TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 03:39:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Low carb dijeta  (Pročitano 16257 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #44 poslato: Februar 09, 2015, 01:55:39 posle podne »

Prvo unos masti samo u obliku omega3 masti i maslinovo ulje uz salatu,trening sa tegovima je isti kao i kada normalno vezbate..e sad kardio trening u prva 3 dana NISKIM INTENZITETOM ujutru na prazan stomak zatim naredna 2 dana kada se ubaci malo hidrata moze i treba da se odradi HIIT kardio trening 30ak-40 min(ja licno ne idem preko 30min),a subota i nedelja sluze samo za odmor i popunjavanje glikogena znaci BEZ bilo kakvog treninga.I naravno ne zaboravite BCAA I GLM pre kardia!
Nenade,  a omega6 masne kiseline?

Svakodnevna ishrana je prebogata trans mastima i omega-6 masnim kiselinama...tako da uvek treba akcenat staviti na omega-3...

Idealan odnos omega-3 i omega-6 u ishrani bi trebalo da bude 1:1...a pogotovu tokom low carb i keto dijeta kada je organizam izlozen prevelikom metabolickom stresu - dominacija omega-3 pozeljna...

Maslinovo ulje odlican izbor, kao i laneno ulje...
« Poslednja izmena: Februar 09, 2015, 01:58:10 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #43 poslato: Februar 09, 2015, 01:29:00 posle podne »

Kupi samo omega 3, ostalo je bacanje para.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #42 poslato: Februar 09, 2015, 01:19:14 posle podne »

Moze imas kompleks omega 3 6 9,a mozes i samo omega3..
Sačuvana
Nenad Glisovic
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #41 poslato: Februar 08, 2015, 06:23:01 posle podne »

Prvo unos masti samo u obliku omega3 masti i maslinovo ulje uz salatu,trening sa tegovima je isti kao i kada normalno vezbate..e sad kardio trening u prva 3 dana NISKIM INTENZITETOM ujutru na prazan stomak zatim naredna 2 dana kada se ubaci malo hidrata moze i treba da se odradi HIIT kardio trening 30ak-40 min(ja licno ne idem preko 30min),a subota i nedelja sluze samo za odmor i popunjavanje glikogena znaci BEZ bilo kakvog treninga.I naravno ne zaboravite BCAA I GLM pre kardia!
Nenade,  a omega6 masne kiseline?
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #40 poslato: Februar 08, 2015, 05:51:36 posle podne »

Prvo unos masti samo u obliku omega3 masti i maslinovo ulje uz salatu,trening sa tegovima je isti kao i kada normalno vezbate..e sad kardio trening u prva 3 dana NISKIM INTENZITETOM ujutru na prazan stomak zatim naredna 2 dana kada se ubaci malo hidrata moze i treba da se odradi HIIT kardio trening 30ak-40 min(ja licno ne idem preko 30min),a subota i nedelja sluze samo za odmor i popunjavanje glikogena znaci BEZ bilo kakvog treninga.I naravno ne zaboravite BCAA I GLM pre kardia!
Sačuvana
Nenad Glisovic
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #39 poslato: Februar 08, 2015, 08:09:20 pre podne »

Kao sto je i napisao @Gym Hater za HIIT mada ga ja nisam ni radio vec obican kardio 40 min. Sto se tice tezina, tako je Pedja napisao, nisam ja nista izmislio. Uostalom, tako sam ja radio i za 7-8 nedelja izgubio nekih 8cm slaufa.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #38 poslato: Februar 08, 2015, 02:21:42 pre podne »

"HITT radis cetvrtkom i petkom i to 40 min u intervalima 1-2 minuta jos bolje 2 puta dnevno ako mozes po 20 min ako ne 40 min od jednom."
A i cini mi se da je bilo pitanje za trening, tu ostaje sve normalno kao bez dijete ,ljudi uglavnom ne treniraju nedeljom.
Milos napisao Pedja preveo i pojednostavio i to se dalje podelilo u narod' :D
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #37 poslato: Februar 08, 2015, 02:10:59 pre podne »

@Pecha, kardio ponedeljak, utorak i sredu 20-30min, cetvrtak i petak 40min (preporuka HIIT), subota i nedelja bez kardia jer su dani punjenja. Treninge sa tezinama mozes kad hoces, ja sam imao samo nedelju off.
Mislim da nisi u pravu zato sam pitanje i postavio Nenadu. Prvo nema sanse da radis HIIT 40min. Drugo, trening tegovima raditi u danima punjenja je nevidjena glupost i onda punjenje gubi svaki smisao...
Slazem se i ja, kada je "punjenje" onda ne bi trebalo da bude trosenja, logika,.....
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #36 poslato: Februar 08, 2015, 12:34:04 pre podne »

@Pecha, kardio ponedeljak, utorak i sredu 20-30min, cetvrtak i petak 40min (preporuka HIIT), subota i nedelja bez kardia jer su dani punjenja. Treninge sa tezinama mozes kad hoces, ja sam imao samo nedelju off.
Mislim da nisi u pravu zato sam pitanje i postavio Nenadu. Prvo nema sanse da radis HIIT 40min. Drugo, trening tegovima raditi u danima punjenja je nevidjena glupost i onda punjenje gubi svaki smisao...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #35 poslato: Februar 07, 2015, 11:33:54 posle podne »

@Pecha, kardio ponedeljak, utorak i sredu 20-30min, cetvrtak i petak 40min (preporuka HIIT), subota i nedelja bez kardia jer su dani punjenja. Treninge sa tezinama mozes kad hoces, ja sam imao samo nedelju off.
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #34 poslato: Februar 07, 2015, 07:57:57 posle podne »

Masti se moraju pojacati do 1gr/kg zato sto imamo konstantno nizan unos UH, osim u danima punjenja kada se masti smanje na minimum, i masti i uh su nase gorivo, ako nema uh onda bolje da organizam trosi masti nego proteine
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #33 poslato: Februar 07, 2015, 01:00:48 posle podne »

Probaj rotacije na ovak nacin..
Pon uto sreda, unos proteina 2g/kg,skoro bez hidrata osim posle treninga nekih 50g uh
Cetvrtak,petak podigni uh na 100-150g,a proteine smanji na 1,5/kg
Subota,nedelja, uh na 300g a proteine smanji na 1g/kg...
Meni je ovo davalo odlicne rezultate jer imamo tri dana praznjenja glikogena,zatim postepeno ppvecanje uh i na kraju 2 dana punjenja pa opet u krug..sve ovo dovodi do konstantnog ubrzavanja metabolizma promenom unosa uh onda kada se telo navikava na isti unos uh ..
Koliko drzis masti u toku nedelje?
I mene ovo zanima, da li ih drzis nisko svakoga dana kao i na ''obicnim'' rotacijama ? I jos par pitanja. Kardio radis svakoga dana od ponedeljka do petka, vikendom ne radis kardio ? Treniras sa tegovima svakoga dana od ponedeljka do petka sem vikendom ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #32 poslato: Februar 07, 2015, 12:47:58 posle podne »

Probaj rotacije na ovak nacin..
Pon uto sreda, unos proteina 2g/kg,skoro bez hidrata osim posle treninga nekih 50g uh
Cetvrtak,petak podigni uh na 100-150g,a proteine smanji na 1,5/kg
Subota,nedelja, uh na 300g a proteine smanji na 1g/kg...
Meni je ovo davalo odlicne rezultate jer imamo tri dana praznjenja glikogena,zatim postepeno ppvecanje uh i na kraju 2 dana punjenja pa opet u krug..sve ovo dovodi do konstantnog ubrzavanja metabolizma promenom unosa uh onda kada se telo navikava na isti unos uh ..
Koliko drzis masti u toku nedelje?
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #31 poslato: Februar 07, 2015, 11:56:48 pre podne »

Nema odustajanja samo rokaj makar i na silu :)
Sačuvana
Nenad Glisovic
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #30 poslato: Februar 07, 2015, 10:56:53 pre podne »

Samo konstatujem , ne planiram odustati :) ,....,sto izadje na usi pokupim pa u sledeci obrok :D
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.