TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:03:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana/obroci za posao  (Pročitano 8147 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #28 poslato: Februar 04, 2015, 11:21:34 pre podne »

odvojili smo novu temu za momka koji je to tražio :)  low carb dijeta
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=207325.0
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #27 poslato: Februar 04, 2015, 11:21:11 pre podne »

Ne znam koliko je precizno, ali ako rastu obimi i snaga pri istim vezbama/serijama/intenzitetu/pauzama, ali povecavam kilaze i imam vise snage znaci trebalo bi da bude hipertrofije. Struk se polako smanjuje, zato definitivno znam da ne dodajem masti. Mada ja nisam u redovnom treningu nego 2-3 meseca radim, pa jos toliko preskocim, mozda su to i dalje ''newbie gains'', iako radim tako vec 2-3 godine, ali nijednom duze od 5 meseci. Cak mislim da sam sad u najboljoj formi u kontinuitetu i gledacu da tako i nastavim. Primarno mi je da skinem salo tako da ishrana ostaje ista, kad predjem na masu lako cemo, mozda mi jednostavno ne treba toliko UH. Snaga za trening mi je znacajnije skocila otkad radim HIIT.

Ili sam bas ubo zonu odrzavanja pa dolazi do rekompozicije, ali ne brojim kalorije u broj pa ne garantujem.

Izmedju treninga i obroka pre njega gledam da bude bar 2h, to je minimum.

Iskreno, drago mi je ako su se "sve kocike složile"...podržavam Pechin predlog da objaviš neke svoje slike, ako nije problem...
Pa nemam sta posebno prikazati s prosecnom masom i 20% bf, cak i ispod prosecnom masom. Postavicu kad dodje do neke ozbiljnije transformacije.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #26 poslato: Februar 04, 2015, 07:38:05 pre podne »

Jedem pre posla, a na poslu taper činija, meso 200 gr, kupus,paprika (sirovo), čili,vegeta. sirće.
Covece kako mozes bez hidrata. Ja ih moram imati u svakom obroku, tesko se navikavam i jos teze podnosim da nemam hidrate u zadnjem obroku. :/ Koliko grama hidrata dnevno unosis ?
Trenutno sam na 2,9 gr/po kg...negde oko 200-210 grama.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Februar 03, 2015, 11:29:05 posle podne »

Ne znam koliko je precizno, ali ako rastu obimi i snaga pri istim vezbama/serijama/intenzitetu/pauzama, ali povecavam kilaze i imam vise snage znaci trebalo bi da bude hipertrofije. Struk se polako smanjuje, zato definitivno znam da ne dodajem masti. Mada ja nisam u redovnom treningu nego 2-3 meseca radim, pa jos toliko preskocim, mozda su to i dalje ''newbie gains'', iako radim tako vec 2-3 godine, ali nijednom duze od 5 meseci. Cak mislim da sam sad u najboljoj formi u kontinuitetu i gledacu da tako i nastavim. Primarno mi je da skinem salo tako da ishrana ostaje ista, kad predjem na masu lako cemo, mozda mi jednostavno ne treba toliko UH. Snaga za trening mi je znacajnije skocila otkad radim HIIT.

Ili sam bas ubo zonu odrzavanja pa dolazi do rekompozicije, ali ne brojim kalorije u broj pa ne garantujem.

Izmedju treninga i obroka pre njega gledam da bude bar 2h, to je minimum.

Iskreno, drago mi je ako su se "sve kocike složile"...podržavam Pechin predlog da objaviš neke svoje slike, ako nije problem...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #24 poslato: Februar 03, 2015, 10:58:57 posle podne »

Ne znam koliko je precizno, ali ako rastu obimi i snaga pri istim vezbama/serijama/intenzitetu/pauzama, ali povecavam kilaze i imam vise snage znaci trebalo bi da bude hipertrofije. Struk se polako smanjuje, zato definitivno znam da ne dodajem masti. Mada ja nisam u redovnom treningu nego 2-3 meseca radim, pa jos toliko preskocim, mozda su to i dalje ''newbie gains'', iako radim tako vec 2-3 godine, ali nijednom duze od 5 meseci. Cak mislim da sam sad u najboljoj formi u kontinuitetu i gledacu da tako i nastavim. Primarno mi je da skinem salo tako da ishrana ostaje ista, kad predjem na masu lako cemo, mozda mi jednostavno ne treba toliko UH. Snaga za trening mi je znacajnije skocila otkad radim HIIT.

Ili sam bas ubo zonu odrzavanja pa dolazi do rekompozicije, ali ne brojim kalorije u broj pa ne garantujem.

Izmedju treninga i obroka pre njega gledam da bude bar 2h, to je minimum.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 11:03:54 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Februar 03, 2015, 10:06:44 posle podne »

Ja hidrate jedva pojedem u jednom obroku i to onaj posle treninga. Ako pojedem pirinac pre treninga propao je trening. Mene hidrati uspavljuju nenormalno.

"Malo hidrata, raste snaga, a tu je i hipertrofija"...i ja sam sumnjičav prema ovoj konstataciji...nadam se da jasno razlikuješ "bolju reljefnost muskulature" od "mišićnog rasta"...vizuelno to svakako izgleda bolje, možda ti se čini da izgledaš veće, ali "istina" je malo drugačija...

Bitan je i razmak izmeĂ°u obroka koji prethodni treningu i samog treninga...

Dakle, koliko ti je vremenski razmak izmeĂ°u obroka pre treninga i samog treninga? 2 sata ili manje? Možeš pokušati i sa drugim izvorima hidrata? Ovsene, integralne testenine, "braon pirinač"?

Moja preoporuka je da u obroku pre treninga imaš oko 30-50 gr proteina, 50-70 gr hidrata i (ni)malo masti...dakle, bitna je i "obilnost" obroka, kao i prisustvo masti koje mogu usporiti varenje i doprineti "osećaju otežanog treninga"...

Inače, "minimalan poželjni unos hidrata" možeš ograničiti na prvi jutarnji obrok i obrok posle treninga, tada je "osetljivost na hidrate"( insulin) najkorisnija i najučinkovitija...

« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 10:08:18 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #22 poslato: Februar 03, 2015, 08:55:01 posle podne »

Trenutno malo, manje od sake pirinca dnevno, ali zato sto skidam salo, medjutim rastu snaga i ima hipertrofije. Kad budem na masi kontam da mi nece trebati mnogo, niti bi mogao vise od 150-200g da pojedem.

Mada iskreno ne znam koliko hidrata unesem iz junka/voca/hleba. Nisu to velike kolicine, max jedna vocka, jedna kriska hleba dnevno, junk skoro izbacen do kraja.

Takodje sam primetio da gladan ili sa jako laganim obrokom pre treninga mnogo bolje treniram, zivlji sam, nisam umrtvljen.

Moja svakodnevnica 100-150g ovsenih, 200g pirinca, drugi mesec mase 3-4g uh po kg, ali ne znam kako uspes trening da odradis bez uh, sto ne probas da pojedes uh odes malo da spavas pa na trening? I da nisu isti uh iz pirinca, kromira, ovsenih i uh iz slatkisa, voca, brojis samo kompleksne uh.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #21 poslato: Februar 03, 2015, 08:53:49 posle podne »

Moze neka slika buraz ? Ovo sto pricas je jako cudno, da ne kazem veoma cudnovato. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #20 poslato: Februar 03, 2015, 08:48:31 posle podne »

Trenutno malo, manje od sake pirinca dnevno, ali zato sto skidam salo, medjutim rastu snaga i ima hipertrofije. Kad budem na masi kontam da mi nece trebati mnogo, niti bi mogao vise od 150-200g da pojedem.

Mada iskreno ne znam koliko hidrata unesem iz junka/voca/hleba. Nisu to velike kolicine, max jedna vocka, jedna kriska hleba dnevno, junk skoro izbacen do kraja.

Takodje sam primetio da gladan ili sa jako laganim obrokom pre treninga mnogo bolje treniram, zivlji sam, nisam umrtvljen.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 08:52:16 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #19 poslato: Februar 03, 2015, 08:40:12 posle podne »

Ja hidrate jedva pojedem u jednom obroku i to onaj posle treninga. Ako pojedem pirinac pre treninga propao je trening. Mene hidrati uspavljuju nenormalno.
Ne razumem kako mozes tako. :o Pa koliko grama hidrata ti unosis dnevno ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #18 poslato: Februar 03, 2015, 07:37:46 posle podne »

Ja hidrate jedva pojedem u jednom obroku i to onaj posle treninga. Ako pojedem pirinac pre treninga propao je trening. Mene hidrati uspavljuju nenormalno.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #17 poslato: Februar 03, 2015, 04:01:57 posle podne »

Jedem pre posla, a na poslu taper činija, meso 200 gr, kupus,paprika (sirovo), čili,vegeta. sirće.
Covece kako mozes bez hidrata. Ja ih moram imati u svakom obroku, tesko se navikavam i jos teze podnosim da nemam hidrate u zadnjem obroku. :/ Koliko grama hidrata dnevno unosis ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Februar 03, 2015, 01:20:43 posle podne »

mislim da je glavna fora da se stvori navika nošenja obroka sa sobom...  vremenom to zaista postane navika, spremiti hranu ranije i poneti na posao...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: Februar 03, 2015, 01:12:07 posle podne »

Jedem pre posla, a na poslu taper činija, meso 200 gr, kupus,paprika (sirovo), čili,vegeta. sirće.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2015, 01:04:56 posle podne »

ella sir,  protein od vanile, kokos, badem unutra,   proteinski rafaelo :)  takoĂ°e zgodan za poneti :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 19 upita.