TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:50:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: amino kiseline pomoc  (Pročitano 6994 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #19 poslato: Februar 04, 2015, 11:45:33 pre podne »

Whey uvek ispred AK. Obzirom na to da nemaš para trenutno, možda je bolje da ne uzimaš ništa dok ne skupiš za whey. Par kesica proteina ili neke jako slabe doze AK su ti bacanje para. Nemoj kupovati suplemente po svaku cenu.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #18 poslato: Februar 04, 2015, 11:31:53 pre podne »

Whey iznad AK.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Februar 04, 2015, 11:29:18 pre podne »

amino kiseline su uvek dobrodošle....  možeš tako, mada mislim da ti je whey opet isplativiji....  po količini proteina koju uneseš.   Vidi da li ti se isplati da uzmeš par kesica Sci whey professional ili npr Biotech Iso whey zero 500 g, ja bih rekla da se isplati.
Sačuvana
stekiboss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #16 poslato: Februar 04, 2015, 10:18:04 pre podne »

Aha, ti si planski skidao kilažu, a ja pomislio da nisi nešto bio bolestan ili slično. Ishranu će najbolje prokomentarisati naš doktor sa foruma, a meni, ovako na prvi pogled, samo "smeta" solo whey ujutru.

Whey i kreatin su odlična kombinacija za mišićnu masu. Možda bi bilo bolje da im dodaš neki multivitamin i/ili omega 3 masti (ne vidim zdrave masti u tvojoj ishrani), a amino sačuvaš za neki novi period rada na definiciji. Naravno, ako si u mogućnosti, možeš ubaciti sva tri pomenuta suplementa, sigurno ti neće odmoći. :)
a ja bih sada jedno vreme izbacio whey protein jer sam slab trenutno finansijski i umesto toga uzo bih dym amino 6000 i koristio jedno vreme pa sta mislite o tome? zajedno sa kreatinom
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2015, 07:45:23 pre podne »

Ako ti je bitan ukus onda uzmi u panu MP Amino 1(limun,limeta) ili Bsn Amino X,ove prve koristim odlicne su :)
Ja sam pio Amino X leti, super ukusi, sa hladnom vodom za vreme treninga i jako mi je prijalo.
Sačuvana
Smrzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2015, 04:14:17 posle podne »

Ako ti je bitan ukus onda uzmi u panu MP Amino 1(limun,limeta) ili Bsn Amino X,ove prve koristim odlicne su :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #13 poslato: Februar 03, 2015, 04:05:04 posle podne »

Jedan lik je na sajtu jednog proizvoĂ°ača preparata postavio slike i recept, kako je uzeo njihove bcaa sa ukusom, dodao vode i želatina i usuo u kalupe za gumene bombone i dobio- pa ne znam ni kako da nazovem to...bcaa gummy bears ili kako već...a stvarno dobro izgledaju... :)
Meni to deluje super! Samo ne znam kako rastvaranje bcaa utice na njihovu stabilnost tj. koliko moze stajati u obliku rastvora...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2015, 01:15:40 posle podne »

Jedan lik je na sajtu jednog proizvoĂ°ača preparata postavio slike i recept, kako je uzeo njihove bcaa sa ukusom, dodao vode i želatina i usuo u kalupe za gumene bombone i dobio- pa ne znam ni kako da nazovem to...bcaa gummy bears ili kako već...a stvarno dobro izgledaju... :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Februar 03, 2015, 01:01:56 posle podne »

nisu baš sjajnog ukusa, ali sjajno im je dejstvo. 
Trenutno pijem cist bcaa i glutamin bez ukus, ukus bcaa ne da nije sjajan nego je odvratan. Ali se navikne covek posle 10-tak merica. :)

Ako je nekome stalo do ukusa BCAA i glutamina, imam predlog

bcaa:  Scivation Xtend - sadrži bcaa, citrulin malat, glutamin, vitamin B6  i dostupan u dva ukusa: narandža i limun, jako lepo osvežava u toku treninga

glutamin:  Biotech glutanator,  glutaminski kompleks, osvežavajući ukus limuna

tako da mislimo i na one kojima je stalo da ukus bude podnošljiv :) 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Februar 02, 2015, 02:04:45 posle podne »

Masu nećeš dobiti od amino kiselina, kao ni od bilo kog drugog suplementa, već uz pomoć adekvatne ishrane. Suplementi će pripomoći tome. Da nam ipak prvo kažeš kako se trenutno hraniš. Zbog čega si smršao toliko?
pa imao sam dosta viska sala i sada bih krenuo bulking fazu ishrana mi je
1 ujutru whey protein
2 posle 2 h 200 g piletine i pirinac
3 onda opet posle nekih 3h 200g piletine i pirinac
4 posle treninga dve perice whey i kreatin
5 uvece 200 g junetina i pirinac
nekad kombinujem sa tunjevinom ubacim jaja krompir ali da ne duzim sada...

Slazem se sa Robertom...uz prvi obrok ubaci i "malo" slozenih hidrata, npr.100 gr ovsenih pahuljica i malo zdravih masti( jezgrasti plodovi npr.)...

Kakav ti je plan po pitanju ishrane vezano za sadrzaj makronutrijenata( hidrati, proteini, masti)? Obrati paznju na unos (slozenih)hidrata? 3-5 gr po kg...

Unosis li dovoljno (zdravih masti)? Koliko puta nedeljno imas ribu na meniju? Manje konzervi, vise sveze ribe( morske)...preporuka - skusa,oslic, pastrmka, losos...

Ubaci posle obroka i oko 20-30 gr prostih hidrata...npr. dekstroze, koristice...( sa whey i kreatinom)

U obroku pred pocinak izbegavaj hidrate, mozes "meso" i malo zdravih masti ili neki izvor kazeina( mladi sir, ella, meggle sa 0% m.m.) i jezgraste plodove...sve u svemu izvori proteina visoke bioloske vrednosti i zdrave masti...

Prikljucujem se preporukama da su ti prioritet po pitanju suplementacije vitaminsko-mineralni kompleksi, omega-3, whey...

Slazem se sa Zoltanom i Robertom, vezano za nepotrebno ubacivanje amino i BCAA,ako vec imas dovoljno whey( naravno to je moja subjektivna procena)...


Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #9 poslato: Februar 02, 2015, 11:56:54 pre podne »

nisu baš sjajnog ukusa, ali sjajno im je dejstvo. 
Trenutno pijem cist bcaa i glutamin bez ukus, ukus bcaa ne da nije sjajan nego je odvratan. Ali se navikne covek posle 10-tak merica. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Februar 02, 2015, 10:59:13 pre podne »

Ako već nešto uzimaš od amino kiselina, pored whey-a moj savet bi bio BCAA amino.  Najekonomičnije su u prahu, i to u pakovanju od 1 kg :)  nisu baš sjajnog ukusa, ali sjajno im je dejstvo. 
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Februar 02, 2015, 10:11:34 pre podne »

Masa kao i definicija se rade u kuhinji pravilnom i korigovanom ishranom prilagoĂ°enom za ono čemu težimo.
Aminokiseline u tvom slučaju su potpuno pespotrebne i ja bih se pored wheya i kreatina bazirao na vitamine i minerale,omega 3 i ono što vidim da malo ljudi ovde praktikuje a to su suplementi za zaštitu tetiva i zglobova.Nije mi jasno zašto to većini nije prioritet kao da su ove stvari nebitne ili mislite da ste od titanijuma pa se vaše hrskavice i ligamenti ne troše.Verujte mi grešite jako a kada vas sve bude jednog dana bolelo biće kasno da se to uzme.Sada je vreme prevencije radi da se posle mnogi ne bi kajali.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2015, 09:32:30 pre podne »

Ishrana ti je dobra, na bulku ti ne trebaju amino jer ćeš svakako iz hrane unositi dovoljno nutrijenata. Mesa unosiš dovoljno, nadam se da i količine UH nisu ''tanke''. Od tih para za amino uzmi multi ili omegu.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2015, 10:16:36 posle podne »

Aha, ti si planski skidao kilažu, a ja pomislio da nisi nešto bio bolestan ili slično. Ishranu će najbolje prokomentarisati naš doktor sa foruma, a meni, ovako na prvi pogled, samo "smeta" solo whey ujutru.

Whey i kreatin su odlična kombinacija za mišićnu masu. Možda bi bilo bolje da im dodaš neki multivitamin i/ili omega 3 masti (ne vidim zdrave masti u tvojoj ishrani), a amino sačuvaš za neki novi period rada na definiciji. Naravno, ako si u mogućnosti, možeš ubaciti sva tri pomenuta suplementa, sigurno ti neće odmoći. :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 20 upita.