00 posle podne »

I whey i gejner sa vodom kada se piju posle treninga :)
Sačuvana
nikola824
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2015, 07:35:05 posle podne »

Posle treninga obavezno sa vodom :)
jel to za whey,posto je to meni odvratno sa vodom? A sa m
lekom mogu da popijem sta hoces i ne zatvara mi apetit. :-)
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2015, 07:32:55 posle podne »

Cao ljudi imam nekoliko pitanja. E sad pre svega da kazem da sam vec postovao na forumu vezano za gejner i dobio dobre odg. Hvala Robertu i Dusanu na tome. E sad ja sam poceo da pijem super mass ali sam imao nekih prob pa nisam mogao da vezbam i da ga pijem tj propala mi je veca kolicina. Zanima me samo kada pijem whey koliko doze malta i dex da ubacujem na 30gr wheya? i kada da pijem u dane treninga a kada u dane odmora. Ja bih sa tim sejkom prvio proteinski gejner. Ibace bio sam kod nutricioniste i uze prot ishranu ali ovo hocu da dodam. P.s. trazio sam normative po forumu ali nisam pronasao konkretan odg. :-)

na 30 gr wheya ides max 15 gr dex i 15 gr malta odmah posle treninga (pwm), posle toga 60-90 min cvrst jak obrok sa proteinima i UH, a sto se tice off dana kada ne treniras , ako imas vec odradjenu ishranu sa min 5-6 izbalansiranih obroka, ja ne bih trosio whey uzalud, znaci u off danima udaraj po hrani a whey dex i malt ostavi posle treninga,.....
mislis da nije malo samo po 15gr malta i dexa
[/quote
15 malt i 15 dex,(30gr UH) i 30 gr wheya(P), odprilike isti odnos uh i p, kolicina koja ce odmah posle treninga da nadomjesti potroseno,..., samo brzo prelazno rjesenje do tvog cvrstog obroka koji sljjedi 60-90 min posle PWM,......, kazem ja tako radim, moj sistem , ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2015, 07:23:10 posle podne »

Posle treninga obavezno sa vodom :)
Sačuvana
nikola824
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2015, 07:17:44 posle podne »

Cao ljudi imam nekoliko pitanja. E sad pre svega da kazem da sam vec postovao na forumu vezano za gejner i dobio dobre odg. Hvala Robertu i Dusanu na tome. E sad ja sam poceo da pijem super mass ali sam imao nekih prob pa nisam mogao da vezbam i da ga pijem tj propala mi je veca kolicina. Zanima me samo kada pijem whey koliko doze malta i dex da ubacujem na 30gr wheya? i kada da pijem u dane treninga a kada u dane odmora. Ja bih sa tim sejkom prvio proteinski gejner. Ibace bio sam kod nutricioniste i uze prot ishranu ali ovo hocu da dodam. P.s. trazio sam normative po forumu ali nisam pronasao konkretan odg. :-)

na 30 gr wheya ides max 15 gr dex i 15 gr malta odmah posle treninga (pwm), posle toga 60-90 min cvrst jak obrok sa proteinima i UH, a sto se tice off dana kada ne treniras , ako imas vec odradjenu ishranu sa min 5-6 izbalansiranih obroka, ja ne bih trosio whey uzalud, znaci u off danima udaraj po hrani a whey dex i malt ostavi posle treninga,.....
mislis da nije malo samo po 15gr malta i dexa
Sačuvana
nikola824
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2015, 07:03:00 posle podne »

Ako sam dobro shvatio, nećeš više da kupuješ gejnere nego da ih sam praviš? To svakako jeste isplativija opcija, iako nije baš potpuno ista kao kod "pravih" gejnera, ali je pitanje da li ti je potrebna... Ako nemaš problema sa apetitom, odnosno možeš lako da unosiš kalorije kroz hranu, nije ti potreban gejner.
ok ae da objasnim ovako samo sam hteo da znam sa koliko malta i dexa da pijem whey i kada kako bih uneo sto vise proteina i uh? ja sam mislio ovako: u danima treninga ujutro 30gr whey+30gr dex+30gr malto,pre treninga 5gr kreatin. Posle treninga isto kao ujutru sa mlekom i 5gr kreatina sa vodom. Sta mislis o tome?
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2015, 06:39:18 posle podne »

Cao ljudi imam nekoliko pitanja. E sad pre svega da kazem da sam vec postovao na forumu vezano za gejner i dobio dobre odg. Hvala Robertu i Dusanu na tome. E sad ja sam poceo da pijem super mass ali sam imao nekih prob pa nisam mogao da vezbam i da ga pijem tj propala mi je veca kolicina. Zanima me samo kada pijem whey koliko doze malta i dex da ubacujem na 30gr wheya? i kada da pijem u dane treninga a kada u dane odmora. Ja bih sa tim sejkom prvio proteinski gejner. Ibace bio sam kod nutricioniste i uze prot ishranu ali ovo hocu da dodam. P.s. trazio sam normative po forumu ali nisam pronasao konkretan odg. :-)

na 30 gr wheya ides max 15 gr dex i 15 gr malta odmah posle treninga (pwm), posle toga 60-90 min cvrst jak obrok sa proteinima i UH, a sto se tice off dana kada ne treniras , ako imas vec odradjenu ishranu sa min 5-6 izbalansiranih obroka, ja ne bih trosio whey uzalud, znaci u off danima udaraj po hrani a whey dex i malt ostavi posle treninga,.....
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2015, 06:34:50 posle podne »

Ako sam dobro shvatio, nećeš više da kupuješ gejnere nego da ih sam praviš? To svakako jeste isplativija opcija, iako nije baš potpuno ista kao kod "pravih" gejnera, ali je pitanje da li ti je potrebna... Ako nemaš problema sa apetitom, odnosno možeš lako da unosiš kalorije kroz hranu, nije ti potreban gejner.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2015, 06:33:24 posle podne »

Whey posle treninga i ujutru, a ovako ako praviš kao gejner posle treninga i ubaci negde izmeĂ°u obroka.
Sačuvana
nikola824
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2015, 06:30:54 posle podne »

Kako misliš propao gejner, mogao si da ostaviš pa kad kreneš sa treningom da nastaviš da piješ.
Ja nisam za to da praviš gejner, mislim nisam uopšte za gejner. Zar ti nije lakše da pojedeš ovsene kao užinu  ili pojačaš  krompir i pirinač u ishrani i tako povečaš unos kalorija preko složenih uh ?

ma sa ishranom je ok jedem po tablici,nego sam mislio da uz mericu wheya ubacim malto i dex samo nznm po koliko grama i kada
. :-)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.