TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 04:26:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u levoj glutealnoj regiji  (Pročitano 17332 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #46 poslato: Februar 24, 2015, 11:05:45 pre podne »

posle vežbi radi isezanje
(povlačenje - koliko prija, ispod granice bola...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #45 poslato: Februar 24, 2015, 11:01:45 pre podne »

druga - može biti ova vežba (ako ne izaziva bol)
treba da bude telo u ravni od ramena do kolena
zadržaj 15-20sec, 3 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #44 poslato: Februar 24, 2015, 10:59:16 pre podne »

probate da radite i ovu vežbu (recimo kao prvu)
radi se statički zadržaj 15-20sec, 3 ponavljanja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #43 poslato: Februar 24, 2015, 10:57:13 pre podne »

10ak ponavljanja, 3 serije, podizanje može biti i minimalno (ispod granice bola - podižete koliko prija, 2cm ili 10-15cm...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #42 poslato: Februar 24, 2015, 10:45:13 pre podne »

rešenje bi bilo istezanje peritrohanteričnih mišića - mišića rotatora kuka (u kombinaciji sa blagim jačanjem...)
- vežba odvodjenja noge ležeći
- vežba istezanja rotatora kuka
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #41 poslato: Februar 24, 2015, 10:41:42 pre podne »

da li ste uzimali
- kompleks vitamina b?
- govedji želatin?
- nodol max ili neki drugi preparat za zglobove (elasti joint...)?
GoveĂ°i želatin sam uzimala prošlo proleće samo jednu turu tj. mesec dana i nije bilo poboljšanja. Prošle godine sam uzimala Liriku zajedno sa Milgamom tj. kompleks B vitamina (preporučeno od strane neurologa) i ništa mi nije pomoglo. Pila sam i Nodol ESI proizvoĂ°ač i nisam osetila nikakav pomak.
S obzirom da su mi sada u januaru lekari u banji Kanjiži rekli da je u pitanju peritrohanteritis, čim sam došla u Beograd uzela sam sedam injekcija B6 uz tablete folne kiseline, a zatim sam krenula da uzimam nemački preparat Orthomol arthro plus. Po sastavu mi je delovao najbolje od svih preparata. Pošto se to uzima mesec dana, rečeno mi je u toj pauzi da još uzmem tri serije od po sedam injekcija B6 u naredna tri meseca. Šta Vi mislite o tome?

za peritrohanteritis - vitamin b nije previše efikasan, ni nodol, ni folna kiselina....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #40 poslato: Februar 24, 2015, 10:39:40 pre podne »

mišići rotatori kuka - pripajaju se jednim krajem na repnoj kosti u srednjem delu zadnjice, pružaju se popreko preko zadnjice prema kuku, i pripajaju se drugim delom u predelu koštanog ispupčenja kuka (veliki trohanter butne kosti)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #39 poslato: Februar 24, 2015, 10:35:25 pre podne »

u principu trebalo bi tegobe da se smire,pa vežbe da se rade dozirano - da ne pogoršavaju stanje i izazivaju bolove....
Šest problema imam? Užas! Ne znam šta da radim. Boli me i dalje kad se penjem na stepenice, pri hodanju, čučnju, ležanju na toj strani, sedenje je i dalje nezivodljivo duže od 10-15 min. Pretvorilo se u hronični bol i dosta psihički utiče loše na mene. Nikako da to sve bar malo popusti a toliko se trudim da rešim ovaj problem.
moguće da je trenutno najizraženiji problem - peritrohanteritis (entezitis rotatora kuka, tu se uključuje i sindrom piriformisa).
to su mišići koji vrše spoljnu rotaciju kuka, važni su i pri ustajanju, pri penjanju, pri sedenju, podizanju noge u stranu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #38 poslato: Februar 24, 2015, 10:24:42 pre podne »

koliko ste visoki?
koliko ste teški?
koliko imate godina?
170 cm, 60 kg, 35 godina. Da li će bolovi biti manji ako malo smršam?
Majo, ne treba da smršate - BMI (body mass index - odnos visina/težina kod vas su sasvim uredni, nije to uzrok problema)
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #37 poslato: Februar 21, 2015, 11:00:28 posle podne »

u principu trebalo bi tegobe da se smire,pa vežbe da se rade dozirano - da ne pogoršavaju stanje i izazivaju bolove....
Šest problema imam? Užas! Ne znam šta da radim. Boli me i dalje kad se penjem na stepenice, pri hodanju, čučnju, ležanju na toj strani, sedenje je i dalje nezivodljivo duže od 10-15 min. Pretvorilo se u hronični bol i dosta psihički utiče loše na mene. Nikako da to sve bar malo popusti a toliko se trudim da rešim ovaj problem.
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #36 poslato: Februar 21, 2015, 10:55:26 posle podne »

dolazi u obzir da se uradi EMNG snimanje provodljivosti živaca donjeg ekstremiteta - da se vidi koliko je oštećenje i da li ono postoji na korenovima i nervima slabinske kičme i noge...
Radila sam EMNG više puta kod Dr Trikića. Rekao mi je da EMNG ne pokazuje šta je uzrok bola. Uputio me je da pregledam kukove što sam i uradila. Poslaću Vam na email njegove nalaze jer mi ovde nešto ne uspeva slanje priloga.
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #35 poslato: Februar 21, 2015, 10:43:28 posle podne »

da li ste uzimali
- kompleks vitamina b?
- govedji želatin?
- nodol max ili neki drugi preparat za zglobove (elasti joint...)?
GoveĂ°i želatin sam uzimala prošlo proleće samo jednu turu tj. mesec dana i nije bilo poboljšanja. Prošle godine sam uzimala Liriku zajedno sa Milgamom tj. kompleks B vitamina (preporučeno od strane neurologa) i ništa mi nije pomoglo. Pila sam i Nodol ESI proizvoĂ°ač i nisam osetila nikakav pomak.
S obzirom da su mi sada u januaru lekari u banji Kanjiži rekli da je u pitanju peritrohanteritis, čim sam došla u Beograd uzela sam sedam injekcija B6 uz tablete folne kiseline, a zatim sam krenula da uzimam nemački preparat Orthomol arthro plus. Po sastavu mi je delovao najbolje od svih preparata. Pošto se to uzima mesec dana, rečeno mi je u toj pauzi da još uzmem tri serije od po sedam injekcija B6 u naredna tri meseca. Šta Vi mislite o tome?
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #34 poslato: Februar 21, 2015, 10:21:21 posle podne »

koliko ste visoki?
koliko ste teški?
koliko imate godina?
170 cm, 60 kg, 35 godina. Da li će bolovi biti manji ako malo smršam?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #33 poslato: Februar 19, 2015, 10:59:45 pre podne »

da li ste uzimali
- kompleks vitamina b?
- govedji želatin?
- nodol max ili neki drugi preparat za zglobove (elasti joint...)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #32 poslato: Februar 19, 2015, 10:57:31 pre podne »

u principu trebalo bi tegobe da se smire,pa vežbe da se rade dozirano - da ne pogoršavaju stanje i izazivaju bolove....
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.319 sekundi sa 18 upita.