TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:19:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Low carb dijeta  (Pročitano 16260 puta)
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #14 poslato: Februar 04, 2015, 03:21:18 posle podne »

Eh...

Sve u svemu...osnovna preporuka je da restriktivne dijete ne bi trebalo da traju duže od 12 nedelja( eventualno 16)...
Više od ovoga dovešće do gubitka mišićne mase ili bar ograničenja kapaciteta za dobijanje mišića. Nizak nivo hidrata u toku duzeg perioda izaziva citav niz zastitnih mehanizama kojima se nase telo "brani" od drasticnog "energetskog deficita"...
Ako nisi došao „do željene definicije” posle 12 nedelja dijete(ukupno), uzmi 4 nedelje "odmora od dijete" . tzv. METABOLIČKI RESTART (nastavi da jedes dobro i čisto, ali povećaj ukupan kalorijski unos) i onda kreni u još jedan ciklus...tako ces dati vremena svom telu da u kratkim periodima"stagnacije" i "dijetisanja" ostvari "zeljenu formu"...

Dakle, bez usiljenosti, preterivanja...a i povodljivosti za extremima ili pokusajima imitacije profesionalaca...  ;)

Obicno 5 dana ide low carb, 6 dan carb up, 7 dan "load"...dakle, ne pravi toliko low carb days u kontinuitetu...kontraproduktivno je...
hvala doctore :)
morat cu pokusati sa restartom, cak sam razmisljao, kao sto sam vec i napisao u prethodnim postovima, da krenem na masu, jedno mjesec dana laganog podizanja UH da se organizam postepeno privikava na vece i vece kolicine UH, mozda svake sedmice da dizem po 10-20gr/day, tako da idem mozda do sredine marta, onda mozda neka 2 mjeseca kvalitetne mase i onda ponovo na rotacije nekih 2-3 mjeseca, mozda pretenciozni ciljevi, ali,..... :)
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #13 poslato: Februar 04, 2015, 03:14:11 posle podne »

Meni na 70kg koliki bi bio carb up, a koliko load? Da probam ja to.
sve zavisi sta si i koliko do sada unosio, koliko si visok?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #12 poslato: Februar 04, 2015, 02:55:30 posle podne »

Meni na 70kg koliki bi bio carb up, a koliko load? Da probam ja to.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Februar 04, 2015, 01:55:48 posle podne »

Eh...

Sve u svemu...osnovna preporuka je da restriktivne dijete ne bi trebalo da traju duže od 12 nedelja( eventualno 16)...
Više od ovoga dovešće do gubitka mišićne mase ili bar ograničenja kapaciteta za dobijanje mišića. Nizak nivo hidrata u toku duzeg perioda izaziva citav niz zastitnih mehanizama kojima se nase telo "brani" od drasticnog "energetskog deficita"...
Ako nisi došao „do željene definicije” posle 12 nedelja dijete(ukupno), uzmi 4 nedelje "odmora od dijete" . tzv. METABOLIČKI RESTART (nastavi da jedes dobro i čisto, ali povećaj ukupan kalorijski unos) i onda kreni u još jedan ciklus...tako ces dati vremena svom telu da u kratkim periodima"stagnacije" i "dijetisanja" ostvari "zeljenu formu"...

Dakle, bez usiljenosti, preterivanja...a i povodljivosti za extremima ili pokusajima imitacije profesionalaca...  ;)

Obicno 5 dana ide low carb, 6 dan carb up, 7 dan "load"...dakle, ne pravi toliko low carb days u kontinuitetu...kontraproduktivno je...
« Poslednja izmena: Februar 04, 2015, 02:01:28 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Februar 04, 2015, 12:49:41 posle podne »

L Karnitin je dobar ako se ukombinuje sa aerobnim treningom i ako su hidrati srezani, i plus ako je doza L-karnitina dovoljno jaka, dakle bez 2000 mg gotovo da ne vredi :)   Pomaže da se masti koriste više kao izvor energije.  To je moj predlog, naravno na tebi je da odlučiš :)
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2015, 12:47:28 posle podne »

ma nisam nesto siguran u l-carnitin , uzimao sam pre nekih 1,5 godinu 500ml (liquid), mada iskreno mislim da je tada bilo bacanje novaca jer ishrana nije bila sredjena ni 80%,...., ne znam , cut cemo jos nekih misljenje prije nego uletim u neku investiciju,  ;)
vidjet cemo kakvih ce jos biti komentara  ;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2015, 12:38:39 posle podne »

nema veze, bitno je da si u dobroj zoni  (do 70% od maks. pulsa)   u prevodu - dugi dosadni kardio, bez iscrpljivanja :)  obično je ljudima to jako dosadno, ali zaista najefikasnije za skidanje masti, pogotovo posle treninga kada si iscrpio rezerve glikogena....  možda izmeĂ°u tegova i kardia uzeti amino kiseline tečne...

1 nedeljno bih ubacila intervalni trening, ako si već duže u treningu tvoj organizam je verovatno spreman na tako nešto. Ali ipak 80% da bude aerobni.

Ipak ishrana je tu glavna, kako god da okrenemo :)   čekamo savete momaka koji su prošli kroz isto što i ti...

L-karnitin pre aerobnog treninga sa takvom dijetom je isto preporučljiv,  ako budeš uzimao L karnitin savetovala bih ti Carni FX, u kesicama, od 2000 mg.   Iako mnogi L-karnitin svrstavaju u placebo, može imati dobre efekte sa takvom strogom kontrolom ishrane i treninga kakvu ti imaš.
« Poslednja izmena: Februar 04, 2015, 12:40:11 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2015, 12:29:30 posle podne »

nisam najkompetentnija za oblast ishrane, ali čitajući tvoje postove stičem utisak da ti se organizam adaptirao, još smanjuješ hidrate... 

jesi li menjao nešto u treningu?

a da probaš kardio malo da produžiš, na 40 minuta i to aerobni, i da ubaciš jedan HIT trening nedeljno?
e pozdrav Mighty :)
i ja mislim da se organizam vec adaptirao na malu kolicinu UH i sad prezivljava od onog sto dobija a nije se prebacio na mast kao gorivo, ..., najgora moguca opcija :-/
trening mi je klasicni split, svake 4 sedmice mijenjam izolacione vjezbe za pojedine partije, one osnovne su tu uvijek DL, SQ, MP, BP,...
ne znam, pokusat cu produziti cardio, mada se i sa ovih 30min valjano iscrpim, nikad ne mijenjam 2 cardio sprave u treningu, ako krenem na steper onda i zavrsim na njemu, inace su to traka ili steper.
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2015, 12:21:35 posle podne »

Pa zna se sta ide posle low carb-a, cuvena keto. Mada mi nekako malo za toliko nedelja rotacija + low carb-a skines samo 10kg, a kazes da si cist skroz u ishrani... Da li si tezak endo kao i ja ? Ja planiram da predjem vrlo brzo na low carb, jer mi 200g hidrata dnevno ne odgovaraju. Lakse mi je da se ogranicim na jedan unos uh i gotovo. Mada se kod mene dogadjaju neke cudne stvari, spao svega par kg da ne kazem kilaza skoro ista, izgubio 8cm oko pupka, a krenule mi nove strije tako gde se tetiva pektoralisa spaja sa ramenom... weird :D

Da li bi mogao da napises tvoj jelovnik sa trenutne low carb dijete ? Imam neku sliku u glavu, ali nikada nisam bio na ovoj dijeti.
iskreno nisam razmisljao o keto, nesto mi mnogo losih komentara za nju, :-/
da endo sam, bio kroz citav zivot, :) ali nisam onaj bas bas teski :)
kad sam krenuo u gym prije 5 godina imao sam nekih 105kg, ali prve 2 godine je bilo "mlacenje prazne slame" i ipak sam uspio skinuti se na 95kg, i onda slijedi lagano upoznavanje sa materijom i zaljubljivanje u sve ovo :)
pa vidi, mnogo sam citao i uspio sam sebi stvoriti neku sliku, mozda sam stvorio pogresnu sliku pa grijesim u necemu :),... low ti se u stvari zasniva na unosu UH niskog GI, najbolje ovsene pahuljice, ides 5 dana isti unos, recimo ja sam krenuo sa 5*70gr, s tim sto u danima kada ne treniras gledas da ih mozda nikako ne unosis ili u pocetku, prve sedmice, da to bude 50gr UH u off danima,......., 6 dan bi trebao da bude bez treninga (UP day) i tu recimo ides sa 200gr UH, 7 dan takodje bez treninga (LOAD day) i tu ides sa 400gr UH. ja sam isao 12 dana bez carb UP i LOAD i tek 13 i 14 dan sam radio punjenje,..............,
sto se tice mog jelovnika, evo napisat cu ti moj plan kad imam trening,
7.00 4 bjelanca+2 cijela+10gr maltodextrin+jabuka
9.30 150gr oslica+25gr kikiriki+2gr omega3+kupus
12.00 150gr piletina+krastavica
15.00 150gr pietina+paprika+25gr kikiriki
16.30 trening
18.00 PWM (1,5 mjerica wheya+10gr malta+10gr dext+240mg Cvit+multivit.min)
19.30 150gr piletina+80gr ovsenih+salata
22.30 300gr light sira+2gr omega3+30gr mljevenog lana
znaci nekih 190gr P, nekih 50gr slozenih UH niskog GI, 30gr prostih UH, i nekih 60gr M,
e sad u danima punjenja kada ne treniram sve UH slazem u prva 4 obroka ravnomjerno rasporedjeno,..........,auuu ala me ruka zaboli tipkajuci :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2015, 11:25:11 pre podne »

nisam najkompetentnija za oblast ishrane, ali čitajući tvoje postove stičem utisak da ti se organizam adaptirao, još smanjuješ hidrate...  

jesi li menjao nešto u treningu?

a da probaš kardio malo da produžiš, na 40 minuta i to aerobni, i da ubaciš jedan HIT trening nedeljno?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2015, 11:24:18 pre podne »

Pa zna se sta ide posle low carb-a, cuvena keto. Mada mi nekako malo za toliko nedelja rotacija + low carb-a skines samo 10kg, a kazes da si cist skroz u ishrani... Da li si tezak endo kao i ja ? Ja planiram da predjem vrlo brzo na low carb, jer mi 200g hidrata dnevno ne odgovaraju. Lakse mi je da se ogranicim na jedan unos uh i gotovo. Mada se kod mene dogadjaju neke cudne stvari, spao svega par kg da ne kazem kilaza skoro ista, izgubio 8cm oko pupka, a krenule mi nove strije tako gde se tetiva pektoralisa spaja sa ramenom... weird :D

Da li bi mogao da napises tvoj jelovnik sa trenutne low carb dijete ? Imam neku sliku u glavu, ali nikada nisam bio na ovoj dijeti.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2015, 09:51:00 pre podne »

Može neka slika? da vidimo kako to izgleda :)
Jel radiš kardio? Ako ne radiš, ubaci obavezno
ma radim kardio brate 4 puta sedmicno po 30min, posle svakog treninga sa tegovima odradim kardio, sto se tice ishrane tu sam 100% cist, hard core :) znaci nema prevare-nema lazi :) mozda preko vikenda koja casa spricera :)
ajde vidjet cu da se uslikam pa da postavim, ako supruga bude htjela da mi pomogne :)))
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2015, 09:38:10 pre podne »

problem i jeste sto sam dosao do kraja, :) bio sam na rotacijama 17 sedmica, krenuo sa semom 200-150-50-125-100-75-50 , skinuo 10 cm u struku, biceps izgubio 1cm i na butinama dobio 1cm, kilaza sa 95kg na 85kg, posle rotacije krenuo low carb 5*70 gr UH, 6 dan 200gr i 7 dan 400 i tu sam uspio jos 2 kg da skinem, onda sam skinuo jos hidrate za 20gr dole ali vec treca sedmica stagnacija, :-/
inace visok sam 182 i opasno se kontam da krenem na lagano povecavanje hidrata svake 2 sedmice i da se lagano prebacujem na program mase, ....., mozda da neko prebaci ove moje komentare u neku novu temu da ne idemo ovdje u off, .,,,,, jer stvarno imam mnogo toga za diskusiju :)
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #1 poslato: Februar 04, 2015, 09:13:42 pre podne »

kada vec spominjete unos hidrata, mozda nema veze sa ovom temom i idem u off, ali da dam svoj komentar ii prenesem iskustvo,...., trenutno sam na cetvrtu sedmicu na low carb i unosim 50gr hidrata (ovsene) u obroku posle treninga, u pwm idem 10gr malta i 10gr dexa, i to je sve od hdrata sto unesem u 7 danasnjih obroka,...., odlicno se osjecam ali mi "topljenje" stagnira vec trecu sedmicu :( ....
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 17 upita.